Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 59 z 59

Wątek: Nie działają szyby

  1. #46
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Sprawdz w dzwiach przewody

  2. #47
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    a działa podświetlanie na górze? bo ja też miałem taką awarię a wystarczyło zmienić zwykły bezpiecznik
    Ja mam właśnie taki problem, ale sprawdziłem bezpieczniki po kolei (chyba, że przeoczyłem) i były w porządku. Nie działa podświetlenie górne wnętrza i szyby. Najgorsze, że zostały w dolnym położeniu

    EDIT: Przeoczyłem! Bezpiecznik nr 14 (10 A)
    Ostatnio edytowane przez milek06 ; 15-05-2016 o 10:13

  3. #48
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Hej, nie chciałem zakładać nowego tematu. Mam problem z prawą szybą, mógł by ktoś podesłać jakąś serwisówkę dotyczącą prawych drzwi ?
    Pewnie coś sie zerwało bo słychać silniczek i coś "chrobocze", pewnie skończy się na wymianie podnośnika szyby...

  4. #49
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Szukaj podnosnika, chrobocze bo linki popekaly.

  5. #50

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    https://www.dropbox.com/s/knk9eq2ulmrwgx2/e1.pdf?dl=0
    od str 133
    Jak coś est temat na forum a link zamieścił KrzysiuProgramista - jemu należą się podziękowania.
    Przy kupnie mojego 2 samochodu miałem to samo, szpec od podnośników mówił że linki w kilku modelach są do bani ponieważ nie są zabezpieczone antykorozyjnie i będą rdzewieć, wymontowałem cały podnośnik i zawiozłem
    do przewinięcia linek, trwało może poł godziny, gorzej jeśli masz popękane rolki prowadzące, je też trzeba będzie wymienić. Powodzenia.

  6. #51
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Dzięki za pomoc Będę działał w weekend

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Podnośnik wymieniony, pojawił się natomiast mały problem - po podnoszeniu szyby w górę szyba podnosi się do samej góry po czym opuszcza do połowy. Próbowałem przytrzymać przy zamkniętej szybie przycisk w dół ok 5-10 sek po czym w górę ale szyba zaraz po podniesieniu opuszcza się więc tego typu adaptacja chyba nie może się udać.
    Jakieś pomysły ? ? ? Dodam że szybę mogę podnieść do końca powoli kilkukrotnie naciskając przycisk w górę.

  7. #52
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    5-10 sekund naciska się przycisk w dół, ale przy maksymalnie otwartej szybie. Później jedzie w górę na maksa, jak dojedzie to znowu dajesz na maksa w górę i czekasz aż kliknie

  8. #53
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Próbowałem w ten sposób i nadal ten sam problem. Przy otwartych drzwiach działa ok natomiast na zamkniętych szyba zamyka się do końca po czym sama opuszcza do polowy

  9. #54
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez TTkowiec Zobacz posta
    Przy otwartych drzwiach działa ok natomiast na zamkniętych szyba zamyka się do końca po czym sama opuszcza do polowy
    Jak dla mnie to wygląda jakby była za wysoko szybą.Przy otwartych drzwiach idzie na maksa i nie czuje oporu. Przy zamkniętych trafia na opór przed maksymalnym otwarciem i automatycznie opuszcza do połowy (zabezpieczenie przed przytrzasnieciem np palców).
    Sprawdź względem prowadnicy przy małej szynce jak na maksa otwiera się w lewych drzwiach a jak w prawych - czy jest różnica. Druga sprawa to sprawdź stan uszczelki, może jest na nie brud lub jest przekrzywiona (niżej) i to jest przeszkodą dla szyby.
    __________________________
    Pozdrawiam

  10. #55
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Jak dla mnie to wygląda jakby była za wysoko szybą.Przy otwartych drzwiach idzie na maksa i nie czuje oporu. Przy zamkniętych trafia na opór przed maksymalnym otwarciem i automatycznie opuszcza do połowy (zabezpieczenie przed przytrzasnieciem np palców).
    Sprawdź względem prowadnicy przy małej szynce jak na maksa otwiera się w lewych drzwiach a jak w prawych - czy jest różnica. Druga sprawa to sprawdź stan uszczelki, może jest na nie brud lub jest przekrzywiona (niżej) i to jest przeszkodą dla szyby.
    Wygląda na to że masz racje będzie to kwestia regulacji... Uszczelka swoją drogą jest w tych drzwiach do wymiany bo w jednym miejscu jest uszkodzona i będe musiał odezwać się pewnie do ASO w tej sprawie. Natomiast ten konkretny problem nie leży w uszczelce Dodatkowo przy wysokich prędkościach pojawił się głośny świst...
    Czy ktoś może pomóc z tą regulacją podczas naszego zlotu bo nie robiłem tego nigdy a na pewno znajdzie się trochę wprawionych osób? Towarzyszył będzie na pewno Jack lub Johny

  11. #56

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Odkopuję temat gdyż mam dziwny problem z szybą po stronie pasażera. Szyba się opuszcza (działa i z przycisku po stronie kierowcy jak i pasażera) lecz nie podnosi (ani z przycisku kierowcy ani pasażera). Da się podnieść jedynie z kluczyka, wkładając do zamka od zewnątrz i trzymając przekręcony - wtedy szyba się zamyka. Co może być tego przyczyną? Dodam, że obie szyby bardzo się męczą jadąc do góry i zamykają się "na raty" (szyba dojeżdża do pewnego momentu po czym staje i przestaje reagować, zawsze 2 lub 3 takie stacje sobie robi). Napsikałem dzisiaj od groma smarowidła w ścieżki szyb lecz to nie pomogło i nawet nie wyeliminowało skrzypienia. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

  12. #57
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Na początek spróbuj zrobić adaptacje jeśli to nie pomoze to będziesz myślał dalej . W wielu przypadkach z dziwnym zachowaniem szyb pomaga , może i u ciebie zadziała .

  13. #58

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Jeśli szyby podjeżdżają ze zgrzytami czy oporami najlepiej niestety zdjąć boczek i ocenić organoleptycznie, ja miałem podobnie - winowajcą w moim przypadku okazało się plastikowe kółko- prowadzące linkę, było zdeformowane i brakowało fragmentu
    szyba z jękiem i bólem szła do góry na kilka razy, staraj się nie używać podnośnika do momentu obejrzenia bo może się zdarzyć, że będziesz rysował sobie szybę przez uszkodzone elementy. Wymiana w razie co podnośnika nie jest skomplikowana i droga.
    Powodzenia w walce

  14. #59

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Co do adaptacji to nie jestem pewien czy udało się ją zrobić pomyślnie, ale chyba tak bo szyba się zaczęła uchylać przy otwieraniu drzwi. Nie ma możliwości zrobienia adaptacji z kluczykiem w stacyjce bo przycisk jazdy do góry nie reaguje kompletnie, za to zrobiłem cały ten proces trzymając kluczyk w drzwiach (zakładając, że adaptacja z zamykającą się na raty szybą działa). No nic, trzeba będzie szukać w drzwiach. Tylko nie daje mi spokoju dlaczego zamyka się z kluczyka? To by wykluczało sam mechanizm jako winowajcę, może jakiś styk odpowiadający za jazdę w górę czymś się przyblokował czy coś... hm, będę kombinować. Miałem nadzieję, że ktoś przechodził dokładnie taki przypadek i będzie wiedział co z tym zrobić

Podobne wątki

  1. Regulacja szyby w MK2
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-09-2022, 12:17
  2. nie działają spryskiwacze ksenonów
    Przez keralogic w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 23-11-2021, 15:00
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 16:01
  4. Nie działają przednie halogeny
    Przez m1rek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 19:37
  5. Nie działają kierunkowskazy
    Przez kondi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 09:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •