Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Wątek: Maru Audi TT vs ... (cz. 3)

  1. #1
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536

    Cool Maru Audi TT vs ... (cz. 3)

    Dużo rzeczy się u mnie działo, nie miałem zbytnio czasu zaglądać na forum i w międzyczasie musiałem sobie przypomnieć hasło. Jakiś miesiąc temu zacząłem pisać ten temat.. rozpisałem się i zapomniałem skopiować przed utworzeniem tematu - wylogowalo mnie i nie mialem jak odzyskac tekstu Zdaję sobie sprawę z faktu, że to jest bardziej zapis dla mnie niż dla kogokolwiek innego – bo nie wiem komu by się chciało czytać tyle wypocin o głupim ściganiu na prostej

    Audi TT rocznik 1999 - 180KM - napęd na przód. Jedyne ulepszenia to Splitter Forge, filtr powietrza stożkowy Amsoil i nowy opony.

    Poprzednie "sezony":
    Część 1: http://www.klubtt.pl/kill-street/506...-180km-vs.html
    Część 2: http://www.klubtt.pl/kill-street/629...vs-cz-2-a.html
    Najlepszy czas na SSS: [1] RT 0.860, 60ft 2.481, ET 15.393 @ 149.98 KPH
    Uważam, że mógłbym mieć teraz o wiele lepszy czas bo wtedy miałem łyse opony i traciłem dużo na starcie.

    Ogólnie to w tym sezonie wziąłem na ogień wyględne i nowsze autka - już mam dosyć Leonów, Civiców itp.
    Przy okazji zmiany na opony letnie – zmieniłem opony na szersze (bodajże 215) i prawie nówki – jakie było zdziwienie, że nagle mój start uległ polepszeniu o jakieś 300%.

    Oczywiście wszystkie te starty odbywają się na cargo i jakby ktoś chciał się ze mną tam spotkać to dawać znać. No to po kolei z tych ciekawszych które mi nie umknęły (chronologicznie):

    Toyota Celica - 170KM 1000kg FWD – różnica wagowa prawie 300kg więc zakładałem, że dostanę nauczkę za łapanie się z lżejszym. Okazało się, że kierowca bardzo mocno nie ogarniał, został z tyłu jakieś 10 aut. Wspominam o tym przeciwniku bo gościu zamiast olać sytuacje popytał trochę, poćwiczył i jak się spotkaliśmy po tygodniu – odstawał już jedynie o 1-2 auto. Uważam, że niebawem się spotkamy i będzie mi z nim bardzo ciężko.



    Film: ‪Audi TT vs Toyota Celica‬‏ - YouTube

    BMW 530 – 295KM ~1600kg Podwójne turbo RWD – Auto piękne (to ta poprzednia seria BMW 5), a same hasło bi-turbo od zawsze wzbudzało we mnie szacunek. Tak więc korzystając z dobrej atmosfery stwierdziłem, że się z nim sprawdze i zobaczę jak ogromna będzie różnica. Kierowca się zgodził mówiąc, że to nie ma sensu ale możemy się złapać – przyznałem mu racje jednak i tak staneliśmy na kresce. Idąc do samochodu powiedziałem znajomym „to będzie sromotna porażka, ale cóż” – „a z czym jedziesz?” – „beemka 5 300KM biturbo”

    Czerwone.. czerw.. pomarańcz! Wystartowałem jak z procy robiąc sobie przewagę o 0,5 długości, kolega trochę nie ogarnał mocy (chociaż i tak się całkiem dobrze zebrał). Przy zmianie na dwójkę znowu zyskałem paręnaście cm. Przy zmianie na trójce to samo – ponad długości samochodu odstępu między nami … na trójce wyszło kto ma 300KM pod maską a kto 180KM ☺ słyszałem ogromny ryk który się co raz bardziej zbliżał. Do końca prostej był na wysokości mojego okna a nawet odrobinę przede mną. Byście zobaczyli jego minę gdy się pytał co dłubałem ☺ Super auto, spoko kierowca – bardzo fajny race.



    Film: ‪Audi TT vs BMW 5‬‏ - YouTube

    Honda Accord Type S – 210KM ok 1400 kg FWD – to ta najnowsza wersja Accord po lekkim tuningu. Kolega od pana z BMW 5; bardzo ładne auto – oklejone znaczkami F1, super felgi, xenony – naprawdę wątpiłem, że dam radę. Dodatkowo kierowca wydawał się być bardzo pewny siebie (przed startem z BMW nie chciał, a po starcie sam chciał mi pokazać gdzie moje miejsce).

    Pojechaliśmy na linie startu… gazujemy – start…. Jak mu wystrzeliłem to do końca mi tylko znikał powolutku uciekał w lusterku - 4-5 długości. Pojechaliśmy drugi raz bo mówił, że schranił start. Faktycznie za drugim razem bardziej się postarał jednak różnica była znowu w granicach ok 2-3 aut. Po raz kolejny się zdziwiłem – bo auto naprawdę robiło super wrażenie.



    Film: ‪Audi TT vs Honda Accord‬‏ - YouTube

    Leksus LS 430 cabrio – 300KM ~1800kg RWD – przyznam, że nie wiedziałem ile to auto waży. Kierowca kręcił fajne bączki a nawet ładne ósemeczki – to stwierdziłem, że na pewno ma sporo mocy no i kierowca też nie najgorszy … no to za lekką namową kolegi wybrałem się na zwiady. Pytam „ile ma koni?” „prawie 300”. Jak usłyszałem 300 to nie mogłem się doczekać aż z nim stanę. Człowiek po 40, przywiózł ładną żonkę i chyba syna na cargo – i poszedł się ścigać ☺ miło mi się zrobiło, że potraktował ten pojedynek poważnie bo kobieta i syn oglądali wyścig z boku.

    Ustaliliśmy, że ruszamy na pomarańczowe i staneliśmy na kresce. Czekamy.. czekamy .. orange … ☺ oczywiście wystartował jakbym miał quattro i tak go odsadziłem, że pomimo auto jadących przed nami byłem w stanie w połowie dwójki zmienić pas i dalej mu odjeżdżać. Wyględne i mocne auto ale jednak zbyt duża waga by się mierzyć z TT na takim odcinku.



    Nissan 350Z cabrio – 280KM ~1500 kg RWD – kolejne piękne autko – był nawet okres gdy chciałem takiego kupić. Mieliśmy po kobiecie w samochodzie i startowaliśmy ze standardowego miejsca i zasad. Pech chciał, że na starcie była jakaś potworna ilość żwiru no i obojgu nam mieliło do rozpędzenia się do ok 40km/h… do końca dwójki jechaliśmy łeb w łeb … od trójki kolegi auto zaczelo tak glosno ryczeć, ze az zalowalem, ze mi tak zaczyna odlatywać … było wrazenie jakby mu się wlasnie turbo zalaczylo ☺ przegrałem o 1,5 dlugosci i przeklinałem, ze nie miałem zrobionego programu i możliwości lepszego startu – no ale coz, wiedziałem na co się piszę startując z autem o 100 KM silniejszym



    Nissan 350Z coupe – 280KM 1450kg RWD – po porażce w poprzednim tygodniu, miałem niedosyt – byłem pewien, że przy lepszych warunkach (czyt. Niższa temp. Oraz brak żwiru) – byłbym w stanie więcej zdziałać. Jak tylko zobaczyłem tą piekną bestię od razu podbiłem do właściciela pytając się czy stanie. Byłem zdziwiony tak pozytywną reakcją i momentalnym ogarnięciu. Sądziłem, że jak od cabrio dostałem to teraz to już w ogóle będzie tragedia – ale musiałem spróbować! Stoimy na światłach, gazuję, gazuję … pomarańcz - miałem prawie idealny start, kolega nieco gorszy – na początku zrobiłem ponad długość przewagi. Przy każdej zmianie biegu dużo mu odchodziłem – jednak widać było, że żaden kuc mu spod tej półrocznej maski nie uciekł bo gonił mnie walcznie… jednak niestety – nawet te jego 280KM nie były mnie już w stanie dogonić ☺ byście widzieli jaki wzniosłem okrzyk radości gdy odniosłem wygraną nad takim przeciwnikiem – no po prostu bajka Żałuję, że nie mam z tego filmiku !



    Subaru WRX – 225KM ok 1400kg AWD – byłem na fali po wygranej z nissanem to stwierdziłem, że się zmierzę z kolejnym autem które kiedyś chciałem kupić. Kierowca trochę niechętnie jednak dał się namówić na start. Człowiek by pomyślał –że jeśli ma napęd na 4 osie i 225KM to powinien mi wystartować pięknie a potem utrzymywać dystans… a co się okazało? Zamieniliśmy role ja dosłownie odfrunąłem na starcie od prawie długość a on przez całą resztę wyścigu powolutku nadrabiał straty – ale nawet do końca 3 biegu i ponad 160km/h nie dał rady. Zatrzymaliśmy się na końcu – oświecił mnie, że zepsuł start – ja mu przyznałem 100% rację, podziękowałem i się rozjechaliśmy. Zepsuty start czy też nie – udało mi się ubić WRXa w uczciwym pojedynku i strasznie mi z tym fajnie na fotce niby STI ale ten wygladal prawie identycznie



    No i z dnia dzisiejszego:

    Bmw 310i – 230KM 1450kg RWD – takie starsze BMW, troche dlubane, niestety z braku lepszych przeciwnikow – stanalem z naszym odwiecznym rywalem. Efektem 4 prób startów był 1 udany start który wygrałem o niecałą długość oraz jeden w którym go doganiałem ale przeszkodziły nam auta więc chyba przegrana.


    Opel Astra GTC – 230KM 1400kg FWD – nie lubie dłubanych Opel'i – a ten miał mieć bodajże solidny chip i przewagę 50KM. Skutkiem 1 startu było odstawienie kolegi o 2 długości i pokazanie, że start a następnie energiczna zmiana biegów są wstanie bez problemu narobić 50KM różnicy.


    ależ się rozpisałem! z miesiąc się do tego zbierałem. Ciekawę czy komukolwiek uda się doczytać do końca
    Ostatnio edytowane przez Maru ; 29-07-2011 o 03:57
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  2. #2
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Szczerze mówiąc boję się dodać komentarz do tej opowieści. Ktoś jednak pod filmem na youtubie z m5 dobrze się wypowiedział.
    MARUDA

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No ni się udało doczytać Widać ze masz zapał i podchodzisz do sprawy entuzjastycznie .
    Gratuluje wygranych pojedynków









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    A ludzie narzekają na 180 ps w TT ..........

  5. #5
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    gratuluje objechania takich przeciwników z tym BMW super sprawa, a najlepszy komentarz pod filmem jeszcze raz gratuluje kill'i

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja też doszedłem do końca...no gratuluje ogarnięcia mocy w TT ...jakoś ja też przyznam że łapałem się wiele razy z dużo szybszymi autami i najczęściej wygrywałem ewentualnie czasem tylko troszkę w plecy ale to nieliczni mieli ten zaszczyt hehe..może czas zrobić fmic w tt i jakiegoś chipa? będziesz kilował jeszcze mocniejsze auta:P

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Powiem szczerze że czytałem twój art. z otwartą koparą do końca i powiem szczerze, Maru kurde twoje seryjne 180 wymiata, a to zapewne dlatego że potrafisz wykorzystać każdego konika do cna, teraz wystarczy ciebie objechać i można spokojnie stwierdzić że objechało się prawie całe Cargo
    Ps panowie gdyby wszedł tu ktoś nowy i napisał o takich kilach, a nie miał by filmików, zapewne został by zlinczowany i wyklęty, hmm
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar patrykus007
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    BlackPearl
    Posty
    296
    Super Maru,jestem pod wrazeniem
    ____/ \____
    ___(__\=OOOO=/__)___
    ___[_]..........[_]___

  9. #9
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    limbo - to nie jest m5. m5 ma 500KM. m5 mnie zjada wypluwa i zapomina, ze istnialem.

    zuczek - nie no jest pare aut ktorych nie jestem w stanie tknąć :P dokladnie tak - sam gdybym zobaczyl kogos nowego kto takie rzeczy rozpisuje to bym nie uwierzyl ;D Powiem Ci - bo ty sie ze mna mierzyles ... jest taka przepasc miedzy lysymi oponami a nowymi, ze az glowa mala To co kiedys trenowalem do perfekcji nawet bez obrota mierza i na lysych - bo miałem jakieś 10% szans na dobry start, teraz mi wychodzi prawie za każdym razem - co widac najlepiej na filmikach.

    pawel - no wlasnie gdybym mial to zrobic - to powinienem to byl zrobic 2 lata temu, caly wydech, fmic i chip - no ale ja caly czas szukam dobrego sti badz evo ix i wole to pare tysiecy wydac na czarny mat/felgi jak kupie autko.

    Dzieki Panowie - zdziwiony jestem tak pozytywnym odzewem - raczej liczylem na takie komentarze jak limbo ;P Trzeba przyjac - ze te wygrane, nie sa przeciwko najlepszym kierowcom jakich mozna dorwac, ale wlasnie na tym polega ta zabawa. Nie ma jakis statystyk - nie widac kto jest dobrym zawodnikiem. Podchodzisz, pytasz o moc - pytasz czy stanie i sprawdzasz ogarniecie może byłby ktoś chętny na spotkanie na cargo w niedziele?
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A po co ci to STI WRX chcesz dostawać baty od nas???
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh wrx sti 2.5 to bardzo marna jednostka...bedąc ostatnio na krasnobrodzkiej na jakieś 12-13 silników z 8-10 to właśnie sti...tak wiem częśc to takie mody jak ja ale znaczna część się po prostu rozleciała...one padają na potęgę i ja bym się w ogóle w to nie pchał jeśli lubisz się ścigać...zapomnij o tym silniku że taki w ogóle istniał;/ to taki mały OT
    a wracając do tematu to szkoda że nie masz quattro bo wtedy mógłbyś zbudować szybsze autko niż takie jakie chcesz kupić:P

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Maru szacun!! Dla mnie jesteś przegość! Jako jedyny nie dłubiesz a pokazujesz umiejętności. Jest takie przysłowie "Jak kierowca d**a nie pomoże koni kupa" Z uwagi na to, że niemalże do perfekcji opanowałeś 180tkę czy zdradzisz nam jak wygląda start tzn z ilu obrotów startujesz i jak zmieniasz biegi (przy ilu obrotach)? Może jakieś rady? Opis super
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #13
    Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    CT / CB
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    20
    Tak trzymać! ; )

  14. #14
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    ja dlatego tak dlugo szukam bo jesli sti to 2.0.

    jaaqob - nie no nie uwazam bym osiagnal perfekcje - na pewno jest lepiej niz jak rozpoczynalem zabawe, ale najlepszy to ja nie jestem .
    Jesli chodzi o start - to podstawa są dobre przednie opony! startujesz z takich obrotow - zeby po puszczeniu sprzegla - obroty nie spadly ponizej 2350 (czyli poziom od ktorego dziala turbinka). Z reguly staram sie je trzymac w zakresie 3000-3300 obr.

    Kwestia spuszczania sprzegla: na poczatku odrobine - by nie stracic przyczepnosci, chwile przytrzymac (niecałą sekunde - czasem chwilę dluzej) az poczujesz ze juz oponki mocno trzymaja - i wtedy pelne spuszczenie sprzegla i pedał gazu na 90-100%. Następnie oczywiście szybka i precyzyjna zmiana biegów.

    Jedynke i dwójkę jadę praktycznie do odcinki (tez kwestia wyuczenia - bo jak zlapiesz odcinke to jakikolwiek wyrownany wyscig juz sie wlasnie dla Ciebie zakonczyl) - zmieniam przy ok 6800obr - niby jest tam juz spadek mocy na wykresach ale z praktyki wiem, ze lepiej dluzej ciagnac biegi nr 1,2 i 3 niz spieszyc sie ze zmiana.

    Ja zauwazylem tez ogromna roznice scigania sie na fabrycznym intercoolerze w zaleznosci od temperatury powietrza. Jak jest np powyzej 25C, to ja nawet nie mam po co stawac na kresce. Natomiast zakres do 8-18 C uznaje za optymalny. Kiedys probowalem przy 34C to czulem jakbym w ogole turbo nie mial - jakas tragedia.

    Poza tym to bardzo polecam "trenowac" bo to jest kwestia wyczucia momentu - i tu się kłaniam Arturowi który to chyba 2 lata temu doradzał mi w kwestiach dot. startów
    Ostatnio edytowane przez Maru ; 30-07-2011 o 04:16
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh.. Pamiętam i widzę że moje wskazówki nie poszły na marne co mnie cieszy





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Maru Audi TT vs ... (cz.4)
    Przez Maru w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 22:27
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 20:47
  3. Maru Audi TT vs BMW Z4 | Mercedes SLK
    Przez Maru w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 13:02
  4. Maru - 180KM 1.8T 98r FWD
    Przez Maru w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 16:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •