Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Niewidoczne CB w TT

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Niewidoczne CB w TT

    Jak bardzo przydatne jest CB radio w trasie wie chyba każdy. Prawie na każdym forum motoryzacyjnym jest też temat o ukrytym CB w aucie. Wiadomo, że najlepiej aby antena była na środku dachu i czym dłuższa tym lepsza ale można też pokombinować z ukrytym CB gdzie zasięg będzie na poziomie kilku / kilkunastu km (słabszy niż z anteną na dachu) a sama instalacja CB nie będzie widoczna na zewnątrz. Kilka moich pytań:

    1. Gdzie najlepiej zamocować radio? (jaki model)

    2. Jak antena, może jakaś montowana na szybę? (montaż na magnes do auta nie wchodzi w grę przy ukrytym CB :P)

    3. Może ktoś widział / ma zdjęcia ciekawych rozwiązań CB w naszych tt?

    Wszelkie propozycje / sugestie mile widziane. Zapraszam do dyskusji
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja kiedyś coś się pytałem na ten temat to polecali mi krótką antenę do bagażnika jak nie chce by było widać. Firmę president mi polecali.

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    pesident to bardzo dobra firma, jesli nie najwyzsza polka, oczywiscie jest kilka modeli. Nie wiem czy warto sie bawic w niewidoczna, czy jest sens. CB powinno miec jak najwiekszy zasieg, a chowanie anteny w bagazniku, no coz na pewno nie pomoze Mysle ze krotka na dach, czy przy spojlerze i bedzie. Z pewnoscia krotka nie bedzie szpecic auta tak jak dluga, taka moja mala uwaga.

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    pesident to bardzo dobra firma, jesli nie najwyzsza polka, oczywiscie jest kilka modeli. Nie wiem czy warto sie bawic w niewidoczna, czy jest sens. CB powinno miec jak najwiekszy zasieg, a chowanie anteny w bagazniku, no coz na pewno nie pomoze Mysle ze krotka na dach, czy przy spojlerze i bedzie. Z pewnoscia krotka nie bedzie szpecic auta tak jak dluga, taka moja mala uwaga.
    Może jakaś antena na szybę?
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Jak bardzo przydatne jest CB radio w trasie wie chyba każdy. Prawie na każdym forum motoryzacyjnym jest też temat o ukrytym CB w aucie. Wiadomo, że najlepiej aby antena była na środku dachu i czym dłuższa tym lepsza ale można też pokombinować z ukrytym CB gdzie zasięg będzie na poziomie kilku / kilkunastu km (słabszy niż z anteną na dachu) a sama instalacja CB nie będzie widoczna na zewnątrz. Kilka moich pytań:

    1. Gdzie najlepiej zamocować radio? (jaki model)

    2. Jak antena, może jakaś montowana na szybę? (montaż na magnes do auta nie wchodzi w grę przy ukrytym CB :P)

    3. Może ktoś widział / ma zdjęcia ciekawych rozwiązań CB w naszych tt?

    Wszelkie propozycje / sugestie mile widziane. Zapraszam do dyskusji
    Nareszcie troche z mojego działu Odnośnie radia

    1. Zależy od modelu. klasyczne radio niestety ciężko jest w naszych autkach upchnąć. Ja osobiście wkładam je miedzy tunel środkowy a siedzenie pasażera.
    Można zastosować radio Typu Alan 42 lub intek h510(ręczne) niestety nie sa one dobrej jakości i słychać różnice między standardem.
    Osobiście polecam radio UNIDEN 520 xl sam używam jest super.Co prawda radio nedostepne juz w sprzedazy ale jakby co daj info załatwie.
    2. Antena odpuść wszystkie wynalazki na szybę, naklejane wewnątrz. Zero dostrojenia i tylko trzaski.
    Oczywiście im dłuższa tym lepsza ale wiadomo estetyka w naszych autkach najważniejsza.
    Ja przetestowałem 3.
    a)President Florida postawiana na rogu dachu, mała ok 40 cm , zasiego okolo 5 km , jedyna wada ze wykonana z bakielitu i powyżej 140 troszkę świszczy
    b)President Geogria podobnie jak wyzej ale krótsza co niestety odbija sie na zasiegu max do 2 km
    c)President Missuri postawiona albo na rogu dachu lub na tylniej klapie, ant dl ok 70 cm zasieg ok 8km na dachu, na bagażniku okolo 6km.

    Generalnie prowadze sklep z takimi gratami, zresztą Żuczek nawet był kilka razy u mnie, wiec jakby coś dla klubowiczów zawsze coś można załatwić w troszkę lepszych cenach no i służyć radą bo zakładam cb od ładnych kilku latek.

    Nawet jak admini się zgodzą podam adres sklepu.

    Pozdrawiam
    Mozna jeszcze zamotowac w schowku pod włacznikiem świateł...ale jest mały kłopot z mikrofonem, mozna go wrzucic albo na drzwi lub obok radio w schowek. oto zdjecia radia oraz powyąszych anten na samochodzie.




    Ostatnio edytowane przez wottka ; 09-09-2011 o 13:50

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    No to mamy specjalistę na forum w tej branży jakie wymiary ma najmniejsze CB takie w miarę godne polecenia?
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Wymiary to:
    dł: 170mm
    szer: 115mm
    wys: 40mm

    Bywają i mniejsze ale niestety jakosciowo troszke odstają od tego podanego wyżej.
    Generalnie trzeba jeszcze doliczyć ok 2 cm na wtyk antenowy w wersji kontowej bo prosta jest kapke dłuższa.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Malbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    99
    Kolor
    black-coal
    Posty
    139
    ale trafny temat, właśnie wymieniam pasy bezpieczenstwa(wrzucę później foto co i jak, tak wiem jest to bardzo prosta czynność ale się jakoś dołożę do naszego forum) i przy tej okazji wrzucam radio w scowek pod wł świateł(radio i antenę dostałem w prezencie, niby dobre ale może lepiej jeżeli wottka oceni).
    Więc radio PolMar model EX-40(spodobały mnie się wymiary gruszki-odpowiednio do rozmiaru , autosql{auto redukcja szumów-można prowadzic nasłuch i słuchać muzyki jednocześnie}) wymiary ma tak idealne do tego schowka że na lekki wcisk wchodzi i bez zbędnego przykręcania, klejenia nie będzie mi latać i drgać. Poza tym jest na tyle krótkie(mowa o głębokości) że mieści się bez problemu w tym schowku razem z podłączonym prostym kablem od anteny!!
    Antena umieszczona na środku dachu tuż koło klapy bagażnika, długość ok 70cm(nie wiem jaki model ani producent) bądź co bądź na pewno ściąga z 2-3km, jest to wystarczające i dzięki autosql mam ciszę w aucie a gdy chcę się czegoś dowiedzieć pytam

    jak już wspomniałem radio i antenę dostałem w prezencie i głupio mi wymieniać(tym bardziej że dostałem ją po zrzucie rodzinki).

    nie zastanawiałem się nad umiejscowieniem gruszki ale z tym nie powinno być problemu(jest na kablu spiralnym, takim jak słuchawki do starych, dobrych telefonów stacjonarnych). Hmm może jakiś wieszaczek gdzieś przyklejony będzie... coś wymyślę.

    zdjęcia pasów i zdjęcia radia zamieszczę później.

    jeszcze do anteny to powiem że wydawało mnie się że magnes będzie zbyt słaby na większe prędkości ale jak narazie do 180km/h wytrzymał

    Wottka! Jak wyprowadziłeś kabel zasilający i od anteny ze schowka?? Nie chcę dziur robić i zastanawiam się wyciągnąć go do przodu, przełożyć do tego podłużnego schowka na dokumenty pod kierownicą i z powrotem za kokpit przeciągnąć, wyjść przy bezpiecznikach lub tam wśród kabli znaleźć*podpięcie pod prąd(mam bezpiecznik na kablu zasilającym radio więc mogę obejść bezpieczniki..) Co o tym sądzisz?? Jak Ty to rozwiązałeś?
    Ostatnio edytowane przez stfpl ; 08-09-2011 o 14:25

  9. #9
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Ja mam dziurkę na dachu, wystaje tam mocowanie od president indiana, bardzo malutkie. W trasę wystarczy przykręcić antenę śrubką i nie niszczy się lakieru magnesami i zasięg jest dobry.
    Jak nie zamierzasz używać cb codziennie, to dobre jest miejsce między konsolę, a siedzenie pasażera - radio można wcisnąć tam w każdej chwili. Na stałe pewnie dobrze zamontować w schowku przy kierownicy, ale za to w publicznych miejscach pewnie jest widoczne.

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mam w aucie zestaw głośnomówiący pod bluetooth czy są CB radia działające pod bluetooth? Mówić wtedy bym mógł do zestawu pozostała by kwestia przycisku jest coś takiego możliwe w ogóle?
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    Radio Uniden 520xl to wierna kopia Presidenta(model chyba Harry,mogę się mylić)dlatego wycofany z rynku sprzedaży ale na allegro Kupisz nowe a antena President Michigan,krótka antena ok.80cm.Jedyny minus tej antenki to to,że magnes dostosowany do 190km/h,potem już ryzyko,wiem z własnego doświadczenia,zdjęło mi antenę podczas jazdy i dobrze że stała na krawędzi dachu bo nie narobiła szkód ale magnes można zawsze założyć większy.Ten zestaw polecam,użytkuję go od pięciu lat i zero problemu.Koszt całości to jakieś 750.Zwrócił mi się ze 100 razy.Pozdrawiam.

  12. #12
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Mam w aucie zestaw głośnomówiący pod bluetooth czy są CB radia działające pod bluetooth? Mówić wtedy bym mógł do zestawu pozostała by kwestia przycisku jest coś takiego możliwe w ogóle?
    Jest cos takiego ale dla motocyklistów, połączone z interkomem i często ze zwykłym radiem.... jednak sporo to kosztuje
    i dodatkowo jest dopasowane do kasku otwartego lub zamkniętego z PTT (nadawanie) umieszczonym na kierownicy motoru.

    Cytat Zamieszczone przez konyx74 Zobacz posta
    Radio Uniden 520xl to wierna kopia Presidenta(model chyba Harry,mogę się mylić)dlatego wycofany z rynku sprzedaży
    Tak naprawde Uniden i President to ta sama firma Uniden działa na rynku USA a President na Europejskim. Jednak 520 xl to troszkę inne radio wyposażone w lepsze filtry, przez to jest bardziej czysty odbiór niż w Presidentach Jonnym i Harrym.A wycofane ze sprzedaży ze względu na przesłuchy na sąsiednich kanałach (przy przestrajaniu), obecnie poprawione.

    Cytat Zamieszczone przez stfpl Zobacz posta
    Wottka! Jak wyprowadziłeś kabel zasilający i od anteny ze schowka?? Nie chcę dziur robić i zastanawiam się wyciągnąć go do przodu, przełożyć do tego podłużnego schowka na dokumenty pod kierownicą i z powrotem za kokpit przeciągnąć, wyjść przy bezpiecznikach lub tam wśród kabli znaleźć*podpięcie pod prąd(mam bezpiecznik na kablu zasilającym radio więc mogę obejść bezpieczniki..) Co o tym sądzisz?? Jak Ty to rozwiązałeś?
    Ja wyciełe dziure na antenę i zasilanie, ale jak zastosujesz łamaną końcówke do anteny i troche je wysuniesz może da rade twoim spsobem, jednak spr. czy podczas wsiadania nie uderzysz kolanem w radio.Dobrze jeszcze zrobić łączenie anteny na kablu np. w bagażniku tak aby ja tam odkręcać i w razie awarii (z natury przecięcia przewodu klapą) nie trzeba całości demontować.

  13. #13
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Ja również nie polecam innych niż wystających anten... Sam niestety mam straszny problem z przyczepianiem anteny CB z jednego prostego powodu - całe auto jest z aluminium, tylko część tylnej klapy jest z metalu ale opływowość i tak znikomo mała przestrzeń nośna nie pozwala mi dobrze przymocować anteny CB i muszę doklejać do niej 20 pasków taśmy samoprzylepnej, żeby przy 220'stu nie spadła. (220 stopni silnika oczywiście)

    Czym antena jest bardziej wysunięta ponad kadłub samochodu tym większy szum.

    Ja polecam tylko President, mała antena ze wzmacniaczem do coupe jak znalazł!

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Malbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    99
    Kolor
    black-coal
    Posty
    139
    wzmacniacz ma już każda antena, co nie zmienia faktu że President jest najlepszy
    u mnie w dachu są mocowania do bagażnika dachowego, myślałem żeby zrobić platformę przykręcaną na tą jedną śrubkę w jednym z tych miejsc i na tej platforie stawiać antenę ale odszedłem od tego pomysłu.
    więc jeżeli chcesz możesz sprawdzić ten sposób.
    kawałek metalu pomalowany pod kolor lakieru zabezpieczony od spodu można by nawet bardzo blisko dachu przykręcić,

    Wottka, radiiijo już zamontowane na razie jeszcze nie zdecydowałem czy dziurawić będę schowek i w którym miejscu(brane pod uwagę są dziury: jedna w tylnym górnym rogu schowka lub powiększenie najbliższej dziury od przykręcania deski-taka zaraz nad schowkiem) lub tak jak mówiłem zawinę i wejdę w schowek na dokumenty pod kierownicą. Radio mało odstaje i spokojnie mogę wysiadać.

  15. #15
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    stfpl a nie myślałeś żeby zwyczajnie wrzucić radyjko pod fotel pasażera, przecież tylko raz ustawiasz CB radio, no chyba że nie chcesz mieć zamulonych głośników - bo potem nic nie będziesz przez nie słyszeć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •