Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: stuki w silniku od 2 tys. obr.

  1. #1
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82

    stuki w silniku od 2 tys. obr.

    Dziś usłyszałem dziwne stuki dobiegające z silnika ( wydaje mi się że od strony turbiny ) stukot zaczyna być słyszalny od ok. 2 tys obr. obojętnie czy to zimny czy ciepły silnik - dodam jeszcze że jeżeli szybciej wcisnąć nogę w pedał to nie słychać stukotu. co to może być??

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nagraj ten dzwięk
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    a i jeszcze wydaje mi się że znacznie wzrosło spalanie które pokazuje komputer.
    dziś wieczorkiem może będę miał chwilę czasu to wrzucę ten dźwięk.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bardzo niedokładny opis wiec trudno cokolwiek powiedzieć nie słysząc tego .
    Nie wiadomo czy stuka rytmicznie narastając z obrotami czy jednostajnie , jaki rodzaj tego dźwięku , czy słychać w czasie jazdy czy na postoju ......
    Może i najlepiej będzie jak nagrasz kwestia tylko czy będzie to słychać w połączeniu z naturalnymi odgłosami pracy silnika , zobaczymy .....








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    przepraszam że nie wstawiłem dzwięku - ale to wszystko z braku czasu. autko wstawiłem do znajomego mechanika i prawdopodobnie to będą panewki
    na początku stuki zaczynały się od około 3 tys. potem od 2 tys. a teraz nawet na jałowym biegu ( wszystko to się stało w zaledwie 30 km bardzo spokojnej jazdy)
    jak tylko usłyszałem stuki to wymieniłem olej - niestety nic nie pomogło odnośnie stuków to wraz z wzrostem obrotów zwiększały się częstotliwość stuków. przy nasłuchiwaniu skąd dobiegają stuki słuchając nad silnikiem wydawało się że słychać je między silnikiem a kabiną - natomiast jak wjechałem na kanał i zdjąłem osłonę od dołu słyszałem stuki dobiegające z dołu silnika/misy olejowej więc chyba to panewki - jutro prawdopodobnie znajomy zdejmie miskę i zobaczymy co tam się narobiło.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No przykro mi to słyszeć
    Generalnie to bardzo rzadko spotykana awaria w prawidłowo eksploatowanym aucie więc pewnie kupiłeś już z remontowanym na szybko silnikiem .

    Zdjęcie miski nie wiele wyjaśni ,trzeba zobaczyć jak panewki wyglądają i które poszły na korbowodach czy główne na wale korbowym ..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tendencja jest raczej że na korbach najpierw idą...ale kto to wie co tam się stało...generalnie temat panewek przerabiałem u siebie...skoro rozbierasz to koniecznie pomiar czy wał nie jest beczkowaty(zmierzysz jak będzie w silniku) potem oględziny panewek u szukanie grup wymiarowych...a są one poznaczone poprzez maznięcie kolorem na boku panewki..np u mnie były czerwone ślady i miałem kupić takie same ( u siebie tylko główne chciałem z aso a korbowodowe miały być inne ) ale dzwoniąc na krasnobrodzką gdzie składają profi silniki doradzili mi że wkładanie panewek na chybił trafił nie jest dobrym wyjściem i że szybko może się rozlecieć..więc zawiozłem im wał moje panewki i dopasowali mi te moje do korbowodów i kupili główne acl także dopasowując je....wyszło że wał przeszlifowali tak aby luzy na panewkach były ok...więc koniecznie pomiar czy wał nie jest beczkowaty a potem dumać do dalej..a jeśli jest to już niema ratunku tylko wyciąganie motoru i szlifowanie wału i dobór panewek...bo robienie na sztukę może sprawić że za kilka tys będzie to samo...


    także trzeba koniecznie sprawdzić stan pompy olejowej bo może to ona zawiniła..

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Można uszkodzić panewkę poprzez rozbicie miski olejowej? Może ktoś w przeszłości wyrwał o kamień na polnej drodze, rysło o panewkę to ktoś chcą zrobić dobrze to ja wymienił jednak wybrał złą i stało się jak stało.

  9. #9
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    no wiem wiem - po misce widać że była już kiedyś rozbierana. tylko przy słabej pompie to powinna się palić kontrolka oleju.
    Paweł powiedz mi kiedy to robiłeś i czy mocno ci stukały panewki i przy jakich obrotach? no i na jaką sumkę mam się przygotować??

  10. #10
    Awatar Endr3j
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Ostrołęka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    126
    Wymiana samych panewek to robota raczej na próżno no chyba że chcesz na sztukę i szybko wypchnąć do żyda....
    Najlepiej zrobić kompleksowy remont silnika i cieszyć się zdrowym motorem
    z tym że koszt takiego remontu będzie większy niż kupno używanego silnika, tyle ze z używanymi silnikami jest loteria...
    .... 1,8 t....

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    http://www.klubtt.pl/nasze-auta/7138...-zaczae-o.html
    tu jest opisany powód rozbiórki mojego silnika
    nic mi nie stukało i wszystko chodziło bardzo klawo...odnośnie kosztów to hmm może to być wymiana panewek (aso 400zł główne i jakieś wzmocnione) boczne ustalające to jakieś grosze a korbowodowe to nie wiem bo moje były z usa i nawet nie pytałem ile aso się ceni panewki acl są tańsze bo koszt około 290 ale do seryjnego silnika bez sensu to może być tylko to jeśli będzie idealnie ale tak szczerze to wątpię bo skoro stukało to wał pewnie jest beczkowaty...wtedy szlif wału( mi załatwili chyba za 400 zł razem z pasowaniem korb do wału ) komplet uszczelek to ze 400zł na cały silnik..no to zalezy jak chcesz to zrobić...ja zrobiłem tak że z mojego silnika nie zostało nic prawie poza blokiem i wałem (szlifowane i tak) więc koszt wyszedł jak dobra TT ale myślę że u Ciebie nie będzie tak źle...teraz można tylko gdybać...trzeba to rozgrzebać żeby można było coś więcej powiedzieć...

    odnośnie teorii ICE że zrobiła się rysa na panewce bo była blisko miski olejowej to zapomnijmy że ktoś takie coś napisał
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 25-08-2011 o 19:06

  12. #12
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    no i tak jak przypuszczałem panewka się obróciła na wale. Paweł gdzie robiłeś szlif wału?? i czy od razu go też wyważyli??

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł robił na Krasnobradzkiej i tak wywarzają od razu .
    A tak BDW jakie masz plany odnośnie auta ? Może warto od razu kute korby dać jak byś myślał w przyszłości o poważnym podniesieniu mocy







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    KRASNOBRODZKA RACING
    także wyważanie wału(4 stówki)

  15. #15
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    no oczywiście robimy autko - dokładne plany to jeszcze nie wiem ( ponieważ jestem spontaniczny) ale ogólnie robie autko tak jak dla siebie Artur powiedz mi te korby to trzeba nowe kupić i zakuć czy swoje stare można normalnie zakuć??

Podobne wątki

  1. Stuki i wibracje.
    Przez gasoline w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 13:49
  2. TT mk1 dławi, szarpie plus dziwne stuki
    Przez ferben w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 11:10
  3. Stuki w silniku - filmik
    Przez Cubanito w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 05:21
  4. stuki zawieszenia
    Przez dariofox w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 13:42
  5. dziwne stuki
    Przez qba12345 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 10:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •