Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 107

Wątek: Dodatkowe wskaźniki - kilka pytań

  1. #16
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    ...jesli mial bym wybierac to te zamontowane na kanalach nawiewnych centralnych szyby przedniej ...sa w dobrym miejscu nie zaslaniaja niczego - raczej niewiele wizualnie zmienionay kokpit w aucie , no i czas zamontowania raczej szybszy niz np.na slupkach
    I TT

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    ...jesli mial bym wybierac to te zamontowane na kanalach nawiewnych centralnych szyby przedniej ...sa w dobrym miejscu nie zaslaniaja niczego - raczej niewiele wizualnie zmienionay kokpit w aucie , no i czas zamontowania raczej szybszy niz np.na slupkach
    Są jednak trochę daleko więc 60mm powinny być, na razie opcja niedostępna, było kilka sztuk testowych, pamiętam jak chciałem kupić i był problem bo nie było w produkcji
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    ...jesli mial bym wybierac to te zamontowane na kanalach nawiewnych centralnych szyby przedniej ...sa w dobrym miejscu nie zaslaniaja niczego - raczej niewiele wizualnie zmienionay kokpit w aucie , no i czas zamontowania raczej szybszy niz np.na slupkach
    Biorac pod uwage, ze w tym przypadku znacznie spada efektywnosc nawiewu na szyba co w przypadku TT skaczy sie bardzo zaparowanymi szybami zima chyba nie jest to az taki super pomysl. Ja osobiscie poswiecilem went i na kolejny zegar zobil bym tak samo

  4. #19
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Nie masz racji. Z tego co wiem, "dmuchawa" jest właśnie pod koniec nawiewów, bliżej szyby. W miejscu zegarów nie ma nawiewu. Ale nie jestem pewny na 100%...

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    napisałem długiego posta ale mi się usunął więc w skrócie chciałem mieć dużo zegarów (bezpieczeństwo a nie bajer bo już nie raz od razu zdiagnozowałem usterkę kolegom przez tel itp dzięki zegarom w aucie) i żeby wszystkie były w jednym miejscu zastosowanie w słupku daje mi możliwość upchnięcia wszystkich zegarów w jednym miejscu i z bardzo dobrą widocznością...
    konieczny jest kolor czerwony który nie oślepia w przeciwieństwie do niebieskiego :
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ten niebieski afr dawał trochę po gałach a jak hamowałem silnikiem to migał i już w ogóle mnie wkurzał...ale jak zasłaniałem ręką to czerwone zegary nic nie wkurzały więc wiedziałem że wleci tam egt a afr idzie do wenta i teraz jest tak:
    Chaîne de MrPawel2005 - YouTube
    i teraz skromnie powiem że jestem mega zadowolony bo afr idealnie pasuje kolorystyką do wenta a pozostałe szaro-czarne zegary idealnie do słupka nie rzucając się w oczy, także wiem że w nocy nie bedą mnie oślepiać bo tak jak pisałem czerwony kolor w nocy wcale nie razi w przeciwieństwie do niebieskiego więc ja jestem zadowolony z mojego rozwiązania
    a czy jest ono oklepane zalatuje WT(wiejski tuning) to nie wiem bo mi zależało na dobrze widocznych zegarach a są bardzo dobrze widoczne i nie chciałem psuć tylu wentów bo także mi na nich zależało więc w tej wersji moje rozwiązanie mnie satysfakcjionuje w 100%
    jedynie obszycie skórą słupka trochę się odcina
    Nazwa:  Zdjęcia-0556_1.jpg
Wyświetleń: 481
Rozmiar:  91.1 KB
    ale dostałem ori materiał z podsufitki od kolegi blerxa(dzięki jeszcze raz) i być może dam do obszycia profi firmie bo ten słupek to kupiłem na allegro jakaś używkę za 60-70zł aby swojego z auta nie psuć także uniwersalne mocowanie za 60zł do zegarów wyciąłem 3 takie gruszki dopasowałem na gorąco przykleiłem i obszyłem skórą i jest lecz z tego ori materiału wiem że było by ładniej więc może za jakiś czas jak bedę dawał kiere do obszycia to dam i słupek

  6. #21
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    ....Biorac pod uwage, ze w tym przypadku znacznie spada efektywnosc nawiewu na szyba co w przypadku TT skaczy sie bardzo zaparowanymi szybami zima...
    ojejku Masz calkowita racje kurcze jest lato nawet o tym przez chwilke nie pomyslalem ale wstyd
    I TT

  7. #22
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dzięki Paweł za opis. Właśnie tak myślałem aby kupić sobie słupek na allegro i się z nim pobawić (dać do obszycia itd.) jak wyjdzie nieładnie to nic sobie nie uszkodzę bo zamontuje ori słupek. Pytanie czy nie da się tych wskaźników przybliżyć bardziej do słupka? Jakie wskaźniki najlepiej kupić (rozmiar (zeby byly nie za wielkie), firma(zeby swiecily na czerwono jak reszta swiatełek w audi)?
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no są firmy którym dajesz słupek i one Ci stworzą takie gniazda na zegary ...koszt jest nie taki mały a ja chciałem się samemu pobawić bo lubię coś knocić:P
    odnośnie zegarów to AG mogą świecić na czerwono i uważam że z powodzeniem one wystarczają ...kiedyś w poprzedniej serii były słuchy że egt potrafiło się upalić lecz to dawno było a teraz wyszła nowa seria...ja i tak egt bedę miał za turbo więc jak się upali to trudno...a pomiar i tak bedę miał dokładny bo mam ori sondę więc nie muszę płacić tysiaka za egt defi....
    średnica to 52mm

  9. #24
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wiesz 200 funtów za aluminiową dostawkę zamiast popielniczki to tez nie jest mało ;/ najważniejszy jest dla mnie efekt przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Orientujesz się jakie firmy robia takie gniazda?
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja teraz też szukam dodatkowego miejsca na jeden zegar i myślałem właśnie o słupku . Plan jest taki jak napisał Paweł żeby kupić podsufitkę i obszyć cały słupek wraz z mocowaniem na zegar .

    Jeśli chodzi o wystawanie poza słupek to zegar musi mieć trochę miejsca + do tego jeszcze kable .
    Nie mniej jednak wiele nowoczesnych zegarów nie wymaga już takich głębokich mocowań i w sumie jeśli robiłbyś na zamówienie mocowanie na słupku to może lepiej po zakupie zegarów aby dokładnie widzieć ile miejsca jest potrzebne

    Jeśli chodzi o te zegary w nawiewach szyby to nic nie tracimy na efektywności . Sprawdźcie sobie osobiście , dmucha tylko z 4 ostatnich kratek .
    Tak jak już pisałem nie jest to do kupienia ale wykorzystując ten pomysł można coś zdziałać samemu np wykorzystując uniwersalne mocowania na słupek .
    Pociąć odpowiednio , skleić z ta kratką i jak nie mamy warunków to niech fachowiec wykończy i pomaluje żeby nie było żadnych łączeń widać i kolor taki jak oryginalne kratki .

    Teraz odnośnie wyboru zegarów .
    Jeśli Jaaqob nie masz nic przeciwko wydaniu trochę większych pieniędzy to właśnie Defi są świetnymi zegarami na wysokim poziomie .
    Nie mniej jednak w Twoim przypadku w gre wchodzi tylko seria White Racer czyli podświetlenie na biało z czerwoną wskazówką tak jak w seryjnych zegarach . Dodatkowo są one właśnie w rozmiarze 52 mm
    Reszta zegarów Defi czyli Advance CR , Adwance BF nie działają jako samodzielne zegary i muszą współpracować z dodatkową centralką Defi . W przypadku instalowania jednego czy 2 zegarów nie jest to opłacalne .
    Tak czy inaczej zakup tylko z pewnego źródła bo już oficjalnie wiadomo że sprzedawane są podróby .



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Tylko skąd to zamówić bo nie widzę na żadnej PL stronie tego? Tylko tutaj znalazłem ale 60mm Serwis | Tuning | RPM | Car Audio Pytanie czym te zegary różnią się od innych firm, precyzją wskazań czy może jakością wykonania?
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    powiem tylko że kiedyś był gdzies jakiś oficjalny test tych zegarów...i ku mojemu zdziwieniu "auto gałgany" były na 2 miejscu...nie pamiętam czy za defi czy za jakimś innym drogim ale wynik bardzo dobry i wyprzedziły wiele markowych i drogich produktów...

  13. #28
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Niestety nie wiem gdzie to kupić w PL
    Jeśli chodzi o Defi to głownie chodzi o precyzje oraz jakość wykonania i dbałość o szczegóły widoczną gołym okiem .
    Dochodzi jeszcze prestiż i renoma firmy jeśli ktoś lubi mieć coś innego

    Nie neguję faktu że nowe AG nadają sie do użytku po prostu po Twoim opisie sytuacji odniosłem wrażenie że możesz chcieć coś więcej







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #29
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Twoja sugestia jest jak najbardziej słuszna i dobrze zrozumiałeś muszę ich teraz tylko poszukać
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #30

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    188$ za Defi 52mm spox

Podobne wątki

  1. INFO - Dodatkowe wskaźniki
    Przez BarTTek w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 08:49
  2. Kilka pytań - Nowy
    Przez malinowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 22:46
  3. Kluczyk kilka pytań................
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 21:31
  4. Uchwyt na dodatkowe wskazniki
    Przez siano w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 08:32
  5. Po zakupie TT - Kilka pytań
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •