Oki byłem z kuzynem sprawdzać te auto bo chłopak sie zna na sprawie dużo lepiej ode mnie
Co stwierdził :
- autko całe malowane oprócz dachu !!!!! w tym maska tragicznie pomalowana i przy polerce przetarta
- maska z jednej strony na "garbie bardzo delikatnie wygięta do góry"

tył faktycznie dostrzegliście a ja sie przekonałem był bity ale nie groźnie bo pod gumolitem w bagażniku było widać wszystko już bardzo dokładnie ponowna konserwacje itp

silnik ładnie pracował lecz po 3000obr auto a w szczególności kierownica wpadało w drgania odczuwalne ???? co to takiegoooo?????

- gródź czyli ściana która dzieli komorę silnika od kierowcy tam była taka srebrna mata która eliminuje hałas i wysoka temperaturę ta mata srebrna była w różnych miejscach dziury i potargania a nie powinna mieć bo tam się rzadko łapska wkłada

- auto sprowadzone z Anglii a od naprawdę niedawna weszły nowe przepisy i podobno ciężko zarejestrować auto z Anglii trzeba mieć konkretne dowody ( homologacje i inne papiery )że kierownica nie została przerobiona i że jest oryginalnie po lewej stronie

Jak to jest z tymi angielskimi autami bo ta TT była wersją europejska z Niemiec lecz jeździła w Anglii

Z Auta zrezygnowałem szukam dalej dziękuje bardzo za pomoc

p.s system audio BOSE gra przepięknie