Strona 156 z 761 PierwszyPierwszy ... 56106146154155156157158166206256656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,326 do 2,340 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #2326

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23
    Witam wszystkich ponownie,

    Mam do Was małe pytanie. Otóż mam na oku TT 225 Quattro z 2000 roku, przebieg około 130.000 km. Zrobiłem wstępne rozeznanie telefonicznie i wynika z niego, że wizualnie jest bardzo zadbany, natomiast nie posiada historii serwisowej ASO (przynajmniej z ostatnich kilku lat). I teraz, moje pytanie brzmi następująco:

    Zakładając najczarniejszy scenariusz, że w miarę regularnie wymieniane były tylko płyny i oleje, które zmienia się okresowo w "standardowych" samochodach (silnikowy, chłodzący), ale nie przywiązywano wagi do wymiany na przykład oleju w skrzyni biegów (jeśli się go wymienia), serwisu Haldex tudzież innych czynności serwisowych wymaganych w TT Quattro, czy można się spodziewać jakichś nieodwracalnych uszkodzeń podzespołów w samochodzie? Innymi słowy, czy odradza się zakup takiego egzemplarza? Nadmienię tylko, że pasek rozrządu do chwili obecnej nie był wymieniony przez właściciela (a jak kojarzę powinien być wymieniony przy 100.000), co może świadczyć o poziomie Jego uświadomienia co do specyfiki TT. Podobnie sprawa może się mieć z wychładzaniem turbo przed wyłączeniem samochodu.

    I jeszcze pytanie na koniec, w tym audi tapicerka foteli jest kremowa. Rozumiem, że była dostępna jako opcjonalna i nie jest raczej przeszczepem z innego samochodu?

    Z góry wielkie dzięki za pomoc

  2. #2327
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jedź,obejrzyj i tyle.Przygotuj odpowiednią sumę na wszystkie wymiany,dokładnie wszystko to co wymieniłeś.Jeżeli chodzi o Haldex i skrzynie to są ludzie co nie wiedzą nawet o takiej wymianie.Jeżeli nie ma niepokojących obiawów to jak sam zadbasz tak będziesz miał.Co do tapicerki to pewnie kolor auta jest ciemny,właśnie w takich była kremowa tapicerka.

  3. #2328

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23
    rozumiem. Czyli jeśli nie będę słyszał/widział nic niepokojącego i ogólnie samochód zrobi dobre wrażenie u mechanika, to nie powinienem się martwić, że jakieś uszkodzenia niewidoczne dla ucha bądź oka mogły powstać? Innymi słowy, nieregularne serwisowanie, jeżeli miałoby coś uszkodzić, to w taki sposób, że będzie wiadomo, że coś jest nie halo? Wybacz, jeżeli moje dopytywanie jest upierdliwe, ale chciałbym się dowiedzieć tyle, ile mogę od znawców tematu.

  4. #2329

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1
    Jako że jestem nowym użytkownikiem, nie wiem czy na pewno dobrze wybrałem temat. Nie posiadam swojej TT, a finanse jakimi dysponuje pozwalają mi na zainteresowanie tylko modelami starszymi. Naczytałem się, że dużo szrotu znajduję się na polskich aukcjach, więc proszę abyście pomogli mi w ocenie tego wiekowego autka: Oferta - Audi TT - Witam. Do sprzedania piękne autko jakim jest Audi TT. Samochód ten mam od roku i jestem z niego bardzo zadowolony.Przez ten czas wymi Warto w Polsce szukać TT do 20tyś?

  5. #2330
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Aby postawić w ogródku i się zachwycać - warto! Aby jeżdzić - nie warto!

  6. #2331
    Awatar marxel
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Silesia
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez konrad62640 Zobacz posta
    Warto w Polsce szukać TT do 20tyś?
    w Polsce nie znajdziesz niczego ciekawego nawet za 30 tys.

  7. #2332

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez marxel Zobacz posta
    w Polsce nie znajdziesz niczego ciekawego nawet za 30 tys.
    Znajdzie znajdzie. Swoją jakbym miał opychać to chyba właśnie za tyle i ani grosza mniej nawet po negocjacjach.

    ps. tylko zanim ja będę rozważać myśl sprzedaży to troszkę może zejść w czasie xD
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 22-11-2012 o 07:58

  8. #2333
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    sensowne auto i za 25 kupisz jak poszukasz. Raczej nigdzie poza PL nie znajdziesz TT za 20 tyś, która przypomina chociaż TT ;p

  9. #2334
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Cytat Zamieszczone przez konrad62640 Zobacz posta
    Jako że jestem nowym użytkownikiem, nie wiem czy na pewno dobrze wybrałem temat. Nie posiadam swojej TT, a finanse jakimi dysponuje pozwalają mi na zainteresowanie tylko modelami starszymi. Naczytałem się, że dużo szrotu znajduję się na polskich aukcjach, więc proszę abyście pomogli mi w ocenie tego wiekowego autka: Oferta - Audi TT - Witam. Do sprzedania piękne autko jakim jest Audi TT. Samochód ten mam od roku i jestem z niego bardzo zadowolony.Przez ten czas wymi Warto w Polsce szukać TT do 20tyś?
    Z tego, co pisze właściciel (jeśli to jest rzeczywiście prawda) to przez rok użytkowania troszkę w to auto zainwestował (+ gaz :/ ), a teraz sprzedaje za takie pieniądze. Coś tu nie gra i chyba wiadomo co

  10. #2335
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jak dla mnie ten dział miał kiedyś sens,kiedyś!teraz każde pytanie jest takie samo.Wklejany link perełki za 18 tyś,10 odpowiedzi ,że znaczki po innej stronie,krzywy wydech,odcień lakieru,ksenony,spryski.Po cholere nowemu odpowiadać skoro stronę lub dwie wcześniej może tego wszystkiego dowiedzieć się po innym ogłoszeniu.

  11. #2336
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Jak dla mnie ten dział miał kiedyś sens,kiedyś!teraz każde pytanie jest takie samo.Wklejany link perełki za 18 tyś,10 odpowiedzi ,że znaczki po innej stronie,krzywy wydech,odcień lakieru,ksenony,spryski.Po cholere nowemu odpowiadać skoro stronę lub dwie wcześniej może tego wszystkiego dowiedzieć się po innym ogłoszeniu.
    Bo może sam nie potrafi i nie widzi różnic pomiędzy różnymi TT.

  12. #2337
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    sensowne auto i za 25 kupisz jak poszukasz. Raczej nigdzie poza PL nie znajdziesz TT za 20 tyś, która przypomina chociaż TT ;p
    HitCar ma racje, tylko w PL TT do 20pln wygląda jak TT.Jak komuś odpowiada np. inny odcień błotnika lub nie tak spasowane elementy i przebieg z reguły do 125tkm to czemu NIE kupić.

    poz.

  13. #2338
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    sensowne auto i za 25 kupisz jak poszukasz. Raczej nigdzie poza PL nie znajdziesz TT za 20 tyś, która przypomina chociaż TT ;p
    No i wtedy jeszcze ok 5-7tyś i jest już TT
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #2339
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    No i wtedy jeszcze ok 5-7tyś i jest już TT
    mnie nawet i lepiej remont wyniesie niż 7tys no ale będzie już pikniutko) niebawem odbiór
    DaviTT

  15. #2340
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Cubanito Zobacz posta
    Bo może sam nie potrafi i nie widzi różnic pomiędzy różnymi TT.
    jak przeczyta przeszło 2300 postów nt. znaczków, i innych bzdet bo tyle ich mamy,do tego dołożymy "wersje TT" to będzie widział!po to tworzy się to forum a nie po to ,ze każdy kolejny wchodzi z buciorami i co z tym autem nie tak za 15 tyś.Jak dla mnie to wszystko.Przejrzyj 4 tematy z tego forum,5 zdjęc i nie potrzebuję wiedzieć gdzie mają być znaczki,wiem gdzie brakuje plastików,dziwny kolor tapicerki,inna kierownica.Po to ludzie mają to przeczytać aby ten temat nie miał za 2 miesiące 3000 postów.
    Nie wiem jak Ty przeglądasz to forum ,ale ja się często loguję i korzystam z "nieprzeczytanych postów od ostatniej wizyty" a tam za każdym razem link do nowego auta i podpowiedzi o jednym i tym samym(czyt.ksenon,kierownica,znaczki)
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 22-11-2012 o 23:34

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •