Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Kilka problemów z moim silnikiem

  1. #1
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82

    Kilka problemów z moim silnikiem

    No więc zacząłem grzebać jak zasugerował Arttur i co się okazało:
    N112 ... jeden przewód jest przetarty, zaizolowałem go ale błąd nadal wyskakuje więc pewnie będę musiał kupić cały kabelek w ASO.
    N249 ... i tu uwaga, wtyczka była wypięta <WTF> podpinam, sprawdzam Vagiem i błędu już nie ma. Pytanie dlaczego ktoś to odpiął? jutro zrobię logi i sprawdzę czy jest różnica.

    W związku z tym, że zacząłem grzebać znalazłem parę "ciekawostek" pod maską :/ Wszystko zaznaczyłem na fotce, jeśli mało to ma wspólnego z tym działem to wybaczcie, jak również to, że moje pytania mogą wydawać się głupie:
    nr 1 - miejsce gdzie kabel jest pęknięty. Pytanie jak się go zwie (tak, żebym mógł zamówić w ASO) i drugie pytanie na co ta nieszczelność ma wpływ?
    nr 2- jak dla mnie to jakaś "elektroplastyka" była robiona, wąż nie jest dociśnięty do końca, co więcej z okolic tej wtyczki wyczułem wiaterek (a może to dmuchało z nr1 ) Czy to jest fabryczny cybant?
    nr 3 - a tu kolejna niespodzianka ... ten trójnik leżał sobie z boku, dopiero ja "wpiąłem" go do rury za przepływką. Połączone są białą rureczką i wg mnie nie jest to dociśnięte tak jak powinno być.

    Prośba o komentarz do wychwyconych usterek i opis co jest co bo aż mi głupio, że taka lama w tej materii jestem :]

    FOTKA


  2. #2
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Jak ten "trójnik" - N75 leżał niepodpięty to auto nie mogło prawidłowo jeździć, a do tego niepodpięty elektrycznie N249... Widać że ktoś ostro i bez pojęcia grzebał przy tym aucie:/
    Widzę też jakiś dziwny DV I jeszcze dziwniejszy TIP... masakra
    Ostatnio edytowane przez Bart227 ; 10-09-2011 o 21:52

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie tego co wcześniej napisałem
    ale wygląda mi na dziurę w układzie
    to tyczy się do akcji nr 1 ...to już prawie norma że te wężyki pękają :P

  4. #4
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    OK, rozwiązały się dwie sprawy, tj muszę kupić kabelek do N112 oraz wymienić nieszczelny przewód pod kolektorem dolotowym. Po lekturze różnych wypowiedzi i opisów co mam pod maską wysnułem następującą teorię:
    - kabel od N249 był odpięty bo u mnie ktoś wcześniej wywalił całkowicie DV (otwór z TIP jest zaślepiona! ) i założył to czerwone syczące coś (drugie zdjęcie). Pytanie czy odpiąć N249 dopóki nie zainstaluję oryginalnego DV. Drugie pytanie to czy nie zostawić tego czerwonego ... w końcu jeździ i syczy :].
    - co do N75 to nie był on podpięty pod TIP. Pytanie czy N75 pobiera powietrze z TIP? bo jeśli tak to u mnie pobierał sobie powietrze z komory silnika a nie z TIP :/

    ... widzę długa droga przede mną zanim pod maską będzie porządek :/

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Musisz podpiąć N 249 lub bezpośrednio z kolektora bo każdy zawór czy to oryginalny DV czy też BOV wymaga sterowania podciśnieniem .

    N75 spuszcza nadmiar powietrza do TIP wiec tak jak miałeś po prostu zakłuca obliczenie ECU odnośnie powietrza obecnego w układzie , poza tym jeśli otwór w TIP był nie zaślepiony to dodatkowo oczywiście była nieszczelność .

    Jest też inna sprawa , Two silnik nie wygląda jak powinien Masz inny TIP , N75 mocowane po innej stronie a dodatkowo to co łapie się w dolnej cześci kółka którym zaznaczyłeś '' przeciąg '' nie powinno tam być .

    Znam te motory prawie na pamięć i nie kojarzę po fotce co to jest .

    Myślę że podzielę ten temat na 2 osobne bo minie parę stron zanim dojdziemy do ładu .

    Zrób kilka dokładnych fotek silnika w tym przynajmniej jedną ogólną i kilka szczegółowych od strony TIP -a i przepustnicy , nie zaszkodzi też przeciwna strona silnika bo może tam też coś jest inaczej








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    to co łapie się w dolnej cześci kółka którym zaznaczyłeś '' przeciąg '' nie powinno tam być .

    Znam te motory prawie na pamięć i nie kojarzę po fotce co to jest .
    Wydaje mi się że to jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej, tylko dlaczego w takim dziwnym trójniku?!

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Klips podobny ale powinien być na bloku silnika po przeciwnej stronie i '' sterczeć '' do góry nie w bok ... Naprawdę dziwna sprawa








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    Arttur, rzeczywiście zrób porządek z tym wątkiem wg uznania ... w tej chwili ma to mało wspólnego z Vag-Comem

    TIP jaki jest u mnie ma numer 06A133356E (Audi), oryginał ma na końcu literkę B. Dla sprostowania, taki TIP jest spotykany, tutaj jakiś Angol jest tak samo zdziwiony jak ja (no i Bart227 ) Forge Turbo Inlet Pipe
    TIP zmienię na oryginał jak tylko gdzieś trafię używkę.

    Zrobiłem pare fotek kolejnej zagadki jaką jest tajemniczy trójnik, oceńcie o co tu chodzi, dochodzą do niego 4 węże zaznaczyłem na jednym ze zdjęć.
    ImageShack Album - 5 images
    Jeśli to nie jest oryginał to gdzie on powinien być i po co ktoś by to zmieniał. A może macie fotkę na której widać gdzie to powinno być.
    Dodam, że auto jeździ, może nie dmucha jeszcze tak jak powinno, ale wgniata w fotel. Temperaturę też trzyma 90-91 oC (sprawdzałem na klimatronicu).

    W ASO zamówiłem: DV (to czerwone na zdjęciu fajnie syczy, ale wylatuje), przewód pod kolektorem dolotowym (nieszczelność) no i będę musiał zamówić N75 bo jeden z trójników jest ułamany, dlatego nie trzymał się TIPa a w tej chwili jest prowizorka. A może warto rozejrzeć się za używką?

    Chłopaki z tego wszystkiego to widzę, że mam najbardziej "zmodyfikowaną" TeTetkę na tym forum :>

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zamieszam Twoje fotki bo tak wygodniej oglądać co tam się dzieje .









    Tajemniczy trójnik wygląda na część układu chłodzenia i czujnik temperatury , we wszystkich TT jakie widziałem jest to inaczej rozwiązane wiec dobrze by było jak byś sprawdził jaki masz kod silnika . Chodzi o 3 literki wybite na głowicy po stronie paska rozrządu .
    Jeśli czułeś ram przeciąg to mógł on być po prostu od wentylatora chłodnicy lub z innego miejsca .

    Ten BOV faktycznie lepiej żeby odszedł

    Jeśli chodzi o to pęknięte kolanko to też jest dziwne , jak możesz to włóż tam głębiej aparat i zrób zbliżenie mocowania i jak się uda to z czym się łączy pod kolektorem .

    Koniecznie też umyj ten stożek lub wymień na nowy jeśli nie jest on z tych do mycia .

    No i zdaj relację z postępów







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie tego trójnika to widziałem taki sam u Piootra pod maską...też ma niby apx ale u mnie ten trójnik wygląda inaczej:P
    no i na wąż od pompy sai wypadało by filterek założyć bo zasysa cały ten syf z komory

  11. #11
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    Jestem po wymianie BOV na DV oraz po instalacji N75 ... różnica kolosalna, dopiero teraz zpier.... !!! pęknięty wąż zmieniam w sobotę, ciekawe czy to jeszcze coś zmieni.

    Co do trójnika i widocznych różnicy to zapewne jest ona spowodowana tym, że u mnie siedzi APY, a to jak się domyślam oznacza SWAP, chyba że do TT też wkładali kiedykolwiek APY (produkcja Hungary :/ )?
    Dodam jeszcze, że patrząc na logi to autko dmucha nawet 2200mbar i tu pytanie czy możliwe jest, że mimo APY (czyli 210KM) mam kompa od APX ... no chyba że jest wgrany wirus.
    Czy wogóle jest różnica pomiędzy APX i APY, czy moc jest tylko kwestią innego softu? jak czytałem silniki są identyko, łącznie z turbinami.

    Same niespodzianki ...

  12. #12
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Różnic w budowie chyba nie było. Oba nie mają zmiennych faz rozrządu, są na jednej sondzie i seryjnie pracują na K-04. Różnica była chyba tylko w oprogramowaniu

  13. #13
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Co do tego trójnika to ja mam APX i chyba mam podobny, bede mial chwile czasu to zerknę, rozwiejemy watpliwości.
    Ktoś sie niezle wysilał zeby popsuć to TT dobrze ze trafila w dobre rece, powodzenia!
    MARUDA

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez B_R_N Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że patrząc na logi to autko dmucha nawet 2200mbar i tu pytanie czy możliwe jest, że mimo APY (czyli 210KM) mam kompa od APX ... no chyba że jest wgrany wirus.
    Czy wogóle jest różnica pomiędzy APX i APY, czy moc jest tylko kwestią innego softu? jak czytałem silniki są identyko, łącznie z turbinami.

    Możliwe że jest program jeśli takie jest doładowanie wymagane
    Naprawisz wszystko to zrobisz kolejne logi i ocenimy .
    Wielkich różnic mechanicznych między tymi silnikami nie ma poza paroma już tutaj zaobserwowanymi tak więc może on pracować na oprogramowaniu APX-a







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    przewód odpowietrzający pod kolektorem dziś odebrałem z ASO (kawałek gumy za 113zł ), miałem z robotą poczekać do soboty, ale sami wiecie ... wymieniłem ją od razu. Po wymianie przewodu i uruchomieniu auta usłyszałem syk no i co się okazało ...kolejna nieszczelność - gumowe kolanko za N249, całe szczęście miałem w zapasie i również wymieniłem. W ten sposób mam nadzieję, że pozbyłem się wszelkich nieszczelności.

    Nie mogłem się nie przelecieć po mieście i powiem wam, że dopiero teraz mam banana na gębie... jeśli wczoraj napisałem że zapier... to teraz mogę napisać, że zaqr.....a

    Mission Accomplished
    Logi w starym wątku
    http://www.klubtt.pl/vag-com/8629-pi...-spalania.html

Podobne wątki

  1. 1.8t 225 quattro kilka problemow
    Przez Bueno191 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 21:39
  2. Kilka Problemów (zegary, drzwi, fotel ...)
    Przez Mtt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 00:26
  3. Nowy nabytek i kilka problemów ?
    Przez PatrykTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 20:10
  4. TT '00 180KM QUATTRO - kilka problemów
    Przez tomalla w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 20:52
  5. Kilka problemów z TT
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •