Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Tuleje wahacza

  1. #1
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295

    Tuleje wahacza

    Witam!

    Mam pytanie odnośnie tych tulei bo kupiłem coś takiego:
    TULEJA WAHACZA TYLNEGO TYŁ BORA GOLF A3 TT LEON (1690605942) - motoAllegro
    i według etki numer się zgadza. Ale rozebrałem auto i okazuje się że te tuleje u mnie są ewidentnie inne:/ Te co kupiłem to jeden ścisły element a te na samochodzie są ruchome tak jak końcówki drążków i posiadają takie gumy na obu końcach. Z reszta narazie wepchnąłem smaru pod ta gumę w tej tulei co skrzypiała (bo w ogóle nie mogłem wybić jej z wahacza) i problem ze skrzypieniem ustał tylko pytanie na jak długo:d Jednak skoro już wydałem pieniądze i je kupiłem to chciałbym je zamontować, tyle że nie wiem czy to właściwe:/ I tu moja prośba czy ktoś wie coś na ten temat, może potem ta część była zastąpiona taka jak ja kupiłem, dodam że mam auto z 99r. ale po akcji serwisowej.

    Z góry dzięki za podpowiedzi!

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    W 225 sa dwa rodzaje tych tulej, poprostu musisz kupic ten drugi. O ile dobrze pamietam tak samo jest z ta druga tuleja.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Te które kupiłeś montuje się na tym wahaczu wleczonym na którym montowana jest piasta i do tego montuje sie dopiero te wachacze /ramiona kontrolne ta stroną w kształcie litery U .
    W aucie występują 4 takie po 2 na stronę jako ze są 4 te ramiona/wahacze , dwa dolne i 2 górne ..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    Z tym skrzypieniem - to sprawdź najpierw uszy czy Ci nie pękły przy górnych wahaczach ( ja miałem coś takiego i mi strasznie skrzypiało)

    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak by kolega chciał poliuretany na przód to mam..pod małą tuleję, nowe kolor czerwony strongflex

  6. #6
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Wiem że się je montuje na tym wahaczu wleczonym ale właśnie u mnie tam są inne te tuleje i ona zupełnie inaczej pracują niż te co kupiłem (po drugiej stronie, tej przy haldexie, wahaczy wzdłużnych tuleje są połączone z wahaczem spawem więc ich się nie wymienia oddzielnie). Arttur , a wiesz może w jaki sposób je się wybija z tego wahacza wleczonego?

    Uszy mi nie pękły, to była ewidentnie wina tej tulei bo po przesmarowaniu wszystko ucichło

    Matikte ale jak ja mam zamówić takie jak u mnie jak nigdzie takich nie znalazłem a według numeru części to są talkie jak zamówiłem, przykładowo na allegro nie ma innych:/ I czy mogę zamątowąć te co kupiłem czy muszę koniecznie szukać takich co mam?

    Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Ja tez kupywalem i pan w sklepie powiedzial mi, ze sa dwa rodzaje. Wzialem na chybil trafil bo nie byly drogie i tez nie pasuja. Najlepiej jedz do ASO niech ci odczytaja z VIN

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Znalazłem jeszcze nr części 1J0505365N powinien pasować do Twojego auta , sprawdz to w ASO i niech Ci to potwierdzą

    Jeśli chodzi o wyciąganie tego to są do tego specjalistyczne narzędzia , generalnie jest to taka śruba z pierścieniami odpowiedniej średnicy i głębokości i działa to jak przenośna prasa ..
    Jak masz znajomych mechaników to zapytaj czy by nie pożyczyli jeśli mają ..

    Można porządnie nasmarować płynem penetrującym i wybijać tuleją o odpowiedniej średnicy ale jest wtedy ryzyko skrzywienia tego elementu ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Dzięki wszystkim sprawdzę

    A jeszcze jedno bo teraz sprawdzałem w etce ten nowy numer to wyskakuje że zamieniono je we wrześniu 2003r na te co zamówiłem. To znaczy że mogę je wrzucić bez żadnych konsekwencji czy raczej muszę szukać identycznych? Może te co zamienili lepiej się sprawują. Jakbym chciał wrzucić poliuretany to one działają tak jak te co kupiłem przecież.
    Ostatnio edytowane przez Tunio ; 28-07-2011 o 11:52

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    ss
    Pojemność
    brak
    KM
    33
    Rocznik
    2001
    Kolor
    n
    Posty
    1

    Pomocy

    Witam wszystkich! Kolego i co Ci się udało wymyślić z tymi tulejami..mam dokładnie ten sam problem..dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

  11. #11
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Witam

    Mam do wymiany tylne tuleje przednich wahaczy i łączniki stabilizatora.
    Wymyśliłem sobie poliuretan, ale ni w ząb nie wiem co zamówić. Na angielskiej stronce: Powerflex domyślam się, że potrzebuje: Front Wishbone Rear Bush (PFF3-610) na polskiej stronce powerflexa mozna tylko po symbolu zamawiać.

    Jednak łącznik stabilizatora, pewnie: Front Anti Roll Bar Mounting występuje w 3ch rozmiarach 17mm, 19mm i 20mm i nie wiem który wybrać. Auto to 1.8 225 AMU Q roadster na rynek USA. Prosił bym kogoś o weryfikację moich zakupów i poprawienie mnie jeżeli gdzieś się myle.

    Dzieki

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oczywiście tak jak napisałeś potrzebujesz nr 2 i 3 nie mniej jednak jeśli decydujesz się na poliuretany to powinienęś zrobić cały wahacz i zamówić jeszcze nr 1 ten w większym rozmiarze .

    Nie ma jednak opcji żeby podać Ci ze 100% pewnością rozmiar na stabilizator bo w tym roczniku mógł być już wymieniany na nowsza wersję . Musisz sprawdzić czy na stabilizatorze w miejscu gdzie mocowana jest ta guma jest plastikowa tulejka czy jej nie ma .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Chyba jednak najłatwiej zmierzyć to suwmiarką
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Oczywiście tak jak napisałeś potrzebujesz nr 2 i 3 nie mniej jednak jeśli decydujesz się na poliuretany to powinienęś zrobić cały wahacz i zamówić jeszcze nr 1 ten w większym rozmiarze .

    Nie ma jednak opcji żeby podać Ci ze 100% pewnością rozmiar na stabilizator bo w tym roczniku mógł być już wymieniany na nowsza wersję . Musisz sprawdzić czy na stabilizatorze w miejscu gdzie mocowana jest ta guma jest plastikowa tulejka czy jej nie ma .
    OK, moja lista zakupów:
    Przednia tuleja przedniego wahacza (Front Wishbone Front Bush) wieksza
    Tylna tuleja przedniego wahacza (Front Wishbone Rear Bush)
    Łącznik stabilizatora po obejrzeniu i pomierzeniu, ewentualnej konsultacji z wami.

    PS: Jeszcze jakieś pomysły co przy jednej robociźnie zrobic? Zaznaczam, że tylko to stuka i puka
    PSS: Co to są numery 7 i 8, tzn co mi da poliuretan w tym miejscu.
    Ostatnio edytowane przez szweda ; 24-10-2011 o 21:29

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    7 to mocowanie maglownicy i w sumie nie jest to aż tak potrzebne , trochę poprawi czułość układu kierowniczego .
    8 to mocowanie skrzyni biegów od spodu i to z kolei bardzo polecam bo poprawia znacznie precyzję zmiany biegów podczas dynamicznej jazdy i poprawia przyczepność przednich kół podczas dynamicznych startów .
    Są efekty uboczne w postaci lekkich drgań na biegu jałowym ale ten poliuretan z PowerFlex-a nie jest przesadnie twardy więc nie powinno być źle .

    Jeśli nic więcej Ci nie '' stuka , puka '' to na tym można poprzestać lub całkowicie odnowić z myślą na przyszłość i wymienić jeszcze przeguby kulowe i końcówki drążków kierowniczych oraz linki łączące stabilizator z kolumną amortyzatora .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. wahacza
    Przez Grzes w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 18:37
  2. tuleje
    Przez sebastian225quatro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 05:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •