Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 52

Wątek: 1.8t 225 bam

  1. #16

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ta rurką leci powietrze do wspomagania hamulca. Teraz pedał powinien być miękki.

  2. #17

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Ale zazwyczaj się hamuje bez gazu więc jeśli nie ma tam ciśnienia, to jak ono wspomaga hamowanie?

    Na razie zakleiłem dziurę kropelką w miejscu 1, żeby zobaczyć jak będzie :P I jeśli chodzi i ten brak mocy podczas przyśpieszania to jest o wiele lepiej, ale jest jeszcze dziura w miejscu 2, tylko jest ono ciężko dostępne i nie wiem, czy to pęknięty wąż, czy opaska zaciskowa jest źle zaciśnięta. Postaram się to ogarnąć na czasie.
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 23-08-2011 o 23:20

  3. #18

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    W miejscu numer 2 cała masa 1.8 ma problemy. Albo uszczelnisz albo dasz np zbiornik.
    Swoją drogą raz jak przedziurawiłem przewód nr 1 to hamulce nie chodziły praktycznie w ogóle więc masz szczęście, że podczas szybszej jazdy guma nie puściła całkiem.

  4. #19
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Bo nie ciśnienie tylko podciśnienie wspomaga układ hamulcowy Zauważ że w pobliżu serva masz zaworek zwrotny

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oczywiście że system jest hydrauliczny wężyk idzie do serwa i jest to nie jako wspomaganie pedału hamulca
    Miejsce 2 to zaworek PCV i oczywiście nie powinno syczeć skoro drugi koniec był niezaślepiony i upuszczał ciśnienie z bloku .

    Wymień tą część , czyli cały trójnik gumowy + zaworek który tam wchodzi .
    Wężyk nr 1 możesz kupić nowy w ASO albo udoskonalony silikonowy Forge ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie serwa to nie kombinuj..mi kiedyś ten wężyk spadł podczas butowania ale się w porę zczaiłem...efekt był taki że ledwo wyhamowałem na skrzyżowaniu 4m za pasami w wawie...ech jak o tym myślę to aż niedobrze mi się robi więc nie kombinuj z żadnymi kropelkami tylko daj porządny zbrojony przewód...ja mam taki czerwony sylicon i kupiło mi się go zadużo więc jak coś to odsprzedam odpowiedni kawałek ile tam chcesz

    zresztą obydwa wężyki mam jak coś na sprzedanie:P

  7. #22

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Trójnik już zamówiłem, zamówię więc jeszcze zaworek Czy jego numer to 06A 103 245A?

    Paweł-2005, masz taki wężyk, jak na foto poniżej (dolny)?
    http://www.wak-tt.com/mods/boostgauge/hose.jpg

    Ten na górze to chyba zamiennik forge, a na dole oryginalny i z tego co się orientuję, to nie sprzedają go oddzielnie, tylko w zestawie:
    http://www.ecstuning.com/Audi-TT_MKI...Intake/ES9685/

    Czy ktoś się orientuje gdzie taki wężyk forge dostać? Wiem tyle, że jego numer to FMTB1302, ale google żadnego polskiego sklepu nie pokazuje.
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 24-08-2011 o 20:09

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ten pierwszy link mi cos blokuje że niby strona zagrożona...weżyk taki jak te 2 na samym dole:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    w środku ma 9.5mm i ma poczwórny oplot...

  9. #24

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Paweł, wrzucam jeszcze raz:

    Ten co ja potrzebuje powinien mieć w środku chyba 12mm i jest w kształcie U, a Twoje są niestety proste...

    Udało mi się go znaleźć na stronie forge
    FMTTUHOSE

    Czy znacie namiary na jakiś sklep w Polsce co sprzedaje takie bajery?
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 25-08-2011 o 11:36

  10. #25
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    osobiście jeśli mam być szczery to bym to wszystko wywalił i zostawił tak jak jest w APX czyli wężyk od serwa wpinany bezpośrednio do kolektora i brak tej całej plątaniny:P

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Posty dotyczące specyficznie usuwania niepotrzebnego osprzętu i przerabiania układu PCV zosatały przeniesione do bardziej odpowiedniego wątku

    http://www.klubtt.pl/ogallne/2729-ni...html#post94726




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Dzięki Arttur za wytłumaczenie z tym n112 i n249

    Zakupiłem już trójnik i zaworek. Postanowiłem także zamówić zamiast całego Zestawu oto taką U kształtną rurkę. Postaram się dokonać wymiany tych elementów w weekend i dam znać co i jak

    Jeszcze mam takie pytanie odnoście temperatury cieczy chłodzącej silnik. Podczas normalnej jazdy tmp. utrzymuje się na 90 stopniach. Jeśli jednak wjadę w jakiś duży korek to czasami wzrasta ona max do 100-110 stopni - wskazówka się przesuwa powyżej 90 w okolice kolejnej kreski, sprawdzałem też vagiem i nie oszukuje

    Zaobserwowałem, że nie zawsze włącza się wentylator. Z tego co słyszałem to ma on dwa biegi. Pierwszy wolniejszy włącza się przy lekkim przegrzaniu (i u mnie tak jest), a drugi najszybszy przy dużym i z tego co zauważyłem, to podczas tej wysokiej u mnie tmp. nie włącza się chyba ten drugi bieg wiatraka - w ogóle on nie chodzi.

    Na chłodnicy są dwa wiatraki, czy jeden jest od chłodnicy klimatyzacji a drugi od chłodnicy silnika? Bo zauważyłem, że kręci się u mnie ten lewy, a prawego nie widziałem kręcącego się (stojąc przodem do samochodu)

    Czy wiecie co to może być? Czy może termostat, czy jakiś włącznik wiatraka czy coś? Przy okazji wymiany tych rurek od dolotu i pcv chciałbym załatwić także tę sprawę, więc proszę o jakieś rady.

  13. #28
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Stojac do maski lewy mniejszy wentylator jest od klimy i chyba wspomaga ten glowny (prawy wiekszy)jesli sie nie zalacza moze byc kilka powodow.
    Wlacznik termiczny, modul sterowania wentylatorami, wiatrak, odpieta, poluzowana wtyczka. jest bardzo obszerny temat o tym wpisz w wyszukiwarce "temperatura"

  14. #29

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Wymieniłem dzisiaj ten U kształtny wężyk i już jest odczuwalna poprawa I pedał hamulca zrobił się bardziej miękki.

    W weekend wymienię trójnik z zaworkiem, bo tam już się ciężej dostać i więcej zabawy.

    EDIT:
    Słuchajcie, jak już wcześniej pisałem, kupiłem zaworek przeciw zwrotny, co wchodzi w ten trójnik i tak z ciekawości dmuchnąłem w niego z tej strony co powinien nie przepuszczać powietrza i kurcze jak mocno dmucham to przepuszcza... Czy jest on uszkodzony, czy może one tak mają?
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 01-09-2011 o 21:44

  15. #30
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Uszkodzony , nie ma prawa przepuszczać zawłaszcza przy tak małym ciśnieniu ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •