Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 91

Wątek: wymiana szczotek i simeringa w pompie haldex

  1. #61
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    do pompki? nie sadze, nowe oringi, simering - zlozone zostalo i na output test nic nie zakrecilo. Dzisiaj mierzeylem napiecie i rezystencje na kostce za dyfrem ale to zaraz wkleje w temacie o moim haldexie zeby tu balaganu nie robic
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=haldex

  2. #62
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Minelo ponad dwa lata jak zakladalem temat wymiany szczotek i simeringa w pompie haldex,dzis robilem przegląd generalny Haldexa i jego pompy która rozebrałem,dodam ze naped działa.W pompie szczotki zuzyly się jakies 4mm i został zapas jakies 10mm,zrobilem około 10tys km,Olej który zleciał był trochę brudny,przy okazji zdjelem te klapke na 4 sruby pod która jest magnez do zbierania syfku,warto było bo strasznie tam brudno.Poza tym wszystko smiga i oby tak dalej.Pozdrawiam

  3. #63
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    czy mozesz przyblizyc gdzie jest ta klapka i magnez? bede sie zabieral znowu za pompke to moze warto by bylo zdjac i przeczyscic. Czy potrzebne jest zlanie calego oleju do wyjecia tego magnezu?

  4. #64
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    jak patrząc na sterownik to klapka jest po drugiej stronie na czterech srubach taka wystajaca z napisem haldex,dostep dobry,olej się nie wyleje.Arttur często wspomina żeby tam zagladac i wyczyscic.Magnez jest w srodku na klapce.Prosty zabieg.

  5. #65
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    szczotki zuzyly się jakies 4mm i został zapas jakies 10mm,zrobilem około 10tys km
    hmmm ciekaw jestem, czy to scieranie zwolni, czy za kolejne 10 tys bedzie znowu minus 4mm
    fajnie ze aktualizujesz temat,
    czekam na wiesci z kolejnej wymiany

    "Love Them BOTH" - M.

  6. #66

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Witam ponownie, zarobiony strasznie jestem zona w szpitalu (tym razem corka w drodze). Dzisiaj boczkiem leciałem po błocie i tak sobie przypomniałem o was. A wiec tak napęd działa dalej i nieprzerwanie Dla tych którzy zrobili silniczek i działa na teście proponuje zmienić jeszcze raz filtr oleju może pomoże. U mnie silniczek działał a napęd dalej nie-wymieniłem filtr i olej jeszcze raz i wszystko wróciło do normy. Możliwe że jak naped nie działał zrobiły sie jakieś gluty jak u mnie i pompa je zassała i zabiła filtr. Możliwe ale nie daje sobie ręki uciąć.
    jeśli chodzi o silniczki od orginalenego Webasto warto przejść sie po zakładach regenerujących ogrzewania postojowe moze mają jakieś spalone wirniki a komutatory ok lub spalone webasto moze silniczek oddadzą w dobrej cenie.

    czekam na snieg

    pozdrawiam Boraton

  7. #67
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Fajnie ze dales znac ze chodzi,masz racje warto wymienić olej w haldexie np. po 1000km jak nie jesteśmy pewni ile lat olej nie zmieniany bo strasznie w nim syfku i glutow sami zobaczcie
    http://www.youtube.com/watch?v=4M_4MPJQZ6Q
    ja zastanawiam się nad kupnem oleju do haldexa drugiej generacji bo jest w litrowych bankach i kosztuje ponad 100zl a do naszego w tubie 275ml około 100zl,mysle ze te oleje się niczym nie roznia bo papa i tarcze sa takie same,ale pewnosco nie mam.Fakt jest taki ze tu mamy litr za praktycznie te sama kase,mozna sobie pozwolić na plukanie i dopiero na wymiane dlatego chyba zaryzykuje teraz przy wymianie.Jak ktoś ma info na temat tych olejow to fajnie jak da znac.Pozdrawiam

  8. #68
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    jak patrząc na sterownik to klapka jest po drugiej stronie na czterech srubach taka wystajaca z napisem haldex,dostep dobry,olej się nie wyleje.Arttur często wspomina żeby tam zagladac i wyczyscic.Magnez jest w srodku na klapce.Prosty zabieg.
    Czy to jest caly element zaznaczony kolkiem? i 4 sruby z czego 3 widoczne na zdj tez zaznaczone kolkami?


    Ponadto, tam jest srubka, zaznaczona na niebiesko - czy to jest miejsce do sprawdzenia poziomu oleju? to do jej lini ma byc olej? Wiem ze mozna nalewac tez olej z boku ale nie wiem czy to oby napewno ta, jezeli tak to po odkreceniu calej tej czesci olej stary powinien sie jednak wylac....hmmm

  9. #69
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Fajnie ze dales znac ze chodzi,masz racje warto wymienić olej w haldexie np. po 1000km jak nie jesteśmy pewni ile lat olej nie zmieniany bo strasznie w nim syfku i glutow sami zobaczcie
    http://www.youtube.com/watch?v=4M_4MPJQZ6Q
    ja zastanawiam się nad kupnem oleju do haldexa drugiej generacji bo jest w litrowych bankach i kosztuje ponad 100zl a do naszego w tubie 275ml około 100zl,mysle ze te oleje się niczym nie roznia bo papa i tarcze sa takie same,ale pewnosco nie mam.Fakt jest taki ze tu mamy litr za praktycznie te sama kase,mozna sobie pozwolić na plukanie i dopiero na wymiane dlatego chyba zaryzykuje teraz przy wymianie.Jak ktoś ma info na temat tych olejow to fajnie jak da znac.Pozdrawiam

    Tez sie nad tym zastanawialem. Mysle, ze jesli lepkosc/gestosc sa takie same, to nie ma przeciwskazan, zeby nie uzyc nowszej generacji.

    pozdr,

    =========
    Vorspung durch Technik

  10. #70
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Hubi tak to jest ta klapka,za nia jest okragly magnez co zbiera osady,warto tam wyczyscic zwłaszcza przed wymiana oleju.A srubka zaznaczona na niebiesko to tez otwor wlewowy i przelewowy.Ja przez niego zawsze wlewam olej bo nie ma strat,na koncowke tuby zawsze zakładam kawalek wężyka i nawet jak się ruszy reka to się nic nie wyleje.Na kilku zdjęciach serwisowych znalazłem kiedyś ze ta sruba można nalewać i jest mega komfort,a dlaczego większość stresuje się przy wlewaniu dolna sruba to nie wiem.

  11. #71
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No wlasnie ja wymienilem olej ostatnio, ale ze grzebie sie w haldexie dalej, to i tak nowy bede zalewal - wiec raczej przez ten otwor - nalewanie od dolu to jakas porazka konstrukcyjna

    Wczesniej gdzies bylo info ze mozna te plytke odkrecic i olej nie wycieknie - rozumiem ze tak jednak nie jest.

    dz!

  12. #72
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Jak odkręcisz te klapke,to nie wyleje Ci się praktycznie nic,ja miałem wlana cala tube oleju bez strat,potem te klapke odkrecilem i nic się nie wylalo.

  13. #73
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witam po trzech latach jazdy na dorabianych szczotkach w pompie Haldex,pompa umarla,dodam ze bardzo malo jezdze,dorabiane szczotki bardzo szybko sie zuzywaja a dawalem szczotki z motoru.Dorabialem nowe bo pomyslalem,ze to cos pomoze ale nic to nie dalo,rezystancja spadla,a pompa na stole niby chodzila,ale miala za malo obrotow i nie bylo cisnienia,po prostu miala juz dosc i nawet magnesy zeslably.Podsumowujac zabieg wymiany szczotek jest na krotka mete,do mojej TT trafila wkoncu nowka pompa i wszystko chodzi jak nalezy.Idzie zima wiec warto zrobic przeglad Quattro.

  14. #74
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No to tez powtarzam wiele razy....szkoda ze nie wiedzialem, bo mam nowe 2 sztuki pompek po mega niskiej cenie dla swoich.

  15. #75
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    No to tez powtarzam wiele razy....szkoda ze nie wiedzialem, bo mam nowe 2 sztuki pompek po mega niskiej cenie dla swoich.

    a to prawda!
    Sprawa z pomka od Hubiego szybko zalatwila sprawe. QuaTTro ozylo momentalnie.
    Dzieki Hubi za towar i pomocna dlon na miejscu podczas mojej nieobecnosci!
    Polecam i pozdrawiam

    =========
    Vorspung durch Technik

Podobne wątki

  1. haldex - wymiana oleju
    Przez marconsio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 07-01-2023, 11:19
  2. Haldex. Wymiana oleju - gdzie i za ile?
    Przez Prezes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-10-2021, 16:46
  3. Co ile wymiana oleju haldex?
    Przez brachson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 12:42
  4. Wymiana czujnika cisnienia w pompie hamulcowej
    Przez Maro87_88 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 19:03
  5. wymiana oleju haldex
    Przez cezek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •