Witam.
Jako, ze zainteresowanie tanim fmicem jest dosyc spore, postanowilem podzielic sie z Wami moimi doswiadczeniami w instalowaniu nowej lodoweczki w naszych TTkach
Ja u siebie zrobilem troszke inaczej z tymi kolankami, ale Wam podam ulatwiony przepis zebyscie sie nie glowili tyle co ja

materialy jakie bedziemy potrzebowac to:

1. FMIC - ja wybralem ten Intercooler 550x230x65 mm. (polerowane aluminium) cena 400 zl z przesylka
2. Wąż gumowy zbrojony - ja kupilem w sklepie "stomil" w bydgoszczy, sr. wewn. 55mm, wytrzymuje temp. 100 st., cena 30 za/m. wystarcza 2 metry
3. Opaski metalowe o srednicy minimalnej 50 mm, jakies 10 szt. - dostepne w kazdym sklepie motoryzacyjnym za jakies 3 zł/szt.
4. rurki metalowe o sr. zwen. 57 mm 5 szt. (kupilem je w sklepie z art. budowlanymi i hydraulicznymi; po jednej stronie sa nagwintowane)- 7 zl/szt.
5. Kątownik metalowy min. 1,5m, 20 cm płaskownika
6. Sruby, nakrętki, smar, itp.

Opróćz standardowych narzędzi bedzie Wam potrzebne:
1. Opalarka
2. Spawarka (ja spawanie zlecilem mistrzowi co sie na tym zna)
3. Szlifierka kątowa

No to zaczynamy:

1. Demonataż zderzaka, lamp, kól, starego IC, płyty pod silnikiem
2. Tniemy każdą z rurek na 2 równe częsci i robimy z nich kolanka:
- 3 szt. po 90 st.
- 1 szt. ok. 100 st.
- 1 szt. ok. 75 st. (ale zmierzcie sobie dokladnie ile wynosi kąt zawart między tłumikiem, a tą rurą z tylu co łączy 2 seryjne IC)
3. Montowanie czujnika na FMIC:
- nalezy dospawac do bocznej sciany FMICA aluminiowa kostke o wymiarach ok. 50x50x10
- nawiercamy w kostce otwor na czujnik, oraz dwa otwory na sruby mocujace (ja zlecilem zrobienie kostki tokarzowi, a spawanie specjaliscie co zajmuje sie spawaniem aluminium) i przykrecamy czujnik
- przedluzamy przewody od czujnika (najlepiej na złączki termokurczliwe, uprzednio wszytko lutując)
4. Montaż FMICA:
- kątownik docinamy na dlugosc jaka jest pomiedzy podłużnicami i zachowujemy z kazdej strony zapas po 5 cm.Nawiercamy po dwa otwory, oraz 3 na srodku odpowiadające otworom w FMICU, po czym go podwieszamy na kątowniku i dokręcamy śrubami.
- docinanie węży na odpowiednie dlugosci i mocowanie razem z kolankami i każde łączenie zacsikamy mocno metalowymi opaskami.
- u mnie jest podlaczone w ten sposob, ze gorące powietrze z tlumika wedruje ta fabryczna metalowa rura na dodatkowy IC, po czym wraca przez FMICA i idzie do przepustnicy.


Dodatkowe informacje:
1. Węże i kolanka wchodzily bardzo ciasno, wiec przed zalozeniem smarowalem wszystko tawotem, nagrzewalem opalarka, i w razie potrzeby wycinalem troche węza ze srodka nozem do tapet (wszystko wchodzilo bardzo ciezko, ale dzieki temu uzyskamy 100% szczelnosc)
2. Aby wszystko nam sie ladnie zmiescilo nalezy zdemontowac spryskiwacze do swiatel
3. ja u siebie musialem delikatnie wyciac w zderzaku tam gdzie jest kratka od strony kierowcy, bo mi kolanko przeszkadzalo w zakladaniu zderzaka
4. klakson montujemy w tym samym miejscu, tylke, ze od gory (jest tam nawiercona odpowiednia dziura)
5. po podlaczeniu wszystkich wezy, sciagamy ten z wlotu do FMICA i ten z przepustnicy. odpalamy auto (nalezy trzymac noge na gazie bo inaczej auto zgasnie> ECU wariuje z powodu braku doladowania) i czekamy az wypluje wszystkie syfy, po czym zakladamy wszystkie weze.
6. Po calym montazu robimy adaptacje przepustnicy ( ja tego nie zrobilem i ECU mi zglupial, i auto wchodzilo w tryb awaryjny)
7. Jak bedziecie zakladac waz łączacy tlumik z metalowa rura to uwazajcie zeby nie odgiac tlumika w strone kola bo bedzie Wam haczylo przy maksymalnym skrecie w lewo (ja o tym zapomnialem i musiale kombinowac z doginaniem tlumika w lewa strone i wycinaniem dziury w nadkolu. teoretycznie moglbym sciagnac weze i skrocic, ale tak mocno zalapaly, ze nie szlo ich ruszyc, a rozcinac nie chcialem)

Wnioski:
1. myslalem, ze po takich zwiekszeniu calego ukladu bedzie gigantyczna turbo dziura, ale praktycznie jest tak samo jak w serii.
2. Temperatura powietrza w dolocie przed przy palowaniu dochodzila do 90 st.
3. Temperatura z FMICEM przy palowaniu nie przekracza 30 st., a na postoju 40 st.
4. FMIC po ostrej jezdzie od strony wlotu cieplego powietrza jest cieply, natomiast na wylocie zimny, czyli wszystko dziala jak nalezy

Koszta:
FMIC - 400 zl
Wąż - 60 zł
rurki na kolanka - 35 zł
opaski - 30 zł
robocizna u tokarza - 30 zł
robocizna u spawacza plytki aluminiowej - 40 zł
robocizna u spawacza kolanek - "czteropak"
Paliwa na jazdy probne i piwa wypitego przy robocie z kuzynem nie licze

Koszt łącznie ok. 600 zł - czyli isnieje jednak sposob na taniego i dobrego FMICA.

p.s. jakbym czegos zapomnial dopisac to zapraszam na priva.

Zdjecia wraz z opisem:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting