Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: O krok od zakupu...

  1. #1

    O krok od zakupu...

    Witajcie

    Stoje właściwie o krok od zakupu AUDI TT - mowa o wersji Quattro i 225 KM.

    Ponieważ po aukcjach / ogłoszeniach można szybciutko rozpoznać chłam od konkretu, z ponad 100 ofert zostają mi przed oczami 4.

    Zauważyłem że wersje TT-tek po pewnym roku posiadają spojler i w przypadku 225 dwie rury..

    Dlaczego wersja 2000 rok, 225 w QUATTRO - którą dziś oglądałem, kupiona w salonie w polsce nie posiada dwuch rur i spojlera z tyłu..?

    Dlaczego niektóre z roku 1999 mają takowy spojler..?


    Bardzo bym prosił Was wszystkich o wyjaśnienie mi tych zależności.. nie chce się naciąć a gotówke mam już w ręku.

    Czy auto z 2000roku 225KM / Quattro bez spojlera i dwuch rur to nie żaden przekręt?
    Które roczniki / modele mają dwie rury + spojler a które napewno ich mieć nie będą..?

    Ostatnio kupiłem TT z 2001 225KM, QUATTRO - miało dwie rury właśnie i spojlerek..


    Pozdrawiam was serdecznie!

    Niedługo wstępujący w szeregi
    Pablo.
    TTHud | carnivore extraordinaire

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Witaj. dwie rury maja wszystkie quattro i te 180 i te 225ps. a spoilerow nie bylo tylko w pierwszych TT (wywrotnych) model na 98rok.pozniej wszystkim dokladali spojlerki... Takze dwie rurki i spoilerek sa WSKAZANE
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  3. #3
    pabloes
    Gość
    Blazej - dzięki ogromne.

    Jade dziś zobaczyć:

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3002995

    Jest to bardzo blisko mnie, więc chętnie się wybiore. Ale z tego co napisałeś, żadna informacja:

    - 225 KM
    - 2000 rocznik

    z tego ogłoszenia nie powinna być prawdziwa, bo przecież spojler / dwie rury powinny być na nim widoczne..

    Czy oby napewno facet mówi prawdę?

  4. #4
    Co lepsze z resztą,

    porównaj [ link ]







    TTtka z 1998 ma np spojler..?

    Kompletnie nie wiem czego się chwytać..




    Doczytałem dodatkowo parę newsów (source: wikipedia)

    "For the first two years of production, both front wheel drive and quattro models featured a 180 PS (132 kW) version of this engine. In 2001, a more powerful Quattro model was released which was equipped with a 225 PS (165 kW) engine which shares the same basic design but features a larger turbocharger, an additional intercooler on the driver's side, forged connecting rods, a dual exhaust, and a few other internals designed to accommodate the increase in turbo boost from roughly 10 psi peak to 15."


    "All TT models were recalled in late 1999/early 2000 following concerns over the car's handling which was considered unstable under high-speed cornering as the result of throttle lift-off oversteer - a number of modifications were made, which were subsequently incorporated into all future examples: rear-wing spoilers were fitted"



    A zatem:
    Do 2000roku nie było wersji 225 koni, wszystkie 'latały' z silnikiem 180KM i na dodtaek bez spojlera.

    Dopiero po 2000roku w momencie gdy zauważono nadsterowność przy dużych prędkościach spowodowaną brakiem spojlera wpakowano w modele od 2000 wzwyż:

    spojlery, poprawiono zawieszenie itp.



    Wobec czego na aukcjach modele z 1998 ze spojlerami to przeróby rozumiem, to samo tyczy się ewentualnych wynalazków z roku 1999 z silnikiem 225KM..?

    Poniżej foto z gratki, model 1999 a mamy na nim wszystko: [ link ]
    TTHud | carnivore extraordinaire

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Więc tak!dwie rurki mają tylko 225 i 250.Spoiler nie koniecznie i lotką nie powinieneś się sugerować gdyż wcześniejsze tt nie koniecznie miały spoiler a do 2000 roku miały wadę zawieszenia.Wtedy to salony zapraszały nabywców starszych tt i bez dopłaty była możliwość otrzymania lotki,poprawy zawieszenia itp.Ja mam auto z 2000 roku wraz z papierem z salonuoprawa zawieszenia,coś tam przy ESP i niemiec odmówił spoilera.

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Cytat Zamieszczone przez blazejTT
    Witaj. dwie rury maja wszystkie quattro i te 180 i te 225ps.
    Moje TT (rocznik 2000, quattro 180 ps), ma tylko 1 rurę.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Moment moment... nic juz nierozumiem... Jedno jet pewne ze w wersjach 180ps.. w 98 roku niebylo spojlerow i bylo kiepskie zawieszenie(wywrotne) wiec w pozniejszych rozcznikach juz to bylo naprawione!! ja mam rocznik 98,ale model na rok 99 i mam juz u siebie wszystko z naprawionej wersji tzn: ESP,spojler,naprawione zawieszenie.. A co do rur: dwoch znajomych ma TT quattro 180ps Quattro.oboje maja spoilerki i oboje maja po dwie rury!! z wersja 225 quattro z jedna rura tymbardziej sie nie spotkalem...
    zawsze wydawalo mi sie ze jedna rure maja tylko wersje 180ps FWD.. p.s.samego korci mnie zeby sprzedac moje TT i kupic 225 quattro,ale boje sie ze bedzie ciezko mi znalesc autko w podobnym roczniku i w takim stanie
    Oczywiscie moge sie mylic (tylko zmarli sie nie myla ) ale TT 2000 rok QUATTRO bez spoilera i z jedna rura---> cos mi to smierdzi....Bo niby Quattro szly od 2000R i wszystkie ze spojlerkami,a tak jak napisalem wczesniej... z jedna rura w 225 Quattro sie jeszce nie spotkalem...moze poprostu byla puknieta w tylek a gosc mial klape,zderzak i tlumik od 98 FWD i poskladal..
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  8. #8
    Rozumiem zatem że zakup TT z przed roku 2000 to klasyczny przykład samobesztu..?
    TTHud | carnivore extraordinaire

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Nieee no bez przesady... co TT to TT Ja osobiscie mam swoja TT 180ps FWD i jestem zadowolony.. choc marzy mi sie 225 ale ze wzgledu na quattro jesli 180ps i FWD Ci wystarczy to dlaczego mialbys nie kupic takiej gdyby tafila sie dobra i w dobrych pieniadzach.. Mi sie udalo kupic ladna TT rok temu: cena 43.500zl.rok 1998-ale juz po naprawach(model na rok 99) ze spojlerkiem z kontrola trakcji i naprawionym zawieszeniem!! czarna.. i co najwazniejsze! -BEZWYPADKOWA, orginalny udokumentowany przebieg 113 tys km.serwisowana w ASO. nie bierze oleju... nie mialem powaznych usterek.. jedynie elementy zawieszenia(polska ) wymiana eksplatacyjnych elementow,i klima(z tego co czytam na forum to norma w TT) Takze podsumowujac.. Kazda TT jest dobra a 225ps Quattro najlepsza
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  10. #10
    Panowie a jak to wyglada z Xenonami ?

    Ogladalem przed sekunda wersje TT z 2002 roku..
    Widze po zderzaku ze nie ma na nim miejsca na spryskiwacze pod ksenony - i faktycznie, dzwonie i gosc mowi ze ksenonow ta audica nie posiada.

    Ktore to wersje Xenony maja, a po ktorych sie nie spodziewac ?
    TTHud | carnivore extraordinaire

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Zalezy od kraju np. we Francji to byla seria na modelu 225, w Niemcie nie....
    911 Kiler

  12. #12

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Cytat Zamieszczone przez blazejTT
    Oczywiscie moge sie mylic (tylko zmarli sie nie myla ) ale TT 2000 rok QUATTRO bez spoilera i z jedna rura---> cos mi to smierdzi....
    Nie pisałem, że nie mam spoilera.

    A co do rurek, to gwarantuje, że jest tak jak mówię
    2 rury to jeden z niewielu, jeśli nie jedyny szczegół, odróżniający wersje 180 od 225.

    Na potwierdzenie wysyłam 3 linki do pierwszych lepszych 3 ofert audi tt 180 quattro:

    link1
    link2
    link3

    Wszystkie po 1 rurce.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  13. #13
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    daje sobie uciąć ręke że tylko w wersjach 225 i 250 orginalnie są 2 rurki.Jeżeli jest inaczej to moim zdaniem ktos poprostu zmienił wydech i zderzak.Co do spoilera to nie ma za bardzo o czym rozmawiac,element który może być a nie musi.Takim przykładem jest moje tt gdzie poprzedni właściciel odmówił montażu

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Cytat Zamieszczone przez sadek
    blazejTT napisał/a:
    Oczywiscie moge sie mylic (tylko zmarli sie nie myla ) ale TT 2000 rok QUATTRO bez spoilera i z jedna rura---> cos mi to smierdzi....


    Nie pisałem, że nie mam spoilera.
    Napisalem to odnosnie oferty ktora mial Pabloes.. ogladal TT quattro 225ps bez spoilera i z jedna rurka
    Co do spoilerka to oczywiscie niema reguly... mozna zawsze sciagnac,albo dolozyc.. a jesli chodzi o rury to rzeczywiscie przyznaje Wam racje- byly serynie tylko w 225 i 250ps Pytalem goscia.. ktory dlugo siedzi w temacie..reszta to przerobki(bo ktos mial takie widzi mi sie albo byly bite a przy skladaniu pod reka byl inny tlumik :P) widocznie niektorzy moi znajomi niewiedza nawet ze ich TT mialy jakies przygody maja 180ps quarttro z dwoma rurami.
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  15. #15
    Blazej,

    zatem rocznik 1999 137kW ( 180km.. ) i dwie rury to pewna ściema, bo takowe nie były robione seryjnie..

    Cholernie ciężko w coś dobrego trafić.
    TTHud | carnivore extraordinaire

Podobne wątki

  1. Wymiana Dużego FISa- krok po kroku
    Przez wottka w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 04:20
  2. MK1 [8N] Wymiana maglownicy krok po kroku
    Przez wychylylybym w dziale Warsztat - Zrób to sam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 21:22
  3. Wymiana sondy lambda. Krok po kroku.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 17:47
  4. MK2 [8J] Audi TT 8J - wizja zakupu
    Przez k3tj0w w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 18:13
  5. Krok na przód w kierunku TT?
    Przez wOOx w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 07:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •