Strona 208 z 761 PierwszyPierwszy ... 108158198206207208209210218258308708 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,106 do 3,120 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #3106
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta
    Prośba... już nieaktulna.
    Czyżby ktoś kolejny się stał posiadaczem srebrnej TT ??
    Te Terrere Terrere terererererere …

  2. #3107
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Yhy. Jeszcze mi się za bardzo wierzyć w to nie chce, więc średnio co kwadrans sprawdzam przez okno, czy aby wyobraźnia mnie nie poniosła. )
    Przepraszam Pana moderatora za OT!

  3. #3108
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Która TT srebrna? Moja była?

  4. #3109
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    W takim razie czekamy na relację Gratulacje!!

  5. #3110
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta
    Yhy. Jeszcze mi się za bardzo wierzyć w to nie chce, więc średnio co kwadrans sprawdzam przez okno, czy aby wyobraźnia mnie nie poniosła. )
    Przepraszam Pana moderatora za OT!
    Wybaczę ale pod warunkiem nadrobienia zaległości w tym oto dziale Nasze Auta
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #3111
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    Która TT srebrna? Moja była?
    Nie nie, moja ma w środku alcantarę. Jak dobrze kojarzę, Twoja była w skórze.

    Cytat Zamieszczone przez miskof Zobacz posta
    W takim razie czekamy na relację Gratulacje!!
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Wybaczę ale pod warunkiem nadrobienia zaległości w tym oto dziale Nasze Auta
    Dziękuję dziękuję, wszystko nadrobię! Jak tylko się psychicznie oswoję.

  7. #3112
    Awatar alexander86
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    Która TT srebrna? Moja była?
    Nie Krystian to nie Twoja. Ja dalej czekam na kupca

  8. #3113
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta
    Yhy. Jeszcze mi się za bardzo wierzyć w to nie chce, więc średnio co kwadrans sprawdzam przez okno, czy aby wyobraźnia mnie nie poniosła. )
    Przepraszam Pana moderatora za OT!
    No to szybciutko, tup tup do działu "Nasze AuTTa ". Gratki
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #3114
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    maska alu czy stalowa ma taką samą grubość lakieru. Fabryczne warstwy są do ok.140 mikronów, więc jeśli masz 220 to znaczy, że było robione. Moja była lakierowana i tyle ma.
    Hitcar,a jak myślisz że co było u mnie robione na masce? Nie pamiętam dokładnie pomiaru maski,ale było na pewno nieznacznie powyżej 200mikronów.
    A druga sprawa to ile razy robiłeś polerkę na swoim samochodzie? Może dlatego masz tylko 140. Z tego co mi wiadomo to pomiar grubości lakieru zależy od bardzo wielu czynników, np od rodzaju lakieru (wodny,metalik, perła, akryl bez bezbarwnego), a czy braleś pod uwagę rok produkcji samochodu,bo z tego co mi wiadomo te same dwa samochody z różnych roczników nie będą miały tej samej grubości lakieru. A poza tym te mikrony o których tutaj piszemy to jedna tysięczna milimetra. Dlatego tak jak pisałem wcześniej "przyjmuje się" że do 200mikrometrów że jest oryginalny lakier metalizowany. Jak znajdziesz lakiernika który pomaluje bazę i bezbarwny w 40um (bo max tyle jest na mojej na masce) to stawiam dobrą wódkę.
    Kolejna warstwa lakieru to już na metizowanym (2 x malowanie) lakierze pomiar rzędu 350-400um.
    Jak nie wierzysz to zapytaj się dobrego lakiernika.
    Ja tyle w temacie.

  10. #3115
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ja u siebie nie mam nigdzie 140, moje całe auto było lakierowane. Mogłeś mieć odświeżane auto, często w autach wyżej klasy jest lakierowane całe nadwozie ponownie, żeby auto ładnie się prezentowało. Nie wiem jakich Ty masz lakierników. Ale auto po ponownym lakierowaniu powinno mieć 250-280 mikronów. 400 to już szpachla. Nie muszę się pytać lakierników, ponieważ likwiduje szkody i mam swoją blacharnię i lakiernię.

  11. #3116
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    a ja tylko dodam, ze o ile zmierzenie lakieru na stali to nie problem, to inaczej sprawa ma sie z aluminium. Te czujniki do alu z allegro po kilkadzisiat zl sa tyle warte, co alkomaty i antyradary w podonmej cenie. Widzialem, ze w ASO nim gosc podszedl do auta, zmienil ustawienia STOPU aluminium (jeden drugiemu nie rowny) na wlasciwy.

  12. #3117
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    a ja tylko dodam, ze o ile zmierzenie lakieru na stali to nie problem, to inaczej sprawa ma sie z aluminium. Te czujniki do alu z allegro po kilkadzisiat zl sa tyle warte, co alkomaty i antyradary w podonmej cenie. Widzialem, ze w ASO nim gosc podszedl do auta, zmienil ustawienia STOPU aluminium (jeden drugiemu nie rowny) na wlasciwy.
    Dokładnie tak, to właśnie chciałem napisać,że różne mierniki niestety różnie pokazują. Ten miernik którym ja mierzyłem swoje auto kosztował na All 250zł, więc nie oszukujmy się, nie może być super dokładny.
    Dodatkowo jeszcze kalibracja takiego miernika jest bardzo ważna.
    Oglądałem taką czarną TT roadstera w Skawinie, było napisane igła, pojechałem. Jak gość zobaczył że przyjechałem z miernikiem to już mówił że TT nie jest idealna,ale że dla niego to jest igła, faktycznie wyglądała super. Okazało się że na moim mierniku wszędzie 250-300, w bagażniku było 80, a pod maską z jednego boku miernik nie mierzył - brakowało skali. Wtedy sprzedający wyskoczył ze swoim miernikiem i u niego na mierniku wskazywało wszędzie 140-180 i mówił że mój miernik jest do d.... To go poprosiłem żeby zmierzył w bagażniku swoim miernikiem i wyszło mu 20. Chyba trochę mało, tak mi się wydawało.
    Tak więc z miernikami różnie bywa. Najważniejsze żeby wskazania po jednej i drugiej stronie samochodu były takie same,a czy to jest 140, 160, 180 czy 200 to już mało ważne.
    Proponuję sobie jeszcze poczytać co o miernikach piszą importerzy, to ciekawe:
    http://www.pomiarlakieru.pl/
    Acha jeszcze mi się przypomniało że są przecież szpachle z opiłkami metalu i przy pomiarze takiego samochodu miernik chyba nie pokaże szpachli.
    Hitcar oczywiście masz rację,mój samochód mogł mieć malowaną maskę bezbarwnym, a nawet cały mógł być malowany bezbarwnym,ale tego zapewne się już nie dowiemy

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    No mogę śmiało potwierdzić, że 200+ to lakierowanie, a 250 + to farba i lakier.
    ICE a importer mojego miernika podaje że samochód drugi raz lakierowany to 320um,a szpachla od 400um o tutaj:
    http://www.pomiarlakieru.pl/
    Ostatnio edytowane przez gero3 ; 25-03-2013 o 21:38

  13. #3118

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Kce
    Pojemność
    brak
    Posty
    48
    [QUOTE=gero3;149263]
    ICE a importer mojego miernika podaje że samochód drugi raz lakierowany to 320um,a szpachla od 400um o tutaj:
    [url=http://www.pomiarlakieru.pl/]Pomiar miernikiem grubo

    Tym miernikiem nie wykryjesz drugiego malowania/cieniowania. Jedynie czy jest szpachla, czy nie. Niestety jest bardzo kiepskiej jakości (wiem, bo sprawdzałem kiedyś na pewnym Mondeo i tam gdzie 'Twój' pokazywał oryginał, trochę lepszy miernik dał radę znaleźć już drugą warstwę - i taka była prawda )
    Ostatnio edytowane przez Piotrekkk ; 26-03-2013 o 01:21

  14. #3119
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Piotrekkk, oczywiście możesz mieć rację, natomiast wszystko zależy od odpowiedniej kalibracji miernika, robi się to specjalną folią i płytką dołączoną do miernika. Więc na pewno nie używałeś "mojego" miernika tylko miernika który był tej samej firmy, czy był dobrze skalibrowany to już inna sprawa. Już pisałem że miernik miernikowi nie równy, a ten którego używałem jest za 250zł, więc nie jest super dokładny i nie ma się co oszukiwać. Muszę jednak stwierdzić że pomiary ma powtarzalne, gdy kupowałem samochód ok m-c temu pokazywał wszędzie 180, a na masce trochę więcej i teraz po miesiącu te same wskazania. tak więc pozostaje tylko odpowiednia ich interpretacja. Producent/importer oczywiście się zabezpiecza możliwością dużej rozbiezności wyników,zeby nikt mu nie zarzucił że źle podaje. Miernik którego używałem jest mojego znajomego lakiernika i na nim się opiera już od dawna,a więc interpretacja wyników pomiarów na moim samochodzie to jego słowa. Hitcar swój miernik zapewne też ma już od dawna i dokładnie wie jak zinterpretować wyniki, na jego mierniku pierwszy lakier to 140,a mój lakiernik mowił że na swoim mierniku moze być i 180, a na niektórych samochodach nawet 200. Oczywiście wszystkie te pomiary mają charakter orientacyjny i tak naprawdę czy samochód był lakierowany trzeba by oceniać chyba w laboratorium ale przecież nie o to tutaj chodzi.

  15. #3120
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ocenisz to oczami jeśli się znasz. A co do mierników, to na zwykłej blasze ten z allegro dobrze zkalibrowany ma prawie identyczny wynik, jak specjalistyczny miernik za 2-3 tyś.

    - - - Updated - - -

    Ocenisz to oczami jeśli się znasz. A co do mierników, to na zwykłej blasze ten z allegro dobrze zkalibrowany ma prawie identyczny wynik, jak specjalistyczny miernik za 2-3 tyś.

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •