Witam
Po wymianie: przepływki ( użykwa, ale dla poprzednika pokazywało 140 na seryjnym filtrze), sondy, intercoolera (dziura), wężyka z kolektora do odpowietrzenia skrzyni korbowej(dziura), zaworu dv (przepuszczał) takie mam wyniki:
VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
N75 na wykończeniu? Raz, jak widać turbo mi ładowało i n75 pracował, a raz turbo spało i n75 pokazywał 0-5.
Czy testem szczelności Artura da się wykryć wszelki nieszczelności, czy jest jakiś odcinek, którego ten test nie jest w stanie wychwycić?
Czasy wtrysków są chyba za duże. Pompa nie daje rady?Jak można sprawdzić jej wydajność?
Zapłon jak cofało tak cofa. Czujnik temp. powietrza czyszczony. Temp. w dolocie w normie 36-40 stopni.
Czy nieszczelność na wężyku idącym od odpowietrzenia skrzyni korbowej do takiego trójramiennego zaworu, od którego odchdzą wężyki: jeden do dolotu (gumowy), drugi do góry, do pokrywy zaworów i tipa (metalowy) ma wpływ na ciśnienie w układzie?
Aha. Czym ścisneliście u siebie wężyk do dv, bo nie mogę za cholerę znaleźć opaski o tak małej średnicy.

---------- Post dodany o 23:18 ---------- Poprzedni post z 22:48 ----------

Czy wężyk, który odchodzi od króćca kolektora do n211 macie tylko założony na ten króciec, czy dodatkowo powinien on być czymś ściśnięty? Tak samo od regulatora ciśnienia paliwa do króćca w kolektorze i od n75 do wg? Bo u mnie są one poprostu wciśnięte
Pozdrawiam.