Pokaż wyniki od 1 do 15 z 91

Wątek: wymiana szczotek i simeringa w pompie haldex

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Wpisz na YOUTUBE pompka haldex audi tt 1-2 tam masz filmiki jak mniejwiecej powinna pracowac pompka,ale uwaga na filmiku pracuje na 12v i dlatego glosniej ja slychac, nie jest wskazane podlaczanie jej pod 12v bo jest ona na niecale 6v i wazne nie ma za wiele obrotow,u mnie bylo ciszej i palcami da rade ja zatrzymac.Mysle,ze Jestes na dobrej drodze

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Wpisz na YOUTUBE pompka haldex audi tt 1-2 tam masz filmiki jak mniejwiecej powinna pracowac pompka,ale uwaga na filmiku pracuje na 12v i dlatego glosniej ja slychac, nie jest wskazane podlaczanie jej pod 12v bo jest ona na niecale 6v i wazne nie ma za wiele obrotow,u mnie bylo ciszej i palcami da rade ja zatrzymac.Mysle,ze Jestes na dobrej drodze
    witam, właśnie wróciłem z upalania mojej borowinki......
    działa!
    zastosowałem się do rad znalezionych tu u was ,a z dodatkowym wparciem MiroTT udało mi się naprawić haldex.
    Jeździłem całe życie z jedną ośką od prawie 3 lat miałem AWD i nie potrafiłem już jeździć znowu z ośka. Dlatego byłem tak zdeterminowany.

    Wymieniłem filtr jeszcze raz (jakoś dziwnie niedrożny był) być może troszkę większa ilość oleju wypłukała jakieś zabrudzenia, a może to nie miało żadnego wpływu-nie wiem.
    Rozebrałem pompkę nie znalazłem nic nadzwyczajnego, ale rozebrałem ją w mak jak juz tak była to wymieniłem na stary szczotko-trzymacz i założyłem nowe szczotki - mój miał jakieś dodatkowe kondensatory, były zabrudzone i nie widziałem-miało wpływ nie wiem?

    Jeśli macie uszkodzony komutator tak jak ja ale uzwojenie całe nie spalone i przegrzane to szukajcie silniczka buhlera z orginalnego webasta posiada taką samą ilość wycinków-8 i dokładnie takie same wymiary dodatkowo otrzymacie tez szczotki oryginalne być może w dobrym stanie tak jak moje.
    Ja wyprasowałem go z ośki (wcześniej odginamy haczyki nożem do tapet i ściągamy pętle lub ucinamy) poprzez nasadkę 19 nakładając na wirnik i wyciskałem tak długo aż można go było ściągnąć(robiłem to w imadle).
    Poodginałem haczyki i delikatnie ściągnąłem pętle uzwojenia ze swojego wirnika następnie nałożyłem nowy komutator- ważne jest aby zachować takie same odległości miedzy komutatorem a wirnikiem oraz kąt obrócenia komutatora względem wycięć w wirniku. Założyłem pętle uzwojenia na haczyki i po doginałem można tez lutować jednak ja zostałem przy odpowiednim ich dociśnięciu.
    Uszczelnienie kupiłem z 3,8zl i dorobiłem uszczelkę pod pompkę.

    pozdrawiam Boraton

    żałuje ze nie mam TT'ki

Podobne wątki

  1. haldex - wymiana oleju
    Przez marconsio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 07-01-2023, 11:19
  2. Haldex. Wymiana oleju - gdzie i za ile?
    Przez Prezes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-10-2021, 16:46
  3. Co ile wymiana oleju haldex?
    Przez brachson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 12:42
  4. Wymiana czujnika cisnienia w pompie hamulcowej
    Przez Maro87_88 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 19:03
  5. wymiana oleju haldex
    Przez cezek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •