Strona 186 z 761 PierwszyPierwszy ... 86136176184185186187188196236286686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,776 do 2,790 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #2776

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Sochaczew
    Pojemność
    brak
    KM
    162
    Rocznik
    1995
    Kolor
    wiśniowy
    Posty
    88
    Panowie, to powiedzcie co wy takiego w tych autach wymieniacie, ze piszecie że w rok dołożyliście 10 tysi? Silniki? Skrzynie biegów, napęd? Z tego co tu czytam wnioskuję, zę musieliście kupić SZROTY. Jestem nowy, ale nie mam prawa jazdy od wczoraj i autami jeżdżę tez nie do wczoraj, a ponieważ tt to poniekąd golf, to ponawiam pytanie: co trzeba wymieniać zeby aż tyle dołożyć? Do swojego obecnego auta w 5 lat dołożyłem ok 3 tysie, w tym 2x wymieniałem szybę przednią, przejechałem 40.000 km,a to też nie seicento i części trochę droższe, pojawiają się problemy z dostępniością niektórych itp. Wymieniam tylko olej filtry, zawiechę, i ew jak coś padnie,np aparat zapłonowy czy aku i zdrawdzę wam, ze nie zapłaciłem za to auto kolosalnej ceny - zapłaciłem "tak jak stały" srednio.

  2. #2777

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez lalamido Zobacz posta
    Panowie, to powiedzcie co wy takiego w tych autach wymieniacie, ze piszecie że w rok dołożyliście 10 tysi? Silniki? Skrzynie biegów, napęd? Z tego co tu czytam wnioskuję, zę musieliście kupić SZROTY. Jestem nowy, ale nie mam prawa jazdy od wczoraj i autami jeżdżę tez nie do wczoraj, a ponieważ tt to poniekąd golf, to ponawiam pytanie: co trzeba wymieniać zeby aż tyle dołożyć? Do swojego obecnego auta w 5 lat dołożyłem ok 3 tysie, w tym 2x wymieniałem szybę przednią, przejechałem 40.000 km,a to też nie seicento i części trochę droższe, pojawiają się problemy z dostępniością niektórych itp. Wymieniam tylko olej filtry, zawiechę, i ew jak coś padnie,np aparat zapłonowy czy aku i zdrawdzę wam, ze nie zapłaciłem za to auto kolosalnej ceny - zapłaciłem "tak jak stały" srednio.
    Więc nie masz TT i nie bardzo orientujesz się w naszych smutnych realiach. Fakt, że TT ma sporo części golf i inne 1.8T to ogromna zaleta .
    Teraz do rzeczy by Ci wyjaśnić magię zakupu TT. Samochody jakiś jeszcze czas temu były drogie i niedostępne dla Kowalskiego i wiele ludzi chciało je mieć. Więc jak handlarz wie, ze ludzie chcą to handlarz im to DA. Nieważne w jakim stanie technicznym. Obecne TT na rynku to uwierz mi zamęczone samochody. Przykłady jakie obecnie pamiętam kupionych TT w "okazji":
    1. 225Q cena około 20 tys z zewnątrz troszkę do poprawy, nowy właściciel zrobił zawieszenie itp itd za jakiś czas okazało się, że poduszki powietrzne w samochodzie są tylko na papierze, a TT miało dzwona.
    2. 180 ośka. Cena około 18-20. Wszystko pięknie do momentu gdy motor odmówił posłuszeństwa. Okazało się, że trzeba kupić nowy silnik.
    3. TT z mojej okolicy, wymęczone z zewnątrz i w środku lecz nowy właściciel zadowolony do pierwszej wymiany oleju... zalał jakimiś uszczelniaczami i oddał do handlarza TT. Śmiga teraz BMW
    4. Parę razy widziałem piękną czarną cabrio 225Q w mojej okolicy. Myślę sobie, że nareszcie fajna sztuka. Spotykam na parkingu i oglądam. Wszystkie szyby inny rocznik od 98 do 2000. Kierownica z 2001+ r. Po głębszych oględzinach dojrzałem robione elementy.
    5. Teraz 3 egzemplarze co oglądałem w komisach w moich okolicach. Ceny do 22 tys max.
    Pierwszy samochód anglik po przekładce, tylne lampy przerobione były folią by odblask był po dobrej stronie xD (białe kółko), dziura w przegrodzie silnika z kabiną, po prostu wyrwana dziura jakby coś tam zjadło metal . Silnik ledwo chodził no ale chodził. Dwa lata w komisie stała potem znikła.
    Następnie czarna 180 też w komisie z Włoch cena 19.900. Wszystkie zewnętrzne uszczelki sparciałe i się sypią do wymiany się nadawały, silnik był robiony, pływająca ruda w zbiorniczku od płyny chłodniczego, wnętrze zamęczone masakrycznie, brak osłony na rozrząd i pokrywy pod silnikiem, FIS i radio padły, pedał sprzęgła na zapalonym silniku jak skała, a biegi ledwo wchodzą.
    Trzeci egzemplarz naprawiany jak tylko można było. Jak przewód gdzieś dyndał to wiązali wstążeczką, lakier MAT ale ori był w połysku , robione nadkola, ogólnie stan tragiczny.

    Teraz idziesz np kupić sobie Golfa lub inny samochód często spotykany na drogach i nie znajdujesz problemów jakich napisałem powyżej.

  3. #2778
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    lalamido, same opony zimowe i letnie to wydatek ok.4 tyś(chyba nie kupisz sobie vanli czy innych do auta, które jeździ 250km/h)klocki i tarcze przód i tył ok.1500zł, sprężyny komplet 650zł ,amorki przód i tył 800zł, maglownica600zł, drążki,końcówki, łączniki, wahacze, turbina 1200zł, rozrząd+pompa wody+nowy płyn 1000zł,żarniki xenon 300zł. Wejdź sobie na temat o moim aucie. Tutaj już masz ok. 10000zł, a to kwota za same części i to eksploatacyjne. Zaraz powiesz, że drogie części kupiłem. Tak, ale gówno się wkłada do kibla, a nie do auta które ma ponad 200KM. W takim aucie, nawet od pierwszego właściciela, serwisowane zawsze coś wyskoczy z okazji wieku auta.

  4. #2779

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Sochaczew
    Pojemność
    brak
    KM
    162
    Rocznik
    1995
    Kolor
    wiśniowy
    Posty
    88
    Ice opisujesz mi auta z ogłoszeń, natomiast pytałem co takiego wymieniacie, ale ok, sprawdzić czy auto po wypadku to jest 1-2 min więc odłózmy takie przypadki na bok. Załóżmy, że NA PEWO NIE KUPIĘ auta walonego - jeszcze mi sie to w zyciu nie udało, i na pewno nie uda a jeśli chodzi o mnie to jeżdzę autem pewnie teraz rzadziej widzianym na drogach niż wasze z racji wieku, więc nie pisz że to normalne w przypadku aut sport/coupe. No chyba, że przyjmiemy, iż TT jest mniej trwałe niż Probe, a ich właściciele mniej o nie dbają.
    HitCar, uważam, że można kupić np tarcze za 600 zł i będą chamowały nie gorzej niż najlepsze np tarcze ATE - złe wg ciebie? Opony hmm, myślę, że można kupić auto już z oponami...
    Także z tego co wymieniłeś, to zawsze moze paść turbina - zgodzę się, ale pozostałe rzeczy to są rzeczy eksploatacyjne, wątpię żeby w każdym aucie za 20 tysi trzeba było to wszystko wymieniac i to na raz. Ogólnie jak oglądałeś pewnie nie jedno auto, to widać, że to trup albo nie. Ja z zasady do tych trupów się nie przytulam, więc pewnie dlatego nie miałem takich problemów z eksploatacją mojego auta. Natomiast maglownicy, amorów czy opon do tej pory nie wymieniałem, nawet rozrządu, bo był wymieniony. Takze zależy co się kupi.

  5. #2780

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez lalamido Zobacz posta
    HitCar, uważam, że można kupić np tarcze za 600 zł i będą chamowały nie gorzej niż najlepsze np tarcze ATE - złe wg ciebie? Opony hmm, myślę, że można kupić auto już z oponami...
    Także z tego co wymieniłeś, to zawsze moze paść turbina - zgodzę się, ale pozostałe rzeczy to są rzeczy eksploatacyjne, wątpię żeby w każdym aucie za 20 tysi trzeba było to wszystko wymieniac i to na raz. Ogólnie jak oglądałeś pewnie nie jedno auto, to widać, że to trup albo nie. Ja z zasady do tych trupów się nie przytulam, więc pewnie dlatego nie miałem takich problemów z eksploatacją mojego auta. Natomiast maglownicy, amorów czy opon do tej pory nie wymieniałem, nawet rozrządu, bo był wymieniony. Takze zależy co się kupi.
    Komplet tarcze nacinane + klocki ATE przód i tył do 180 bez quattro jakies 900zł. Troszkę taniej wychodzi BOSCH. Ori amorki minimum 150 tys wytrzymają, turbo dobrze użytkowane pewnie i 200. Wszystko zależy jak kto dbał przed Tobą. Ogólnie w TT mało rzeczy się psuje (przynajmniej tak mi się wydaje)

  6. #2781

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Sochaczew
    Pojemność
    brak
    KM
    162
    Rocznik
    1995
    Kolor
    wiśniowy
    Posty
    88
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Komplet tarcze nacinane + klocki ATE przód i tył do 180 bez quattro jakies 900zł. Troszkę taniej wychodzi BOSCH. Ori amorki minimum 150 tys wytrzymają, turbo dobrze użytkowane pewnie i 200. Wszystko zależy jak kto dbał przed Tobą. Ogólnie w TT mało rzeczy się psuje (przynajmniej tak mi się wydaje)
    W takim razie tarcze TRW - tez bardzo dobre.
    Ice jeśli to co piszesz, o TT z ogłoszeń jest prawdą to niestety nie kupię tego auta, pomimo, że mi się podoba. Nie wydam na auto 12-13 letnie 30 tysi, bo to nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Albo znjdę za 20 - 20parę albo nie.

  7. #2782
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    Prawda jest taka, że takie perełki 100% to zdarzają się raz na 200 tettek. Można szukać tetki jak najbardziej zadbanej. Jednak nowy nabywca, zawsze będzie miał coś do zrobienia.
    Perelek jest duzo tylko moze nie w Polszy. Ja swoja smigam 2 lata i jakos nic nie nawala (odpukac ) ale zgdodze sie z toba ze robic cos zawsze mozna.

    p.s. fajnie sie czytalo dwie ostatnie strony
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  8. #2783

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez lalamido Zobacz posta
    W takim razie tarcze TRW - tez bardzo dobre.
    Ice jeśli to co piszesz, o TT z ogłoszeń jest prawdą to niestety nie kupię tego auta, pomimo, że mi się podoba. Nie wydam na auto 12-13 letnie 30 tysi, bo to nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Albo znjdę za 20 - 20parę albo nie.
    To lepiej ściąg z DE z większym przebiegiem niż kupować kota w worku u nas. Ja obie TT przyprowadziłem z DE. Pierwsza po dzwonie poszła w 3 dni bo wcześniej nie była bita i ktoś chciał dla siebie ją zrobić.

    ps. każdego z forumowicza czeka kiedyś sprzedanie samochodu i każdy na tym straci tak jak na każdym innym samochodzie. Ekonomiczne podejście to kupienie samochodu do 5 max 10 tys. Coś jak opel vw itp. Jednak raz się, żyje, a że TT sprawia mi radość to stracić coś zawsze można . Ważne by się nie psuła osa
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 01-02-2013 o 20:52

  9. #2784
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Komplet tarcze nacinane + klocki ATE przód i tył do 180 bez quattro jakies 900zł. Troszkę taniej wychodzi BOSCH. Ori amorki minimum 150 tys wytrzymają, turbo dobrze użytkowane pewnie i 200. Wszystko zależy jak kto dbał przed Tobą. Ogólnie w TT mało rzeczy się psuje (przynajmniej tak mi się wydaje)
    mogę kupić gładkie i porobić rowki jakie chcecie i wyjdzie dużo taniej

  10. #2785

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Sochaczew
    Pojemność
    brak
    KM
    162
    Rocznik
    1995
    Kolor
    wiśniowy
    Posty
    88
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    mogę kupić gładkie i porobić rowki jakie chcecie i wyjdzie dużo taniej
    Zbieram liste chętnych
    Rozumiem, że jak zbiorę kilku - kilkunastu to będzie jeszze taniej?

  11. #2786
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez lalamido Zobacz posta
    Zbieram liste chętnych
    Rozumiem, że jak zbiorę kilku - kilkunastu to będzie jeszze taniej?
    wszystko do dogadania, żeby nie śmiecić to zapraszam tutaj:
    http://www.klubtt.pl/zakupy-hurtowe/10721.htm

  12. #2787
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez lalamido Zobacz posta
    Ice opisujesz mi auta z ogłoszeń, natomiast pytałem co takiego wymieniacie, ale ok, sprawdzić czy auto po wypadku to jest 1-2 min więc odłózmy takie przypadki na bok. Załóżmy, że NA PEWO NIE KUPIĘ auta walonego - jeszcze mi sie to w zyciu nie udało, i na pewno nie uda a jeśli chodzi o mnie to jeżdzę autem pewnie teraz rzadziej widzianym na drogach niż wasze z racji wieku, więc nie pisz że to normalne w przypadku aut sport/coupe. No chyba, że przyjmiemy, iż TT jest mniej trwałe niż Probe, a ich właściciele mniej o nie dbają.
    HitCar, uważam, że można kupić np tarcze za 600 zł i będą chamowały nie gorzej niż najlepsze np tarcze ATE - złe wg ciebie? Opony hmm, myślę, że można kupić auto już z oponami...
    Także z tego co wymieniłeś, to zawsze moze paść turbina - zgodzę się, ale pozostałe rzeczy to są rzeczy eksploatacyjne, wątpię żeby w każdym aucie za 20 tysi trzeba było to wszystko wymieniac i to na raz. Ogólnie jak oglądałeś pewnie nie jedno auto, to widać, że to trup albo nie. Ja z zasady do tych trupów się nie przytulam, więc pewnie dlatego nie miałem takich problemów z eksploatacją mojego auta. Natomiast maglownicy, amorów czy opon do tej pory nie wymieniałem, nawet rozrządu, bo był wymieniony. Takze zależy co się kupi.
    nie mówię, że w każdym. Ale ja nie mówię,że mam problem z eksploatacją. Trochę na autach się znam, i wiem co kupiłem. Jest jedna zasada, kupuj auto na którego utrzymanie Cię stać. Często tutaj są linki do aut za 15-16 tyś zł. Wybacz, ale skoro już na zdjęciach widać że to złom, a jednak są chetni na zakup tego, to znaczy , że auto będzie potem naprawiane domowym polskim sposobem ,za pomocą kropelki,izolacji i cybantów. Wiem, że nie odzyskam pieniędzy włożonych w auto i uważam, że realna cena za nie to ok.25 tyś zł.

  13. #2788

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Sochaczew
    Pojemność
    brak
    KM
    162
    Rocznik
    1995
    Kolor
    wiśniowy
    Posty
    88
    Sorry HitCar, ale jak ja bym wpieprzył w samochód 10 tysi w rok, to uznałbym, ze mam problem z eksploatacją. I masz rację, już po zdjęciach można wiele wysądować, albo skorzystać z opinii forumowiczów w przypadku czegoś "zjadliwego"...

  14. #2789
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ty byś tak uznał. Ja uważam, że mam auto prawie nowe. Od 2 stron próbujemy Wam pokazać różnicę pomiędzy autem za 20 tyś , a autem za 30 tyś( o ile to auto będzie od pasjonaty-osoby dbającej). Ja kupiłem auto za ok.20 tyś zł. Nie dlatego , że nie miałem więcej. Tylko dlatego, że mam swój warsztat,swoich ludzi i wiedziałem ,że te 10-15 tyś pozwoli mi doprowadzić auto do stanu niemalże idealnego. Kryterium przy szukaniu, było to, żeby auto nie było spawane z 3, było całe, spasowane, niezniszczone w środku. Znalazłem auto, które w dniu zakupu było w 98% sprawne(nie działało wspomaganie). Kupiłem, i nie denerwuje się teraz , że się psuje(auto nigdy nie zawiodło podczas jazdy), tylko wymieniam elementy, które uważam, że się do tego kwalifikują. Zapewne, ktoś inny gdyby kupił, moje auto. To przez rok dołożyłby 2-3 tysiące i pewnie byłby zadowolony. Niestety nie ja, ja muszę w aucie wszystko wymienić, wtedy wiem co mam i cieszę się jazdą. Kupując auto z wyższej półki cenowej(25-30), jest szansa , że trafisz naprawdę zadbany egzemplarz z realnym przebiegiem(150-200 tyś km), na czas serwisowane. Cuda się zdarzają, ale myślę, że TT za ok.20 tyś od pasjonata to nie częściej niż 1-2 sztuki w roku. Czasami życie zmusza ludzi do takich kroków. 90% TT w ogłoszeniach są na portalach powyżej 3 miesięcy.
    Ostatnio edytowane przez PiotrekHIT ; 01-02-2013 o 22:22

  15. #2790

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Sochaczew
    Pojemność
    brak
    KM
    162
    Rocznik
    1995
    Kolor
    wiśniowy
    Posty
    88
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    Kupiłem, i denerwuje się teraz , że się psuje(auto nigdy nie zawiodło podczas jazdy), tylko wymieniam elementy, które uważam, że się do tego kwalifikują. Zapewne, ktoś inny gdyby kupił, moje auto. To przez rok dołożyłby 2-3 tysiące i pewnie byłby zadowolony. Niestety nie ja, ja muszę w aucie wszystko wymienić, wtedy wiem co mam i cieszę się jazdą.
    To wiele wyjaśnia

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •