Strona 310 z 761 PierwszyPierwszy ... 210260300308309310311312320360410 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,636 do 4,650 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #4636
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Masz pod nosem to ogladaj - moze pogadaj z AUDI ASO - czy jak tego czerwonego nie wezmiesz to czy nie daliby znizki np 50% na drugie do sprawdzenia?

  2. #4637
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Ja za przegląd przed zakupem w ASO w Świdnicy zapłaciłem ok. 440zł. Wyczekałem się ponad 5 godzin, ale też dostałem informacje czy coś jest albo będzie w najbliższym czasie do zrobienia (np. klocki). Niestety nie byłem przy aucie przy sprawdzaniu (wypiłem w tym czasie chyba ze 3 kawy w poczekalni :P)... Natomiast z kumplem sprawdzaliśmy inną TeTetkę w ASO u Bełtowskiego w Krakowie (ok. 400zł.) i tam podczas całego sprawdzania było się obecnym i serwisant wszystko pokazywał przy aucie. W dodatku w Krakowie była opcja, że jakby coś wyszło w trakcie sprawdzania co dyskwalifikuje auto to można było w dowolnym momencie przerwać i zapłacić tylko część, za to co zostało sprawdzone. Jak dzwoniłem do ASO we Wrocławiu to telefonicznie za takie sprawdzenie podali cenę 1200zł... Jak widać co ASO to inna oferta i zasady.

  3. #4638
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Simon Zobacz posta
    Jak dzwoniłem do ASO we Wrocławiu to telefonicznie za takie sprawdzenie podali cenę 1200zł... Jak widać co ASO to inna oferta i zasady.
    Nie wiem, ile jest ASO Audi we Wroclawiu, ale ja swoja wlasnie tam sprawdzalem przed zakupem
    Fakt, ze bylo to kilka lat temu, ale na fakturze byla kwota 550 zl
    Trzepali auttko kilka h, a na koniec zaprosili pod podnosnik i pokazali wszystko, co wzbudza ew. watpliwosci i bedzie nadawalo sie do wymiany

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #4639
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    kilka godzin to się siedzi w poczekalni bo ciężko zapłacić ASO kilka stówek za niespełna godzinę roboty!Tuleje stabilizatora też zmieniają adekwatnie czas/cena.Nikt Wam Panowie nie "trzepie" auta kilka godzin bo w tym czasie to go można rozebrać i złożyć

  5. #4640
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    kilka godzin to się siedzi w poczekalni bo ciężko zapłacić ASO kilka stówek za niespełna godzinę roboty!Tuleje stabilizatora też zmieniają adekwatnie czas/cena.Nikt Wam Panowie nie "trzepie" auta kilka godzin bo w tym czasie to go można rozebrać i złożyć
    masz 1000% racji, w 2h to łącznie z pomiarem geometrii nadwozia i mycie auta. ASO podchodzi, że im klient więcej płaci, tym dłużej czeka.

  6. #4641

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Kce
    Pojemność
    brak
    Posty
    48
    Jakby ktoś potrzebował, to w Katowicach jest dwóch Panów, którzy niegdyś pracowali dla ASO i co za tym idzie - mają nie tylko dostęp do info, lecz także do sprzętu... A robią podobne przeglądy w lepszej cenie

  7. #4642
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Masz pod nosem to ogladaj - moze pogadaj z AUDI ASO - czy jak tego czerwonego nie wezmiesz to czy nie daliby znizki np 50% na drugie do sprawdzenia?
    Dobrze kombinujesz warto się spytać może coś opuszczą jak będę sprawdzać dwie TT. Jutro napisze co wyszło przy przeglądzie i którą zakupiłem choć mam nadzieję, że ta czerwona nie okaże się być kupą złomu bo ma ładniejszy kolor.

  8. #4643
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    kilka godzin to się siedzi w poczekalni bo ciężko zapłacić ASO kilka stówek za niespełna godzinę roboty!Tuleje stabilizatora też zmieniają adekwatnie czas/cena.Nikt Wam Panowie nie "trzepie" auta kilka godzin bo w tym czasie to go można rozebrać i złożyć
    Domyślam się - ASO musi zarobić. Mimo wszystko - wg mnie - jadąc kupować auto np. na drugi koniec polski czasem lepiej zapłacić więcej w ASO, niż szukać jakiegoś podrzędnego warsztatu. Jasne, często są warsztaty o bardzo dobrej renomie, oferujące wysoką jakość, ale jadąc w nieznane miejsce - zazwyczaj - można się posiłkować co najwyżej informacjami i opiniami z netu. Również przed sprzedawcą, mając świstek z pieczątką z ASO co jest do zrobienia i w jakich cenach nieraz łatwiej urwać z ceny niż mając wypisane na karteczce info z małego, lokalnego warsztatu.

    Inna sprawa - opisany przeze mnie sposób przeglądu u Bełtowskiego, gdzie robił przegląd przez zakupem TT mój kumpel. Tam akurat wiedziało się za co dokładnie się zapłaciło. Żałowałem, że tak samo nie było w moim przypadku, w Jodko-Schiewe w Świdnicy, ale tak jak mówiłem - co ASO to trochę inne zasady. W każdym bądź razie osobiście nie żałuję wydanej na to kasy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Piotrekkk Zobacz posta
    Jakby ktoś potrzebował, to w Katowicach jest dwóch Panów, którzy niegdyś pracowali dla ASO i co za tym idzie - mają nie tylko dostęp do info, lecz także do sprzętu... A robią podobne przeglądy w lepszej cenie
    Piotrekkk, będę wdzięczny za namiar. Taki kontakt zawsze może się przydać .

  9. #4644
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    ASo nie jest do niczego potrzebne przed zakupem!Wprawne oko zrobi lakier,z silnikiem też da się.Diagnostyka!Mamy auto na tacy.Przebieg?jedynie kiedy i co było!książke robią po swojemu,swoje wpisy swoje pieczątki,licznik w plecy,zmiana oleju w ASO i już jest autentyczność.Jak słyszę chore ceny za sprawdzenie auta to głowa boli.Kawę wypić za 1000zł mogę w Monaco!Proszę nie czytać dosłownie co do każdego ASO bo kupując 911 za 500 tyś też bym ich odwiedził ale na pewno nie pijąc kawę w poczekalni

  10. #4645
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    ASo nie jest do niczego potrzebne przed zakupem!Wprawne oko zrobi lakier,z silnikiem też da się.Diagnostyka!Mamy auto na tacy.Przebieg?jedynie kiedy i co było!książke robią po swojemu,swoje wpisy swoje pieczątki,licznik w plecy,zmiana oleju w ASO i już jest autentyczność.Jak słyszę chore ceny za sprawdzenie auta to głowa boli.Kawę wypić za 1000zł mogę w Monaco!Proszę nie czytać dosłownie co do każdego ASO bo kupując 911 za 500 tyś też bym ich odwiedził ale na pewno nie pijąc kawę w poczekalni
    Lakier to nie problem, zwłaszcza jak ma się dostęp do profesjonalnego miernika lakieru (ja akurat miałem). Ale reszta? Nie każdy - zwłaszcza przed kupnem TT - od razu zna się na mechanice i elektronice. Nie każdy od razu ma VAG-com i ogarnia temat diagnostyki. Wielu stałym bywalcom tego forum, którzy są lepszymi ekspertami od TT niż nie jeden pracownik ASO, przy kupnie kolejnej TeTetki taki przegląd w ASO w ogóle nie jest potrzebny. Ale wiele innych osób, takich jak np. ja czy mój kumpel który też kupował TT, woli jednak pojechać i wydać te 400zł. i być chociaż trochę spokojniejszym niż nie sprawdzając wcale.

    Oczywiście, gdybym musiał za taki przegląd zapłacić 1200zł., a nie ~400zł. to pewnie kombinowałbym inaczej, bo to cena z kosmosu (zwłaszcza, że z tego co pamiętam to sprawdzanie nie obejmowało nic ponadto co oferowały ASO w innych miastach).

  11. #4646
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Tylko, ze taki przeglad auta ktore chcemy kupic placimy my, po przegladzie cos sie okaze nie tak, zrezygnyjemy z kupna i kasa w bloto. Zrobimy tak z kilkoma autami i mamy niezla sumke.

  12. #4647
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Niestety to jest to ryzyko. Dlatego na taki przegląd warto się wybrać dopiero przed samym zakupem, kiedy mamy upatrzony egzemplarz, na który jesteśmy wstępnie zdecydowani i który dobrze pooglądaliśmy (nawet mało eksperckim okiem), sprawdziliśmy co się da we własnym zakresie, przejechaliśmy się itp. Ja właśnie w ten sposób podszedłem do tematu przy kupowaniu swojej TeTetki.

  13. #4648
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Simon to bez roznicy, bo i tak sytuacja moze byc jak napisalem

  14. #4649
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Nie neguje tego - jasne, że może dojść do takiej sytuacji. Ale to jest to ryzyko. Jeśli nie chce się w ogóle ryzykować to przecież zawsze można kupić nówkę w salonie z gwarancją - nie będzie trzeba ryzykować i w razie czego marnować kasy na sprawdzanie w ASO/warsztacie. Odpada też ryzyko, że mimo wszystko z autem i tak coś będzie nie tak.

  15. #4650
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    No i pozostaje zdrowy rozsadek, bo jak ktos szuka idealnego auta bez skazy ktore ma 10 lat to powodzenia.

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •