Strona 611 z 761 PierwszyPierwszy ... 111511561601609610611612613621661711 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,151 do 9,165 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #9151
    Awatar juve25
    Dołączył
    Jan 2017
    Płeć
    Skąd
    Polkowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    16
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Kolego juve25, moja opinia jest taka: weź kogoś, kto się trochę zna na mechanice i na spokojnie obejrzyjcie i objedźcie to pierwsze auto, bo wg. mnie bardzo ładnie wygląda. Zajmuję się zawodowo fotografią i powiem Ci, że przy takiej rozdzielczości zdjęć to można niewiele powiedzieć, szczególnie przy różnym kącie padania światła można błędnie wywnioskować o malowaniu elementów. No chyba, że są niechlujnie spasowane, to widać to. Rączka od podnoszenia siedzenia-sam to urwałem zaczepiając plecakiem, po prostu jest lipna i nie musi być wypadek, żeby odpadła. Siedzenia-niektóre środki do pielęgnacji skóry zbytnio ją zmiękczają i gdy jest jeszcze ciężki kierowca efekt jak na zdjęciu. Itd...Podam Ci przykład jak ja kupowałem swoją TT i absolutnie nie bierz tego za wzór. Nie znam się na autach. Zobaczyłem ogłoszenie, foty z telefonu-tragedia. Kilka godzin po ukazaniu ogłoszenia byłem u gościa. Auto zasyfione, nie przygotowane do sprzedaży. Gość się nie spodziewał szybkiego przyjazdu potencjalnego klienta. Obejrzałem spasowanie elementów, krótka jazda i do domu na przemyślenia, co dalej. Pół nocy kopania w forum i przerażające dla mnie tematy w stylu: kupiłem auto zadbane, poprzedni właściciel włożył w niego kupę KASY i SERCA, a po kilku miesiącach w tą lalkę dołożyłem tyle, a tyle tysięcy. Wniosek był taki, że auto które ma kilkanaście lat wymaga nakładów i to jest naturalne. Kupiłem na drugi dzień(bo mi się podobało z wyglądu!!!), wyczyściłem, po wyjeździe z myjni szok-wygląda jak ta czarna. Później kupiłem skaner do błędów, N249 był do wymiany i od tej pory(odpukać!!!)przez pół roku absolutnie nic się niedobrego nie dzieje, jeździ idealnie. Nie naśladuj mnie, ale życzę Ci takiego szczęścia w zakupie-czytaj-nie zawsze kierowanie się rozumem wychodzi na dobre.
    Dzięki za radę

  2. #9152
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez juve25 Zobacz posta
    Pierwsza:
    Decha zapadnięta i dodatkowo obszyta skórą - taniej niż wymieniać, więc na pewno nie ma tam poduszki,
    W fotelu kierowcy wajcha do opuszczania fotela przeszczepiona z fotela pasażera - może być tak jak wyżej napisał Leszek
    Znaczki na tylnym zderzaku za nisko. Nie równe szczeliny miedzy zderzakiem a tylną klapą (prawa strona niżej zderzak)
    Dziwne srebrne listewki przyklejone wzdłuż szyb bocznych.
    Przedni zderzak też nie za bardzo dobrze spasowany.

    Druga:
    Zdjęcia strasznej jakości.
    Zaniedbana z zewnątrz, cztery elementy do malowania/polerowania (dwa zderzaki, błotnik lewy, prawy próg).
    Lewy błotnik przedni wygląda na inny odcień. Fotele wyglądają na trochę zajechane (wiek auta też robi swoje, może na dobrych zdjęciach lepiej by wyglądała).
    Poproś o lepszej jakości zdjęcia na @

    Reasumując, pierwszą bym odpuścił, drugą bym oglądał z opcją zejścia z ceny jeżeli technicznie jest ok.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #9153
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Co do wpisu Krisa. Miałem na myśli pierwszą, to tę co wczoraj podałeś, tych dzisiejszych nie oglądałem. A zdjęcia można tak wyprowadzić, że stary trup będzie wyglądał ok, a na żywo tragedia.

  4. #9154
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez juve25 Zobacz posta
    1. Ogłoszenie już nieaktualne. Widać obrys poduszki, nie wiadomo czy to wada fabryczna, czy jakaś przygoda z przodu
    2. Z zewnątrz styrany, po opisie wynika, że przejeździł przez rok coś koło 2 tysięcy - chyba tylko do kościoła jeździł Do tego zrobił trochę rzeczy (tu też kwestia czy to zrobił) i nagle sprzedaje. Cena tak czy inaczej trochę wygórowana za ten egzemplarz.
    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 31-01-2017 o 13:49

  5. #9155
    Awatar juve25
    Dołączył
    Jan 2017
    Płeć
    Skąd
    Polkowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    16
    Dziękuję wszystkim za ocenę i spojrzenie fachowym okiem
    Jeszcze takie coś mi wpadło w oko https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6yI7Lj.html
    Co sądzicie o tym egzemplarzu?

  6. #9156
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez juve25 Zobacz posta
    Dziękuję wszystkim za ocenę i spojrzenie fachowym okiem
    Jeszcze takie coś mi wpadło w oko https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6yI7Lj.html
    Co sądzicie o tym egzemplarzu?
    Wygląda ciekawie. Na pewno lewy przedni blotnik ucieka w odcieniu, a prawy jakby też ale nie jestem pewien.
    Warto pojechać obejrzeć.
    Poproś wcześniej o zdjęcia pod maską.
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #9157

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    NS
    Pojemność
    brak
    Posty
    3
    Witam. Zapatruje się na kupno Audi TT: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#b7b9c20e20
    Wstępna weryfikacja w ASO potwierdza przebieg. Jakieś opinie? rady?

  8. #9158
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Jedź kupuj w ciemno. Salonowy rekin.
    Koniec bajki
    Pobudka pora wstać koniom wody dać

    Pisali chłopaki już wcześnie o tym aucie

    Do Radomia po auto nie masz co jechać chyba że masz blisko to będziesz miał mniej kwaśną minę że straciłeś czas i pieniądze. Wszystkie tam auta to Szwajcarskie "Rodzynki.
    Wszystkie zdjęcia obrobione jak trzeba nic a nic nie widać tyle że tt w stanie lepszym niż z salonowego folderu z tamtych lat.

  9. #9159
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Moim zdaniem powinieneś pojechać z kimś znającym się na rzeczy i zobaczyć jak to wszystko wygląda na żywo. Ktoś pisał, że znaczek z tyłu krzywo przyklejony. Nie znaczy to automatycznie, że auto powypadkowe. W moim, gdy bydło osiedlowe wyrywało grilla to aż zderzak pękł i wygląda teraz jakbym w coś walnął. Koleżanka pojechała do marketu. Wychodzi i nie ma znaczków z przodu i z tyłu. Na dodatek lakier nożem porysowany jak wyrywali. W dzień! Dlaczego z góry przyjmować, że ma być źle? Pojedziesz, zweryfikujesz na miejscu i będziesz wiedział na czym stoisz. Zdjęcia z mocną korekcją detalu, mikrokontrastu itd. A jeżeli okaże się, że auto warte zakupu, to później będziesz żałował. Nawet zapłacić komuś za ekspertyzę i nie kupić, to i tak mała strata, niż wpakować się na minę.

  10. #9160
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez artins Zobacz posta
    Witam. Zapatruje się na kupno Audi TT: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#b7b9c20e20
    Wstępna weryfikacja w ASO potwierdza przebieg. Jakieś opinie? rady?
    Daj sobie spokój z takimi kiblami - szukaj coś od prywaciarza, a nie z radomskiego komisu ze zdjęciami lepszymi niż Audi wypuściło w momencie premiery TT.

  11. #9161

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    NS
    Pojemność
    brak
    Posty
    3
    Dzięki piękne za szybkie odpowiedzi! Tak czy siak niewykluczone, że przejadę się obejrzeć to Szwajcarskie ( Radomskie) "cudo". Od dłuższego czasu obserwuję rynek TT 3.2 i niestety jest kiepsko. Obecnie na Polskim rynku znajdują się 4 takie sztuki. Osobiście byłem oglądać tą:
    - https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#990c17219f . Niestety szyby zdawały się być z różnych lat, klapa bagażnika w nieznacznie innym odcieniu, oraz ciągle "cykający" w czasie jazdy przekaźnik kierunkowskazów, po za tym zdawało się być ok.
    oraz tą:
    - https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6yotkh.html - stan salonowy, prawdziwa "perełka", ale cena niestety zaporowa.
    Pozostaje jeszcze anglik po przekładce, który mnie nie interesuje, oraz ww. "Szwajcar"
    Czy macie może szanowni Forumowicze jakieś wskazówki na które warto zwrócić uwagę, przy tym silniku, jak i skrzyni biegów?

  12. #9162
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez artins Zobacz posta
    - https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#990c17219f . Niestety szyby zdawały się być z różnych lat, klapa bagażnika w nieznacznie innym odcieniu, oraz ciągle "cykający" w czasie jazdy przekaźnik kierunkowskazów, po za tym zdawało się być ok.
    Minusy które podałeś przy tym aucie śmiem wątpić że to tylko wierzchołek góry lodowej tego co znajdziesz w szwajcarze.

  13. #9163
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez artins Zobacz posta
    Dzięki piękne za szybkie odpowiedzi! Tak czy siak niewykluczone, że przejadę się obejrzeć to Szwajcarskie ( Radomskie) "cudo". Od dłuższego czasu obserwuję rynek TT 3.2 i niestety jest kiepsko. Obecnie na Polskim rynku znajdują się 4 takie sztuki. Osobiście byłem oglądać tą:
    - https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#990c17219f . Niestety szyby zdawały się być z różnych lat, klapa bagażnika w nieznacznie innym odcieniu, oraz ciągle "cykający" w czasie jazdy przekaźnik kierunkowskazów, po za tym zdawało się być ok.
    oraz tą:
    - https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6yotkh.html - stan salonowy, prawdziwa "perełka", ale cena niestety zaporowa.
    Pozostaje jeszcze anglik po przekładce, który mnie nie interesuje, oraz ww. "Szwajcar"
    Czy macie może szanowni Forumowicze jakieś wskazówki na które warto zwrócić uwagę, przy tym silniku, jak i skrzyni biegów?
    Jeśli chodzi o pierwsze auto, co znaczy że szyby z różnych lat. Pamiętaj , że część szyb w aucie może mieć rocznik wcześniejszy niż auto, jeżeli auto było wyprodukowane na początku roku, to szyby może mieć z roku poprzedzającego . Poza tym jedna szyba mogła być wymieniania bo ktoś zatrzasnął klucze, mógł się ktoś włamać itp. Sprawdziłeś auto pod kątem blacharskim? A co do przekaźnika to banał do wymiany.

  14. #9164

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    NS
    Pojemność
    brak
    Posty
    3
    Co do szyb to już konkretnie nie pamiętam jakie były to różnice, chodź z tego co pamiętam to boczne szyby były ok. Co do blacharki ciężko mi się wypowiadać, bo nie posiadam miernika grubości lakieru, jedyne co zwróciło moją uwagę to nieznacznie odbiegający odcień klapy bagażnika, natomiast jeżeli nawet było coś robione, to spasowanie poszczególnych części całkiem ok. A co do tego "cykania" to Pan który pokazywał auto też mówił że to prosta sprawa, a na pytanie czemu w takim razie tego nie zmienił, nie był w stanie odpowiedzieć. Odniosłem dziwne wrażenie, że już próbował to zmienić, lub zmienił, ale nie przyniosło skutków, i problem może leżeć gdzie indziej.

  15. #9165
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    To dużo nie zobaczyłeś. W przypadku szyb ok, małe są z innego roku, ale audi tak wstawiało przy zmianie roku - tak jak pisze Piotrek.
    Ogólnie mocno zaniedbane, porysowane, trochę szpachli tam siedzi, wykwity rdzy. Jak dla mnie na dzień dobry około 10tyś należy w nią wsadzić, a nie warto.
    __________________________
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •