Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 52

Wątek: 1.8t 225 bam

  1. #31

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Sprawdziłem dzisiaj wentylator, podłączyłem go bezpośrednio do akumulatora i działa tylko chyba 1 bieg (zewnętrzne piny), ale dopiero jak się go walnie Pewnie szczotki już się wytarły. Tak więc muszę kupić nowy.

    Czy myślicie, że taki będzie odpowiedni?
    D8W007TT

    Czy patrzenie na moc znamionową ma w ogóle jakiś sens? Ten ma 250/60, a jest jeszcze 200/60.

    EDIT:
    Kupiłem w końcu taki, mam nadzieję, że będzie ok, aczkolwiek wydaje mi się, że te moce co pisze producent to można sobie w kapcie wsadzić
    wentylator

    Jeszcze takie pytanie ogólne, co ile wymieniacie olej w 1.8t 225?

    ---------- Post dodany 09-20-2011 o 20:38 ---------- Poprzedni post 09-04-2011 z 21:33 ----------

    Panowie, trochę popchnąłem temat samochodu do przodu - wentylator wymieniony, układ dolotowy szczelny Jeśli chodzi o ten efekt chwilowego braku mocy przy przyśpieszaniu, to jest o wiele lepiej, ale nadal występuje. Wcześniej to może była nieszczelność, ale teraz sam nie wiem, i stawiałbym chyba na zwór dv. Objaw jest taki, że daję gaz w podłogę z wolnych obrotów (bo wtedy efekt braku mocy jest najmocniejszy) to mniej więcej w momencie kiedy turbo dmucha najmocniej słychać nawet czasami przerywany świst powietrza - tsss, tsss i samochód traci moc, a po jakimś czasie dźwięk ten przestaje być słyszalny i samochód wyrywa się do przodu. Może zawór DV nie wytrzymuje ciśnienia i przepuszcza?

    Czy taki odgłos może być spowodowany pracą zaworu n75, a co za tym idzie westgate? Zastanawiam się mianowicie czy WG się nie przycina. Czy po odpaleniu samochodu powinna się sztanga zaworu WG poruszyć? Bo u mnie się nie rusza. Czy powinna ona też na tyle lekko chodzić, żeby ją samemu poruszyć rękami?
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 05-09-2011 o 16:16

  2. #32
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Pewnie słyszysz zasysane powietrze przez turbinę.

    Zrób logi, zobaczymy jak to teraz wygląda.
    Przy jakich obrotach to się dzieje?
    Kolega miał podobny problem z przerywaniem na sec podczas przyśpieszania, winna była przepływka.

  3. #33
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wydaje mi się że jeśli słychać przerywane syczenie takie jak by na raty to właśnie może być niesprawny DV .
    Może też być specyficzna nieszczelność jednak piszesz że sprawdzane i układ szczelny , mam nadzieje że sprawdzane pod ciśnieniem z kompresora ..

    Sprawdź i ewentualnie wymień ten DV i wtedy nowe logi , zobaczymy jak N75 działa .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #34

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    To chyba nie jest zasysane powietrze... Bo jeśli tego odgłosu nie ma, to wszystko jest ok.

    Sprawdzałem kompresorem

    A jak sprawdzić zawór DV? Motyw z długopisem i zatkaniem dziurki? Czy po prostu należałoby kupić nowy? Boję się, że jak zacznę wymieniać elementy w ciemno, to pół samochodu wymienię, a problemu nie rozwiążę :P

    Co z tą sztangą od WG? Mógłby ktoś to sprawdzić, czy u niego po odpaleniu samochodu się wysuwa i czy da się nią poruszać ręką (na wyłączonym silniku oczywiście )?
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 21-09-2011 o 10:27

  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wykręcasz dv...zatykasz mały króciec i patrzysz że jak ruszasz tłoczkiem czy jest ciśnienie(lub podciśnienie zależy jaka pozycja) ponadto dmuchając w gruby króciec nie powinno być przepływu

  6. #36

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Lecę zaraz sprawdzić A w razie czego jaki kupić, 06A 145 710N czy 710P? Z tego co sprawdzałem, ale potwierdzę to jeszcze, to u mnie jest 710P.

  7. #37
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    niby w ASO maja juz tylko DV'ki z koncowka "N"

  8. #38

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Ja mam do wyboru n lub p W samochodzie mam aktualnie p.

  9. #39
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    "N" byly seryjnie w TT225, pewnie roznicy nie ma w porownaniu z "P"

  10. #40

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Sprawdziłem zawór DV dmuchając w jego gruby koniec i powietrze nie przelatuje. Niestety tylko ustami, bo żeby podłączyć go do kompresora, to trzeba by robić jakąś przejściówkę. Nie sprawdziłem tego małego króćca w nim, ponieważ mam cybanty ze śrubkami, które chyba nie wejdą w ten rowek... więc nie chciałem ściągać tego seryjnego.

    Zrobię dzisiaj logi przepływki (ostatnio wymianiłem filtr powietrza, to może coś się poprawiło), doładowania i pracy zaworu n75.

    A może to wina n249? Możnaby odłączyć od zaworu dv ten wężyk co nim steruje i go zaślepić, tak żeby zobaczyć, co się dzieje, kiedy zawór dv jest 'niaktywny'? Nie uszkodzi się tak turbiny?
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 21-09-2011 o 14:10

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A może to wina n249? Możnaby odłączyć od zaworu dv ten wężyk co nim steruje i go zaślepić, tak żeby zobaczyć, co się dzieje, kiedy zawór dv jest 'niaktywny'? Nie uszkodzi się tak turbiny?

    Widzę że masz małe pojęcie do czego służy i jak pracuje ten zawór i turbina, może jednak oddaj auto do specjalisty, lub zacznij kierować się wskazówkami kolegów, za nim na prawdę coś rozwalisz w aucie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Jeśli nie wnosisz nic konstruktywnego do tematu, to po co w ogóle piszesz? Gdyby wszyscy, wszystko wiedzieli, to można by fora pozamykać.
    Z tego co wiem, to jest on po to, żeby cofające się powietrze w przypadku np. zmiany biegu nie spowalniało kręcącej się turbiny. I stąd też było moje pytanie, czy można dla testu tak zrobić.

  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nic sobie nie uszkodzisz...proponuję wywal te wszystkie n249 i n112 ...zawór dv zaślepisz bezpośrednio z kolektora...po co sobie coś utrudniać, ja wywaliłem to już dawno jedyne przewody które muszą być szczelne to wężyki od dv, od boost, od regulatora paliwa i od serwa, nie muszę się już zastanawiać czy ten bajzel na pokrywie jest szczelny albo czy któryś zawór niedomaga bo wszystko jest znacznie prostsze przez co dużo mniej awaryjne

  14. #44
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez kamil1.8 Zobacz posta
    Sprawdziłem zawór DV dmuchając w jego gruby koniec i powietrze nie przelatuje. Niestety tylko ustami, bo żeby podłączyć go do kompresora, to trzeba by robić jakąś przejściówkę. Nie sprawdziłem tego małego króćca w nim, ponieważ mam cybanty ze śrubkami, które chyba nie wejdą w ten rowek... więc nie chciałem ściągać tego seryjnego.

    Zrobię dzisiaj logi przepływki (ostatnio wymianiłem filtr powietrza, to może coś się poprawiło), doładowania i pracy zaworu n75.

    A może to wina n249? Możnaby odłączyć od zaworu dv ten wężyk co nim steruje i go zaślepić, tak żeby zobaczyć, co się dzieje, kiedy zawór dv jest 'niaktywny'? Nie uszkodzi się tak turbiny?
    Zawór sprawdza się tak że przy wyjętym zaworze z auta wciskamy tłoczek na maksa do góry a następnie zatukamy palcem ten mały króciec i puszczamy wciśnięty tłoczek Jeśli tłoczek ( a w zasadzie membrana ) opadnie to DV jest nieszczelny .
    Może opadać 3 - 4 mm ale nie więcej .
    Dmuchanie w DV do porażka . '' podłącz się '' pod wskaźnik doładowania i zobaczysz jakie ciśnienie jesteś w stanie wygenerować
    Poza tym jeśli zawór siedzi w aucie od nowości ( oryginalne stare opaski zaciskowe ) to można śmiało wymieniać nie wnikając nawet w jego stan .

    Dodatkowa sprawa , jak będziesz odnosił się w takim tonie do moderatora to obiecuje ostrzeżenie .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #45

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Wymieniłem zawór DV dzisiaj i brak poprawy Nadal czasami podczas naciśnięcia pedału gazu do oporu samochód przyśpiesza, a później ma chwilową zwiechę...

    Zrobiłem też logi:
    118-115
    002
    Wyglądają moim zdaniem dokładnie jak te poprzednie, przed uszczelnieniem układu i wymianą zaworu DV.

    Jakieś dalsze sugestie z Waszej strony? Występuje też wtedy zazwyczaj ten dziwny przerywany jakby syk powietrza i w ogóle nie mam pojęcia co to może być.
    Paweł, napisałeś, że świece do wymiany, po czym wnioskujesz?
    Sprawdzić ciśnienie jakie podaje pompa paliwa, może to jej wina, że nie wyrabia przy maksymalnym doładowaniu, to możliwe?
    Czy to może być wina zaworu n75? W sumie turbina ma moment kiedy przeładowuje (czas trwania koło 1 sekundy), ale później ciśnienie wraca do normy...
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 28-09-2011 o 20:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •