Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Błąd ESP quattro

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57

    Błąd ESP quattro

    o kilku dni pali mi sie kontrolka esp, wyrzuciło kilka błędów:
    01324 (jednostka sterująca napędu na wszystkie koła)
    01312 (łącze danych ukł. napędowego)
    01316 (jednostka sterująca ukł. hamulcowym)

    a objawy są takie, że przy włączonym zapłonie słychać tykanie na tylnym moście w jakimś małym urządzonku, a przestaje tykać jak wyjmuje się bezpiecznik F31 (znalazłam, ze ten bezpiecznik odpowiada za sprzęgło typu haldex)

    czy ktoś kiedyś mial poobny problem?

  2. #2
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Witam w klubie Zapoznaj się z tematem Diagnozowanie sprzęgła haldex. W skrócie proponuję odpiąć klemy na kilkanaście godzin (sprawdzone) bądź też bezpiecznik (nie potwierdzone) i problem zniknie na pare miesięcy.
    pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    01312 - To zakłócenia w komunikacji ze sterownikiem , trzeba sprawdzi wszystkie połączenia elektryczne ( wtyczki i przewody ) oraz sam sterownik ,
    01316 - Nieprawidłowe połączenie elektryczne ze sterownikiem ABS , do sprawdzenia j/w + można jeszcze sprawdzić status komunikacji ABS-u w jego blokach pomiarowych
    01324 - To brak komunikacji ze sterownikiem Haldexa , znowu trzeba sprawdzić przewody i wtyczki jaki sam sterownik .

    Dla rozjaśnienia sprawy przeczytaj jeszcze temat w dziale ''Zrób to sam '' > Jak zdiagnozować Haldex -a







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    Dzięki za informacje! :)
    mam nadzieje, ze na początek wypali opcja z odłączeniem klem, bo przy takiej pogodzie ciężko ruszyć spod świateł :)
    ...a w dalszej kolejności rozpracuje drania dogłębnie.

    ---------- Post dodany 08-15-2011 o 10:32 ---------- Poprzedni post 07-25-2011 z 08:15 ----------

    3 weekend z rzędu, a przyczyny nadal nie znalazłam:( Póki co żaden opisywany na forum sposób nie zadziałal - oprócz wymiany sterownika, bo tego jeszcze nie próbowałam. W między czasie okazało się, że był przerwany przewód masowy (tak to sie nazywa?) tylnego mostu, jednak jego wymiana nic nie zmieniła. No i jedna nowa obserwacja – gdy mam odłączony dłuższy czas bezpiecznik i włożę go jak samochód jest rozgrzany, czyli po ok pół godz. jazdy – WSZYSTKIE BŁĘDY ZNIKAJĄ! jak to możliwe? w sterowniku jest jakiś czujnik temperatury, ale czy nie logicznym jest, że gdyby to była wina sterownika, to po rozgrzaniu samochodu sam powinien korygować błędy? czyż nie? czy mam zaryzykować i kupić ten sterownik, czy to co opisałam raczej go wyklucza?

    PS i czy nie orientujecie się jaka jest orientacyjna cena sterownika, bo nigdzie na allegro nie mogę znaleźć?

  5. #5
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez stiwi Zobacz posta
    Dzięki za informacje!
    mam nadzieje, ze na początek wypali opcja z odłączeniem klem, bo przy takiej pogodzie ciężko ruszyć spod świateł
    ...a w dalszej kolejności rozpracuje drania dogłębnie.

    ---------- Post dodany 08-15-2011 o 10:32 ---------- Poprzedni post 07-25-2011 z 08:15 ----------

    3 weekend z rzędu, a przyczyny nadal nie znalazłam Póki co żaden opisywany na forum sposób nie zadziałal - oprócz wymiany sterownika, bo tego jeszcze nie próbowałam. W między czasie okazało się, że był przerwany przewód masowy (tak to sie nazywa?) tylnego mostu, jednak jego wymiana nic nie zmieniła. No i jedna nowa obserwacja – gdy mam odłączony dłuższy czas bezpiecznik i włożę go jak samochód jest rozgrzany, czyli po ok pół godz. jazdy – WSZYSTKIE BŁĘDY ZNIKAJĄ! jak to możliwe? w sterowniku jest jakiś czujnik temperatury, ale czy nie logicznym jest, że gdyby to była wina sterownika, to po rozgrzaniu samochodu sam powinien korygować błędy? czyż nie? czy mam zaryzykować i kupić ten sterownik, czy to co opisałam raczej go wyklucza?

    PS i czy nie orientujecie się jaka jest orientacyjna cena sterownika, bo nigdzie na allegro nie mogę znaleźć?
    Jeśli masz kabelek diagnostyczny to proponuję zrobić testy które ja zrobiłem. Temp oleju też możesz odczytać ze sterownika. Czujnik temp jest tam z kilku powodów, m.in dla zabezpieczenie sprzęgła przed przegrzaniem (ale to ekstremum) normlanie służy on do wysterowania ciśnienia na sprzęgle. W zależności od temp. zmienia się tarcie i siła docisku. Nie wiem czy masz taką możliwość ale jeśli tak to sprawdź czy odłączenie tej wtyczki na tylnim moście nie pomoże. U mnie fizycznie wyjmowałem sterownik (czyli musiałem rozłączyć tą wtykę). Rzadko udaję się kupić sam sterownik ale może kolega Arrtur sprzeda Ci swój bo wymienia na wersje sportową.
    A i jeszcze jadna b. ważna sprawa. Jak odłączysz wtyczkę i później podłączysz ją spowrotem to koniecznie musisz wykasować błędy ze sterownika haldex i z ABS/ESP i ECU te błędy cały czas tam są. Jeśli tego nie zrobiłaś to może dlatego cała procedura nie zadziałała. Ten tzw. reset sterownika haldex w moim przypadku umożliwiał mi wykasowanie tych błędów. Wcześniej nie dało się ich skasować ponieważ komunikacja po CANie cały czas wariowała 0,1,0 itd. Spróbuj tego bo po tym co piszesz jest to dokładnie ten sam przypadek.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marini ; 15-08-2011 o 12:25

  6. #6

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    rewelacja, o to chodziło, dzięki wielkie za pomoc :)) sprawdze czy dziala jak szybko sie da :)

  7. #7
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    Sterownik haldexa w ASO jakies 3200.

  8. #8

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Jeśli masz kabelek diagnostyczny to proponuję zrobić testy które ja zrobiłem. Temp oleju też możesz odczytać ze sterownika. Czujnik temp jest tam z kilku powodów, m.in dla zabezpieczenie sprzęgła przed przegrzaniem (ale to ekstremum) normlanie służy on do wysterowania ciśnienia na sprzęgle. W zależności od temp. zmienia się tarcie i siła docisku. Nie wiem czy masz taką możliwość ale jeśli tak to sprawdź czy odłączenie tej wtyczki na tylnim moście nie pomoże. U mnie fizycznie wyjmowałem sterownik (czyli musiałem rozłączyć tą wtykę). Rzadko udaję się kupić sam sterownik ale może kolega Arrtur sprzeda Ci swój bo wymienia na wersje sportową.
    A i jeszcze jadna b. ważna sprawa. Jak odłączysz wtyczkę i później podłączysz ją spowrotem to koniecznie musisz wykasować błędy ze sterownika haldex i z ABS/ESP i ECU te błędy cały czas tam są. Jeśli tego nie zrobiłaś to może dlatego cała procedura nie zadziałała. Ten tzw. reset sterownika haldex w moim przypadku umożliwiał mi wykasowanie tych błędów. Wcześniej nie dało się ich skasować ponieważ komunikacja po CANie cały czas wariowała 0,1,0 itd. Spróbuj tego bo po tym co piszesz jest to dokładnie ten sam przypadek.
    pozdrawiam
    okazalo sie wlsanie, ze juz wszystko bylo grane i nic :( coz... czuje, ze powoli ogarnia mnie bezradnosc

    Cytat Zamieszczone przez konyx74 Zobacz posta
    Sterownik haldexa w ASO jakies 3200.
    ooo dzieki, robi wrazenie – taka oferta ze mozna brac w ciemno;]

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pocieszam że niebieski haldex kosztuje podobnie

  10. #10

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    pocieszam że niebieski haldex kosztuje podobnie
    kamień z serca ;]

  11. #11
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Nie wiem jak dokładnie to sprawdzacie a niestety tutaj trzeba wykazać się dużą wnikliwością w diagnostkę sterownika. Nie napisałaś np. czy udało się zrobić outputest (załączanie pompy plus załączenie napędu), jak wygląda komunikacja itd. Jeśli chodzi o zakup sterownika to na allegro występują takie z całym mostem. Szukasz pod nazwą most tylni audi, dyferencjał itd na pewno coś znajdziesz. Cena całego mostu ze sterownikiem powinna zmieścić się do 1000zł.

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadza się , mam dobry sterownik który mogę sprzedać ale jest cały czas w aucie i trudno mi na dzień dzisiejszy podać konkretny termin kiedy będzie wyciągnięty .
    Na pewno w okresie najbliższych tygodni i jak coś może być zarezerwowany dla stiwi











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    okazało się, że to jednak sterownik, wszystko działa ...odpukać. I oby jak najmniej takich problemów, dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc! ) pozdrawiam

  14. #14
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    'okazało się, że to jednak sterownik, wszystko działa ...odpuka'

    Czyli co zmieniłeś sterownik na inny ? Kupiłeś o identycznym numerze i literce na koncu ? Trzeba było go kodować czy tylko wtyczki zapiac i gotowe ? Ogolnie operacja trudna do wykonania ?

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Błąd 01130 błąd Abs
    Przez radekgd w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2017, 16:52
  2. błąd AIR BAG
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 20:27
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 20:01
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 07:44
  5. VAG błąd
    Przez bikemc w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 17:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •