Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 173

Wątek: catch tank / oil tank catch / Catch Can / zbiorniczek odmy - podstawowe info

  1. #16
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    no dobrze wracam do pytan i watpliwosci, bo zamiast mniej mam ich teraz wiecej
    pozwole sobie na post bez cytowania powyzszych postow, bo za duzo by sie sie tego narobilo

    co do wersji z filterkiem - rozumiem z tego co napisalm arttur, ze jest to rozwiazanie dobre na zniwelowanie wad zbiornika slabo wykonanego w srodku? podane wady zastosowanie tego otwartego obiegu jednak dosc mocno mnie zniechecaja, wiec raczej pokusilbym sie o poprawny zbiornik, ktory nie wymaga takiego rozwiazania,

    generalnie pointa odnosnie wnetrza zbiornika jest rozumiem taka, ze nawet ten wzglednie dobry ProPerfekt w srodku pozostawia sporo watpliwosci, a jak wydam znacznie wieksza kase na np. Forge'a wcale nie musi byc lepiej...

    manualnie nie ma ZADNYCH szans bym samodzielnie odpowiednio zmodyfikowal gotowy produkt niczym Pawel,
    jedyny moj plus polega na tym ze firme ProPerfekt mam u mnie w Bydgoszczy, wiec moge podejsc tam z odpowiednimi sugestiami, byc moze wyrzezbia dla mnie (i kolejnych klientow )taki zbiornik, ktorego wnetrze bedzie do zaakceptowania, pytanie tylko czego mam oczekiwac ? o co mam prosic ?
    sa jakies przekroje, rysunki, czy ogolne wytyczne odnosnie odpowiedniego zagospodarowania srodka zbiornika, ktory dzialalby prawidlowo bez otwartego obiegu ?

    co do produktu Simota, moj znak zapytania nie byl przyadkowy, produkt wybijal sie na allegro cenowo, wyglada fajnie, nazwa obila mi sie o uszy, a ich strona www wyglada poprawnie, stad moje podejrzenie, ze jest to jakis firmowy produkt

    najwazniejsza kwestia:
    arttur przedstawil wady zastosowania tego filterka do obiegu otwartego,
    czy analogicznie moge prosic o ew. wady wykorzystania produktu typu ProPerfekt w obiegu zamknietym ? czym to grozi ?

    pyt. bonusowe do arttura, jaki miales zbiorniczek, przed wymiana na Twoj nowy "wypasiony" ?
    bo domyslam sie, ze ten Twoj nowy nabytek jest znacznie poza moim zasiegiem cenowo-zdroworozsadkowym...
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 19-08-2011 o 18:31

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #17
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ja mam properfekt zamknięty. Moim zdaniem nie powinieneś kupować tego z filtrem. Rozmawiałem z ziomkiem z properfektu i mówił mi że do ulicznego auta catche z filtrem są do dupy, bo po prostu zajebiście śmierdzi w kabinie. Ja mam zamkniętego i jest bardzo dobry. Wykonanie pierwsza klasa. Po 4 tysiącach kilometrów miałem oleju może dosłownie z 10-15 kropel

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadzam się z tym że układ otwarty nie nadaje się do ulicznego auta na co dzień , wspomniałem o tym bo o to zapytałeś a dodatkowo sadzę że to jedyna opcja przy pustym w środku zbiorniczku .

    Odnośnie ProPerecta to na rysunku przekrojowym wyglądał przyzwoicie , jeśli koledzy twierdzą że w rzeczywistości nie jest tak świetnie to nie jest wielkim problemem lekko to poprawić jeśli konstrukcja wewnętrzna już jest w miarę OK .
    Na pewno sobie poradzisz z drobnymi wskazówkami ...

    Jeśli będziesz w ProPerect to powiedz po prostu że oczekujesz takiej konstrukcji w środku jak a była pierwotnie pokazywana na rysunku ( teraz już nie ma na aukcji , może ktoś ma fotkę ) , poproś też o wejścia w wymiarze 3/4 cala a wyjście na cal .

    Nie ma specjalnych wad wykorzystania tego zbiorniczka w systemie zamkniętym jeśli spełnia swoją role o oddziela olej od powietrza .
    W przypadku kiepskiego zbiorniczka podłączonego w obwodzie zamkniętym po prostu więcej oleju dostaje się do układu dolotowego zanieczyszczając turbinę rury intercooler itd....

    Jeśli chodzi o mnie to do tej pory miałem ( w sumie dalej jest w aucie ) zbiorniczek firmy TurboSX , niby dobra firma i jakościowo solidny ale w środku też był pusty i musiałem modyfikować pod własne wymagania .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Artur, powiedz jak to dobrze zmodyfikować Póki auto mam rozebrane to mógłbym się pobawić. Mój ma mosiężną siatkę w 3/4 części zbiornika bliżej ku górze.

  5. #20
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Widziałem gdzieś na zdjęciach w necie, ze ludzie wkładają do środka takie te metalowe skrobaczki do szorowania garnkow albo wkład od filtra wody

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ciekawe jak by włożył taki fitr który izoluje wode a powietrze przepuszcza...może by zadziałało:P

  7. #22

  8. #23
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    U mnie jest taka zmywaczka Zamontowałem dodatkowo kawałek prostej rureczki aluminiowej. 2 wyjścia mam po 20 mm.
    Doszukałem się zdjęć:



    Wywalony złom z auta:


    Wykorzystałem metalową rurkę lecącą przy bloku, trójniczek wychodzący z pokrywy i plastikowe kolanko jak na zdjęciu.

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Myślę też że przy montażu Tanka, warto jednak zostawić ten plastikowy zaworek przy Tipie podobny do D.V. przy wiekszych obciążeniach ogranicza przepływ, blokując olej w zbiorniczku
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Pod warunkiem, że jest nowy, a nie stary i zarzygany oliwą w środku. To w sumie byłby dobry patent zamiast modyfikacji tanka ( zostawić go prawie pustego w środku ) i założyć ten krążek hokejowy

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Trochę pomieszałeś Kuba , zaworek z pustym zbiorniczkiem nic nie dadzą .
    Zawór jest odpowiedzialny za redukcje podciśnienia i przepływu podczas wysokich obrotów kiedy to jest duży przepływ i podciśnienie w TIP-ie

    Osobiście eksperymentowałem z kilkoma konfiguracjami i zaobserwowałem że Catch Tank zbiera więcej oleju ( czyli filtruje dokładniej ) jeśli używany jest ten zawór .
    Powodem pewnie jest to że przy wysokim podciśnieniu w TIP , powietrze przepływa szybciej przez zbiorniczek i opary oleju oddzielane są mniej efektywnie .
    Wszyscy którzy jeżdżą bez tego zaworka mogą zrobić taki test u siebie .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Rozumiem, myślałem, że on jest odpowiedzialny tylko za filtrowanie. W związku z tym trzeba będzie go zakupić, aby dolot był jeszcze bardziej czysty BO starego chyba nie ma sensu zakładać? Czy można go w jakiś sposób wyczyścić i śmiało zakładać?

    To jest typowy zawór, czy jakiś filtr i nie wiem jest tam coś filtrującego w środku typu gąbka czy coś innego?

  13. #28
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To jest prosty zawór i nie ma się co tam popsuć za bardzo , jeśli nie jest popękany od ciepła i wieku to wystarczy wyczyścić
    Nowy też nie jest jakiś drogi ..


    Nie ma tam żadnych filtrów , gąbek itp
    Przez zawór jest cały czas przepływ a przy większym podciśnieniu od strony TIP przepłuw jest lekko ograniczany







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #29
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Już wyczyściłem swój. Założę go na wyjściu z Catch Tanka do Tipa Jest dokładnie tak jak mówisz, zwykły prosty zawór. Robić w tym momencie coś z Catch Tankiem, czy zostawić w środku tak jak jest?(mosiężna siatka w górnej części zbiornika)

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no nie zaszkodzi przerobic troszkę ten zbiorniczek:P

Podobne wątki

  1. Zbiorniczek od evapa, rurka do catch tanka
    Przez kaktusek1831 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 16:11
  2. catch tank
    Przez matimati w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 22:13
  3. Catch Tank Oil
    Przez wolomo w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 16:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •