Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 43

Wątek: Gry - prawie, prawie jak real

  1. #16

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Siedzę w grach komputerowych i w sprzęcie kupę czasu . To co piszą na rożnych portalach to wymysły bogatych dzieci że procek za 3 tys musi być i grafa z najwyższej półki. Sory ale nie ogarniacie tematu
    GeForce 560 - 800zł
    ram 4 GB wystarczy
    Procek najnowszy AMD 6 rdzeniowy za jakieś 600zł.
    I to jest już ponad wymagania sprzętowe tej gry.

    Oczywiście można zrobić tak jak piszecie i dać 4 tyś za sam procesor. Mnie w tym temacie nie przegadacie
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 12-09-2011 o 07:26

  2. #17
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    M and V - dokładnie, najnowsze karty w technologii DX 11.0 wykorzystujące max. grafiki w najnowszych grach kosztują grubo ponad 2000-3000zł. Ja sam osobiście używam Gainwarda 4870x2 podkręcanego fabrycznie który daje co prawda radę na max ustawieniach ale laguje i nie na każdym ENGINE idzie płynnie, to sama karta grzeje się niemiłosiernie, jak nasze TT w upały w korku bez termostatów.

    A co do Diablo - ja tylko Paladynem, też 88-89 to max level jaki osiągałem potem to już tylko schody.
    Pamiętam jak grałem dosyć długo i zbierałem najlepsze przedmioty - w posiadaniu miałem broń jednoręczną na zamkniętym Battlenecie która zadawała 466 obrażeń (czy jakoś tak) jeszcze eteryczną samonaprawialną w połączeniu z Fanatyzmem i Zapałem miałem jakieś 11.000 obrażeń razy 5 uderzeń = 55.000 obrażeń, jak na Diablo 2 to było bardzo dużo + regeneracja od każdego przedmiotu (vampiryzm) i gra się robiła prosta aż do momentu jak ktoś nie rzucił żelaznej dziewicy na Palka (obrażenia się odbijały na mnie i w konsekwencji ginąłem od jednego własnego ciosu)



    singl0r - jest na to sposób żeby w 3 dni tak zrobić? Jaki nie cheatując?

    ---------- Post dodany o 06:35 ---------- Poprzedni post z 06:31 ----------

    Ps.: a ostatnia moja przygoda z grami tak na poważnie jak grałem skończyła się 3-4 lat temu przy Battlefieldzie 2142 przy uzależniającym trybie Tytan.


    A co do procka, ja się mogę obronić tym, że ja potrzebuje mocnego procesora z racji pracy - do ekspresowej kompilacji.

    ---------- Post dodany o 06:42 ---------- Poprzedni post z 06:35 ----------

    ICE - zastanawia mnie jak ta karta sobie radzi z grami (z reguły przedział 800-1200zł to najrozsądniejsza półka, bo nie przepłacasz za nową technologię a masz prawie to samo)
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 12-09-2011 o 07:40

  3. #18

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Procki dla samych graczy co nie robią nic innego jak tylko grają wystarczą te co podałem. Dla osób PRACUJĄ jako graficy, montują filmy, itp to oczywiście wtedy z racji tego że taki Intel za 4 tys szybciej obliczy wszystko jest jak najbardziej wskazany lecz do samych gdzie popołudniami to wywalanie kasy w błoto.
    Co do cen grafik to jest tylko 1 GeForce za cene 2900zł reszta już mniej niż 2000zł. Spokojnie grafika za 1000zł wystarczy aż nadto.
    Ps. nie dziwie się że Ci na tym radeonie laguje.

    Gra o której mowa w temacie:
    Konfiguracja rekomendowana:
    Procesor: Quad-core (AMD lub Intel)
    Pamięć operacyjna: 4 GB
    Karta grafiki: Nvidia lub ATI, kompatybilna z DirectX 10 lub 11 (GeForce GTX 460, Radeon HD 6850)
    System operacyjny: Windows 7

    I widzisz tutaj za chiny ludowe nie znajdziesz grafiki za 3 tys
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 12-09-2011 o 07:46

  4. #19
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    No właśnie ICE, nie wiem czy to dobry temat na takie pytanie (ja w GPU nie jestem aż tak obcykany) powiedz mi proszę, jak się ma RADEON vs. GE-FORCE. Wiecznie jedna i druga firma stara siębyć lepsza od drugiej, ale to chyba bez różnicy jaką kartę kupisz z której firmy.

    ---------- Post dodany o 06:55 ---------- Poprzedni post z 06:51 ----------

    Gainward Rampage700 2048MB GS << tu masz CEGŁĘ której ja używam, co prawda już ją długo mam ale daje radę. Poradzisz czy Warto doinwestować w kompa bo dużej różnicy chyba nie ma miedzy GTX560 a moją?

  5. #20
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    ja wlasnie z racji ciaglych problemow kupilem ps3. wiem ze pewnie graficznie wypadniej gorzej niz na sprzecie za 4 kapcie ale.... Odpale wszystko co chce i klatkowania nie uracze. oczywiscie sam wiele lat gralem tylko na pc. Teraz mam problem z glowy.
    MARUDA

  6. #21

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Radeon robi grafiki które są dobre lecz cała moc tych grafik jest marnowana przez sterowniki. GeForce tworzy grafiki z mniejsza ilością jednostek cieniujących niż Radeon lecz one dzięki odpowiednim sterownikom są wydajniejsze. Kupiłeś 2 rdzeniowego potwora który ma wady w technologi. Wady typu że moc obliczeniowa jest potężna lecz występują przycinki przez zła synchronizację rdzeni (jest inna fachowa nazwa), do tego pobiera w ciul prądu i się grzeje co jest normalne.
    Zdecydowanie lepsze są karty 1 rdzeniowe lub 2 ale nie w trybie SLI tylko 1 mocna do obliczeń grafiki i jakiś trup za 100 - 200 zł do obliczeń fizyki w grach.
    Gdyby Radeon przyłożył się do sterowników to wygryzł by NVidie.
    Obecna generacja grafik od GeForca 560 w górę zadowoli większość graczy. Ceny spadły masakrycznie od czasu Twojego radeon.
    Co do Procków to Gry = AMD, a hardcorowa praca = Intel.
    Stwierdzenie, że grafika musi być za 2 czy 3 tysiące jest po prostu zła. Obecna gra w tym temacie posiada bardzo zoptymalizowany silnik graficzny, za co jest chwalony przez WSZYSTKICH graczy. Tworząc grę która będzie chodzić tylko na grafikach za 2 kafle producent strzela sobie w stopę. Nie wszystkich stać na takie potwory, zwłaszcza że największe grono graczy to wiek do 20 lat. Do tego jest to gra sieciowa.

    Co do PS3 i xboxa. Każda konsola ma fajne gry zależy co kto lubi.
    Jest to dobre rozwiązanie jak chce się zapomnieć o temacie "czy ta gra mi pójdzie"


    MichałTT Twoja obecna grafika pobiera około 355W podczas grania gdy 560 tylko 170W przy czym 560 jest tylko ciup szybsza. Lecz w nowych grach i dobrymi sterownikami poradzi sobie pewnie lepiej. Do tego oczywiście można podkręcić.
    Czy warto zamieniać na 570 czy 580 to zależy od Ciebie. Wszystko zależy od gier i sterowników. Ja jednak gdybym wymieniał swoja starą to wybrał bym 560Ti i miałbym wszystko w du.....
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 12-09-2011 o 08:17

  7. #22
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    No to dobrze, że jest na forum ktoś kto się zna na tym. A co do konsol ja PS3 mam tylko dla Little Big Planet i Metal Gear Solid 4 (wszystkie obcykane, no chyba ktoś kojarzy? )

    ICE - piszesz o trybie dwóch kart, jedna do obliczeń fizyki w grach, ale czy to jest możliwe podłączyć dwie bez SLI, żeby współpracowały? Gry mają takie sterowniki?

  8. #23

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Samo podpięcie kart (na oczy jak wygląda nie patrzyłem ale możesz mieć w kompie radeona i jednocześnie geforce.
    Co do Nvidi to w sterownikach od grafiki w zakładce Psyhix masz uwzględnione która karta co ma obliczać czyli możesz mieć potwora + jakiegoś dziada. Nie testowałem tego więc dokładnie Ci tego nie opisze.
    Są też wariaci co dają właśnie radeona jako główną kartę i geforca do obliczania fizyki. Jednym to działa innym nie więc tego nie polecam.

    Sterowniki akurat z mojego laptopa. Mam 1 grafikę więc wiele nie pokazuje się ale taki bajer jest.

  9. #24
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    A procek nie powinien być od fizyki?

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Procesory w obliczeniach fizyki są wolniejsze od grafik i strasznie je to zamula.
    Generalnie kiedyś Nvidia wyśmiała Intela i AMD. Moc obliczeniowa procesorów graficznych jest znacznie większa niż procków. Obecnie na procesorach graficznych można najszybciej łamać najnowsze zabezpieczenia sieci bezprzewodowych.
    Jest jeszcze taki bajer jak CUDA
    CUDA (ang. Compute Unified Device Architecture) to opracowana przez firmę Nvidia uniwersalna architektura procesorów wielordzeniowych (głównie kart graficznych) umożliwiająca wykorzystanie ich mocy obliczeniowej do rozwiązywania ogólnych problemów numerycznych w sposób wydajniejszy niż w tradycyjnych, sekwencyjnych procesorach ogólnego zastosowania.
    Takie CUDA współgra z oprogramowaniem np ADOBE. Photoshopy i cala inna masa program z pluginem CUDA wykorzystuje lepiej moc kart graficznych.
    Tutaj masz mały wykres

    Im mniejszy pasek tym lepiej.
    Zielony pasek to czas z technologią CUDA niebieski to standardowy procek.


    Co do łamania WiFI kartą graficzną to:
    Rosyjska firma Elcomsoft, znana zapewne wielu z licznych łamaczy haseł, wypuściła najnowszą wersję oprogramowania ElcomSoft Distributed Password Recovery, które pozwala wielokrotnie przyspieszyć łamanie haseł do sieci WiFi zabezpieczonych protokołami WPA i WPA2. Jest to możliwe dzięki procesorom graficznym kart Nvidia, które mogą wykonać setki miliardów stałoprzecinkowych operacji na sekundę. W przypadku zwykłego laptopa z GeForce 8800M lub 9800M przyspieszenie jest 10-15 krotne a przy użyciu w desktopie dwóch lub więcej kart GTX 280 nawet 100 krotne. Przy tym do złamania hasła wymagane jest przechwycenie zaledwie kilku pakietów.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 12-09-2011 o 09:07

  11. #26
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    ICE brzmi to interesująco, trzeba by na pewno wdrążyć się w temat. Tylko, że CPU i GPU różnią się swoją architekturą. Powiedz mi czy przypadkiem nie jest tak że CPU jest wydajniejszy w bardzo dużych ilościach obliczeń zapętlonych działań matematycznych?

    Wiesz biorąc na chłopski rozum jeżeli GPU AMD i Nvidii wg. FLOPSÓW przebija 10xkrotnie AMD i INTELA to czemu jeszcze Ci pierwsi nie wzięli się za tworzenie procesorów

  12. #27

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No i widzisz tu wchodzi do zabawy architektura pod co dany układ został stworzony.
    Raz bardziej potrzebny jest CPU raz GPU. Zauważ, że gry, photoshopy 3dsmax i inne bajery są to programy typowo graficzne gdzie potrzebne jest renderowanie.
    Jak dla mnie opcje są takie:
    - gracz: AMD + GeForce(nvidia) = cena/wydajność
    - grafik: INTEL + Tesla (nvidia) = power beyond imagination

    Dodatkowy bajer NVidi to 3D który zwykła każdą grę przerobi na 3D wystarczą zwykłe okulary za parę zł

    ps. i jest tak jak piszesz
    Tylko że fizykę w grach i tak obliczy lepiej GPU zwłaszcza gdy przedmioty są wyginane, skręcane, topione





    Z tego co pamiętam to Radeony miały problemy z filtrowaniem anizotropowym i antyaliasingiem. Wyłącz u siebie filtrowanie anizotropowe i antyaliasing daj tylko na x2. Gra powinna dostać kopa bez utraty w grafice.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 12-09-2011 o 11:11

  13. #28
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    całkiem ciekawie wygląda ten test grafiki...
    Swoją drogą jakieś fixy (Catalyst 9.12 Hotfix) do AMD wyszły zainstaluje jak znajdę czas i przetestuję.

    Na PM masz wiadomość

  14. #29

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    Wkradł Ci się error Ice, jednak ja mam dłużej konto, ponad 7 lat
    Robię odkop

    Ale ja byłem znany jako postach wszystkich cwaniaczków moje pliczki zabezpieczały serwery meczowe wszystkich głównych lig w Polsce haha

    http://www.esl.eu/pl/aao/news/59785/
    http://www.esl.eu/pl/aao/news/74958/...izacja-CVAR-w/
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 19-12-2011 o 11:53

  15. #30
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Z tymi grami to już zaczynają przesadzać, kiedyś były takie proste...
    Chyba na odwrót (:

Podobne wątki

  1. Prawie jak TTS
    Przez Jaqob w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 17:47
  2. prawie jak tt rs
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 21:44
  3. 362-konne Audi TTS, prawie jak R8
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 20:24
  4. TT prawie jak R8
    Przez Agnieszka w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 09:41
  5. PRAWIE jak TT
    Przez Pajak w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •