Thnx raz jeszcze Nie wiem od czego to zalezy, ale kosztowne moze sie okazac dolozenie skretnych xenonow. Na forum w UK pisali, ze to jest zbedny bajer. Moze wymaga to zmiany jakiegos modulu na inny? Trudno mi powiedziec. Wiem, ze przy zakupie LEDow trzeba uwazac na ich "skretnosc". Na allegro w wiekszosci ludzie nie podaja ani numeru fabrycznego lampy ani tego, czy jest skretna czy tez nie.

Progi mam z TTS, a w TT RS sa dokladnie te same. Minimalnie roznia sie zaczepy zderzaka TTS od zwyklego. RS ma o ile wiem takie same zaczepy. Zderzak tyl tez bedzie pasowac bo jest taki sam jak w TTS, tylko dyfuzor jest inny. Co do koncowek to proponuje kupic wydech (tlumik koncowy) od TT RS i go tam zalozyc. W zaleznosci od (nie)posiadania quattro rura idzie lewa lub prawa strona. Bez quattro bedzie trzeba uciac rure. Ciekaw jestem jeszcze jakby to bylo z cisnieniem w ukladzie wydechowym gdyby zalozyc wydech od 2.5L TT RS. Grille pasuja bez problemu. Generalnie koszty przerobek wizualnych czy to na TTS czy TTRS sa zblizone, tyle ze RS troche drozej wychodzi ze wzgledu na przedni zderzak. Paradoksalnie o wiele latwiej wyrwac na ebay.de wydech do TT RS niz do TTS. Ja pomimo tego, ze TTRS ladniej wyglada od TTS i jest bardziej "rasowy" nie chcialem udawac RS'a, bo bym zbytnio prowokowal do mierzenia sie na swiatlach. Potem by bylo "obejchalem RS'ke" Planuje jeszcze program w mr motors na jakies 250-270 KM w zaleznosci od tego, czy wywale kata czy nie. Wtedy bede mial prawie TTS'a, bo bez quattro