zalezy jaki to bosch jaka ma wydajnosc itp.
Np wallbro 255 spokojnie mozna montować jesli pompa w baku cos tam jeszcze ogarnia. Moja pompa w baku jest na maks 200km a ze miałem wallbro to zapodałem taka u siebie w a3. Niestety mam Q i nowy zamiennik vdo to koszt ponad 500zł dlatego wolałem takie wallbro które jeśli jest w dobrym stanie może wydolic nawet i 500km( ja ich nie lubię i uważam ,że bardziej 400+ lecz w taki sposób jaki mam zamontowany to moze i 500 da rade).
Ja u siebie dałem drugi przekaźnik a sterownie nowego przekaźnika wziałem z ori przekaźnika pompy z napisem 167. Kolor biały Sterowanie to w sumie nie wazne jak podłaczysz bo przekaźnik i tak będzie działał. Przekaźnik steruje głównym kablem + który bierzesz bezpośrednio z aku albo z jakiś dużych przewodów gdy masz stały + . Masa do budy a sterownie tak jak wyżej pisałem równolegle do ori przekaźnika. Być może idzie wpiąć się w ori przekaźnik ale ja wolałem nie eksperymentować już.
Ogólnie nie jest to skomplikowane i robiłem to już kilka razy i zawsze działa. Lecz jeśli dodatkowa pompa ma dużą wydajność a pompa w baku jest bardzo marna to zatrzesz nową pompę.
Z tymi pożarami to już najgorsza opcja bo jeśli podłączysz prawidłowo , wymyślisz dobre miejsce i dasz odpowiedni luz przewodów na ruchy silnika to nic się nie zapali Jak coś spaprasz i urwie CI przewód i paliwo poleci na goracy kolektor to wtedy moga być jaja ale przy odrobinie wiedzy pomyslunku nic się nie będzie działo.

Jeśli ta pompa to bosch 044 to daruj sobie bo będziesz miał z nia same problemy począwszy od regulatora paliwa skończywscy na zatarciu jej gdyż wymaga to trochę innego montażu:P