Wow co za wątek ominąłem. Dla mnie poza piwem innego alko może nie być. Chociaż czas smakosza mam już za sobą, głownie ze względu na fakt, że obecny rynek zalał nas piwem kraftowym, ,masowym - gdzie tak naprawdę nie wiadomo co jest czyje i gdzie rozlewane a małych lokalnych przy restauracyjnych browarów jest niewiele. Wróciłem do klasyki bo kombinowane piwa mi nie podchodzą IPA, Americany .... cała ta piwna cepelia dla mnie zwyczajnie nie jest nasza. Od 2-3 lat sięgam tylko i wyłącznie po klasycznego doprze przefiltrowanego lagera. Z tego co krajowe najczęściej jest to Perła Export, Specjal czy Namysłow. Natomiast z tego ma etykietę browarów innych niż nasze to Pilsner (koniecznie nalewak), Heineken (po tym z Biedry nie boli głowa i Becks.
Dlatego, że jestem z Łomży może dwa słowa o tym browarze. Przez wiele regionów w kraju to piwo uważane jest za dobre. Niestety dobre to one było jak Browar był browarem a nie rozlewnią. Ci którzy mieli okazję pić Łomże 10-15 lat temu wiedzą o czym mowa (no ja już swoje lata mam . Teraz to piwo można uznać za poprawne i to z tendencją spadkową - nie licząc Łomża Jasne bo to już klasyczny szczur :P. Ogólnie browar na się dobrze, rozwija się wyszedł poza region. Niestety co za tym idzie to już masówka a nie warzenie piwa i lokalsi dobrze o tym wiedzą