Strona 207 z 761 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217257307707 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,091 do 3,105 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #3091
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Eksperci na poziomie Elite Pro robią polerkę, aż do podkładu. Po ponownym malowaniu nie wyznasz się ŻADNYM miernikiem czy coś było robione. No i osobiście według mnie to najlepsza metoda.
    Gwarantuje Ci ICE ,że Ty nie chciał byś w taki sposób pomalować elementu...

  2. #3092

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Zambrów
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Black
    Posty
    33
    czarny nie wszystko można mieć za 5zł... do domu nie dojechał heh ale widziały gały co brały dziś nie ma okazji!!!

  3. #3093
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Cytat Zamieszczone przez Getek Zobacz posta
    czarny nie wszystko można mieć za 5zł... do domu nie dojechał heh ale widziały gały co brały dziś nie ma okazji!!!
    No i o to mi chodzi, bo zamiast dzwonić po pomoc to pewnie już chciał wątek na forum robić...

    Koniec OT, czekamy na kolejne TT

  4. #3094
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Cytat Zamieszczone przez spider Zobacz posta
    Eksperci na poziomie hard wymieniaja elementy w kolorze i wtedy wszystko jest ori a miernik nic nie pokaze, znam takie przypadki.
    No jeśli chodzi o znalezienie drugiej TT w takim samym kolorze jak mój to może być trudno

  5. #3095
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Wklejałam Wam kiedyś link do tej TT z Leszna: AUDI TT QUATTRO 225 KM SUPER STAN !!!!!!!!! (2995148921) - motoAllegro . Pamiętam, że później na 100% ktoś inny też o nią pytał (nie mogę się doszukać tego wątku) - aukcja była na otomoto.pl, jest już nieaktywna. Właściciel przez telefon zapewnia, że samochód - igła, zupełnie bezwypadkowy, kupiony przez niego dla żony pięć lat temu w niemieckim salonie jako powystawowy, który jak tylko się na żywo zobaczy, to na pewno kupi. No więc pojechaliśmy ją zobaczyć.
    Po zrobieniu rundki wokół niej mąż zapytał właściciela, czy nadal utrzymuje jej bezwypadkowość - ten przyznał, że "trochę były malowane prawe drzwi", bo ktoś mu się do niej wkradł i absolutnie nic więcej nie malował.
    W rzeczywistości ma świeżo lakierowany lewy tył (i to na dodatek razem z błotnikiem - szczeliny są zamalowane), w prawych drzwiach od strony zawiasów ma zapylone na srebrno uszczelki. Lewa tylna lampa ma odchyły o ok. 2-4 mm.
    Jak dobrze pamiętam, to opis na otomoto.pl mówił o użytkowaniu samochodu przez wyjątkową pedantkę, która samochód odda tylko i wyłącznie w dobre ręce. Niestety, nasze zostały zbrukane miernikiem lakieru.
    W najlepszym stanie jest chyba dach (albo nie był lakierowany, albo zrobione to zostało dobrze). Żaden element nie miał tej samej grubości. Przykładowo prawy przód miał od 200 - 400 mikronów. Najgorszy jest ten lewy tył. Na mierniku wychodzi od ok. 300 do... 750. Nie mieliśmy możliwości zobaczenia środka - właściciel naszymi pomiarami był tak wkurzony, że wsiadł do auta i bez pożegnania odjechał.

    Aha, czy przednia maska TT jest z tworzywa?
    Ostatnio edytowane przez wi_ ; 25-03-2013 o 09:47

  6. #3096
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Ale ja nie mówię, że jak malowana to szrot. Ja mówię, że jeśli ktoś utrzymuje, że NIC malowane nie było, a potem takie rzeczy wychodzą, to szkoda naszego czasu bo od początku kłamie.

  7. #3097
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Oryginalnie grubosc lakieru może byc 160-200, wtedy na pewno nie ma szpachli, ale są i miejsca że jest 80, 120. A jeśli powierzchnia mierzona ma powyżej 200 mikronów to przyjmuje się ze było lakierowane. choć w niektórych samochodach oryginalny lakier ma grubość nawet 250. W mojej tt wszędzie jest 160-180, a we wnekach drzwi 120. Ogólnie (oczywiście jak dla mnie) jeśli miernik wskazuje wartości do 400 to nie jest źle, to samochód 2razy w tym miejscu lakierowany bazą i bezbarwnym ,albo bardzo mało szpachli, nie ma tragedii, źle jest natomiast jeśli miernik nie chce już zmierzyć na dużej powierzchni. wtedy trzeba bardzo dokładnie się przyglądnąć co to mogła być za szkoda.

  8. #3098
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Cytat Zamieszczone przez gero3 Zobacz posta
    (...) źle jest natomiast jeśli miernik nie chce już zmierzyć na dużej powierzchni (...)
    Dlatego pytałam, czy istnieje prawdopodobieństwo, że w niektórych egzemplarzach maska jest z tworzywa? Tu miernik nic nie łapał.

  9. #3099
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta
    Ale ja nie mówię, że jak malowana to szrot. Ja mówię, że jeśli ktoś utrzymuje, że NIC malowane nie było, a potem takie rzeczy wychodzą, to szkoda naszego czasu bo od początku kłamie.
    Na drugim zdjęciu w aukcji już widać że auto było bite w tył. Zdjęcie numer dwa- wystarczy porównać sobie szczeliny pomiędzy tylną klapą i prawym oraz lewym błotnikiem. Doskonale rozumiem Wasze rozczarowanie- inna jest sytuacja gdy jedziesz oglądać auto i właściciel nie do końca wie co auto miało za przygody i jedziesz w ciemno to ustalić, a inna sytuacja, gdy auto opisywane jest jako "100% bezwypadek", "ori lakier" i generalnie lepsze niż wyjeżdżało z salonu+ cena faktycznie jak za auto "kolekcjonerskie".

  10. #3100
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    (...) Zresztą jak malowane ładnie i nie widać do tego brak szpachli to jaki problem? (...)
    No właśnie ABSOLUTNIE żaden, jeśli ktoś z góry uczciwie stawia sprawę. Sami mieliśmy kiedyś malowane auto, bo żbik lewe nadkole w Zakopanem zgryzł i grilla okrutnie pocharatał. Nie kryliśmy tego jednak przed potencjalnymi klientami, a na dowód mieliśmy dokumentację zdjęciową.
    A, jeszcze dodam, że oglądaliśmy też wczoraj jedną z TT klubowych (nie powiem którą, bo nie wiem czy właściciel sobie życzy) - auto było w tak fajnym stanie, że nawet nam przez myśl nie przeszło, żeby miernik wyciągać. Właściciela pozdrawiamy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    (...) inna jest sytuacja gdy jedziesz oglądać auto i właściciel nie do końca wie co auto miało za przygody i jedziesz w ciemno to ustalić, a inna sytuacja, gdy auto opisywane jest jako "100% bezwypadek", "ori lakier" i generalnie lepsze niż wyjeżdżało z salonu+ cena faktycznie jak za auto "kolekcjonerskie".
    Dokładnie w tym tkwił problem i przez to całe rozczarowanie.
    Ostatnio edytowane przez wi_ ; 25-03-2013 o 09:46

  11. #3101
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta
    Dlatego pytałam, czy istnieje prawdopodobieństwo, że w niektórych egzemplarzach maska jest z tworzywa? Tu miernik nic nie łapał.
    Oryginalnie przednia maska jest z ALU, nie każdy miernik ma możliwość pomiarów aluminium. U mnie na masce jest chyba 220 czy 240 i tak powinno być,bo z tego co wiem to na aluminium daje się chyba więcej warstw lakieru.
    O plastykowej masce nie słyszałem, ale to łatwo sprawdzić, można delikatnie przycisnąć maskę i jesli jest plastykowa to powinna sie bez większego problemu wgiąć i odskoczyć, no chyba ze pozostanie wgięta to wtedy jest z aluminium hahahahahahahaha

  12. #3102

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Kce
    Pojemność
    brak
    Posty
    48
    wi_, maska w TT jest z alu jak kolega pisze, także potrzebujesz 'lepszego' miernika by takową pomierzyć (mam taki, jak coś to PW). Jednakże alu jest dosyć ciężkie w malowaniu, dlatego chyba nawet laik może zauważyć malowaną maskę w TT.

  13. #3103
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Piotrekkk, bardzo dziękuję za propozycję, już nam się jednak miernik nie przyda.
    Wyedytowałam wcześniejsze posty wyrzucając te dwa linki do sprawdzenia, żeby bałaganu nie robić. Prośba... już nieaktulna.

  14. #3104
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez gero3 Zobacz posta
    Oryginalnie przednia maska jest z ALU, nie każdy miernik ma możliwość pomiarów aluminium. U mnie na masce jest chyba 220 czy 240 i tak powinno być,bo z tego co wiem to na aluminium daje się chyba więcej warstw lakieru.
    O plastykowej masce nie słyszałem, ale to łatwo sprawdzić, można delikatnie przycisnąć maskę i jesli jest plastykowa to powinna sie bez większego problemu wgiąć i odskoczyć, no chyba ze pozostanie wgięta to wtedy jest z aluminium hahahahahahahaha
    maska alu czy stalowa ma taką samą grubość lakieru. Fabryczne warstwy są do ok.140 mikronów, więc jeśli masz 220 to znaczy, że było robione. Moja była lakierowana i tyle ma.

  15. #3105
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Z tym malowaniem to chyba troche przeginacie. Ja stluczki nie mialem , a malowana mialem maske i przedni zderzak (dwa razy ) . Na wiosnne/lato planuje kolejne malowanie. Chcialbym pomalowac caly bok kierowcy, nie dlatego ze w cos wiechalem itp, tylko dla odnowienia Trzeba wykorzystywac ubezpieczenie. Pewnie duza czesc samochodow ktore sprawdzacie byla malowana na tej samej zasadzie, no chyba ze widac golym okiem ze lipna robota.
    Takie moje piec groszy.
    W życiu piękne są tylko chwile ...

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •