Strona 499 z 761 PierwszyPierwszy ... 399449489497498499500501509549599 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,471 do 7,485 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #7471
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    Nie ma sensu to pytanie, kwota ubezpieczenia zależy od miasta gdzie samochód jest zarejestrowany, wieku kierowcy i wielu wielu innych parametrów. Ja np za OC płacę 550 co to mówi? nic


    W jakiej firmie ?

  2. #7472

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57
    Audi tt to nie jest jakieś maseratti i części raczej nie są droższe od innych marek no chyba ,że wymyślisz sobie wszystko z najwyższej półki. Zawsze musisz być przygotowany na ewentualną naprawe... dobrym przykładem jest moje autko wszystko ładnie pięknie aż pewnego dnia odpadła mi głupia klapka wastegate w turbinie gdzie koszt żeliwa z klapką -150-250zł . Ale żeby zrzucić turbo w 225Q jest masa dłubania i za robocizne i diagnoze turbiny wysypie kilka razy tyle. Także fmic trzeba przesunąć w czasie i pisać do mikołaja Tak czy inaczej audi tt to auto moich marzeń i nigdy nie będę żałował że je kupiłem

  3. #7473
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Jak ktoś ma niewielki budżet, to przejście z taniego hatchbacka do drogiego coupe może zaboleć... Stąd tyle pytań. Nie chcę psuć sobie przyjemności z posiadania samochodu kosztami. TT 255Q pali z 14 w mieście i 9 poza nim przy typowej jeździe, mam rację?

  4. #7474
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    W mieście spokojnie da się zejść do 12 albo i mniej, poza miastem to zależy czy autostrada czy droga ekspresowa.

  5. #7475
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Jestem młodym kierowcą, więc samochód kupiłem jako współwłaściciel razem z tatą. Ubezpieczenie OC wyniosło mnie 760 zł (województwo łódzkie, sam posiadam prawo jazdy od 4 lat).

    Co do kosztów eksploatacji to zależy głównie co się zepsuło. Zawieszenie jest bardzo tanie, bo wszystko w zasadzie pochodzi od Golfa 4, chociaż przykładowo końcówki drążków podobno są oddzielne do Audi TT i takie kupowałem, aczkolwiek ceny są bardzo przystępne. Moim skromnym zdaniem największe koszty będzie tu generować sprzęgło dwumasowe i turbina, choć i tutaj zależy która jest turbina jest założona, bo wydaje mi się, że K03 jest prostsza i trwalsza. Oddzielną kwestię stanowi DSG, ale to już bardziej w przypadku silnika 3.2. Mam kilkoro znajomych (2xGolf 5, Skoda Yeti), którzy bardzo chwalą tą skrzynię aczkolwiek w każdym przypadku przy przebiegu koło 170000 skrzynia grzecznie powiedziała "dziękuję"

  6. #7476
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,363
    Dorzucę od siebie parę groszy

    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    By nie tworzyć nowego tematu:
    1. Jak wygląda 8N 1.8T 225Q w porównaniu z Hyundai Coupe 2005, Toyota Celica 2003 i BMW E46 2003 pod względem rocznego utrzymania i wrażeń z jazdy?
    2. Jak komfortowa jest TT 8N na polskie trasy względem typowego hatchbacka? W końcu bazuje na Golfie, jak to się wszyscy śmieją.
    Ad. 1. W porównaniu do BMW koszty podobne.
    Różnice jakie odczujesz to mogą to być np. ilości płynów w zależności od pojemności silnika, wielkość spalania podyktowana litrażem auta czy mocą.
    W BMW jak dla mnie to plus napęd na tył - bo osobiście lubię tylno napędówki, ilość miejsca na tylnej kanapie w porównaniu do TT czy wielkość bagażnika na plus.
    W TT rekompensuje Quattro, niska pojemność w stosunku do mocy (225), wygląd zew czy wew (chociaż w bmw dla mnie super rozwiązanie, że panel środkowy jest w stronę kierowcy).

    Ad.2. TT jeżdżę na co dzień do pracy (drugie auto na dalekie trasy), natomiast kilka zlotów zahaczyłem i trasy w jedną stronę rzędu 600km przy moim wzroście 196cm to nie narzekam, jazda jest komfortowa jak zajmiesz poprawną pozycję za kierownicą. Problem jest, kiedy jedzie ktoś z tyłu i pasażer z przodu - czasami zasłania widoczność ze względu na usytuowanie lusterka za trójkątną szybką.

    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Jak ktoś ma niewielki budżet, to przejście z taniego hatchbacka do drogiego coupe może zaboleć... Stąd tyle pytań. Nie chcę psuć sobie przyjemności z posiadania samochodu kosztami. TT 255Q pali z 14 w mieście i 9 poza nim przy typowej jeździe, mam rację?
    Szczerze to poza turbiną, którą regenerowałem to koszty utrzymania nie są duże. Np pompa oleju koszt ok 450zł, rozrząd około 550zł, ceny podobne jak w innych autach.
    Dla przykładu moja w mieście pali około 12-12,5l, a składka za OC przy pełnych zniżkach u mnie wyniosła 556zł za rok.
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #7477
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Na przykładzie Jaguara XF 2011 3.0D wiem, że napęd na tył jest dla mnie wadą. Cenię sobie precyzyjne prowadzenie. Poza Quattro (pewnie przy zakupie sprawdzę obie wersje) preferuję od razu zakup autka z K04. A miejsca w środku nie potrzebuję - jestem mały, będę jeździł sam (chyba, że się jakaś słodka istotka trafi obok), z tyłu nikogo nie wożę, a bagażnik MK1-ka ma nie najgorszy (ew bez kanapy). Ile płacicie za kompletny coroczny serwis (łącznie z materiałami)?

  8. #7478
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Pytanie o koszt corocznego serwisu jest takim samym pytaniem jak o OC. Wszystko zależy. U mnie przez 7msc od zakupu wymieniłem FIS i tylko dlatego, że lubię żeby wszystko było super, a nie dlatego, że nie dało się z niego korzystać. Część kosztów to koszty eksploatacyjne. Opony, olej, filtry, klocki itd. możesz kupić drogie i tanie wszystko zależy od Ciebie, no i od tego ile robisz km rocznie.
    Generalnie TT MK1 było budowane na płycie golfa IV i dużo części pasuje, więc i ich koszty nie są wysokie. Jeśli chodzi o serwis to też zależy.

  9. #7479
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Coroczny serwis miałem na myśli wymianę wszystkich filtrów i olejów, typowe... A w TT tyle się dzieje, że na każdym serwisie trzeba coś robić?

  10. #7480
    Awatar czarodziej6969
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    134
    W ciągu roku wydałem na TT 7k plnów, ale raczej z przyjemności niż konieczności

  11. #7481
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,363
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Coroczny serwis miałem na myśli wymianę wszystkich filtrów i olejów, typowe... A w TT tyle się dzieje, że na każdym serwisie trzeba coś robić?
    Tego typu porównanie jest bez sensu. Jak dla mnie każde auto jakie kupisz będzie miało takie same koszty. Olej silnikowy, filtr oleju, płyn hamulcowy, płyn do wspomagania czy płyn chłodzący będzie kosztował tyle samo do każdego auta o podobnej pojemności. Jedyna różnica to jaki płyn/olej/filtr będziesz chciał - czyli jakiej marki bo od tego zależy cena.
    Ponad standardowe wymiany w przeciętnym aucie dochodzą ekstra koszty (ekstra w sensie dodatkowe) związane z wymiana w quattro:
    - wymiana oleju i filtra w haldexie
    - wymiana oleju w tylnym moście.
    Ale nie co roku.
    __________________________
    Pozdrawiam

  12. #7482
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Koszt części eksploatacyjnych jak najpopularniejsze auta w PL czyli golf czy octavia więc nie duży. Dobry dostęp do zamienników. Nie ma się co martwić o te sprawy. Auto nie jest awaryjne i tylko od Ciebie zależy czy chcesz coś poprawić i wydać kasę. Śmiało kupuj i ciesz się.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  13. #7483
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Panowie, pytania o koszty utrzymania, serwisu czy tez ubezpieczenia nie maja sensu. Zalezy to od tak wielu czynnikow ze kazdy musi sam sobie przeliczyc.

  14. #7484
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Nie mam wieloletniego doświadczenia za kółkiem, wielu samochodów za sobą czy doświadczenia z giełdą motoryzacyjną. Może i zadaję laickie pytania, ale "kto pyta, nie błądzi". A więc nie patrzeć na praktyczność oraz cenę i można śmiało kupować piękne auTTka

  15. #7485
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-aud...-ID6y9RZ5.html Wydaje się ciekawym auTTkiem, ktoś coś wie o nim może?

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •