Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: Kilka problemów z moim silnikiem

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Całkową pewność że wszystko jest szczelne możesz mieć tylko po przeprowadzeniu testu pod ciśnieniem ( opis w dziale '' Zrób to sam '' ) Nie mniej jednak ciesze się że czujesz znaczne postępy jeśli chodzi o moc auta




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    hehe ... już mnie sprowadził na ziemię
    nie mam kompresora i tych wszystkich gratów ... a może jest na forum ktoś z Warszawy, u kogo mogę to zrobić? obiecuję, że przyjadę z solidnym zadość uczynieniem %%%

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wpadnij w niedziele do płońska...ogarniemy a spowrotem wrócę z Toba i podrzucisz mnie na cargo do chłopaków

  4. #19
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    Paweł, dzięki za propozycję, ale w najbliższy weekend jestem zawalony ... może uda się jakoś w innym terminie

    ---------- Post dodany 09-21-2011 o 20:29 ---------- Poprzedni post 09-16-2011 z 16:02 ----------

    No to wracam z kolejnym problemem :/
    Po jednej z przejażdżek, przy parkowaniu autko zgasło, odpaliłem ponownie i na wolnych obrotach zaczęło nierówno chodzić, aż zgasło (obroty skakały od 300 do 1150). Po paru minutach odpalam i normalnie chodzi, do póki obroty nie przekraczają 2500 ... wtedy znowu zaczyna nierówno chodzić. Doczłapałem się do domu nie przekraczając 2000 obrotów (wtedy chodzi normalnie), u siebie podpinam Vag com i wyskakuje błąd 16486 mass flow sensor g70 signal to low p0102 35-00 (przepływka).
    Co dziwne, jak auto uruchomiłem po 1,5h to pracuje normalnie, nawet na wyższych obrotach, dopiero jak się rozgrzeje to zaczynają się ponowne problemy z obrotami.
    Odłączyłem akumulator na 1h, przeczyściłem wtyczkę od przepływki, zresetowałem błąd, ale po uruchomieniu silnika znowu to samo :/ jak odpiąłem przepływkę i odpaliłem auto, również wyskakuje ten sam błąd.
    Log (0 - 002,115,031,002,115,031) logi
    czy to definitywnie padła przepływka? jeszcze 100km temu pokazywała 190 g/s
    kupować nową przepływkę, czy to może jednak inna przyczyna? może kabel albo inne cholerstwo ... może macie pomysły?

    po logach widać, że na początku przepływka daje radę (tem. silnika 75stopni), przy pomiarze gdy temperatura wzrosła do 90oC jest już problem.
    Ostatnio edytowane przez B_R_N ; 21-09-2011 o 21:33

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Skoro po tygodniu wskazania przepływki spadły do okolic 50g/s i w dodatku gaśnie i ma takie same objawy po jej wypięciu to bardziej wygląda mi to na jakąś duża nieszczelność w TIP -e . Sprawdz czy po prostu nie spadł
    Oczywiście nie wykluczam też awarii przepływomnierza nie mniej jednak warto wcześniej sprawdzić ten TIP

    Może tu nie chodzić tyle o rozgrzewanie co o czas w jakim ECU próbuje się adaptować .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Napisałeś, że wyskakuje ten sam błąd jak wypiąłeś przepływkę a jak chodzi wtedy auto? Turbo pompuje sporo więc jeśli TIP jest cały to padła przepływka i silnik ma złą mieszankę.

  7. #22
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Widac, ze przeplywka mierzy slabiutko.
    Zobacz jak auto zachowuje sie rozgrzane po odpieciu MAF'a , ECU powino przejsc wtedy na mapy bazowe i auto powinno jechac normalnie

  8. #23
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    Tip się poluzował przy wejściu do Turbiny, ogarnięte i lata.
    Dziś wymieniłem świeczki, olej i filtr w haldexie ... niestety tył się nie załącza, tzn na 1-ce, 2000 obrotów i pisk opon:/ oleju ściekło 250ml i był znacznie ciemniejszy niż ten świeżo kupiony. Zauważyłem też grudki, takie bardziej smoliste i ciemniejsze (tak jakby się olej "zważył" ).

    swego czasu wyskoczył błąd
    Controller: 02D 900 554 B
    Component: HALDEX LSC ECC 0006
    1 Fault Found:
    01155 - Clutch
    04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent
    Po jego wykasowaniu pokazywał się ponownie dopiero po jakimś czasie (50-100km), jak narazie go nie ma. Test jazdy w koło przy 10km/h, przy kółku gdzie obroty 3000, auto zatrzymuje się w połowie drogi więc tak jak przy sprawnym haldexie.
    Robiłem też test Vagiem (output test) i słychać jak coś się w haldexie dzieje... tzn nie słychać jakiegoś tyrkania, ale słychać jeden dźwięk na samym początku ... pytanie czy to pompa, czy sterwonik?
    Jeśli słychać, że coś się tam dzieje to można wykluczyć sterownik? Czy możecie kogoś polecić w Warszawie? widziałem, że chłopaki na forum robią regeneracje chałupniczą, ale chyba na tyle nie jestem zdolny :/ Od czego zacząć? ... nadchodzi zima :>

Podobne wątki

  1. 1.8t 225 quattro kilka problemow
    Przez Bueno191 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 21:39
  2. Kilka Problemów (zegary, drzwi, fotel ...)
    Przez Mtt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 00:26
  3. Nowy nabytek i kilka problemów ?
    Przez PatrykTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 20:10
  4. TT '00 180KM QUATTRO - kilka problemów
    Przez tomalla w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 20:52
  5. Kilka problemów z TT
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •