Strona 11 z 761 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #151
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Stare 1.8 to bardzo dobry silnik, ale jak się sprawują nowsze TFSI to już nie mam pojęcia. Kilka osób na forum ma nowsze, to najlepiej jak się wypowiedzą, chociaż nie słyszałem o jakiejś awaryjności.
    Diesel niby ma duży moment, ale ja tam się ich boję. Nie dość, że trzeba (jako nowe dopłacać), to wystarczy zatankować coś gorszego i lecą te jakieś pompowtryskiwacze i wydatek jest kilka tys. Poza tym nie ma co patrzeć na 1 czy 2 litry jak planujesz kupić autko za 100 tys.

    Zdecydowanie polecam quattro, samochód całkowicie inaczej się zachowuje podczas jazdy w lecie czy też w zimę (oczywiście na +). Tylko pojawia się kolejny problem, 8J w quattro jest bardzo mało, a jak już, to ze starym 3,2l silnikiem.

    Wracając do wyboru silnika, chyba te same 2.0 TFSI siedzą w TTS, co ma jakieś 272 KM, więc pewnie wystarczy niewiele modyfikacji, aby osiągnąć taki wynik, a co za tym idzie muszą być to dość wytrzymałe jednostki.

  2. #152

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jeżeli chodzi o 1.8 TFSI to sądzę, że są to dobre silniki i nie słyszałem o żadnych problemach.
    Jednak silniki 1.4 tsi mają problemy. Łączy oba te silniki łańcuch rozrządu.
    1.4 tsi ma z tym często problem i można spotkać się z negatywnymi opiniami. Jednak nie wiem czy ta sama usterka występuje w 1.8. Na necie cisza więc chyba wszystko ok.

    1.4 tsi - filmiki zamieszczam tylko jako ciekawostkę


    Ostatnio edytowane przez ICE ; 12-09-2011 o 20:30

  3. #153

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Piasecznica
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    3
    Nie no, koszt 100k raczej wolałbym uniknąć
    Szukam najchętniej czegoś w przedziale 70-80k. Więcej to jedynie w przypadku gdyby był na prawde piękny i opłacalny okaz (np. właśnie w quatro)

    Quatro w 2.0 TFSI pare widzialem ale cóż - niestety każdy z nich akurat to był automat. Ja do automatów nie jestem przekonany. Jakoś takie to ... zbyt wygodnickie :P lubie pomachać gałką skrzyni biegów bo przynajmniej mam co robić :P Z resztą zawsze jeździłem autami z 6-cio stopniowymi skrzyniami biegow i to w dieslach więc tego zmieniania biegów jest więcej i jestem przyzwyczajony :P

    Darson - w sumie to słuszne spostrzeżenie z tym, że 2.0 TFSI można łatwo wzmocnić na 270km a więc w sumie przekłada się raczej na jego żywotność.
    Mój obecny silnik forda fabrycznie jest przystosowany do obciążenia 170KM bez jakiegokolwiek problemu, pomimo że wersje jakie wyszły to albo 110, 130 lub 150 KM

  4. #154
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Ari Zobacz posta
    Nie no, koszt 100k raczej wolałbym uniknąć
    Szukam najchętniej czegoś w przedziale 70-80k. Więcej to jedynie w przypadku gdyby był na prawde piękny i opłacalny okaz (np. właśnie w quatro)
    Też bym wolał unioknąć kwoty 100tyś. Zamierzam przeznaczyć na moją wymarzoną białą tetkę mniej więcej tyle co Ty, tylko że dopiero w 2013r.

    Cytat Zamieszczone przez Ari Zobacz posta
    Quatro w 2.0 TFSI pare widzialem ale cóż - niestety każdy z nich akurat to był automat. Ja do automatów nie jestem przekonany. Jakoś takie to ... zbyt wygodnickie :P lubie pomachać gałką skrzyni biegów bo przynajmniej mam co robić :P Z resztą zawsze jeździłem autami z 6-cio stopniowymi skrzyniami biegow i to w dieslach więc tego zmieniania biegów jest więcej i jestem przyzwyczajony :P
    Jeżeli chodzi Ci o skrzynie S-Tronic montowaną do nowych TTek to akurat nie podzielam Twojego zdania w pełni. Ten automat operowany łopatkami przy kierownicy zwiększa przyśpieszenie 0-100km/h o jakieś 0.3s-0.4s. Np w TTS jest to dokładnie 0.4s. Słyszałeś pomruk wydechu przy zmianie biegów w skrzyni S-Tronic w TT 8J? Wiem, że manual jest fajny ale po poczytaniu kilku rzeczy o automacie S-Tronic to chcę już tylko tego automata z łopatkami przy kierownicy (:

    Jeżeli chodzi o diesle to bym się za nimi nie rozglądał. TTka w diesle'u - fuuuj (:
    Z Twoich trzech linków ofert TT to moim zdaniem żadna nie jest warta kupna oprócz 2.0TFSI w czarnym kolorze. Diesle'a pomijam i (tył faktycznie dziwnie spasowany), pierwsza biała benzyna za 69tys to dziwna rzecz bo w 2008r. nie montowali seryjnie do 200konnych tetek srebrnego grilla i dwóch końcówek wydechu. Jedyne dobre to, że ma alcantare na siedzeniach i nagłośnienie BOSE. Najbardziej uczciwa wydaje mi się środkowa oferta z czarną TT 200KM. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być pełna niemodyfikowana seria. Trochę słabe wyposażenie.

    edit. aha, jeżeli chodzi o Quattro - to w 200KM lub 2011KM TT mija się z celem w tym przedziale cenowym. Lepiej za te 70-80tyś kupić naprawdę zadbaną ośkę. Tyle w temacie Quattro - nie ten przedział cenowy.
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 15-09-2011 o 09:42

  5. #155
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Dzwięki zapodane przez ICE to jak dla mnie 90% stukanie łancuszka o obudowę, lub jest luźny napinacz.
    Taka awaria jest częsta w a8 po liftingu, który oprócz paska rozrządu posiada łańcuch z tyłu (spina wałki) - często usterce ulega tam napinacz. Jesto naprawa rzędu 2 tys zł z robocizna.
    Sorki za OT
    MARUDA

  6. #156
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Jest temat gdzie omawiany byl silnik 2.0T. Temat chyba o porownaiu mk1 z mk2. mk2 w quattro z silnikiem 2.0 wychodzila dopiero po 2010r. i jest to inny zmodyfikowany silnik 2.0 o mocy 211KM, rozni sie lekko konstrukcja i chyba ma lancuch rozrzadu. Wiej szczegolow znajdziesz w tamtym temacie ale trzeba poszukac. Co do 1.8 to chyba bym sobie darowal

  7. #157
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Jakis czas temu postanowilem nie udzielac sie juz w tym temacie. Musze jednak zlamac to postanowienie. Sam pol roku temu kupowalem TT i te w cenach oscylujacych na poziomie 70 tys poprostu nie byly warte fatygi. Nie bede sie wglebiac w szczegoly, ale mowiac krotko - "szrot". Co do tego http://allegro.pl/audi-tt-2008r-s-li...806187786.html cacka to stanowczo odradzam, bo koles handluje czesciami i mial na przelomie roku na sprzedaz piekna biala TT na czesci, cwiartki, dach, silnik, zawieszenie itd. Widzialem fotki tego auta na allegro i wydawac by sie moglo ze ostatnia droge w jaka wyruszy to auto to droga na zlom, ale na szczescie trafilo do polski gdzie dostalo drugie zycie i przez dlugie lata bedzie cieszyc nowego wlasciciela. Czasem cos nie zadziala, czasem sie rozkraczy, moze bedzie troche sciagac, a w deszczowe dni bedzie przeciekac, ale tak maja bezwypadkowe auta. Auto stalo wtedy na stalowkach, teraz wlasciciel zalozyl "ziomalskie" fele ze zlym ET.

    Zeby nie byc goloslownym wklejam link do googla Google

    Rozwincie zakladke "Pokaż więcej wyników z allegro.pl"

  8. #158

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ano to pewnie składak

  9. #159
    Awatar Ramzees
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Gliwice/Zabrze
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Silver
    Posty
    127
    witajce jestem tutaj nowy przywitalem sie juz oficjalnie w nowym dziale dla tych ktorzy nie czytali napisze krotko. zamierzam zakupic audi tt tylko i wylacznie quattro 225 kuni i minimum 2000 rok

    mam znajomego w aso to nr vinowski i wersje wyposazenie mam z glowy troszke poczytalem forum znalazlem tam duzo przydatnych info odnosnie kupna nowego auta...

    zamierzam przed zakupem zakupic kabel vag (oprogramowanie juz mam rozne wersje) mam pytanko jak byscie mogli mi podeslac kabel z linka z allegro ktory jest wart i bedzie dobry do tt moze byc na pw widzialem ceny juz od 25 zl...

    p.s czy zlacze obd znajde pod kierownica niedaleko wajchy do otwierania maski ?
    Ostatnio edytowane przez Ramzees ; 16-09-2011 o 12:11

  10. #160
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Ramzees Zobacz posta
    witajce jestem tutaj nowy przywitalem sie juz oficjalnie w nowym dziale dla tych ktorzy nie czytali napisze krotko. zamierzam zakupic audi tt tylko i wylacznie quattro 225 kuni i minimum 2000 rok

    mam znajomego w aso to nr vinowski i wersje wyposazenie mam z glowy troszke poczytalem forum znalazlem tam duzo przydatnych info odnosnie kupna nowego auta...

    zamierzam przed zakupem zakupic kabel vag (oprogramowanie juz mam rozne wersje) mam pytanko jak byscie mogli mi podeslac kabel z linka z allegro ktory jest wart i bedzie dobry do tt moze byc na pw widzialem ceny juz od 25 zl...

    p.s czy zlacze obd znajde pod kierownica niedaleko wajchy do otwierania maski ?
    Najtańszy za 25 zł będzie ok, gniazdo jest dokładnie w tym miejscu co napisałeś.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #161
    Awatar Ramzees
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Gliwice/Zabrze
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Silver
    Posty
    127
    ten za 25 zl wczyta mi wszystko bo pod rozne wersje waga sa rozne wersje kabla ten za 25 zeta bedzie chodzic pod 311.2 ??

  12. #162

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    Witam
    Co sądzicie o tym ? czy warto sie zainteresowac kupnem tej lali ?

    Audi TT Quattro 225 FULLl OPCJA LALA!, 2001r., 1781cm3, 225 KM - otomoto.pl

  13. #163
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez macias7711 Zobacz posta
    Witam
    Co sądzicie o tym ? czy warto sie zainteresowac kupnem tej lali ?

    Audi TT Quattro 225 FULLl OPCJA LALA!, 2001r., 1781cm3, 225 KM - otomoto.pl
    Jakaś lipa chyba z tym rocznikiem jest bo w 2001 wszystkie miały już ESP a ta nie ma w dodatku na kierownicy znaczek s-line którego też nie powinno być. Przedni zderzak źle spasowany. Chyba, że na zdjęciu napis ESP jest niewidoczny.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 16-09-2011 o 18:29
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #164

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    Diekuje za szybką odpowiedz ,wiem za te autko bylo juz opisywane ale nieznalazłem za duzo informacji na jego temat na forum ,dzwoniłem do własciciela i mowil ze ESP jest i jest juz po akcji serwisowej,
    no i zeczywiscie kierownica musiała byc wymieniana.

    P.S. Jako nowy na forum Pragne sie przywitac, jestem z Gdańska i juz od tygodni poszukuje Mojego wymarzonego Audii TT interesuje mnie tylko Srebna quatro 225KM ,nie starsza niz 2000r.w granicach 30 tyś.zł.

  15. #165
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Cytat Zamieszczone przez macias7711 Zobacz posta
    Witam
    Co sądzicie o tym ? czy warto sie zainteresowac kupnem tej lali ?

    Audi TT Quattro 225 FULLl OPCJA LALA!, 2001r., 1781cm3, 225 KM - otomoto.pl

    Super opony za 400zl/szt hahha "drift i inne glupoty"- jakbym przeczytal cos takiego to spodziewalbym sie najgorszego. Jeszcze brakuje: "uzytkowane przez strasza kobiete, jako samochod na zakupy" haha tym autem sie zapierdala, moze nie caly czas ale od czasu do czasu i trzeba sie z tym liczyc

    Wszystko zrobil, ale olej w skrzyni i haldexie to co?

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •