Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Wątek: "Light" tuning TT 2,0 TFSI (211hp) Quattro

  1. #16
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Te dane to stek bzdur.
    Zauważ że zgodnie z tym audi TT z moca 270km ma 5,4.... a 211 ma 5,6 bardzo ciekawe.
    Byle jaki film na YT 0-100 dla 211 pokazuje ze auto ma spokojnie powyzej 6sekund
    Widze ze audi robi taka sama wioche w katalogu jak BMW i oszukuje wszystkich nabywców, kiedyś robili to głównie w zużyciu paliwa dzis wszystko sciemniaja
    MARUDA

  2. #17
    Awatar Marcin180
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Zakopane
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    311
    Kolega malik ma podciągniętą na 270 PS i u niego wychodzi jakieś 5.7-5.8 sec
    U Ciebie jest Quattro ale wieksza waga.. bedzie ciężko te 5.2 zrobić

  3. #18

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Limbo,
    Przecież Cię nie przekonam. Na razie mamy do dyspozycji dane fabryczne. Gwoli ścisłości: 211hp Quattro, S-tronic ma wg. "ściemniaczy" z Audi 5,6 sek., a 272hp Quattro, S-tronic 5,2 sek., a więc różnica wynosi 0,4 sek. Przewaga S-tronica nad manualem w każdym modelu jest szacowana na 0,4-0,5 sek. Oczywiście pewnie są mistrzowie, którzy są manualnie szybsi od S-tronica. W fotografii jest podobnie. Niektórzy robią (a przynajmniej tak mówią) ostre zdjęcia "z ręki" teleobiektywem 200 mm (bez VR) przy czasach poniżej 1/30 sek.

    ---------- Post dodany o 08:29 ---------- Poprzedni post z 08:28 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Marcin180 Zobacz posta
    Kolega malik ma podciągniętą na 270 PS i u niego wychodzi jakieś 5.7-5.8 sec
    U Ciebie jest Quattro ale wieksza waga.. bedzie ciężko te 5.2 zrobić
    Pewnie tak, nie wiem na ile pomoże start z 4 kółek (nomen omen).
    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 07-09-2011 o 17:33

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    panowie jak dalej będziecie się podniecać różnicami w przyspieszeniu na poziomie 0.1s to wątek poleci do śmieci bo już miałem zamiar to zrobić...a czemu
    tt r32 z dsg ma 5.9 do paki a w modlinie oblatywałem taką bez problemu...spokojnie miała z 6.5 więc dajcie spokój z pisaniem tych bzdur...więc rozumiem że z 211 robi się 270 samym programem tak?

  5. #20
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jeśli Audi pisze, że tyle jest w tym modelu to nie mam powodów aby nie wierzyć i zwracam honor Myślę, że ta skrzynia kryje jakieś nowinki, które powodują takie osiągi przy takiej mocy. Co do tego tuningu to może by się chłopaki wypowiedzieli ale wg mnie nie odczujesz za bardzo (na własnych plecach) tych 270KM bo wzrost mocy będzie o 20nm a to głównie niuton wgniata gdzie ty go masz w standardzie już 350nm. Rozumiem, że auto na gwarancji ale może jest jakaś inna alternatywa z tego co pamiętam to Michał w RSce robił tuning przez firmę, która gwarantowała gwarancję producenta.

    ---------- Post dodany o 10:54 ---------- Poprzedni post z 10:51 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    panowie jak dalej będziecie się podniecać różnicami w przyspieszeniu na poziomie 0.1s to wątek poleci do śmieci bo już miałem zamiar to zrobić...a czemu
    tt r32 z dsg ma 5.9 do paki a w modlinie oblatywałem taką bez problemu...spokojnie miała z 6.5 więc dajcie spokój z pisaniem tych bzdur...więc rozumiem że z 211 robi się 270 samym programem tak?
    Paweł, oblatywałeś ale to nie było roczne auto. Twoje też roczne nie jest ale tutaj już decyduje zadbany motor + do tego ty nie miałeś serii.
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    panowie jak dalej będziecie się podniecać różnicami w przyspieszeniu na poziomie 0.1s to wątek poleci do śmieci bo już miałem zamiar to zrobić...a czemu
    tt r32 z dsg ma 5.9 do paki a w modlinie oblatywałem taką bez problemu...spokojnie miała z 6.5 więc dajcie spokój z pisaniem tych bzdur...więc rozumiem że z 211 robi się 270 samym programem tak?
    Nie było moją intencją przepychanie się o 0,1-0,2 sek. Po prostu byłem ciekawy jakie efekty taki elektroniczny tuning może przynieść i czy będzie to wyraźnie odczuwalne.
    Według MTM można osiągnąć 270hp samym programem.

    ---------- Post dodany o 09:19 ---------- Poprzedni post z 09:12 ----------

    [QUOTE=Jaaqob;95531]Jeśli Audi pisze, że tyle jest w tym modelu to nie mam powodów aby nie wierzyć i zwracam honor Myślę, że ta skrzynia kryje jakieś nowinki, które powodują takie osiągi przy takiej mocy. Co do tego tuningu to może by się chłopaki wypowiedzieli ale wg mnie nie odczujesz za bardzo (na własnych plecach) tych 270KM bo wzrost mocy będzie o 20nm a to głównie niuton wgniata gdzie ty go masz w standardzie już 350nm. Rozumiem, że auto na gwarancji ale może jest jakaś inna alternatywa z tego co pamiętam to Michał w RSce robił tuning przez firmę, która gwarantowała gwarancję producenta.[COLOR="Silver"]

    Moje doświadczenie jest na razie żadne, wszystko przede mną
    Według danych z MTM moment po tuningu może wynieść 390Nm (ale już nieco niżej na stronie podają, że 370Nm).
    MTM performance upgrade Audi TT 270 hp (199 kW) quattro - Audi TT 8J (2,0 TFSI 155 kW (211hp) Quattro)
    Polski przedstawiciel MTM przez telefon potwierdzał 390 Nm.
    Raczej poczekam do końca gwarancji, choć wg MTM tuning nie jest widoczny przy testach w serwisie.
    Pozdrawiam,

  7. #22
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    TFSI 2.0 211KM z 350Nm ma katalogowó 6.1s
    źródło Audi > Modele > TT > Dane techniczne i wymiary

    6.5s to miały TFSI 2.0 200KM produkowane do 2009r.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Rób program i nie przejmuj się tym ile ma czy będzie mieć do 100, w tym wszystkim jest to najmniej istotne .
    Cała zabawa zaczyna się i tak pow. 100 i to jak auto zbiera się kiedy dasz w palnik jadąc spokojnie np 120 ( czy więcej ) .
    Zmienia się charakterystyka i agresywność przyśpieszania oraz ogólne odczucie przy przyśpieszaniu .

    Setka po prostu pojawia się za szybko żeby nawet myśleć nad tym ( oczywiście przy pewnych mocach ) i motywować rozpoczęcie tuningu poprawą tego parametru który może miał jakieś wymierne znaczenie w latach 80-siątych







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    1. Jedź do Compsportu do Patryka
    2. Jedź do Compsportu do Patryka
    3. Jedź do Compsportu do Patryka

    Nie wiem jak MTM, ale niemieccy tunerzy lubią trochę "dorysowywać" wykresy.
    Jedyny z tunerów z którymi miałem doczynienia który ogarnia temat silników TFSI. Za 2500zł zrobi Ci dobry program i powie co można zrobić żeby było więcej. 2.0T to obczajona baza gdzie zyskuje się do 420ps(na silniku) przy trochę większych modyfikacjach bez narażania autka.

    Pozdrawiam,
    Michał

  10. #25
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    1. Jedź do Compsportu do Patryka
    2. Jedź do Compsportu do Patryka
    3. Jedź do Compsportu do Patryka

    Nie wiem jak MTM, ale niemieccy tunerzy lubią trochę "dorysowywać" wykresy.
    Jedyny z tunerów z którymi miałem doczynienia który ogarnia temat silników TFSI. Za 2500zł zrobi Ci dobry program i powie co można zrobić żeby było więcej. 2.0T to obczajona baza gdzie zyskuje się do 420ps(na silniku) przy trochę większych modyfikacjach bez narażania autka.

    Pozdrawiam,
    Michał
    popieram

    a odnośnie ttr32 które obleciałem to miało 2 lata i tylko 30 tysi na lotu czy jakoś tak więc...:P

  11. #26

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Tylko że nie miałeś serii ...

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No nie miał ale nie czaje co w ogóle ten temat robi w tym wątku od początku .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Myślę że przy tej mocy jeżeli faktycznie nie będzie zawyżone, zejdziesz poniżej 6.0 ja Oplem GT 265 schodzę do 5.6-5.8 a to tylko ośka w manualu tyle że lekka

  14. #29
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    to ja jeszcze dodam swoje dwa grosze. Stary 2.0 TFSI ma na papierze 200 KM ale chlopaki z naszego forum, ktorzy przed programem byli na hamowni mowili, ze seryjnie mieli po jakies 215-220 KM. Audi dawalo spory zapas na wypadek, gdyby cos bylo nie tak. Jeden ma 220 a drugi 200 i mowi sie "trudno". Byc moze masz teraz 230, a moze i 210. Na hamowni sie dowiesz. Co do samego silnika, podobno zaszly pewne zmiany konstrukcyjne jak chociazby to, ze nowy 2.0 nie jest na pasku tylko na lancuchu. Mimo wszystko ponizej 6 sek to nie ma na pewno Pozdro

  15. #30

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Oolong Gray
    Posty
    39
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Rób program i nie przejmuj się tym ile ma czy będzie mieć do 100, w tym wszystkim jest to najmniej istotne .
    Cała zabawa zaczyna się i tak pow. 100 i to jak auto zbiera się kiedy dasz w palnik jadąc spokojnie np 120 ( czy więcej ) .
    Zmienia się charakterystyka i agresywność przyśpieszania oraz ogólne odczucie przy przyśpieszaniu .

    Setka po prostu pojawia się za szybko żeby nawet myśleć nad tym ( oczywiście przy pewnych mocach ) i motywować rozpoczęcie tuningu poprawą tego parametru który może miał jakieś wymierne znaczenie w latach 80-siątych


    Pozdrawiam
    Cenne uwagi. Oczywiście ważniejsze są parametry podane przez Ciebie, są one bardzie użyteczne, ale ciężko zdobyć jakieś dane inne niż 0-100 lub 0-200.
    Może ktoś już robił taki tuning i podrzuci więcej informacji.
    pzdr

    ---------- Post dodany o 05:11 ---------- Poprzedni post z 05:07 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    to ja jeszcze dodam swoje dwa grosze. Stary 2.0 TFSI ma na papierze 200 KM ale chlopaki z naszego forum, ktorzy przed programem byli na hamowni mowili, ze seryjnie mieli po jakies 215-220 KM. Audi dawalo spory zapas na wypadek, gdyby cos bylo nie tak. Jeden ma 220 a drugi 200 i mowi sie "trudno". Byc moze masz teraz 230, a moze i 210. Na hamowni sie dowiesz. Co do samego silnika, podobno zaszly pewne zmiany konstrukcyjne jak chociazby to, ze nowy 2.0 nie jest na pasku tylko na lancuchu. Mimo wszystko ponizej 6 sek to nie ma na pewno Pozdro
    Oczywiście przed programem sprawdzę stan wyjściowy. No i dam szansę stoperowi
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 05-09-2011 o 06:13

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 205
    Ostatni post / autor: 04-06-2018, 21:58
  2. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  3. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •