Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 18 z 18

Wątek: Pompka haldexa - jak sprawdzić czy działa?

  1. #16

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    srebny
    Posty
    66
    Wiedz na jakas sypka nawierzchnie i przegazuj auto chyba prosciej sprawdzic sie nie da albo na trawie tez sie da

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez B_R_N Zobacz posta

    No ja mam wrażenie, że tył się w ogóle nie załącza, zrywa asfalt na 1-ce, 2ce, 3ce :/


    No to jeśli to jest ciągły dźwięk to u mnie słychać tylko pojedynczy "klik", zmierzę rezystencję, dla pewności, ale obstawiam pompe, w razie co wyciągam i ją rozbieram.

    Jeśli słyszysz tylko '' klik '' to pompa raczej nie działa . Nie powinno też zrywać na 1, 2 i 3 .
    Jak chcesz to zobaczyć na własne oczy zobacz na podnośniku albo na 4 podpórkach .

    Na nagraniu coś tam jakby słychać ale to powinien być głośniejszy dźwięk swobodnie słyszalny z kabiny .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Dokladnie , jak robie test u siebie , to jest klik , a potem jest test pompki i jak sie zalaczy to tak sobie pracuje cos jak pompa paliwa ale nie do konca, cos jak mlynek cięzko to okreslic , ale pracuje ciagle i dosc glosno, nie trzeba sie wsluchiwac zeby usłyszeć.
    Ja mam znow problem z haldexem taki że mi sie zalacza i rozlancza naped , przy parkowaniu szarpie kolami z tylu bo wiadomo na postoju przy parkowaniu skrecaniu haldex ma byc rozpiety. Mam brak komunikacji na absie - blad 1324 49-00 lub czasami 1324 49-10. Olej zmieniony. Wtyczki sprawdzone.
    Jak naladuje akumulator na maksa tak że pod koniec ladowania na akumulatorze mam 14,8V to na chwile jest spokuj , komunikacja wraca haldex dziala normalnie.
    A po kilku dniach na postoju pompa sobie cyka i slychac jak naped sie zalacza sie rozlacza.
    Co robić ? Pompa haldexa raczej to nie jest bo w tescie wyjsc w haldexie jak zalaczy sie to pracuje ladnie. Na haldexie na jednym z kanalow wtedy skacze Hi- Low Hi low i slychac jak zalacza sie i rozlacza naped na postoju, w czasie jazdy to samo. Jak komunikacja jest to ladnie stoi na Low i nic nie szarpie, naped dziala prawidlowo. Gdzie dorwać sterownik haldexa ? Ma ktoś może sprawny 100% za dobra kase ?
    Najlepiej to naprawic ten co mam , chyba że to nie wina sterownika ? Na forach zagranicznych czytalem ze wymiana sterownika pomaga....

Podobne wątki

  1. sterownik haldexa
    Przez Marko w-wa w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 09:50
  2. Przerobka Haldexa na Syncro.
    Przez Lukasz.Kow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 09:13
  3. quatro - jak sprawdzić bo chyba nie działa tylny napęd ?
    Przez sobol81 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 21:01
  4. Sterownik Haldexa
    Przez Zybercik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 19:03
  5. jak sprawdzić vin
    Przez LUSI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 17:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •