Strona 556 z 761 PierwszyPierwszy ... 56456506546554555556557558566606656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,326 do 8,340 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #8326
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    ...90% to stanie w korkach (stąd wybór 180KM)
    A co to ma do rzeczy? dalej masz 1.8 jak nie "pałujesz"...nie ograniczałbym się do 180km, a raczej szukał 225 bo masz Quattro w standardzie, 180Q to rzadkość.

  2. #8327

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Miałem niebieskie TT z niebieskim wnętrzem i:
    - bardzo podobało się nie tylko mnie
    - nie miałem problemu z jego odsprzedażą
    To mnie pocieszyłeś Czyli na dwoje babka wróżyła.

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    A co to ma do rzeczy? dalej masz 1.8 jak nie "pałujesz"...nie ograniczałbym się do 180km, a raczej szukał 225 bo masz Quattro w standardzie, 180Q to rzadkość.
    Chodzi mi wyłącznie o spalanie. Wg raportów na autocentrum.pl 225KM pali jednak więcej nawet jak się nie korzysta z mocy (korki). Poza tym Q jest dla mnie średnio istotne.
    Ostatnio edytowane przez samuray ; 06-04-2016 o 21:13

  3. #8328

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    To mnie pocieszyłeś Czyli na dwoje babka wróżyła.



    Chodzi mi wyłącznie o spalanie. Wg raportów na autocentrum.pl 225KM pali jednak więcej nawet jak się nie korzysta z mocy (korki). Poza tym Q jest dla mnie średnio istotne.


    180KM w zupełności ci wystarczy w tej lekkiej budzie. A co do Quattro to nie to co w nowych audi. To tylko stary haldex - załączany automatycznie wyłącznie w przypadku jeśli koła przednie uślizgną się na 1/6 obrotu. Haldex (sprzęgło) w tej generacji dołącza tylną oś i wtedy napędzane są wszystkie cztery koła. Przy normalnej jeździe na prostej drodze praktycznie tył wcale się nie załącza. Po za tym dochodzą koszty eksploatacji + koszty ewentualnych napraw (wiadomo gdy auto ma więcej mechanizmów = więcej rzeczy potencjalnie do awarii co równa się dodatkowe koszty) Popatrz nawet na tym forum ile ludzi dopytuje się o poradę bo ma problem z tym już starym "systemem". Kto ma full kasy i mu koszty latają koło nosa to jak najbardziej niech kupuje, bo kto bogatemu zabroni...

  4. #8329
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    Chodzi mi wyłącznie o spalanie. Wg raportów na autocentrum.pl 225KM pali jednak więcej nawet jak się nie korzysta z mocy (korki). Poza tym Q jest dla mnie średnio istotne.
    Nie patrz na jakieś raporty autocentrum....miałem 225Q i powiem Tobie że nie paliło to dużo, to jest mały silnik, który przy normalnej dziadkowej jeździe nie jest paliwożerny.

    Q staje się istotne jak jeździsz ośką i raz się przejedziesz quattro

    Cytat Zamieszczone przez lukasz2000 Zobacz posta
    180KM w zupełności ci wystarczy w tej lekkiej budzie. A co do Quattro to nie to co w nowych audi. To tylko stary haldex - załączany automatycznie wyłącznie w przypadku jeśli koła przednie uślizgną się na 1/6 obrotu. Haldex (sprzęgło) w tej generacji dołącza tylną oś i wtedy napędzane są wszystkie cztery koła. Przy normalnej jeździe na prostej drodze praktycznie tył wcale się nie załącza. Po za tym dochodzą koszty eksploatacji + koszty ewentualnych napraw (wiadomo gdy auto ma więcej mechanizmów = więcej rzeczy potencjalnie do awarii co równa się dodatkowe koszty)
    Mocy wystarczy to fakt, ale napęd się przydaje.

    Napęd dołącza się nie tylko przy uślizgu kół, sterownik czyta z wielu czujników i załącza np przy wychyleniach bocznych, poczytaj w necie

    Co do kosztów eksploatacji...olej co 30 (110pln), filtr co 60 tysięcy (250pln filtr z olejem)...ot całe koszty eksploatacji...

    Odnośnie usterek, jak tak będziesz patrzył to dlaczego kupujesz TT? lepiej Lupo 1.0 czy 1.2 - będzie miało mniej systemów. Wracając do sprzęgła Haldex i jego awaryjności, w 90% nawala pompka, wymieniasz na nową i po kłopocie.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz2000 Zobacz posta
    Popatrz nawet na tym forum ile ludzi dopytuje się o poradę bo ma problem z tym już starym "systemem". Kto ma full kasy i mu koszty latają koło nosa to jak najbardziej niech kupuje, bo kto bogatemu zabroni...
    Jak weźmiesz pod uwagę jakąkolwiek usterkę, wpisz w google i znajdziesz mnóstwo tematów - czy to oznacza że się to psuje na potęgę? nie.

    Ja zawsze polecam brać Quattro bo to inna bajka, wie ten co spróbował.

  5. #8330

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Nie patrz na jakieś raporty autocentrum....miałem 225Q i powiem Tobie że nie paliło to dużo, to jest mały silnik, który przy normalnej dziadkowej jeździe nie jest paliwożerny.
    Te "jakieś opinie" z AutoCentrum są tworzone z baz informacji jakie udostępniają dziesiątki/setki użytkowników. Nikomu tam nie zależy na kłamaniu, bo po co? A jak nawet to jest to średnia ze wszystkich wpisów więc miarodajna. Nie możesz podważać wszystkiego jak to robisz w większości swoich postów, gdzie ktoś ma inne zdanie na temat gdzie się wypowiedziałeś...


    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Napęd dołącza się nie tylko przy uślizgu kół, sterownik czyta z wielu czujników i załącza np przy wychyleniach bocznych, poczytaj w necie
    Jeżeli oba wały obracają się z tą samą prędkością, co ma miejsce podczas jazdy prosto po twardej nawierzchni, to pompa nie wytwarza ciśnienia, siłownik nie łączy sprzęgła i oba wały nie są połączone – efektywnie napędzana jest tylko jedna oś przednia. W tym stanie możliwe są niewielkie różnice prędkości obu osi np. podczas jazdy po łuku lub pokonywania wzniesienia – nie spowodują one powstania w układzie ciśnienia wystarczającego do połączenia sprzęgła.
    Natomiast gdy prędkości obu wałów będą znacząco różne – np. podczas uślizgu kół dotychczas napędzanej osi podczas ruszania na śliskiej nawierzchni lub przy ich ugrzęźnięciu – wtedy krzywka na jednym z wałów zacznie się obracać względem pompy na drugim wale. W efekcie pompa wytworzy ciśnienie, które uruchomi siłownik i załączy sprzęgło. Oba wały zostaną połączone i moment obrotowy zostanie przeniesiony także na drugą oś.
    Elektrycznie sterowany zawór w układzie pozwala modyfikować zachowanie Haldexa w zależności od wielu parametrów, m.in. prędkości jazdy i skrętu kół, co pozwala np. na luźniejsze połączenie obu osi podczas manewrowania na parkingu.


    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Odnośnie usterek, jak tak będziesz patrzył to dlaczego kupujesz TT? lepiej Lupo 1.0 czy 1.2 - będzie miało mniej systemów. Wracając do sprzęgła Haldex i jego awaryjności, w 90% nawala pompka, wymieniasz na nową i po kłopocie.
    99% kupuje dlatego bo jest ładne, ładniejsze od Lupo. Ciekawe ile osób posiadających TT wyskoczyło nim chodź raz na tor, bo po to chyba wg Ciebie się kupuje TT.
    Kolega szukający TT pisze że 90% będzie jeździł w korkach, ale Haldex (nie nazywam tego Quattro bo dla mnie to tylko udany chwyt marketingowy w tych starszych wersjach Audi) w takich warunkach to tylko chyba po to żeby szybciej ruszyć i komuś w tyłek wjechać...


    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Jak weźmiesz pod uwagę jakąkolwiek usterkę, wpisz w google i znajdziesz mnóstwo tematów - czy to oznacza że się to psuje na potęgę? nie.
    W google? Ja mówię tylko o tym forum i o konkretnym modelu samochodu. To nie to co samo jak wpiszę "jakąkolwiek usterkę" np. opadanie szyby... Nie porównuj w ten sposób. Mimo wszystko haldex w 8N to staroć i ma prawo się psuć i generować dodatkowe problemy i wydatki , a jak widzimy nie jest tu mowa o kimś kto ma full kasy i mu koszty latają koło nosa...


    Stara prawda:
    Każdy chwali to co ma. Ja przez 40tyś km użytkowania nigdy nie odczułem braku haldexa bo nie jeżdżę jak wariat.
    Ostatnio edytowane przez lukasz2000 ; 07-04-2016 o 10:07 Powód: gramatyka

  6. #8331
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez lukasz2000 Zobacz posta
    Te "jakieś opinie" z AutoCentrum są tworzone z baz informacji jakie udostępniają dziesiątki/setki użytkowników. Nikomu tam nie zależy na kłamaniu, bo po co? A jak nawet to jest to średnia ze wszystkich wpisów więc miarodajna. Nie możesz podważać wszystkiego jak to robisz w większości swoich postów, gdzie ktoś ma inne zdanie na temat gdzie się wypowiedziałeś...
    No właśnie że mogę, jak ktoś piszę nieprawdę a mam wiedzę żeby to podważyć, jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam. Proste

    Cytat Zamieszczone przez lukasz2000 Zobacz posta
    Jeżeli oba wały obracają się z tą samą prędkością, co ma miejsce podczas jazdy prosto po twardej nawierzchni, to pompa nie wytwarza ciśnienia, siłownik nie łączy sprzęgła i oba wały nie są połączone – efektywnie napędzana jest tylko jedna oś przednia. W tym stanie możliwe są niewielkie różnice prędkości obu osi np. podczas jazdy po łuku lub pokonywania wzniesienia – nie spowodują one powstania w układzie ciśnienia wystarczającego do połączenia sprzęgła.
    Natomiast gdy prędkości obu wałów będą znacząco różne – np. podczas uślizgu kół dotychczas napędzanej osi podczas ruszania na śliskiej nawierzchni lub przy ich ugrzęźnięciu – wtedy krzywka na jednym z wałów zacznie się obracać względem pompy na drugim wale. W efekcie pompa wytworzy ciśnienie, które uruchomi siłownik i załączy sprzęgło. Oba wały zostaną połączone i moment obrotowy zostanie przeniesiony także na drugą oś.
    Elektrycznie sterowany zawór w układzie pozwala modyfikować zachowanie Haldexa w zależności od wielu parametrów, m.in. prędkości jazdy i skrętu kół, co pozwala np. na luźniejsze połączenie obu osi podczas manewrowania na parkingu.
    Jeżeli piszesz o pompie elektrycznej to pamiętaj że ona działa cały czas.

    Co do załączania się tyłu - system korzysta z wielu czujników, nie tylko ABS który odpowiada za uślizg, a np czujnik przyspieszenia czy wartości obrotowych silnika.


    Cytat Zamieszczone przez lukasz2000 Zobacz posta
    Kolega szukający TT pisze że 90% będzie jeździł w korkach, ale Haldex (nie nazywam tego Quattro bo dla mnie to tylko udany chwyt marketingowy w tych starszych wersjach Audi) w takich warunkach to tylko chyba po to żeby szybciej ruszyć i komuś w tyłek wjechać...
    Quattro to nazwa Audi napędu na 4 koła, a co do kolejnej bezsensownej dywagacji nt prawdziwego/nieprawdziwego napędu to nie ma na to miejsca.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz2000 Zobacz posta
    W google? Ja mówię tylko o tym forum i o konkretnym modelu samochodu. To nie to co samo jak wpiszę "jakąkolwiek usterkę" np. opadanie szyby... Nie porównuj w ten sposób. Mimo wszystko haldex w 8N to staroć i ma prawo się psuć i generować dodatkowe problemy i wydatki , a jak widzimy nie jest tu mowa o kimś kto ma full kasy i mu koszty latają koło nosa...

    Stara prawda:
    Każdy chwali to co ma. Ja przez 40tyś km użytkowania nigdy nie odczułem braku haldexa bo nie jeżdżę jak wariat.
    PS - nie mam auta z Haldexem, a stałym napędem, natomiast uważam że haldex fajnie zachowuje się w autach.

  7. #8332
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    lukasz2000 czytając twoje posty doszedłem do wniosku, że niestety nie znasz zalet napędu na wszystkie koła i uważam, że niepotrzebnie udzielasz się w tym temacie.
    Osobiście ( jak wielu tutaj obecnych klubowiczów ) znam wady i zalety różnych typów napędów samochodowych ( i nie tylko samochodowych ) i uważam, że szukając AUDI TT 8N zdecydowanie warto wybrać wersję QUATTRO ( z włoskiego 4 ). Nawet tą opartą o sprzęgło HALDEX. A podsumowując, to HALDEX jest tylko systemem składowym systemu napędu na cztery koła QUATTRO firmy AUDI.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8333

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    No właśnie że mogę, jak ktoś piszę nieprawdę a mam wiedzę żeby to podważyć, jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam. Proste
    To jaką masz wiedzę na temat tego ile pali innym użytkownikom TT, żeby podważać ich wszystkich opinię? Że twoja pali inaczej niż wszystkich z autocentrum co się wypowiedzieli nie usprawiedliwia twojego wymądrzania.


    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Co do załączania się tyłu - system korzysta z wielu czujników, nie tylko ABS który odpowiada za uślizg, a np czujnik przyspieszenia czy wartości obrotowych silnika.
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Napęd dołącza się nie tylko przy uślizgu kół, sterownik czyta z wielu czujników i załącza np przy wychyleniach bocznych, poczytaj w necie
    To który z tych czujników informuję o wychyleniach bocznych? Pytam bo nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Quattro to nazwa Audi napędu na 4 koła, a co do kolejnej bezsensownej dywagacji nt prawdziwego/nieprawdziwego napędu to nie ma na to miejsca.



    PS - nie mam auta z Haldexem, a stałym napędem, natomiast uważam że haldex fajnie zachowuje się w autach.
    W Audi, Quattro to różne generacje. Haldex (tym bardziej w TT 8N) to inna bajka w porównaniu do prawdziwego Quattro montowanego dziś. Dla mnie haldex jest dość nieprzewidywalny.


    Ps. Wiem że jako wielki Pan Moderator chcesz mieć ostatnie zdanie, ale to szczeniackie i żałosne. Już dwa lata temu, jak kupowałem moją TT i ją tu przedstawiłem przekonałem się o tonie twoich wypowiedzi. Na dzień dobry mi pojechałeś tylko przez to że kupiłem ją w miejscu "gdzie byś nawet coli z automatu nie kupił", a zrobiłem już ok 40tyś km bezawaryjnie.

  9. #8334
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Idę po popcorn...tyle w temacie bo jak już porównujesz prawdziwe/nieprawdziwe to nie ma o czym pisać...

  10. #8335

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    37
    Koledzy,
    temat trochę się przeniósł na inne "tory", ale może to i dobrze, bo dowiedziałem się naprawdę sporo, zarówno od zwolenników jednego jak i drugiego rozwiązania (ośka vs q).

    Wracając do autocentrum.pl, to IMHO jest dość miarodajne, są też tam takie opinie jak użytkownika hubi_pl. Jak przeczytamy 30 opinii to jednak jakiś obraz to daje. Wiem po byłym BMW e36 328i, że mowa o tym, że pali tylko trochę więcej niż 318i to jednak duże uproszczenie Dla takich osób jak ja takie 180KM jest właśnie kompromisem pomiędzy wyglądem i mocą pomiędzy różnymi autami/silnikami/potrzebami/etc...

  11. #8336
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    Koledzy,
    temat trochę się przeniósł na inne "tory", ale może to i dobrze, bo dowiedziałem się naprawdę sporo, zarówno od zwolenników jednego jak i drugiego rozwiązania (ośka vs q).

    Wracając do autocentrum.pl, to IMHO jest dość miarodajne, są też tam takie opinie jak użytkownika hubi_pl. Jak przeczytamy 30 opinii to jednak jakiś obraz to daje. Wiem po byłym BMW e36 328i, że mowa o tym, że pali tylko trochę więcej niż 318i to jednak duże uproszczenie Dla takich osób jak ja takie 180KM jest właśnie kompromisem pomiędzy wyglądem i mocą pomiędzy różnymi autami/stylami/silnikami/potrzebami/etc...
    Co do spalania, pamiętaj że porównujemy tutaj 180 vs 225, to nie jest kolosalna różnica w mocy, a pojemność jest taka sama. Co innego jak porównujesz 1.8 4cyl i 3.2 V6...

    Ja bym Tobie doradzał poszukanie dobrego egzemplarza, a jeżeli nie kładziesz nacisku na Q czy 225, to masz szerokie perspektywy znalezienia swojej TT.

    pzdr
    hubi

  12. #8337

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    Wiadomo, że staniesz po stronie starego znajomego z forum a nie mojej...

    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    Nie szukam auta w idealnym stanie, bo będzie mi służyć na codzień, 90% to stanie w korkach (stąd wybór 180KM).
    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    Chodzi mi wyłącznie o spalanie. Wg raportów na autocentrum.pl 225KM pali jednak więcej nawet jak się nie korzysta z mocy (korki). Poza tym Q jest dla mnie średnio istotne.
    Użytkownik Samuray wyraźnie pisze, że chodzi mu o koszty eksploatacyjne i fakt że będzie jeździł 90% w korkach. To jakie zalety działania napędu na cztery koła mu się w takich warunkach przydadzą? A to jeszcze nie prawdziwe 4X4 tylko stary haldex. Wiadomo że lepsza ful opcja, ale wg mnie nie dla kogoś kto ma ograniczony budżet. Dlatego się wypowiadam żeby mu to uświadomić, że w jego przypadku będzie się tak samo cieszył TT bez haldexa, a ceny niższe. Ale co ja tam wiem....

  13. #8338
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Dla mnie nie jest istotne, czy kogoś znam, czy nie, czy jest nowym forumowiczem, czy starym.
    Ważne jest co pisze i jak pisze.
    Zgodzę się, że jest różnica w działaniu QUATTRO opartego na HALDEX'ie, w porównaniu do tego systemu z TORSEN'em ( dla mnie lepszym rozwiązaniem jest TORSEN ). Ale wszystko ma swoje wady i zalety. 90% korków predysponuje właśnie system oparty o HALDEX'a, biorąc w tym przypadku ekonomikę.
    Dlaczego nie tylko ja optuję za QUATTRO ( ogólnie 4x4 )? Bo jest bezpieczniejszym systemem napędu dla 95% użytkowników. Oczywiście napęd 4x4 ma też wady lub wymagania, o czym trzeba pamiętać.
    Docelowo to każdy z nas wybiera jaki typ napędu chce mieć w swoim samochodzie, a jeśli go nie stać na eksploatację danego modelu, to warto rozważyć zakup innego, bardziej odpowiedniego.
    P.S. Miałem 2 x TT 8N 224 Q i średnie spalanie nie było większe, niż 9,5 litra benzyny. Usterek napędów nie miałem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #8339

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    37
    To co piszecie jest dość konkretnym materiałem, który pewnie przyda się nie tylko mnie, ale każdemu, kto nie miał styczności z TT 8N, nawet jeśli jest momentami w formie dość ostrej polemiki

    Moja opinia jest taka - piszę to na podstawie 10 lat stania w warszawskich korkach rano i po południu - w tak zakorkowanym mieście jak stolica, nie ma specjalnego sensu jakiś mocny silnik (chodzi o maksymalne spalanie na zimnym silniku i później w korkach - do tego brak garażu). Poza tym autostrad trochę już jest i moc nie ma istotnego znaczenia jazda po nich - rozpędzamy się i jedziemy ...

    Chciałbym jeszcze zapytać o jedno. W mojej A6 1.9tdi (131KM) moment jest na tyle duży, że wystarczy trochę mokrej nawierzchnii i lekko przycisnąć gaz, żeby koła zabuksowały. Jest to powiedzmy delikatnie dość irytujące. Czy tak nie będzie w przypadku TT "ośki", gdzie jest już 180KM, chociaż moment dużo mniejszy ?

  15. #8340
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Cytat Zamieszczone przez samuray Zobacz posta
    To co piszecie jest dość konkretnym materiałem, który pewnie przyda się nie tylko mnie, ale każdemu, kto nie miał styczności z TT 8N, nawet jeśli jest momentami w formie dość ostrej polemiki

    Moja opinia jest taka - piszę to na podstawie 10 lat stania w warszawskich korkach rano i po południu - w tak zakorkowanym mieście jak stolica, nie ma specjalnego sensu jakiś mocny silnik (chodzi o maksymalne spalanie na zimnym silniku i później w korkach - do tego brak garażu). Poza tym autostrad trochę już jest i moc nie ma istotnego znaczenia jazda po nich - rozpędzamy się i jedziemy ...

    Chciałbym jeszcze zapytać o jedno. W mojej A6 1.9tdi (131KM) moment jest na tyle duży, że wystarczy trochę mokrej nawierzchnii i lekko przycisnąć gaz, żeby koła zabuksowały. Jest to powiedzmy delikatnie dość irytujące. Czy tak nie będzie w przypadku TT "ośki", gdzie jest już 180KM, chociaż moment dużo mniejszy ?
    Będzie... no chyba, że na bardzo dobrych oponach to pewnie nie.. Moja pierwsza MK1 to była właśnie ośka... i strasznie mnie irytowało buksowanie. Głownym powodem sprzedaży było właśnie, brak quattro. Z początku też myślałem tak jak ty i byłem pewien, że nie ma dużej różnicy miedzy jedną wersją a drugą, bo akurat jestem z Konstancina i często jeździłęm po warszawie autem. Potem pojechalem na 1-2 zlot klubowy i róznica między tym "starym" haldexem, a ośką była tak duża, że od razu wiedziałem, że auto idzie pod młotek, a ja rozglądam się za quattro. Wtedy o decyzji zakupu ośki zadecydowały rzekome koszty utrzymania, a jak się potem okazało po rozmowie z innymi użytkownikami, nie ma praktycznie różnicy w tych kosztach utrzymania miedzy 1.8q a 1.8 FWD, za to jest dodatkowa oś, która znacznie poprawia komfort jazdy na mokrym i śniegu oraz odczuwalne 45 hp różnicy.
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 07-04-2016 o 13:22

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •