Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Wątek: Ksenony w Audi TT

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197

    Ksenony w Audi TT

    Orientujecie się może, kto i za ile jest w stanie dokonać upgrade'u zwykłych reflektorów w TT, na ksenonowe? (wydaje mi się że sam reflektor jest gotowy do "przyjęcia" żarówki - ma wypolerowane szybki i spryskiwacze). Pytałem już o to kilka razy na zagranicznych stronach zawsze otrzymując w odpowiedzi ten tutorial: Changing bulb. Nie jestem elektonikiem/elektrykiem i w zasadzie boje się to robić sam, żeby niczego nie zepsuć. Stąd właśnie pytanie o firmę, która robi takie rzeczy.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  2. #2
    Nie łatwiej Ci po prostu kupić kompletnych reflektorów xenonowych ?
    TTHud | carnivore extraordinaire

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Cytat Zamieszczone przez pabloes
    Nie łatwiej Ci po prostu kupić kompletnych reflektorów xenonowych ?
    I płacić 4-5 razy więcej?

    Rozrzutny raczej nie jestem
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    slyszalem ze wystarczy dokupic dwie przetwornice i dwie zarowki xsenonowe.. a spryskiwacze to inna bajka
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    No właśnie też słyszałem, że jest myk z przetwornicami i żarówkami. Spryskiwacze i spolerowane szybki świateł już mam.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    26
    Witam.
    Ja zakładałem xenony do TT-tki w Zabrzu. Calkowity koszt, to 510 zł. Więc po co płacic 2000 zł za całe lampy. Przetwornice zamontowali mi tak, jak jest w Audi (pod lampa). Cała operacja zajęła może 45 min. Xenony swieca super . Ciepłota to 8000K. Jest to firma : HID s.c. 41-808 Zabrze ul.Pawliczka 25. Tutaj jest link ich allegro. Pozdrawiam.

    http://moto.allegro.pl/item217107361...d_gratis_.html

  7. #7
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Widzę ze druga osoba z Olkusza.8000K to IMO za dużo,efekt wizualny fajny ale kosztem jakości.

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Cytat Zamieszczone przez Missiek
    Jest to firma : HID s.c. 41-808 Zabrze ul.Pawliczka 25. Tutaj jest link ich allegro.
    Dzięki za info. Znalazłem już wprawdzie firmę, która przerabia na ksenony, ale kosztuje to u nich 2x tyle co u tych, u ktorych Ty robiłeś, także napewno obadam linka. Pozdr.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  9. #9
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez sadek
    Cytat Zamieszczone przez Missiek
    Jest to firma : HID s.c. 41-808 Zabrze ul.Pawliczka 25. Tutaj jest link ich allegro.
    Dzięki za info. Znalazłem już wprawdzie firmę, która przerabia na ksenony, ale kosztuje to u nich 2x tyle co u tych, u ktorych Ty robiłeś, także napewno obadam linka. Pozdr.
    Bo ta firma droższa zakłada zapewne tzw. prawdziwe xenony, czytli zarówki D2S i przerabia do nich gniazdo w którym siedzi żarówka (musi byc inne). A to co podał kolega wcześniej, to są te tzw. "chińskie" podróbki xenonów które są wprawdzie żarówkami xenonowymi, ale siedzą w plastikowej oprawce która ma taki sam kształt jak oprawka od H1 i dzieki temu pasuje bez żadnych przeróbek gniazda w reflektorze.
    Tylko że ja mialem juz doczynienia z tymi "xenonami na H1" i tam jest tragicznie z jakością wykonania tego oraz podobno trwałość tych żarówek to około rok, góra dwa
    Pozdrawiam!
    Pajak

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    No to już wszystko wiem. Szarpnę się jednak na tą droższą usługę. Dzięki za pomoc!
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pytanie czy aby wyjąć przednią lampe trzeba opuścić zderzak czy jest inny sposób na wyjęcie nie mogłem jej wyciągnąć bo zawadzała o zderzak

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    musisz opuscic zderzak.dwa mocowania masz na gorze,trzecie widac przez gril a czwarte jest pod nadkolem

  13. #13

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Sadek ile w sumie wyniosła Cie cała operacja ze spryskiwaczami i jak rozumiem wymianą zderzaka? tzn. części i robocizna?

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Kraków/Piekary ?l
    Posty
    55
    zwykła lampa różni się od ksenonowej- to nie jest kwestia samej żarówki tylko całej oprawy. Moim zdaniem nie opłaca się kupować lampy ksenonowej. Samemu można to zrobić- zajmuje około godziny nawet jak ktoś nie grzebie przy autach za dużo. Wystarczy kupić zestaw z oprawką na H1 ale z żarnikiem. Jeżeli ktoś ma uraz do chińskich to można kupić lepsze ale uwierzcie mi nie warto- to jest wszytko jedno. Cała sprawa polega na dokładnym zamontowaniu i tyle ja kupiłem zestaw hid za 250 zł do kilku samochodów i nie mam problemów. W tt mam fabryczne ksenony i żarówki świecą od 4 lat. Hid mam już 3 rok i też świeci. Jeżeli chodzi o spryskiwacze- dokładanie też się nie opłaca, chyba że ktoś ma zderzak do wymiany to ok. Zderzak plus spryski to około 1000 zł plus inny zbiornik na płyn i dobry elektryk- suma sumarum hid 250 zł spryski 2000 zł.

  15. #15
    A jak wygląda montaż zakupionych oryginalnych lamp z xenonami - mowa o całym zestawie?

    Przekładka starych lamp na nowe czy tam są jakies 'myki' poza ilością PINów - gdzie bodajże starsze TT < 2000 rok mają mniej pinów we wtyczce niż te po 2000roku?
    TTHud | carnivore extraordinaire

Podobne wątki

  1. Xenon ksenon ksenony xenomorph
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 248
    Ostatni post / autor: 27-01-2023, 23:26
  2. Zarowki ksenony!!
    Przez 007 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-08-2020, 21:22
  3. Audi TT MK2 sline ksenony
    Przez Gracjan89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 17:58
  4. jak wyregulowac ksenony
    Przez DaviTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •