Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: TTerkoczący silnik, proszę o poradę

  1. #1
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110

    Question TTerkoczący silnik, proszę o poradę

    Witam, starałem się przeszukać forum przed założeniem tematu więc mam nadzieję, że nie powtórzę.
    Otóż od kilkuset kilometrów zaczęło wydobywać się z silnika podczas pracy ciągłe terkotanie. Wydaje mi się, że na samym początku robiło to tylko na zimnym silniku (albo tak mi się kojarzy bo taki problem miałem w starym samochodzie )
    Podczas wizyty u znajomego mechanika powiedział on, że jest to (o ile dobrze pamiętam) hydrauliczny napinacz czegoś tam i że nie ma co się przejmować i więcej roboty niż to warte. Ku mojemu zdziwieniu, spytałem innego mechanika, (potwierdził usterkę napinacza), który widząc jaki olej został wlany przy wymianie złapał się za głowę (platinum- nie ja go wybierałem) i stwierdził, że najprawdopodobniej jest to wina oleju i jego wymiana może pomóc. Jako że przejechałem na nim już ok 6tys. km a olej wymieniam co 8 tys. zdecydowałem się na wymianę na inny olej. Niestety, przejeżdżając już ok 300km na nowym oleju objaw nie zniknął, a mnie szlag trafia jak słyszę ten odgłos, który się wydobywa bez znaczenia czy auto jest zimne, czy ciepłe czy na niskich obrotach czy na wysokich. Nie znam się na mechanice samochodowej, stąd chciałbym prosić o Waszą opinię. W/w mechanik powiedział, że stukając nic się nie dzieje w silniku i jedyne co to denerwuje ucho, i objaw może ustąpić za chwilę albo przy następnej wymianie oleju a jeśli nie, jedynym rozwiązaniem jest kosztowna wymiana zaworów. Chciałbym też wiedzieć jak się ma do tego np. sprawa regulacji zaworów, która podobno czasami się robi podczas takich terkoczących objawów? I czy rzeczywiście na pewno takie stukanie nie powoduje jakichś gorszych komplikacji?
    Dzięki z góry za pomoc

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli odgłos napinacza słychać tylko na zimnym to faktycznie nie ma co panikować i jest jeszcze czas .
    Natomiast jeśli słychać cały czas i dźwięk się z czasem nasila to najwyższa pora na wymianę tego napinacza .

    Trochę Cie mechanik wprowadził w błąd albo sam namieszałeś
    Wymiana napinacza nie ma nic wspólnego z wymianą zaworów , część ta napina łańcuszek który łączy ze sobą wałek wydechowy z dolotowym , ten właśnie łańcuszek napędza wałek dolotowy podczas gdy wydechowy jest napędzany paskiem rozrządu po przeciwnej stronie głowicy .
    Wymiana zaworów jest konieczna tylko wtedy jak owy łańcuszek ( lub pasek rozrządu ) się urwie i tłoki spotkają si z zaworami .
    Nie mniej jednak faktem jest że trzeba trochę rzeczy rozebrać aby wymienić ten napinacz .
    Jako że przy tej robocie trzeba też ściągać pasek rozrządu to możesz zrobić rozrząd ( który i tak trzeba robić ) i wymianę napinacza łańcuszka za jednym zamachem .
    Oczywiście łańcuszek też nowy .
    Do tego dobry renomowany mechanik

    Fakt że można długo jeździć z takim dzwoniącym łańcuszkiem nie mniej jednak bezapelacyjnie zwiększa się ryzyko awarii .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak by kolega chciał to sprzedam Mu nowy napinacz łańcuszka...2 stówki info na pw

  4. #4
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jako że przy tej robocie trzeba też ściągać pasek rozrządu to możesz zrobić rozrząd ( który i tak trzeba robić ) i wymianę napinacza łańcuszka za jednym zamachem .
    Oczywiście łańcuszek też nowy .
    Problem w tym, że rozrząd został wymieniony również kilka tys, km temu
    A dźwięk jest ciągły, również przy ciepłym silniku.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    jak by kolega chciał to sprzedam Mu nowy napinacz łańcuszka...2 stówki info na pw
    Dzięki za info, zobaczę jak z budżetem w tym miesiącu, ile też kosztuje sama wymiana i się odezwę

    Dziękuje za pomoc





    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W innym wątku napisałeś że będziesz robił rozrząd za tydzień bo ktoś źle założył tak więc będzie świetna okazja żeby zrobić ten napinacz i łańcuszek .
    Naprawdę warto to zrobić razem bo do wymiany łańcuszka i napinacza trzeba ściągać pasek







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    W innym wątku napisałeś że będziesz robił rozrząd za tydzień bo ktoś źle założył tak więc będzie świetna okazja żeby zrobić ten napinacz i łańcuszek .
    Naprawdę warto to zrobić razem bo do wymiany łańcuszka i napinacza trzeba ściągać pasek
    Pozdrawiam
    Oj to chyba nie ja

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Uch , racja . Pomyliłem z kimś innym .
    Przepraszam za zamieszanie









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    rozumiem, ze napinacz lancuszka to do rozrzadu wiec jednak nie potrzebuje takiej czesci
    czy ktos z Was moze zna wartosc luzow zaworowych? chcialbym sprawdzic najpierw szczelinomierzem jak wyglada ta sprawa, moze da sie wyregulowac..?

    ---------- Post dodany 10-01-2011 o 00:18 ---------- Poprzedni post 09-30-2011 z 13:42 ----------

    Witam wszystkich ponownie, TTym razem zdenerowany i zestresowany. Dzis znajomy rozebral silnik i jak popatrzyl to sie zlapal za glowe. Jak we wczesniejszych postach mozna zauwazyc, nie znam sie na mechanice wiec wytlumacze to co widzialem, tak jak widzialem
    Otoz otwierajac pokrywe silnika (przy okazji rozwalajac uszczelke pod glowica poniewaz juz byla twarda i stracila swoja wlasciwosc) ukazaly sie dwa walki (dolotowy i wydechowy, czy cos podobnego?). Na walku blizszym kabiny kierownicy widnieje 8 popychaczy (szklanek popychaczy, hydraulicznych napicznaczy, generalnie w glowie mi sie miesza od nowo poznanych dzisiaj pojec wiec nie wiem ktoro jest odpowiednie) dwa z dnich, nawet na moje oko jest lekko matowe i podtarte. Problem w tym, ze osoba rozbierajaca to stwierdzila ze nie zabardzo chce to skrecac spowrotem bo jest to na tyle powazna sprawa ze moge nie dojechac do domu, i zaleca zmienic te szklanki czy cos tam te, ktore sa uszkodozne, jednak najlepiej wymienic caly komplet lub chociaz wszystkie na tym jednym walku. Bylbym sklonny na wymiane calego kompletu, problem w tym ze osoba ta ma problemy ze znalezieniem przyczyn zaistnialego problemu, a 2 inne osoby (w tym mechanik w salonie samochodow pewnej marki) zaleca sprawdzenie w pierwszej kolejnosci cisnienia oleju manometrem, ktoro moze byc przyczyna zaistnialego problemu. Wiec pytam teraz Was, szanowne grono uzytkownikow, specjalistow i mechanikow co mam robic? Cisnac typa zeby mi skrecal to co rozebral i jechal do najblizszego warsztatu gdzie moge zmierzyc cisnienie oleju na wlasne ryzyko dalszej awarii czy moze jednak wymienic te 2, ewentualnie 8 popychaczy czy tam czego liczac na glupie szczescie, ktorego nie posiadam, ze sama wymiana rozwiaze problem? bylbym wdzieczny za jak najszybsze odpowiedzi, gdyz sprowadzenie czesci i robota troche zajmuje, a jezdzic by sie chcialo pozdro
    P.S. Jesli cos jest niezorzumiale to przepaszam z gory, ale jak tylko uslyszalem "ja pier***, prze*** " to zlapalem za piwo
    Ostatnio edytowane przez zombek23 ; 30-09-2011 o 23:28

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Szczerze to ubolewam że nie nagrałeś odgłosu terkotania i nie zrobiłeś foty tego co się uszkodziło.

  10. #10
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Szczerze to ubolewam że nie nagrałeś odgłosu terkotania i nie zrobiłeś foty tego co się uszkodziło.
    Mysle ze na zdjecie jeszcze nie jest za pozno, gorzej z odglosem, bo tak naprawde to tu jest glowny problem- skladac i sprawdzac to cisnienie oleju a pozniej znowu zaczynac rozbieralnie i placenie za robocizne, czy zaczac juz wymiane tych popychaczy/napinaczy/szklanek (jesli nazywam calkiem inne rzeczy myslac ze jest to to samo to przepraszam z gory)

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pewnie miałeś na myśli uszczelkę dekla pokrywy zaworów a nie głowicy wiec w tym wypadku to nie problem .

    Wymień to co potrzeba i dodatkowo pompę oleju i wtedy jedź na sprawdzenie ciśnienia , tak jest najbezpieczniej co nie znaczy że najtaniej
    Jak już jest motor rozgrzebany to warto się zając wszystkim co niedomaga .

    Oczywiście jam możesz to zrób dokładne fotki










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Tak, zgadza się, uszczelka dekla Kurde widząc ceny pomp nie pocieszacie mnie Chociaż nie wiem gdzie ich szukać, po wpisaniu na google ceny ok 400zl, na allegro ok 150 ;/ Gość, który ściągał mówił, że jeśli byłoby słabe ciśnienie bo uszkodzenia z tego wynikające byłyby widocznie w innym miejscu (chyba na samym wałku?). Zgadzacie się z tym ? Naprawdę nie mam zielonego pojęcia co robić, auto stoi rozebrane, ani złożyć i podjechać ani brać lawetę na jakiś warsztat. Najgorsze, że dziś i tak żadna część już raczej nie dojdzie do żadnego sklepu, warsztatu..
    Oczywiście postaram się dołączyć zdjęcia, tylko muszę teraz jakoś dotrzeć z 4km gdzie auto stoi


    ---------- Post dodany o 12:14 ---------- Poprzedni post z 12:12 ----------

    Witam. Zamieszczam zdjęcia tego ustrojstwa plus paska (nie uważacie że powinien być założony bardziej równo na prawo?).








    No i co o tym panowie sądzicie? Co zrobić, wymienić? Już mnie straszą że wypadałoby wymienić też ten wałek rozrządu..
    Ostatnio edytowane przez zombek23 ; 01-10-2011 o 11:22

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wałki serio kiepskie...jak chcesz to ja Ci sprzedam swoje bo mamy takie same a moje są idealne w sumie a bedą mi już zbędne:P(napisz na pw jeśli chcesz) pozostałych nieprawidłowości nie widzę bo fotki otwierają się już 5 min i doszło tylko do momentu wałka:P

  14. #14
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Hehe, mogę podesłać normalne linki, specjalnie nawet zmieniałem żeby ładowały się tu od razu

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no już widze...wałki powycierane...głowica to na górze jest i być może kiepskie smarowanie było dlatego tak wyglądają:P ja bym zmienił popychacze a także wałki:P no i koniecznie sprawdził lub wymienił pompę:P

Podobne wątki

  1. GWINT do TTki - Proszę o poradę.
    Przez xscorpiox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 15:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 19:30
  3. Proszę o porade
    Przez dawidusr w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 20:49
  4. t3/t4 prosze o porade
    Przez kamil pasik w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 10:40
  5. Witam i prosze o porade
    Przez PITERTS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •