Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 52 z 52

Wątek: 1.8t 225 bam

  1. #46
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w okolicach 4.4 tys jest chwilowy spadek przepływu,czy to w tych obrotach auto zasłabło na chwilę?

  2. #47

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Tak, jakoś w tych okolicach to się zazwyczaj dzieje. Kiedyś ten efekt trwał dosłownie ułamek sekundy i tylko ja (kierowca) go odczuwałem, a teraz trwa na tyle, że też pasażerowie czują. Może ten spadek przepływu jest spowodowany właśnie odcięciem mocy? A może odłączyć przepływkę, bo wtedy ponoć ECU korzysta z jakiś innych czujników i zobaczyć, co będzie?

    Zrobiłem test z odłączoną przepływką i jest tak samo. Zrobiłem za to ponownie test kanału 001 i 031 i zobaczyłem taką rzecz, że jak samochód przyśpiesza dobrze, to lambda ma wartość około 1. Później jest ten odgłos jakby przerywanego świstu, lambda wskakuje na 1.2 i samochód zamula, a ecu nie wprowadza korekty. Wydaje mi się, że samochód znów zaczyna przyśpieszać normalnie, jak ecu wprowadzi korektę i lamda wraca do okolic 1.
    Tak to wygląda w logach (między markerami okres zamuły):
    001 031

    Natomiast podczas przyśpieszania prawidłowego nie słyszę tego odgłosu, a log wygląda tak:
    001 031 dobry

    Ma może ktoś z Was jakiś pomysł co z tym fantem zrobić dalej?

    ---------- Post dodany 18-10-2011 o 00:14 ---------- Poprzedni post 28-09-2011 z 21:03 ----------

    Słuchajcie, wymieniłem n75 i jest już ok

    Chciałbym jeszcze się zapytać co myślicie o odczycie z sondy lambda. Czy korekta rzędu 20% jest ok?
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 29-09-2011 o 15:37

  3. #48
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie jest OK i wartości z lambdy na poziomie 1,XX podczas doładowania też nie są wartością prawidłową .

    Jako że temat już się ciągnie od jakiegoś czasu to napisz co wymieniałeś w aucie i czy sprawdzałeś szczelność układu pod ciśnieniem .
    Wywala teraz jakieś błędy ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #49

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Wymieniłem zawór dv, zawór n75, oraz uszczelniłem dolot (szukałem nieszczelności pod ciśnieniem) - wymiana węża od serwa hamulca oraz węża co idzie do trójnika od PCV.
    Wysterowania zaworu n75 jest teraz na poziomie 70% i ładnie trzyma zadane ciśnienie. Wrzucę później duty cycle zaworu n75. Komputer nie wyrzuca błędów.
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 18-10-2011 o 09:15

  5. #50
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to wychodzi na to że i sondę trzeba wymienić skoro wszystko szczelne .
    Przeczytaj temat o interpretacji bloków pomiarowych , jest tam opisane jakie wartości powinny być pokazywane przez sondę












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #51

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Oto logi:
    115 118

    Kurczę, mam nadzieję, że poza sondą już więcej niespodzianek nie napotkam...
    Jeszcze ku pewności, mówimy o pierwszej sondzie lambda i jej numer dla bam wg bosha to 0 258 007 353, tak?
    Ostatnio edytowane przez kamil1.8 ; 18-10-2011 o 22:27

  7. #52
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak , chodzi o pierwszą sondę przed katalizatorem czyli nr. części Audi 1K0998262F lub nr Bosch 0258007353 .

    Na logach widać że N75 bardzo wysoko wysterowany ale to już może być wina tego programu .
    Generalnie warto o tym pomyśleć bo takie wysterowanie praccy zaworu może przyczynić się do skrócenia jego żywotu .

    W pierwszej jednak kolejności proponuje wymianę tej sondy i następnie kompletne logi z nową sondą .











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •