Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Sprzet Car Audio wykonany przez Miloo sounds ;)

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133

    Sprzet Car Audio wykonany przez Miloo sounds ;)

    W koncu zakonczylem prace nad sprzetem car audio w moim TT...

    Chcialem, aby sprzęt po wejsciu do auta nie rzucał sie w oczy- tzn nie chciałem zniszczyc oryginalnej tapicerki (w wypadku audi TT była by to profanacja), no i przedewszystkim chciałem aby oryginalne radio pozostało na miejscu, przez co trzeba było się trochę podoktoryzować... jedynie głosniki wysokotonowe zdradzają ze cos jest zrobione...


    Jak widać tapicerka nie odstaje i nie widac roznicy





    wysoki ton lewy:



    wysoki ton prawy:



    audi concert:



    Natomiast po otworzeniu bagaznika czeka na nas niespodzianka ....



    całość wykonana bardzo starannie, wszystko obite skórą najwyzszej jakosci (ten rodzaj skóry stosuje się do obijania kierownic samochodowych)



    znaczki są wiernymi kopiami, napis quattro jest tylko w lekkim powiększeniu... wszystkie znaczki zostaly wykonane z 2mm stali nierdzewnej (H1... nie są przyklejane tylko przykręcone za pomocą szpilek do obudowy od srodka...





    Logo Miloo sounds...



    Wzmacniacz...



    w zasadzie to jeszcze nie skonczylem, poniewaz na około głosników mają być jescze pierscienie podobne jak na wylotach powietrza w srodku samochodu...





    regulacja poziomu basu:




    Krótki opis sprzętu:


    System przedni w pełni pasywny oparty o trójdrożny system przetworników .

    Głośniki wysokotonowe o średnicy 25mm firmy Phonocar z seri HI-Tech obsługują pasmo częstotliwości w zakresie 3kHz - 27 kHz .Częstotliwość podziału ustala zwrotnica pasywna o nachyleniu 6dB/okt dla tweetera. Głośnik średiotonowy o średnicy 7 cm firmy Vifa pracuje w paśmie 300Hz do 3 kHz . Specjalnie zaprojektowana dla jego potrzeb zwrotnica tnie od dołu z nachyleniem 6dB/okt i od góry czyli przy 3 kHz z nachyleniem stopniowanym 6-12dB/okt. Poniżej 300 Hz pracują przetworniki o średnicy 165 mm MUND SOUND i obsługują pasmo aż do 70 Hz . Przy częstotliwości 70 Hz filtracja jest aktywna natomiast podział między średnim tonem zapewnia pasywny filtr o nachyleniu 12 dB/okt.

    Zakres subniskotonowy obsługiwany jest przez dwa przetworniki 25 cm Phonocar HI Tech.

    Głośniki pracują w osobnych obudowach zamkniętych o pojemności około 21 litrów każdy.

    Napędzają je dwa kanały, 4-kanałowego wzmacniacza Phonocar PH 5104. Pozostałe dwa kanały wzmacniacza obsługują system przedni. Zródłem sygnału jest orginalna jednostka CD AUDI Concert.

    Sygnały lewego i prawego kanału zostały wyprowadzone z radia fabrycznego i dodatkowo kanały do obsługi subwoofera zostały wyposażone w dodatkowy potencjometr regulacji poziomu umieszczony poniżej konsoli .




    Pozdrawiam wszystkich.

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Hoho, mocne granie. Naprawdę fajna zabudowa. U mnie niestety by nie przeszło, bo bagażnik mi potrzebny, ale mimo wszystko super. A jak rozwiązałeś problem tapicerki w drzwiach zasłaniającej część głośników mid?

    PS: Masz może jakiś filmik, jak wygląda sprzęt przy muzyce?
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    Oryginalnie glosniki montowane są bezposrednio do tapicerki, natomiast u mnie zrobione są specjalne trzymania do glosnikow wykonane z włókna szklanego i zywicy epoksydowej przymocowane do dzwi... tapicerka po zalozeniu wchodzi idealnie rowno na "zero", i nie ma zadnych problemow...

    niestety nie mam zadnego filmiku, ale podejrzewam ze jak bedzie jakis zlocik to się napewno pojawie, wiec bedzie mozna się podelektowac czystym dzwiękiem...

    ciesze się ze spodobala Ci się zabudowa.... chcialem zeby wyglądala estetycznie przy zachowaniu obliczonej pojemnosci obudow, oczywiscie mozna by bylo zrobic pewnie cos ladniejszego ale wtedy mozna by bylo się miniąc z celem, tracąc na jakości dzwięku...

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    A właśnie. Zapomniałem jeszcze spytać: jak sprawuje się Audi Concert w połączeniu z tego typu sprzętem?
    Plus kluczowe pytanie, ile taka przyjemność Cię kosztowała?
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    Audi concert sprawuje sie bardzo dobrze, mysle ze nie ma sensu zakladac czegos z kosmosu za nie wiadomo jakie pieniadze...
    Ile mnie taka przyjemnosc kosztowala? pozostawie to dla siebie...

  6. #6
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Ja rozumiem, że tą robote wykonywala na Twoje zlecenie jakas firma car-audio? Bo jesli to Ty sam wlasnorecznie wykonywales, to jestes chyba bogiem! Znasz sie i na spawaniu wydechu, i na robieniu precyzyjnego car audio... Jestem w szoku i pelen podziwu! Gratuluje!
    Pozdrawiam!
    Pajak

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    mialem niedawno przyjemnosc wpasowac sie w TT Milo pojezdzilem , posluchalem i musze przyznac ze jest to naj naj naj TT z jaka sie spotkalem Car Audio to polaczenie dyskrecji , elegancji i przede wszystkim podzespolow z NAJWYZSZEJ polki podziwiam goscia za pomysl... Srodek niepozorny.. radio seryjne (ale bardzo dobre ) dyskretnie schowany zestaw trojdroznych glosnikow... a bagaznik nie dosc ze po wlaczeniu radia ... oczywiste staje sie ze ten czysty dzwiek to nie seryjne w TT -BOSE (ktore gra przyzwoicie ) to jakosc wykonania.... obicia z pieknej skory... i do tego wypalane laserowo znaczki czynia ten sprzet niepowtarzalnym...jedynym w swoim rodzaju TT Miloo moze smialo jechac na zawody Car Audio... i niema sie czego wstydzic
    jeszcze raz Gratuluje i Pozdrawiam
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    ciesze sie ze sie podoba... nie robila mi car audio zadna firma, wszystko wykonane we wlasnym zakresie... zlatego pozwolilem sobie zrobic wlasne logo "Miloo sounds" co do wydechu- zrobilem dzisiaj nowy
    pozdro

  9. #9
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez miloo666
    ciesze sie ze sie podoba... nie robila mi car audio zadna firma, wszystko wykonane we wlasnym zakresie... zlatego pozwolilem sobie zrobic wlasne logo "Miloo sounds" co do wydechu- zrobilem dzisiaj nowy
    pozdro
    człowiek-omnibus normalnie! jestem pełen podziwu! to car-audio jest wykonane naprawde na wysokim poziomie, tak jak wiele firm z tego żyjących to robi...
    Pozdrawiam!
    Pajak

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Brawo masz talent.... Wyglada na prawde swietnie...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Muszka
    Gość
    milosz widze ze nie odpoczywasz... Zajebiscie to wyglonda ale chcial bym zobaczyc (uslyszec) jak to wymiata

    ile czasu Ci to zajelo???

Podobne wątki

  1. Popadłem przez Was w forumoholizm.
    Przez minibigii w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 21:48
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 21:29
  3. RS3 z silnikiem seryjnym od TT-RS po modach przez MTM
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 21:50
  4. Naprawianie komputerów przez internet ?
    Przez Malinovsky w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 19:56
  5. Sounds of the 3.2 engine...
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2003, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •