do tych panów których usunąłem posty (zapewne oni wiedzą że do do Nich) proponuję nie komentowanie za ile była kupiona tt czy to strzał życia czy nie itp...taka awaria może spotkać każdego (nawet i mnie niebawem) więc darujcie sobie komenty o zakupie bo to nie ten dział i będę musiał wręczać banany za wymądrzanie się w wątkach gdzie totalnie to nie pasuje:P

wracając do sedna...ja u siebie pompę oleju rozbierałem..nie sprawdzałem jakie daje ciśnienie bo jej ślady zużycia były praktycznie zerowe więc uznałem że to tak prosta część że skoro wygląda na ledwie dotartą że niema sensu kupować nowej(wiadomo że to kolejny koszt) a jak Twoja wyglądała? masz może foto?

uszczelki kupowałem w vagtech na łopuszańskiej tuż przed alejami pod mostkiem towar firmy victor reinz ...kolega takie zakładał i są ok..ja takie założyłem ale jeszcze nie wiem bo motor nawet nie zalany:P

a odnośnie luzów...cięzko gadać o luzach bo dla jednego ledwie wyczuwalny jest luzem a dla drugiego luz jest jak się patrzy na wirnik i widać że lata:P ....ogólnie k04 troszkę luzów będzie miało..moje jakieś tam miało (ale raczej bardziej poprzeczny niż wzdłużny) muszla delikatne pękniecia a hulała dobrze trzymała boost no i nadal dobrze hula w aucie kolegi..turbo na razie olej...bo regeneracja to loteria...a ja na Twoim miejscu kupiłbym jednak te korby, wydasz te 1500 ale jak Ci padnie turbo to założysz garretta 2871r dmuchniesz konkretnie i będziesz kilował tych co tutaj na forum tak marudzą jakie to mają igły:P