Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 107

Wątek: Dodatkowe wskaźniki - kilka pytań

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Dodatkowe wskaźniki - kilka pytań

    Witam,

    Będą mi potrzebne dodatkowe wskaźniki i chciałbym się was poradzić. Mianowicie nie wiem gdzie je umieścić. Poniżej moje opcje wraz z pytaniami do was:

    Opcja 1 - mocowanie w wencie

    Muszę przyznać, że tak zamontowane wskaźniki podobają mi się najbardziej i nie zastanawiałbym się w ogóle gdyby nie fakt, że uwielbiam sobie kierować świeże powietrze z wenta na twarz może to dziwnie zabrzmi ale bardzo lubię taki chłodek lecący na twarz i często manipuluję wentami szczególnie tymi środkowymi. Pytanie do was jak się sprawuje wam wentylacja tam gdzie macie zamocowane wskaźniki? Wydajność mocno spada?

    Opcja 2 - mocowanie w słupku


    Tak ma zamontowane wskaźniki Paweł i muszę przyznać, że na ten moment najbardziej jestem skłonny ku tej opcji ale absolutnie nie widzę tego jako jakąś "sztuczną" dokładkę. Jeśli bym się decydował to cały ten słupek bym może dał do obszycia skórą albo materiałem (wtedy był musiał dać prawy i lewy aby wyglądało ładnie) Może macie jakieś propozycje sugestie? Może gdzieś widzieliście w sieci zdjęcia z podobnymi rozwiązaniami. Oczywiście nie zależy mi na tanim rozwiązaniu a na jak najlepszym jakościowo. Myślałem sobie nawet, że jak bym dał wnętrze do obszycia nową skórą to bym od razu może te słupki jakoś fajnie obszył tylko czy tam pasuje dać skórę?! Poradźcie coś pls

    Opcja 3 - dokładka zamiast popielniczki


    Osir ma taką dokładkę zamiast popielniczki co prawda 200 funtów chcą (sic!) no ale jak mnie przekonają to i jestem gotów tyle wydać za ten kawałek aluminim pod warunkiem, że efekt końcowy będzie super. Tutaj prośba może do Arttura bo zdaje się, że on ma coś takiego zamontowane, masz może fotkę jak to wygląda? Co prawda są poglądowe fotki ale nie pokazują jak to w rzeczywistości się prezentuje w TT.

    Opcja 4 - wasze pomysły

    Może macie pomysł jeszcze gdzie można zamontować wskaźniki? Oczywiście takie realne do wykonania i z efektem końcowym niepozwalającym się powstydzić Btw: wyprzedzając innych rozwiązanie wowo nie przypada mi zbytnio do gustu.

    I pytanie na sam koniec, jakie wskaźniki należy kupić (firma, rozmiar itd) zupełnie się nie znam i byłoby miło jak by ktoś napisał info jakie wskaźniki są godne uwagi.

    Dzięki i pozdrawiam
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Moje osobiste zdanie jest takie, że jak chcesz zachować działający went to tylko w popielniczce.
    Co do przepływu powietrza z zegarem w wencie to nie jest zły. Ładnie dmucha ale należy pamiętać, że nie można kierować strumieniem powietrza.

    Sam pomysł w słupku nie jest zły ale mnie to jakoś odrzuca po prostu się nie podoba. Możliwe gdyby wskaźniki były mniejsze i bardziej wsadzone w słupek (nie wystające tak bardzo) to bardziej temu rozwiązaniu bym kibicował.

    Dodatkowy plus zamontowania w ramce na miejscu popielniczki jest taki że wskaźniki można dać większe co podbije efekt "zajebistości" (np 60mm)


    Co do przepływu powietrza w wencie to:
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 21-08-2011 o 20:29

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    no tak wszystko pieknie Ice ale majac je na slupku lub wenti widzisz je kontem oka ...bo w popiolce juz musisz na ta setna glowe w dol opuscic - aby luknac .... to tak praktyczno-teoretycznie co do wizualnie to tylko wlasnie popielniczka ((ale to tylko moja opinia ))
    I TT

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jambolek masz racje ale z własnego doświadczenia wiem, że tylko przez parę dni patrzy się na wskaźnik, a potem tak tylko czy wszystko ok .

    EDIT: Taki widok zegarów w nocy w słupku jakoś by mnie irytował i jeszcze popadł bym w obłęd, że widzę UFO.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 21-08-2011 o 20:36

  5. #5
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    ok spoko slupki skoro tak daja po oczach jak by sie centralnie przed sygnylizatorem stalo -dlamnie odpadaja - a skoro nawiew mimo wszystko nadal jest aktywny((a myslalem ze wtedy jest wylaczony z obiegu)) -bylby jedyna opcja jak na razie dla mnie -- no ale mielismy koledze cos podpowiedziec


    ... moze sie nieznam ale te zegary wyjatkowo daja po oczach - niema alternatywy bardziej intymnej -dyskretnej ??? ((nawet na np.bez markowych dvd odtwarzaczach jest juz funkcja night))
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 21-08-2011 o 21:07
    I TT

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    ICE - dzięki śliczne za filmik pokazujący przepływ powietrza wygląda, że źle jednak nie jest. Powiedz mi czy te wskaźniki na tym filmiku są tych samych rozmiarów co u ciebie?



    Bardzo mi się podoba to tak jak na tym filmiku ale nie widzę aby to miało przepływ powietrza, może się mylę?
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Te na filmiku co dałeś są większe i przepływ jest zerowy. Lecz za to masz ładniejsze wskaźniki ale z tego co widziałem to więcej kosztują. Takie większe właśnie dał bym w miejsce popielniczki bo większe = wyraźniejsze i lepiej będzie spoglądać w tamto miejsce.

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ok czyli takie jak mi się podobają niestety nie będzie wenta wtedy czyli odpada takie rozwiązanie co do popielniczki to nie wiem czy to nie będzie jakoś "dziwacznie" wyglądać. Pytanie co z gniazdem zapalniczki bo o ile popielniczka nie jest mi potrzebna (nie palę) to gniazdo zapalniczki jest bardzo często wykorzystywane do ładowarek. Co do rozwiązania w popielniczce to fajnie jak by się Arttur wypowiedział natomiast o słupku Paweł jak na razie jestem w punkcie wyjścia ;/ najgorsze jest to, że ogromne znaczenie ma dla mnie "fabryczny" wygląd i jakieś dostawki które nie wyglądają jak ori mnie odrzucają ;/ dlatego muszę z tym pomyśleć tak aby wyglądało to jak fabryczne rozwiązanie. Jak wsiądzie ktoś kto nigdy nie siedział w TT aby się nie skapnął, że coś takiego nie było fabrycznie montowanego.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Te zegary mają rozmiar 60 mm i przy ich stosowaniu pozbywamy się przepływu , powinny być 52mm
    Rzeczywiście went z zegarem może mieć dobry przepływ jednak oczywiście należy w tym wypadku zapomnieć o sterowaniu kierunkiem nawiewu .

    Mimo wszystko went po lewej stronie to idealne miejsce dla zegara doładowania .
    Można go widzieć nie odwracając głowy i nie spuszczając wzroku i dodatkowo jest blisko obrotomierza co jest też ważne choć by podczas wyścigów .

    Proponuje Ci Jaaqob testowe zamknięcie tego nawiewu i sprawdzenie czy nawiew na twarz tylko ze środkowych ( lub jednego jeśli pasażer też chce to z jednego ) nawiewów będzie dla Ciebie wystarczający .

    Aluminiowe mocowanie Osira prezentuje się bardzo dobrze a jakość wykonania jest taka że audi nie powstydziło by sie tego w nowym aucie .
    Nie mniej jednak moim zdaniem nie jest to odpowiednie miejsce dla zegara doładowania na który często się patrzy i dobrze by było czyniąc to nie odrywać za bardzo wzroku z drogi .

    U siebie w aucie stosuję zasadę że zegary pierwszego stopnia ważności ( dla mnie to doładowanie i AFR ) umieszczam w takim miejscu aby były widoczne bez odwracania głowy czy tracenia z pola widzenia przedniej szyby .
    Natomiast zegary drugiej kategorii pilności których wskazania nie zmieniają się tak szybko mogą być umieszczone w miejscu w które trzeba specjalnie zerknąć ( ciśnienie i temp oleju pośrednio EGT )

    Staram się też przestrzegać zasady aby wszystkie modyfikacje wnętrza były zrobione na takim poziomie i jakości aby wyglądały tak jak by mogło to być zrobione fabrycznie .

    Jeśli chodzi o zegary w słupku to dla mnie nie jest to ulubione miejsce i u siebie widze tam najwyżej jeden zegar zamocowany nisko prawie przy desce .
    Fotka którą zamieścił ICE trochę przesadnie oddaje sytuacje bo można lepiej dobrać kolor oświetlenia ( w deseń seryjnych zegarów ) i nie będzie takiego negatywnego efektu . Dochodzi jeszcze element pewnego oklepania tego sposobu
    Na rynku nie ma gotowych rozwiązań dla TT więc trzeba improwizować we własnym zakresie .
    Jeśli jednak wykonane by to była na wysokim poziomie to czemu nie .

    Jest jeszcze opcja mocowania zegarów na kolumnie kierownicy czy to za pomocą dedykowanych rozwiązań czy tez mocując tam uniwersalne uchwyty . Zawsze jednak przy tym rozwiązaniu dodatkowe zegary będą coś zasłaniać i nie będą widoczne chwilowo podczas zakrętów kiedy przysłoni je kierownica .

    Poszukam jeszcze fotki omawianych rozwiązań i za chwilę wkleję .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dzięki śliczne Arttur za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie myślałem o lewym wencie bo jest on mi najmniej potrzebny i bez niego się obędę pytanie tylko jakie wskaźniki musowo będę musiał mieć? Czy sam boost wystarczy czy będę musiał mieć jeszcze inne? Nie jestem zbytnio fanem tych wskaźników dlatego będę chciał się ograniczyć do niezbędnego minimum.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak auto wystrojone będzie u prawdziwego tunera to tylko boost. Jak tuner pod ciemnej gwiazdy to jeszcze AFR.

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Jak auto wystrojone będzie u prawdziwego tunera to tylko boost. Jak tuner pod ciemnej gwiazdy to jeszcze AFR.
    Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem , wszystko może być pięknie wystrojone a w międzyczasie pojawi się jakaś nieszcelnośc lub niedomaganie pompy paliwa i wtedy zegar AFR może uratować motor , zwłaszcza przy Big Turbo .

    Moim zdaniem podstawa to doładowanie i bardzo wskazany szerokopasmowy AFR .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No tak zapomniałem o tym big turbo. Sory

  14. #14
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta

    Poszukam jeszcze fotki omawianych rozwiązań i za chwilę wkleję .







    Pozdrawiam
    Jak byś miał fotki różnych rozwiązań byłbym wdzięczny.
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to teraz obiecana galeria :
    Kilka moich fotek





    Fotki z sieci
    Opcja z dziurawieniem deski ( jako ciekawostka bo raczej nie wchodzi w grę )



    Wenty + Osir





    Mocowanie na kolumnie kierownicy







    W nawiewach szyby - już nie do kupienia


    I jeszcze taki zrobiony po złej stronie


    Słupek






    Nie w TT ( golf IV ) ale jeśli chodzi o słupek to u siebie widziałbym coś w tym stylu



    Ewentualnie



    Oczywiście nie wszystkie rozwiązania są w moim typie czy też godne polecenia i naśladowania niemniej jednak widać dobrze ile jest możliwych opcji zainstalowania dodatkowych wskaźników .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. INFO - Dodatkowe wskaźniki
    Przez BarTTek w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 08:49
  2. Kilka pytań - Nowy
    Przez malinowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 22:46
  3. Kluczyk kilka pytań................
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 21:31
  4. Uchwyt na dodatkowe wskazniki
    Przez siano w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 08:32
  5. Po zakupie TT - Kilka pytań
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •