Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: Jakie opony polecacie?

  1. #16
    Awatar Kazek
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    103
    Ja kupilem opony Nexen n3000 225/40 18 nowe w sklepie z gwarancja na 3 lata za 1200zl komplet. opony jak narazie sprawuja sie swietnie! sa ciche i dobrze trzymaja na mokrym! zobaczymy jak beda sprawowac sie w trakcie urzywania po wiekszym przebiegu. w poprzedniej TT mialem Nexen WindGuard sport zimowe 225/45 17" tez kupilem nowe i bylem bardzo zadowolony! i to mialo wplyw na to ze zakupilem znowu nexeny tyle ze na lato

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Kazek Zobacz posta
    Ja kupilem opony Nexen n3000 225/40 18 nowe w sklepie z gwarancja na 3 lata za 1200zl komplet. opony jak narazie sprawuja sie swietnie! sa ciche i dobrze trzymaja na mokrym! zobaczymy jak beda sprawowac sie w trakcie urzywania po wiekszym przebiegu. w poprzedniej TT mialem Nexen WindGuard sport zimowe 225/45 17" tez kupilem nowe i bylem bardzo zadowolony! i to mialo wplyw na to ze zakupilem znowu nexeny tyle ze na lato
    W zakresie cenowym do 1200 zł być może będą ok ja jednak szukałem czegoś z najwyżej półki głównie z tego względu, że mam FWD. Po przeanalizowaniu wszystkich sugestii i rozmowie ze znajomym z wulkanizacji kupiłem już Michelin Pilot Sport 3 ale niestety leżą w piwnicy i czekają na felgi stąd opinie z jazdy będą mam nadzieję w przyszłym tygodniu



    Oponki oczywiście nowe innych w ogóle nie brałem pod uwagę
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 07-08-2011 o 10:32
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #18

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    4

    Opony letnie do 8N

    Witam,

    muszę kupić nowe opony letnie do mojego VR6 i będę wybierał z poniższych - rozmiar 225/40/R18.

    1. Dunlop SP Sport MAXX
    2. Goodyear Eagle F1 Asymetric
    3. BFGoodrich G-Force

    Najbardziej skłaniam się w kierunku Dunlop'ów, BFGoodrich chwalą sobie znajomi, a na Goodyear'ach nigdy nie jeździłem. Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami.

    Pozdrawiam

  4. #19
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez rmickey Zobacz posta
    Witam,

    muszę kupić nowe opony letnie do mojego VR6 i będę wybierał z poniższych - rozmiar 225/40/R18.

    1. Dunlop SP Sport MAXX
    2. Goodyear Eagle F1 Asymetric
    3. BFGoodrich G-Force

    Najbardziej skłaniam się w kierunku Dunlop'ów, BFGoodrich chwalą sobie znajomi, a na Goodyear'ach nigdy nie jeździłem. Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami.

    Pozdrawiam
    Używam Dunlop SP Sport Maxx własnie w tym rozmiarze, moge je polecic z czystym słumieniem dobrze trzymaja zarówno
    na mokrym (dobrze odprowadzaja wode, niema efektu poduszki) jak i na suchym.Ścieralność w normie ,szczególnie przy tym rozmiarze i w przypadku quattro, troche ząbkują ale to ponoć przypadłość szerokich kapci.
    Ostatnio edytowane przez wottka ; 16-10-2011 o 10:29

  5. #20

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    110
    Ja posiadam te Oponko Goodyear i jestem bardzo bardzo zadowolony, dobrze trzymają na suchym (sprawdzone na ostrzejszych zakrętach gdzie poprzednie oponki nie dawały rady) jak i na mokrym, nic nie wyrywa, prawidłowe odprowadzanie wody. Są dość ciche co jest dla mnie sporym plusem, jedyną wadą może być dość szybka ścieralność ale jednak coś za coś i się z tym liczyłem, generalnie miałem podobny dylemat jak Ty tylko że jeszcze nad Continentalami się zastanawiałem ale znajomy wulkanizator polecił mi Goodyear i ja Tobie również mogę je z czystym sumieniem polecić.
    Pozdrawiam

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja posiadam Pirelli kolega Michelin a jeszcze inny kolega Toyo i każdy zachwala, tak że ciężko doradzić, myślę że z każdych z nich będziesz zadowolony
    Ach a i jeszcze jedna taka sprawa, zauważyłem taką tendencje w naszym narodzie, że wulkanizator jest wielkim autorytetem w polecaniu różnych opon, zapewne większość z nich jezdzi kombi w dieslu, o średniej mocy 130hp na średniej klasy oponach, w kierunku na wprost z dwójka dzieci i żoną obok, więc co na boga może mi on powiedzieć o oponach, szczególnie z klasy premium, gdyby był kierowcą wyścigowym to owszem.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 16-10-2011 o 13:35
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Polecam wyłącznie Michelin Pilot Sport 2. Ani Pirelli ani Conti Sport które myślałem, że są bardzo dobrze, nie są tak dobre jak "Michałki", nie będziesz żałować.
    Tyle, że Micheliny musisz dotrzeć a potem będą kleiły jak super-glue.

    Przykład:

    na mokrej nawierzchni na równej drodze (asfalcie) przy mocy 400 koni i 560nm, o szerokości 255 nie tracę trakcji na jedynce i na przepięciach, co jest dla mnie wogóle fenomenem


    Michelin PILOT SPORT 3 225/45 R18 91 V. Opony Michelin . Oponeo.pl
    Polecam, dopłać 300zł i masz naprawdę dobre opony.
    Przeczytajcie sobie co Michał napisał myślę, że lepiej się opisać tego nie da decyzja należy do was
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #23
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    To i ja podzielę się doświadczeniami. Jeździłem na wielu oponach, jak do tej pory bezapelacyjnie polecam:
    BRIDGESTONE POTENZA RE 050A !

    wcześniej jeździłem m.in. na
    CONTINENTAL Sport Contact 2 - znacznie bardziej miękka opona, szybciej się zużywa i gorsza na mokrym (po paru krawężnikach ubytki w gumie! )
    PIRELLI ZERO ROSSO - mam w drugim aucie i są OK, ale bez szału.

    Jeśli chodzi o mnie to tylko Potenza!

  9. #24
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja mam takie pytanko, bo zawsze myslalem ze opona kazda opona 16" i felga 16" sa takie same (16" przyklad), ale mozna zauwazyc ze w roznym stopniu opona wystaje na feldze. Na zimowka wystaja mi za bardzo i nie lajlepiej to wyglada, ale chociaz felga bedzie ok, a na letnich felga mi wystaje i jak tylko przytule sie do kraweznika to ja masakruje Mozecie mi wyjasnic ta sprawe?

  10. #25
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    a slyszales cos takiego jak szerokosc opony podawana jak kazdej "gumie" jako pierwsze trzy cyfry ?? XXX/50/R17

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Możliwe też że chodzi o rant ochronny, którego to twoje letnie opony nie posiadają i dlatego wydają się węższe
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Czy slyszalem, haha Jest ta szerokosc tylko jak ja porownac do felgi ktora mam? I skad mam wiedziec jak to bedzie wygladac?

Podobne wątki

  1. TTS // Tarcze + klocki // jakie polecacie?
    Przez Lv23 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 19:28
  2. Jakie dystanse polecacie?
    Przez Dudek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 08:36
  3. Jakie opony zimowe polecacie ...
    Przez Miki. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 15:15
  4. Jakie opony zimowe polecacie do FWD? 17tki
    Przez Jaqob w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 06:19
  5. Jakie polecacie żarówki do przodu? H7
    Przez wojtek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •