Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: TT '00 180KM QUATTRO - kilka problemów

  1. #1
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28

    Question TT '00 180KM QUATTRO - kilka problemów

    Witajcie,
    Kupiłem wczoraj TT z tytułu tematu. Nieduży przebieg bo ma 85tyś. Przejdę do konkretów:

    1. Szyba kierowcy:
    Opuszcza się idealnie, ale przycisk cały czas muszę trzymać w pozycji DÓŁ. Jak jest całkowicie opuszczona, to przycisk w GÓRĘ i podniesie się szybka o 4cm. Ponownie przycisk w górę i albo podniesie się do końca albo jeszcze 2-3cm przed końcem zatrzyma się - wtedy ponownie przycisk w górę i zamknięta.

    2. Szyba kierowcy:
    Sporadycznie działa automatyczne opuszczanie/podnoszenie podczas otwierania/zamykania drzwi.

    3. Tempomat:
    Nie posiadam tempomatu, a chcę go założyć. Doczytałem na forum, że prawdopodobnie wiązki nie ma i nie skończy się tylko na zakupie manetki i zamontowaniu jej. Napiszcie proszę gdzie mogę doczytać jak to zamontować i co kupić

    4. Wymiana licznika:
    Mam pełen FIS, ale chciałbym wymienić licznik, gdyż w górnym rogu fis podświetlenie jakby się wypaliło. Tak samo obrotomierz jest jakby słabiej podświetlony od wskazań prędkości. Czy to będzie proste, czy skończy się wizytą w ASO. W RS6 C6 jak wymieniałem zegary, to konieczny był serwis celem on-line kodowania...

    5. Napęd QUATTRO:

    Czy ten napęd działa stale, czy osie są załączane selektywnie?

    6. XENONY:
    Czy podczas uruchomienia lamp, powinny one się wypoziomować? Znowu podam za przykład moje byłe RS6. Po włączeniu lamp było widoczne, jak wiązka idzie na dół, po czym do góry i ustawia się prawidłowo. Tu tego nie zauważyłem - to dobrze czy źle Spryskiwacze nie działają, ale to już wyczytałem na tym forum - bezpiecznik lub pompka... dam radę to ogarnąć

    Dziękuję za zainteresowanie i proszę tylko aby odpowiedzi były z prefiksem AD i numer pytania To dla zachowania przejrzystości PS. Nie krzyczcie od razu

    I tak z ciekawości - bo mam skrzynię 6 biegów, a widziałem już 2 TT 180KM w QUATTRO i były 5 biegowe. Czy to jest normalne? Czy mogło być coś wymieniane?
    Ostatnio edytowane przez tomalla ; 19-09-2011 o 01:05

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    4 - jeśli masz auto z fabrycznym imobilajzerem to po wymianie licznika konieczna jest wizyta w ASO .
    Można zrobić to samemu za pomocą Vag-coma ale musisz wcześniej udać się do '' fachowca '' który wydobędzie PIN-y
    Jest też opcja naprawy licznika , kilka firm się tym specjalizuje i znajdziesz info na forum .

    5 - Napęd na tył jest płynnie dołączany w razie potrzeby za pomocą wielotarczowego sprzęgła hydraulicznego które jest sterowane elektronicznie .

    6 - tak powinno być widać jak się podnoszą i opadają po włączeniu , jeśli tak nie jest to do sprawdzenia czujnik poziomowania przy wahaczach przednim i tylnym ewentualnie lampa . Skan auta wyjaśni sprawę jednoznacznie .

    Były też dostępne 180-tki quattro ze skrzynią 6- biegową .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Tempomat w samochodzie z manualna skrzynia biegów to wdg mnie takie.... troche bez sensu.
    Co do poziomowania.... u mnie działa ale nalezy podjechać blisko jakiejs sciany, ruch jest bardzo delikatny pewnie ze wzgledu na twardośc zawieszenia.
    Tez poczatkowo sadziłem ze mi nie działa. Przesiadłem się z a8 tam jak poziomowało to ruch był bardzo wyraźny bo i kąt zawieszenia się mocno zmienia auto było miekkie. W TT podejrzewam ze ten skok jest znacznie mniejszy wiec najlepioej jest widoczne w nocy pod scianą.
    Ja tak sprawdziłem i działa
    MARUDA

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Malbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    99
    Kolor
    black-coal
    Posty
    139
    6. - u mnie też się nie poziomowały ale gdy wymieniałem żarówkę i wyciągnąłem cały set z xenonami okazało się że mam go źle włożonego(niedomkniętego) i gdy wszystko włożyłem jak powinno być i zapiąłem xenonki zaczęły się poziomować przy starcie auta... nadmienię że drążek odchodzący od wahacza do czujnika o którym mówi Arttur mam oberwany i nie działający tym samym(znajomy mechanik powiedział że ów czujnik służy do poziomowania xenonów podczas jazdy, prawda to?)

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jeżeli chodzi o tempomat to spokojnie go założysz. Pytanie tylko czy dla szpanu czy jeździsz w trasy?
    Np u mnie w byłej geodezji kochali przechwalać się wyposażeniem i każdy musiał mieć tempomat pomimo że jego droga do pracy to 3 km. :

  7. #7
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    Dzięki za szybkie odpowiedzi... stan na chwilę obecną:

    Szyba, nie wiem jak to możliwe, sama się naprawiła. Rano wsiadałem do auta, przy otwarciu drzwi się opuściła. Otwieranie i zamykanie działa idealnie... może dlatego że jest mokra, bo cały czas deszcz pada....

    Co do tempomatu, skierujecie mnie na linka z krok po kroku? Tempomat nie wiem czy może być elementem szpanu... w mini cooper s też miałem manuala i był tempomat... uważam że w trasie jest to niezastąpiona rzecz, a jeżdżę głównie po zachodnich autostradach. A w geodezji, jak chcą się chwalić to z racji terenów w jakie się jeździ mogliby mieć touarega... to mogli by szpanować... bo audi tt, to nie wiem czy taki szpan... ja szukałem kompromisu mocy i taniego auta... dlatego TT, bo wcześniej chciałem bmw 330xd... ale takie ścierwa na rynku są, że głowa boli

    Xenony - zaraz jadę po żarówki, więc je dzisiaj wymienię i zobaczę stan lamp i ich osadzenie na aucie. Dużo kłopotów z wymianą?

    PINy z auta już wydłubałem, więc postaram się wymienić licznik sam... ma ktoś w stanie idealnym na sprzedaż?

    Doszła mi nowa kwestia. Mam nagłośnienie BOSE i radio concert kaseta ze zmieniarka CD. Są problemy z regulacją głośności. Jak staram się wyciszyć radio, potrafi grać na maksa... co mnie przeraża... Kupić radio takie samo nowe, czy mogę bez problemów zamontować inne radio np JVC, ALPINE... ??? Czy nagłośnienie BOSE będzie obsługiwane??? Gra to dobrze? Przejściówka anteny potrzebna? Jeżeli można włożyć niefabryczne radio, to nie potrzebuję zmieniarki

  8. #8
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez tomalla Zobacz posta

    Doszła mi nowa kwestia. Mam nagłośnienie BOSE i radio concert kaseta ze zmieniarka CD. Są problemy z regulacją głośności. Jak staram się wyciszyć radio, potrafi grać na maksa... co mnie przeraża... Kupić radio takie samo nowe, czy mogę bez problemów zamontować inne radio np JVC, ALPINE... ??? Czy nagłośnienie BOSE będzie obsługiwane??? Gra to dobrze? Przejściówka anteny potrzebna? Jeżeli można włożyć niefabryczne radio, to nie potrzebuję zmieniarki
    Psujacy sie potencjometr to tez standardowy problem w TT. Trzeba wymienic procesor. Jest na forum o tym temat wiec wszystko znajdziesz, trzeba tylko troszke czasu poswiecic i poszukac.
    Na allegro jest kilka firm oferujacych naprawe wlasnie tej usterki.
    Mozna oczywicie kupic radyjko nowszej generacji jakie Audi ma w swojej ofercie ale kilka rzeczy, ktore trzeba zmienic i co dokladnie to tez znajdziesz na forum
    Niefarbyczne radio mozna zalozyc oczywiscie ale nie kazde pasuje do wnetrza TT. Moze jakas Alpinka z czerwonym podswietlaniem podejdzie ale specjalny adapter, przejsciowka bedzie potrzebna bo wszystkie glosniki nie beda graly
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 19-09-2011 o 10:04

  9. #9
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Ja od serca odradzam naprawe radia i polecam kupic to samo lecz poprawione tez wydane przez blaupunkta. Ja tak zrobiłem, jestem mega zadowolony audi w aucie gra znacznie lepiej. Pojawil sie prawdziwy bass czego na poprzednim radiu nie było.
    Naprawa radia to min 160 zł z wysyłaniem poczta itp.
    Radio o którym mowie jest juz za 250 razem z kodem i wszystkim.
    Pozdro
    MARUDA

  10. #10
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Pojawil sie prawdziwy bass czego na poprzednim radiu nie było.
    Naprawa radia to min 160 zł z wysyłaniem poczta itp.
    Radio o którym mowie jest juz za 250 razem z kodem i wszystkim.
    Pozdro
    Limbo na starym radiu takze mozna polepszyc znacznie bassik, wystarczy zmienic kodowanie i zagra znacznie lepiej - ale nie o tym temat
    Tez osobiscie uwazam, ze za ta kwote lepiej poszukac nowego radyjka i zamienic juz tego kaseciaka na CD
    Tak jak napisalem forum to skarbnica wiedze wiec zapraszam do lektorki

  11. #11
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Wiem, że mozna zmienić podbicie przez vaga ale uwierz mi to nie to samo.
    Audio gra kompletnie inaczej. Wrażenie jakbym wymienił wszystkie głośniki.
    MARUDA

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Malbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    99
    Kolor
    black-coal
    Posty
    139
    Cytat Zamieszczone przez tomalla Zobacz posta
    Xenony - zaraz jadę po żarówki, więc je dzisiaj wymienię
    najpierw sprawdź osadzenie... może nie będziesz musiał ich wymieniać

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Wiem, że mozna zmienić podbicie przez vaga ale uwierz mi to nie to samo.
    Audio gra kompletnie inaczej. Wrażenie jakbym wymienił wszystkie głośniki.
    Prawda, zmieniłem vagiem i bas był mocniejszy ale PUSTY. Po paru dniach wróciłem do ori ustawienie gdzie bas ma to coś.

  14. #14
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    Moje audio już zrobione Radio JVC + separator antenowy + kostka audio bose + ramka Dobrze, że nie poszedłem w kierunku kupienia nowego oryginalnego radia Teraz śmiga. Te radio JVC, ma opcje kolorów - ustawione wszystko na czerwony i wkomponowało się świetnie. Stare radio wzięli w rozliczeniu... Jeszcze wydłubać muszę zmieniarkę, bo jest już zbędna. JVC KD-R921BT - polecam. CDMP3, Bluetooth (granie z iphone czy tez ipod), usb Coś więcej potrzeba??? Jakość dźwięku idealna

    ---------- Post dodany o 06:47 ---------- Poprzedni post z 06:46 ----------

    Cytat Zamieszczone przez stfpl Zobacz posta
    najpierw sprawdź osadzenie... może nie będziesz musiał ich wymieniać
    Wymiana była konieczna - kupiłem Philips D2S 5000K... z racji, że mam niebieskie auto, te też wpadają bardziej w niebieski kolor

  15. #15
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Niestety..... jestem przekonany, że oryginalne radio gra lepiej niz Twoje jvc.... Powiem wiecej, wątpię by którykolwiek z modeli jvc grał lepiej, ale kłócić mi się nie chce bo pewnie nie przekonam.
    Pierwsze radio concerta wyszło nie udane.. drugie to zupełnie inna bajka.
    MARUDA

Podobne wątki

  1. 1.8t 225 quattro kilka problemow
    Przez Bueno191 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 21:39
  2. Kilka Problemów (zegary, drzwi, fotel ...)
    Przez Mtt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 00:26
  3. Nowy nabytek i kilka problemów ?
    Przez PatrykTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 20:10
  4. Kilka problemów z moim silnikiem
    Przez B_R_N w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 17:32
  5. Kilka problemów z TT
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •