Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 44

Wątek: Nowy wydech zrobiony... :)

  1. #16

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    tak sie sklada ze usunołem oryginalne DP z katalizatorem i wstawiłem nowy zrobiony przezemnie o srednicy 77 mm (zrobiony podobnie jak firma 42 draft designs) dałem troche wiekszy katalizator niz firma 42 draft designs z wkładem porcelanowym (koszt 500 zł),- przyrost mocy naprawde znaczny bo zaczolem odczuwac cos czego wczesniej nie czułem- wgniatanie w fotel ! samo usuniecie tłumika daje niewiele, natomiast zmiana katalizatora ( lub usuniecie go) na jeden duzy dało bardzo duzo...
    przyznam sie szczerze ze takie przerobki jak nowy układ wydechowy, lepszy zawor upustowy, i dobry dolot dają naprawde duzo ( oczywiscie z adaptacjami w kompie )

    zbadam moc na hamowni przy okazji chip tuningu, bede wiedział ile jest teraz...

  2. #17
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez miloo666
    przyrost mocy naprawde znaczny bo zaczolem odczuwac cos czego wczesniej nie czułem- wgniatanie w fotel ! samo usuniecie tłumika daje niewiele, natomiast zmiana katalizatora ( lub usuniecie go) na jeden duzy dało bardzo duzo...
    otóż to - o tym wlasnie mowilem - katalizator fabryczny "zabiera" bardzo duzo dobra które można latwo uwolnić poprzez usunięcie tego kata lub zamiane na lepszy. sam tlumik + silencer niewiele poprawią jesli chodzi o osiągi, bo spaliny i tak trafiają najpierw na "sciane" w postaci katalizatora (fabryczny ma bardzo malutkie cele i ograniczony przeplyw).
    Pozdrawiam!
    Pajak

  3. #18
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Pajak
    poprzez usunięcie tego kata lub zamiane na lepszy
    lepszy?co polecacie?

  4. #19
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    Cytat Zamieszczone przez Pajak
    poprzez usunięcie tego kata lub zamiane na lepszy
    lepszy?co polecacie?
    z pkt. widzenia osiągów, czy jakości samego kata?
    jesli osiągi, to najlepszy jest... brak kata jesli kat, to np. milltek albo ten DP
    Pozdrawiam!
    Pajak

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Po pomiarach na hamowni wychodzi ze sama DP (42 Draft..)daje przyrost 10-15 koni...
    Wymiana dajszej czesci ukladu wydechowegopwwinna zaowocowac nastepnymi 10 koniami.


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Po pomiarach na hamowni wychodzi ze sama DP (42 Draft..)daje przyrost 10-15 koni...
    Wymiana dajszej czesci ukladu wydechowegopwwinna zaowocowac nastepnymi 10 koniami.
    Pozdrawiam
    Sama DP Draft Design, ale z fabrycznym katem audi, czy DP Draft Design ale z katem równiez Drafta? Bo moja teoria jest taka, że to wlasnie fabryczny kat audi zabiera najwiecej mocy, a nie fabryczny DP (który nota bene tez jest beznadziejny jak wszyscy wiemy).

    [ Dodano: Nie Lip 29, 2007 11:32 am ]
    Jeszcze jedno, z innej beczki - zobaczcie na ten filmik. http://fr.youtube.com/watch?v=X-RVzQ...elated&search=

    Tam jest wydech prawie taki sam jak zrobił Miloo, czyli gołe rury, bez żadnych tłumików. I powiem Wam, że po obejrzeniu (posluchaniu) bardzo wielu różnych wydechów (Milltek, BlueFlame, Remus, Sebring - mozna je wszystki uslyszec tam na YouTube) to te gołe rury brzmią najlepiej!!

    Nie wiem tylko (bo nie widać) czy tam jest katalizator, czy go nie ma, oraz jaki jest DP...
    Pozdrawiam!
    Pajak

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ta DP jest w opcji ze sportowym katem lub bez z mozliwoscia zmiany opcji kiedy tylko masz ochote


    Jesli chodzi o dzwiek to puste rury zeczywiscie brzmia swietnie ale dzwiek jest zupelnie inny przy pelnym bucie na max doladowaniu..
    Nie zeby mi sie nie podobal zle zdecydowanie za glosno dla mnie..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Ta DP jest w opcji ze sportowym katem lub bez z mozliwoscia zmiany opcji kiedy tylko masz ochote
    Obrazek

    Jesli chodzi o dzwiek to puste rury zeczywiscie brzmia swietnie ale dzwiek jest zupelnie inny przy pelnym bucie na max doladowaniu..
    Nie zeby mi sie nie podobal zle zdecydowanie za glosno dla mnie..


    Pozdrawiam
    Ja, o ile sie wreszcie kiedys doczekam otrzymania wydechu Millteka :/ , to bede testował nastepujący zestaw : Seryjny DP (kiedys w dalszej perspektywie wymienie na DraftDesign), potem brak kata (goła rura), potem rezonator Milltek i koncowa pucha Milltek.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    A co sie dzieje z Twoim Miltek-iem ?? Firma ma klopot z realizacja zamowienia ??
    A co do DP to Millo zrobil cos na wzor 42 Draft ...Moze zrobi nastepna dla Ciebie ??
    A potem jakas mala serie


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133




    tak wyglada to u mnie.... kto wie.... moze "Miloo motorsport" pokusi sie na robienie takich ukladow wydechowych....

  11. #26
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    A co sie dzieje z Twoim Miltek-iem ?? Firma ma klopot z realizacja zamowienia ??
    Dokladnie tak! Juz mam tego dosc, choc to ponoć nie wina polskiej firmy tylko samego Millteka, który jest bardzo nieslowny i robi wydechy takie jakie mu akurat najwygodniej, a nie takie na jakie ma zamówienia


    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    A co do DP to Millo zrobil cos na wzor 42 Draft ...Moze zrobi nastepna dla Ciebie ?? A potem jakas mala serie
    Pozdrawiam
    Aaaa calkiem niewykluczone!! Ja co prawda zamiast kata wstawiam taką rurkę-zamiennik (pasujący w miejsce oryginalu) Supersprinta, ale DP na razie zostaje, wiec nastepnym krokiem bedzie wlasnie DP i kto wie czy nie poprosze Miloo Motorsport o pomoc!
    Pozdrawiam!
    Pajak

  12. #27
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Milo a gdzie ty masz wal napedowy ? :/ chyba ze ja jestem slepy

  13. #28

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    jest jest jak by to bylo gdyby go tam nie bylo.... za katalizatorem ma oslone wiec go nie widac....
    przygladnij sie na 2 zdieciu kolo gornej srobki po lewej stronie- tam jest cos czarnego..

  14. #29

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Mam mala prosbe.

    Obecnie podczas schodzenia z wysokich obrotow w dol cos na wydechu wpada w rezonans. Dwuch mechaniow obejrzalo caly wydech i stwierdzili ze mocowanie wsyztko jest ok. Na to wychodzi ze jakas blaszka w katlizatorze drga i powoduje ten dziwny odglos, rezonans.

    1. Czy w takiej sytuacji przy w pelni seryjnym autku wywalenie katalizatora i wstawienie rury o tej samej srednicy cos poprawi ?

    2. Czy sonda lambda nie zacznie wariowac ?


    Mam zamiar wymienic caly wydech ale pozną jesienia/zima, ale ten oglos tak juz mnie denerwuje ze wole teraz juz wydac ta 100-150PLN i wywalic kata niz sluchac tego brzeku do wymiany calego wydechu.

    Czy ktos jest w stanie mi doradzic

    Wielkie dzieki za szybkie odpowiedzi.

  15. #30
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Bartosz
    Mam mala prosbe.

    Obecnie podczas schodzenia z wysokich obrotow w dol cos na wydechu wpada w rezonans. Dwuch mechaniow obejrzalo caly wydech i stwierdzili ze mocowanie wsyztko jest ok. Na to wychodzi ze jakas blaszka w katlizatorze drga i powoduje ten dziwny odglos, rezonans.

    1. Czy w takiej sytuacji przy w pelni seryjnym autku wywalenie katalizatora i wstawienie rury o tej samej srednicy cos poprawi ?

    2. Czy sonda lambda nie zacznie wariowac ?


    Mam zamiar wymienic caly wydech ale pozną jesienia/zima, ale ten oglos tak juz mnie denerwuje ze wole teraz juz wydac ta 100-150PLN i wywalic kata niz sluchac tego brzeku do wymiany calego wydechu.

    Czy ktos jest w stanie mi doradzic

    Wielkie dzieki za szybkie odpowiedzi.
    1) Bardzo możliwe ze to od rdzy w srodku cos sie oberwało czy naderwalo i powoduje rezonans, ale wcale nie jest powiedziane że to akurat w katalizatorze. Moze to w któryms tlumiku? No chyba ze Ci mechanicy wysluchali że to wlasnie w kacie jest?

    2) Mysle że wymiana samego kata na rurke powinna cos poprawic (mam na mysli osiągi) bo sam kat stanowi potężną blokadę dla przeplywających spalin - ma strukture plastra miodu, ale seryjny kat ma tak gęsto upakowane i malutkie te szczeliny, że wygląda prawie jak ściana Jeżeli i tak zamierzasz bawic sie na jesieni/w zimie wydechem, to mozesz zaczynac teraz od kata. Jesli to nic nie poprawi nawet, to nie powinno pogorszyc

    3) Jesli chodzi o lambdy to zalezy ile ich masz. Jesli masz za katalizatorem jeszcze jedną lambde (w sumie dwie - jedna przed katem w downpipie i druga za katem) to moze byc problem, bo ta druga zacznie wariowac. Jesli masz tylko jedną (w downpipie) to nie ma problemu - ona nie wykryje zadnych zmian.
    Pozdrawiam!
    Pajak

Podobne wątki

  1. wydech
    Przez gibons w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 22:05
  2. z czego jest zrobiony bak paliwa z TT?
    Przez Pajak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •