Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: Montaż pompy Walbro

  1. #16
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    A nie, no jak tak to montuj, przecież do komara też można strzelać z armaty...twoja TT, twój pożar
    Te Terrere Terrere terererererere …

  2. #17

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Zeby kazdy bal sie ze cos moze byc nie tak to by nikt nie tuningowal bo silnik wybuchnie albo spali sie samochod. Pompa ma byc zakozona obok filtra paliwa. Wole zalozyc tego boscha co mam niz kupowac chinski zamiennik ktory po jakims czasie sie skonczy i ugotuje silnik. Mi chodzi tylko zeby ktos napisal jak podlaczyc elektryke do tej pompy. Przewody mysle ze albo 4mm2 albo 6mm2 powinny wystarczyc. Masa zapewne bedzie z aku jak i + tylko z trgo co gdzies wyczytalem trzeba podlaczyc to przez przekaznik. Tu wlasnie chce wiedziec z ktorego miejsca podlaczyc pod styk zwierno/rozwierny przekaznika i czy przewod sterujacy dac mniejszej srednicy czy takiej samej.

  3. #18

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    a czy doczytałeś co pisałem wcześniej?
    żeby taki bosch działał Ci poprawnie to pompa w baku też musi dobrze działać, a nie być na wykończeniu

  4. #19
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    pompa w baku jak jest już trupem to będzie stanowiła dławik dla tego boscha i cały plan może wziąć w łeb.
    ale przetestowac nie zaszkodzi.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zalezy jaki to bosch jaka ma wydajnosc itp.
    Np wallbro 255 spokojnie mozna montować jesli pompa w baku cos tam jeszcze ogarnia. Moja pompa w baku jest na maks 200km a ze miałem wallbro to zapodałem taka u siebie w a3. Niestety mam Q i nowy zamiennik vdo to koszt ponad 500zł dlatego wolałem takie wallbro które jeśli jest w dobrym stanie może wydolic nawet i 500km( ja ich nie lubię i uważam ,że bardziej 400+ lecz w taki sposób jaki mam zamontowany to moze i 500 da rade).
    Ja u siebie dałem drugi przekaźnik a sterownie nowego przekaźnika wziałem z ori przekaźnika pompy z napisem 167. Kolor biały Sterowanie to w sumie nie wazne jak podłaczysz bo przekaźnik i tak będzie działał. Przekaźnik steruje głównym kablem + który bierzesz bezpośrednio z aku albo z jakiś dużych przewodów gdy masz stały + . Masa do budy a sterownie tak jak wyżej pisałem równolegle do ori przekaźnika. Być może idzie wpiąć się w ori przekaźnik ale ja wolałem nie eksperymentować już.
    Ogólnie nie jest to skomplikowane i robiłem to już kilka razy i zawsze działa. Lecz jeśli dodatkowa pompa ma dużą wydajność a pompa w baku jest bardzo marna to zatrzesz nową pompę.
    Z tymi pożarami to już najgorsza opcja bo jeśli podłączysz prawidłowo , wymyślisz dobre miejsce i dasz odpowiedni luz przewodów na ruchy silnika to nic się nie zapali Jak coś spaprasz i urwie CI przewód i paliwo poleci na goracy kolektor to wtedy moga być jaja ale przy odrobinie wiedzy pomyslunku nic się nie będzie działo.

    Jeśli ta pompa to bosch 044 to daruj sobie bo będziesz miał z nia same problemy począwszy od regulatora paliwa skończywscy na zatarciu jej gdyż wymaga to trochę innego montażu:P

  6. #21

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Pompa którą posiadam to pompa ze starego mercedesa W124 3.0B. Jak już pisałem wcześniej po podłączeniu jej pod maską przed listwą paliwową napompowała na powrocie ponad 2L/60s. Moja coś około 3L/60s pompuje na zasilanie listwy paliwowej więc powinna podołać tej. Teraz tylko kwestia czy upchać wszystko pod samochodem czy lepiej będzie pompę w miejsce filtra paliwa a filtr paliwa pod maską na gumowych wężach.
    Dziś tak myślałem i doszedłem do wniosku że przekaźnik i zasilanie z niego można by umiejscowić pod kierownicą do tej listwy co dochodzą tam grube przewody wtedy nie trzeba pierdzielić się z przepuszczaniem dodatkowych przewodów przez podszybie do wnętrza auta.

  7. #22
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Panowie, odświeżając temat można zamiast seryjnej pompy w baku zastosować zamienną np. walbro , żeby wszystko działało poprawnie tj. stan paliwa, rezerwa itp ?
    Nie chciałbym montować inline, tylko zamiast seryjnej włożyć coś mocniejszego.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Choćby takie coś
    https://store.034motorsport.com/high...dw65v-awd.html

    Są dostępne wersje zarówno do aut FWD jak i do quattro ..










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Właśnie ją przed chwilą znalazłem, lecz no cena w porównaniu do Boscha 044 lub Walbro trochę powala...

  10. #25
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Właśnie ją przed chwilą znalazłem, lecz no cena w porównaniu do Boscha 044 lub Walbro trochę powala...
    Albo rybki, albo akwarium.
    Jeśli bym stawiał na instalację paliwową ori bez przeróbek, to nawet bym się nie zastanawiał.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  11. #26
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    A ktoś w ogóle na forum miał styczność/posiada tą pompę DeatschWerks dw65v w swoim aucie?

  12. #27

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Odgrzeję troszkę kotleta. Czy starą pompę można rozebrać i wsadzić w miejsce starej
    http://allegro.pl/sportowa-pompa-pal...070821618.html

    Bądz właśnie walbro255 czy 044.

Podobne wątki

  1. Przewodów od pompy wspomagania
    Przez Maro46 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2017, 20:22
  2. ''zabezpieczenie'' pompy
    Przez Quuuun w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 23:26
  3. Kodowanie ABS ESP i odpowietrzanie Pompy ( Audi tt 8N)
    Przez jery01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2015, 09:03
  4. Przewód wspomagania od pompy do magla.
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 10:11
  5. Bezpiecznik pompy paliwa
    Przez bonq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 09:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •