Strona 557 z 761 PierwszyPierwszy ... 57457507547555556557558559567607657 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,341 do 8,355 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #8341
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    To co piszecie jest dość konkretnym materiałem, który pewnie przyda się nie tylko mnie, ale każdemu, kto nie miał styczności z TT 8N, nawet jeśli jest momentami w formie dość ostrej polemiki

    Moja opinia jest taka - piszę to na podstawie 10 lat stania w warszawskich korkach rano i po południu - w tak zakorkowanym mieście jak stolica, nie ma specjalnego sensu jakiś mocny silnik (chodzi o maksymalne spalanie na zimnym silniku i później w korkach - do tego brak garażu). Poza tym autostrad trochę już jest i moc nie ma istotnego znaczenia jazda po nich - rozpędzamy się i jedziemy ...

    Chciałbym jeszcze zapytać o jedno. W mojej A6 1.9tdi (131KM) moment jest na tyle duży, że wystarczy trochę mokrej nawierzchnii i lekko przycisnąć gaz, żeby koła zabuksowały. Jest to powiedzmy delikatnie dość irytujące. Czy tak nie będzie w przypadku TT "ośki", gdzie jest już 180KM, chociaż moment dużo mniejszy ?
    Nie będzie 180hp bardzo aksamitnie rozwija moment, do fwd trzeba mieć komplet dobrych opon i w tym silniku z tą mocą do jazdy po mieście nadzwyczaj wystarczy szczególnie osobom bez jakiś większych wymagań.
    Po za tym odnośnie napędów jest kilka rozwiniętych tematów na forum, warto odszukać i poczytać, wtedy wywnioskować co komu pasuje.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #8342

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    To ja na przełamanie debaty o Quattro Co o tym myślicie?

    http://olx.pl/oferta/audi-tt-quattro...tml#74ae3c72d6

    Jeżeli chodzi o quattro to miałem takie coś 7 lat w Passacie B5 2.8 (tylko tutaj z tego co wiem jest torsen). Nigdy nie miałem problemów ani dodatkowych kosztów (poza olejem).
    Właściwości jezdne na pewno na plus. Ciężko jest debatować jeżeli ktoś nie używał auta ze stałym lub nawet dołączanym napędem. Zazwyczaj jak ktoś nie jest przekonany do quattro to po prostu nigdy nie miał okazji się przekonać jak to jeździ
    Jeszcze jedna uwaga: start na pewno wygra quattro ale na autostradzie/ekspresówce jeżeli w ośce zrobimy 225 to quattro zostanie w tyle
    Ja teraz też biorę ośkę pod uwagę jak się trafi - łatwiej o zadbany egzemplarz A jedno auto ze stałym napędem już mamy.

  3. #8343
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie będzie 180hp bardzo aksamitnie rozwija moment, do fwd trzeba mieć komplet dobrych opon i w tym silniku z tą mocą do jazdy po mieście nadzwyczaj wystarczy szczególnie osobom bez jakiś większych wymagań.
    Po za tym odnośnie napędów jest kilka rozwiniętych tematów na forum, warto odszukać i poczytać, wtedy wywnioskować co komu pasuje.
    Marcin, jeździłem ostatnio kilka tygodni 180 ośką i irytowało mnie jednak "ciągnięcie" przodu przy ruszaniu czy wyjeżdżaniu np z ronda. Oczywiście, można delikatnie ruszyć, ale to i każdym autem. Po jeździe 225q i małej przygodzie z 180 ośką, wybieram jednak dalej q...zresztą jesteś kolejną osoba która zmieniła ośkę na q (oczywiście przy kilku...nastu...dziesięciu innych powodach).

    Do dziadkowej jazdy to już bardziej bym myślał nad 150km jak ktoś myśli o różnicach w spalaniu.

  4. #8344
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zgadzam się z Tobą, sam jestem tego przykładem, miałem ośkę, mam Quattro, to jest przepaść, w samym prowadzeniu auta inne zawieszenie tylne, ale odnoszę się do preferencji jakie podają ludzie, jeżeli ktoś nie ma zacięcia do ostrej jazdy, preferuje bulwarowe poruszanie się po miejskich alteriach, nie będę go uparcie namawiał na kupno quattro, w FWD można też trochę zainwestować i trakcja się poprawi, wystarczy mieć w dobrym stanie zawieszenie, opony i poduszki pod silnikiem a da się tym jeździć, no i 180hp napewno nie jest tak nerwowa że po lekkim dodaniu gazu rwie jak poruszony wyżej 1.9TDI ARL.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #8345
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Marcin, jeździłem ostatnio kilka tygodni 180 ośką i irytowało mnie jednak "ciągnięcie" przodu przy ruszaniu czy wyjeżdżaniu np z ronda. Oczywiście, można delikatnie ruszyć, ale to i każdym autem. Po jeździe 225q i małej przygodzie z 180 ośką, wybieram jednak dalej q...zresztą jesteś kolejną osoba która zmieniła ośkę na q (oczywiście przy kilku...nastu...dziesięciu innych powodach).

    Do dziadkowej jazdy to już bardziej bym myślał nad 150km jak ktoś myśli o różnicach w spalaniu.
    O, i ująłeś dokładnie to co chciałem napisać Po przejechaniu się kilka razy TT w "quattro" poczułem wyraźną różnicę w prowadzeniu. A to ciągnięcie przodu jest naprawdę zauważalne dla mnie w porównaniu do innych przednionapędowych aut, które biorę od taty (ale to wynika głównie w różnicy mocy do masy). Jak kupowałem auto to priorytetem była ośka, nie wiem czemu ale byłem jakoś sceptycznie nastawiony do kosztów utrzymania. Teraz widzę, że jednak nie ma takiej różnicy w $$, na którą nie mógłbym sobie pozwolić.

    Aczkolwiek do bulwarowej jazdy (jak ZUCZEK wspomniał) to ośka w zupełności się nadaje

  6. #8346
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Cytat Zamieszczone przez Beny Zobacz posta
    To ja na przełamanie debaty o Quattro Co o tym myślicie?

    http://olx.pl/oferta/audi-tt-quattro...tml#74ae3c72d6
    Czarna, ciężko znaleźć różnice w odcieniach. Brak zdjęć pod maską, a te co dał to słabej jakości.
    Jak dla mnie przebieg za niski do zmęczonych foteli.
    Wydaje mi się, że lekko nie równo z tyłu jest znaczek, więc warto pooglądać dokładnie podłogę w bagażniku. Wydech wymieniany, nie ori końcówki sterczą z pod zderzaka.
    No i przód jakby lewa lampa leżała niżej niż prawa - ale to trzeba zweryfikować na żywo.
    Poza tym pojechał bym pooglądał (bez napalenia).

    Poproś o więcej zdjęć, zwłaszcza pod maską.
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #8347
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    O, i ująłeś dokładnie to co chciałem napisać Po przejechaniu się kilka razy TT w "quattro" poczułem wyraźną różnicę w prowadzeniu. A to ciągnięcie przodu jest naprawdę zauważalne dla mnie w porównaniu do innych przednionapędowych aut, które biorę od taty (ale to wynika głównie w różnicy mocy do masy). Jak kupowałem auto to priorytetem była ośka, nie wiem czemu ale byłem jakoś sceptycznie nastawiony do kosztów utrzymania. Teraz widzę, że jednak nie ma takiej różnicy w $$, na którą nie mógłbym sobie pozwolić.

    Aczkolwiek do bulwarowej jazdy (jak ZUCZEK wspomniał) to ośka w zupełności się nadaje
    Na tym proponuje zakończyć tutaj rozmowę i zapraszam do innych tematów np http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ght=nap%C4%99d
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8348

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    37
    Zgadzam się z ZUCZEK.

    Koledzy, dziękuję za wszelkie informacje. Po dwóch dniach dowiedziałem się więcej niż oczekiwałem.
    Swoją drogą - jak teraz poznałem zasadę działania Haldexa - to wg mnie jest to nawet dość fajne rozwiązanie, właśnie w typowej miejskiej jeździe. Wydaje się, że spalanie faktycznie nie powinno być z tego tytułu dużo większe, ale już nie rozgrzebuję
    Pzdr.

    PS. Zadzwoniłem do tego komisu. Cholery można dostać, nic nie wiedzą, bo to nie ich auto.
    Pytałem o przeszłość wypadkową, jakieś malowanie ? nie wiedzą, a teraz pada i nie bedą sprawdzać, a jakbym im przesłał 50zł to by pojechali do serwisu i by go sprawdzili Żadnej gwarancji, a z tego co wiem, to komisy mają chyba ustawowo dawać gwarancję na auto, że nie ma żadnych wad ukrytych.
    Mówię im: to po tylu latach w tej branży nie możecie nic powiedzieć o używanym aucie, które sprzedajecie ?
    Odp. jak na auto 14 letnie to jest w bardzo dobrym stanie.
    Niezłe handlowanie
    Ostatnio edytowane przez samuray ; 08-04-2016 o 09:48

  9. #8349
    Awatar Wasabi
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    brak
    Posty
    2
    Witam Klubowiczów
    Przymierzam się do zakupu TT MK1 preferował bym napęd 4x4 quattro ale nie jest to do końca przesądzone , prosze o kilka Waszych fachowych opinii na temat tej aukcji :
    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-1-8...tml#a1754bb879

  10. #8350
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wyglada ladnie. Zdezak przedni od erki, brak kolkow mocujacych wykonczenie przedniego pasa. Pewnie przez wymiane zderzaka. Na zdjeciach wyglada jak cukierek ale trzeba by ja przebadac osobiscie.

  11. #8351
    Awatar Nicolas905
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    560
    Do tego za nisko zamocowane jest lusterko wsteczne

  12. #8352

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    37
    Kolego Nicolas905,
    w Rzeszowie stoi taka TTka:
    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-aud...-ID6yiKdf.html
    Może coś słyszałeś o tym komisie gdzie ona stoi: Auto-Stop ul. Powstańców Warszawy 26A ?

    (Dzwoniłem dzisiaj do nich, ale nic nie wiedzą, po prostu ręce opadają, ponieważ do Rzeszowa mam 300 km, więc straciłem chęć do podróży ...)
    Ostatnio edytowane przez samuray ; 08-04-2016 o 18:20

  13. #8353
    Awatar Nicolas905
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    560
    samuray lepiej odpuść sobie tą TT 133 000 km to ona może miała ale paręnaście lat temu. Co do komisu na ulicy Powstańców Warszawy 26A to nie słyszałem nic złego ani dobrego wiec nic na temat tego komisu ci nie powiem.

  14. #8354

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    37
    Sprzedający podał mi VIN oraz nr rejestracyjny i wg historiapojazdu.gov.pl, to auto rzeczywiście w 2010 zostało sprowadzone i od tamtej pory w PL ma tylko jednego właściciela. Dlatego w tym przypadku może nie warto patrzeć na przebieg.
    O ile to możliwe to jakbyś przejeżdżał w pobliżu i miał chwilę czasu i chęci, to może byś mógł rzucić okiem ? Jako użytkownik TT w ciągu paru sekund ocenisz ten egzemplarz, w przeciwieństwie do mnie...
    Ostatnio edytowane przez samuray ; 08-04-2016 o 19:35

  15. #8355
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    Kolego Nicolas905,
    w Rzeszowie stoi taka TTka:
    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-aud...-ID6yiKdf.html
    Może coś słyszałeś o tym komisie gdzie ona stoi: Auto-Stop ul. Powstańców Warszawy 26A ?

    (Dzwoniłem dzisiaj do nich, ale nic nie wiedzą, po prostu ręce opadają, ponieważ do Rzeszowa mam 300 km, więc straciłem chęć do podróży ...)
    Jak dla nie to właściciel nie dbał o to auto. Nie pamiętam kiedy taki syf widział w środku w aucie na sprzedaż. Dywaniki zasyfiałe, plamy na fotelach.
    Przednie błotniki uciekają w odcieniu i zderzak z prawej strony źle spasowamy.
    __________________________
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •