Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kanonierka

  1. #1
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186

    Kanonierka

    Żadna nowość, ale widzę że nie było debaty na ten temat na forum (przynajmniej szukajka nie pokazała), a może ktoś jeszcze o tym nie słyszał, więc w deszczowy weekend może zechce się komuś poczytać co nieco.
    W wielkim skrócie, jest sobie pan Kazio który nie jest zwykłym Kaziem, a autorem ~1500 wynalazków, w tym opatantowanego Gun Engine. Nie będę się zbytnio rozpisywał bo wszystko ładnie opisane jest na stronie.

    Gun-Engine

    Widzielibyście taki 'mod' u siebie?

  2. #2
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    musze przyznac ze ciekawe nawet
    I TT

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    początek już mnie podirytował...sprawność naszych silników to gdzieś 25-30 procent więc jak może mieć ponad 100% ten jego magiczny wynalazek...ponadto w zjawiskach termodynamicznych jest takie cos jak entalpia i entropia a więc nie da się w 100% zamienić energii cieplnej na prace...więc totalna bzdura jak dla mnie;P

  4. #4
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Gdzieś tam pisze że sprawność wzrasta 4 krotnie, ale sprawność początkowa jest =<20%, więc nie ma mowy o +100% . Poza tym ten tekst to dla mnnie czarna magia, tak że nie będę się się spierał czy to działa czy nie
    Ostatnio edytowane przez pitupitu ; 13-08-2011 o 20:04

  5. #5
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    początek już mnie podirytował...sprawność naszych silników to gdzieś 25-30 procent więc jak może mieć ponad 100% ten jego magiczny wynalazek...ponadto w zjawiskach termodynamicznych jest takie cos jak entalpia i entropia a więc nie da się w 100% zamienić energii cieplnej na prace...więc totalna bzdura jak dla mnie;P
    - Perpetuum mobile
    I TT

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    "Co to jest „kanonierka” („Gun-Engine”)? Jest to silnik spalinowy o nowoczesnej konstrukcji, i niesamowitej sprawności, ponad 4–krotnie wyższej, niż sprawność silników obecnie używanych — a, co za tym idzie, o nadzwyczaj niskim zużyciu paliwa"
    no ja to jednoznaczenie odebrałem że porównanie sprawności do naszych silników...chyba że porównali do jakiegoś starego silnika prawie zatartego(bo jeszcze się kręcił i miał sprawności z 5%) no i sprawność wyszła 4x....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •