Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 47

Wątek: Dobre PIWO (dyskusje)

  1. #1
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239

    Dobre PIWO (dyskusje)

    Jako że od pewnego czasu Wołominie pod Warszawą istnieją dwa sklepy zaopatrzone w świetne piwa regionalne - pragnę podzielić się moim spotem tegoż objawienia.

    edit: nowy spot sklepiku z piwem (:




    Z ostatnio wypróbowanych marek, którę z czystym sumieniem mogę polecić są:
    - Namysłów (niepasteryzowane)
    - Trybunalskie - miodowe (nie mylić z Ciechanem)
    - wszystkie rodzaje Magnusów (to są piwka słodkie - ale pachną jak świetnej roboty babcine konfitury) PALCE LIZAĆ!

    Zdarza Wam się pić coś innego od Pilsnera, Lecha, Heńka i Królewskiego?
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 05-09-2011 o 12:45

  2. #2
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    o kurde fajny sklep, tylko ciekawe jak długo mu pociągnie bo wiadomo na początku bum każdy chce spróbować czegoś innego a potem i tak pije to co sprawdzone i dobre zazwyczaj jest to Lech Tyskie Żywiec i inne znane, z 2 strony na filmie widzę, że setki rodzajów piwa tam są aż samemu nie wie sie co wybrać na skosztowanie. Fajny sklep macie Zamiast pełno sklepów dla kobiet takie powinny być jeszcze gdyby były jakieś stoliki na zewnątrz i środku to bajka nie trzeba będzie wracać do domu haha

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    110
    Ja generalnie smakoszem piwa nie jestem ale od czasu do czasu sobie do jakiegoś meczyku zakupię, nie smakują mi raczej takie 'popularne' piwa więc szukam jakiś alternatyw
    - Czarny Specjal - bardzo dobre piwo ok 2 lata temu i tylko nad morzem, teraz o ile się nie mylę piwo jest robione przez Grupe Żywiec i już można je dostać wszędzie aczkolwiek moim zdaniem smak nie jest ten sam i zakupię raczej z czystego sentymentu
    - Paulaner - niemieckie pszeniczne piwo, da się je zakupić w większości dobrych sklepów i na stacjach, smaczek dość lekki lecz taki charakterystyczny, wg. mnie bardzo dobre piwko
    - Grolsch
    - Ciechan Miodowy - dość słodkie piwo, sporadycznie dobre :]

    Pozdrawiam

    ---------- Post dodany o 13:34 ---------- Poprzedni post z 13:31 ----------

    Nawiązując do postu Maliny i tymi sklepami dla mężczyzn zamiast dla kobiet przypomniała mi się od razu jedna reklama która zawsze wywołuje u mnie banana na twarzy :d
    Nowa reklama Heineken'a - YouTube

  4. #4
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    o kurde fajny sklep, tylko ciekawe jak długo mu pociągnie(...)setki rodzajów piwa tam są aż samemu nie wie sie co wybrać na skosztowanie. Fajny sklep macie
    Ten koło Wołomina istnieje już parę lat. Interes Panu Marcinowi się kręci i postanowił ostatnimi dniami otworzyć drugi, mniejszy w Wołominie. To fakt, dla nowych klientów to wybór jest nawet zbyt duży. To wygląda tak, że kupi się kilka browarków, nazwy się zaraz zapomni i trzeba drugi raz wybierać od począku na chybił trafił.
    Ale polecam i jeszcze raz polecam. Może poszukacie coś w podobnym stylu koło Waszego miejsca zamieszkania?
    Jak będzie problem to zawsze zapraszam pod Warszawę (((:

  5. #5
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    jak dla mnie to tylko piwo ((piwo to moje paliwo))w DE - Berliner Kindl a w PL niezmiennie PiwoHarnas.pl jesli uda mi sie to poprosze szwagra o rozwiniecie tematu ((bo On mi cos tam opowiadal ze takie pasteryzowane czy nie lub ze ..... jesli tylko mi odpisze to wlkeje ))
    I TT

  6. #6
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Adamus Zobacz posta
    - Czarny Specjal - bardzo dobre piwo ok 2 lata temu i tylko nad morzem, teraz o ile się nie mylę piwo jest robione przez Grupe Żywiec i już można je dostać wszędzie aczkolwiek moim zdaniem smak nie jest ten sam i zakupię raczej z czystego sentymentu
    - Paulaner - niemieckie pszeniczne piwo, da się je zakupić w większości dobrych sklepów i na stacjach, smaczek dość lekki lecz taki charakterystyczny, wg. mnie bardzo dobre piwko
    - Grolsch
    - Ciechan Miodowy - dość słodkie piwo, sporadycznie dobre :]
    C.Specjal - zgadzam się. Mi to chyba najbardziej nad mazurskim jeziorem Specjal smakuje (:
    Paulaner - nie kosztowałem. Muszę sobie zapisać nazwę :P
    Grolsch - świetne piwko, wydaje się być takie krystaliczne ala Heineken.
    Ciechan Miodowy - lubię. Spróbuj też inne miodowe, których jest ostanio wysyp.

    ---------- Post dodany o 13:45 ---------- Poprzedni post z 13:42 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    jak dla mnie to tylko piwo ((piwo to moje paliwo))w DE - Berliner Kindl a w PL niezmiennie PiwoHarnas.pl jesli uda mi sie to poprosze szwagra o rozwiniecie tematu ((bo On mi cos tam opowiadal ze takie pasteryzowane czy nie lub ze ..... jesli tylko mi odpisze to wlkeje ))
    Piłem Berlinera przy okazji wakacyjnej wizyty ale nie posmakował mi w ogóle. Jeżeli chodzi o Harnasia to też nie lubię, choć przyznaje że lepszy od np Żubra czy Tatry. Dla mnie te piwa są za kwaśne, a już tym bardziej jak są w puszce.

  7. #7
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    do Blerx - dla tego jest taki ogromny wybor na calym swiecie :P o gustach((w tej sytuacji - smakach )) jak wiemy sie nie dyskutuje ale ze Berlina.... Ci nie podeszlo to ja juz nie rozumiem - kazdemu kto mnie odwiedza podchodzi (musialo byc albo za cieple , za tepa kosa koszone zboze , , moze pora roku byla nie odpowiednia- moglo padac za dlugo ?? , albo jak wiezli je z rozlewni to dostawca mial wybity amortyzator i piwem czeslo )) normalnie za moim Berlinkiem ...staje murem

    ---------- Post dodany o 16:02 ---------- Poprzedni post z 15:56 ----------

    Piłem Berlinera przy okazji wakacyjnej wizyty ale nie posmakował mi w ogóle. Jeżeli chodzi o Harnasia to też nie lubię, choć przyznaje że lepszy od np Żubra czy Tatry. Dla mnie te piwa są za kwaśne, a już tym bardziej jak są w puszce.[/QUOTE]


    ale chyba nie z biala etykieta ((( Berliner Kindl ))) bo cala reszta z ich rozlewni dlamnie tez jest beeeeeeeeeeeeeee (
    co do harnasia to nie bede reklamowal marki bo zeczywiscie szalu niema a pije go bo widocznie juz tak sie przyzwyczailem i nie chce expere.... z innymi ...... NA ZDROWIE
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 22-08-2011 o 15:06
    I TT

  8. #8
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    ale chyba nie z biala etykieta ((( Berliner Kindl ))) bo cala reszta z ich rozlewni dlamnie tez jest beeeeeeeeeeeeeee (
    Jambolek, to był Berliner kupiony w Kauflandzie. I chyba nawet był jednym z tańszych piw. Nie pamiętam czy to był Berliner Kindl. Pamiętam zaś, że całkiem dużo bilbordów w Berlinie było z tym piwem.
    Ale i tak mnie zachęciłeś do ponownej próby, może faktycznie nie ta seria była (: Jak za 2-3 lata wybiorę się w tamte okolice moją tetunią 8j to przetestuję ponownie (:

  9. #9
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Cytat Zamieszczone przez Adamus Zobacz posta
    - Czarny Specjal - bardzo dobre piwo ok 2 lata temu i tylko nad morzem, teraz o ile się nie mylę piwo jest robione przez Grupe Żywiec i już można je dostać wszędzie aczkolwiek moim zdaniem smak nie jest ten sam i zakupię raczej z czystego sentymentu
    jest dokładnie tak jak kolega napisał, swego czasu to było super piwo, później się po prostu spartoliło

    dla każdego kto choć przelotem był na wyspach nie mogło by zabraknąć tego piwka

    jest to chyba alternatywa jeśli chodzi o dość kwaśne popularne w UK piwa (co prawda jest to piwo belgijskie ale bardzo popularne w Anglii)
    polecam również Weels-Bombardier


    moja Kobieta zawsze degustowała w "reddso-podobnych" czyli tak zwany cider


    to tak na szybko co pamiętam, smacznego

    p.s. dobry temat

  10. #10
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Jambolek, to był Berliner kupiony w Kauflandzie. I chyba nawet był jednym z tańszych piw. Nie pamiętam czy to był Berliner Kindl. Pamiętam zaś, że całkiem dużo bilbordów w Berlinie było z tym piwem.
    Ale i tak mnie zachęciłeś do ponownej próby, może faktycznie nie ta seria była (: Jak za 2-3 lata wybiorę się w tamte okolice moją tetunią 8j to przetestuję ponownie (:
    spoko juz rozumiem faktem jest iz Berlin naprawed jestcaly w plakatach ((Berliner Pilsner -- a nie kindl )) wiec teraz lapie czemu koledze nie podeszlo -nikomu nie podchodzi ....no ale pozostaje mi tylko bronic marki wiec Podaj ((jak Chcesz ))namiary na PW to podesle Ci tylko potem przed sporzyciem nie zapomnij schlodzic..... i wtedy dopiero prosze obiektywnie pisac !!!!!
    I TT

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    110
    Blerx, ten sklep co pokazałeś w linku ma piwa regionalne nasze, jak będziesz w Markach to zajrzyj do tego marketu Piotr i Paweł, tam jest duży wybór róznych piw zagranicznych w tym i smakowych, niektórych jak do tej pory nie odwazyłem się zakupić jak np piwa o smaku bananowym ale wszystko przede mna

  12. #12
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Adamus Zobacz posta
    Blerx, ten sklep co pokazałeś w linku ma piwa regionalne nasze, jak będziesz w Markach to zajrzyj do tego marketu Piotr i Paweł, tam jest duży wybór róznych piw zagranicznych w tym i smakowych, niektórych jak do tej pory nie odwazyłem się zakupić jak np piwa o smaku bananowym ale wszystko przede mna
    Dzięki Adamus - kojarzę Piotr i Paweł - zerknę na tamtejsze półki to może coś sobie wezmę do wieczornego serialu (:

    Ej, chłopaki, co tak mało wypowiedzi - chmiel na oktany do TT zamieniliście? (:
    Napiszcie chociaż jak Wam Lech lub Harnaś smakuje. Czy cały czas tak samo czy może coś się w produkcyjnym smaku zmieniło. ( wiem, że to forum Audi TT ale w końcu "Rozrywka")
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 23-08-2011 o 21:53

  13. #13
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    Tez mamy w Gdańsku taki sklep ( w tesko na chelmie ) próbowałem wiele i stwierdzilismy z kumplami ze piwo to jak pizza - zawsze wchodzi byle zimne bylo
    Czasami dla odmiany wypije sie jakies smakowe np. Ciechan Miodowy, Wiśnia w piwie, czy jakies przeniczne
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  14. #14
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Jambolek,przede wszystkim bardzo dziękuję za przesyłkę piwną (: Ucieszyłem się jak dziecko jak doszła! Dla pozostałych forumowiczów: paczka zawierała Berliner Kindl w butelce i tegoż samego w puszcę.



    Po schłodzeniu piwka najpierw zabrałem się za smakowanie butelkowej wersji i moje wrażenia są następujące: Pierwsze wrażenie smakowe to mocno chmielowe, bliźniaczo podobne smakiem do Pilsner Urquell, które jest jednym z moich ulubionych piw. Pozytywnie zaskoczyło mnie swoim dojrzałym smakiem bez jakiegokolwiek cienia kwaśności. Mimo 0,6% (5,1 obj) więcej od Pilsnera to alkoholowo wydaje się być delikatniejsze - porównałbym to do Hainekena 5%. Ogółem biorąc piwko z wyższej półki smakowej z wyróżniającą się pieczołowitością produkji.
    Przejdźmy do Berlinera w puszce. Tutaj od razu powiem, że to zupełnie inne piwo i nie podeszło mi tak jak to z butelki. Ogólnie rzecz biorąc piwa w puszce nie piję bo smak przechodzi wonią aluminiowej puszki co w tym Berlinerze było czuć na odległość i zdegradowało to dla mnie ocenę smaku o dobrą półkę niżej. Przed spróbunkiem zastanawiałem się czy nie przelać do szklanki, ale znowusz nie lubię piwa ze szklanki bo połowę bąbelków ucieknie podczas procesu przelewania, a sików nikt pić nie lubi.

    OCENA:
    butelka: piwo na 5! Jak będę w okolicach to koniecznie kupię zapas do domu (:
    puszka: nie warto.

    Jambolek, chcę Ci się odwdzięczyć i przesłać Ci dwa piwka (ciemne i jasne) produkcji mojego kolegi. Około 5-5,5% Ostatnio nawet nakręciliśmy amatorską reklamę jego browarku (:


  15. #15
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    I TT

Podobne wątki

  1. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  2. Piwo TT ze Szwecji :D
    Przez czarny w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2016, 09:08
  3. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •