Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: Sprawdzanie Historii samochodowej po nr VIN

  1. #16

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    wroc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    74
    ASO Audi nie udziela informacji o historii serwisowej pojazdów. A sama informacja, jak już ktoś wspomniał, o przebiegu to za mało.
    Ja przed zakupem zamówiłem w ASO sprawdzenie auta, 95 pkt czy coś koło tego. Potwierdzil przebieg z tym co w komputerze i na oględzinach, ale na papierze nigdzie tego nie mam - robiłem to zdalnie, może jakbym był na miejscu, to więcej bym od nich wyciągnął.
    Kolega z forum, który sprawdza historię po VINie, robi dobrą robotę. Z 5 aut sprawdziłem. Miny ominalem.

  2. #17
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Kolega comoaligato robi dobrą robotę. Sprawdzałem u niego przed zakupem auta i nie szkoda mi wydanych 50PLN za sprawdzenie historii po VINie.
    Pierwsza zasada to, że jak auto jeździ w PL już parę lat i nie było serwisowane w ASO to nie ma sensu weryfikacji - mija się z celem, bo i tak nie potwierdzimy aktualnego przebiegu, jedynie co dostaniemy informację co było kiedyś robione a aucie i jaki był stan licznika przy ostatniej naprawie, a to już jest punkt wyjścia do bieżącego przebiegu - patrzymy jaka jest różnica, może okazać się, że auto np. 4 lata temu miał 200tyś, a teraz na ok. 150tyś..
    W przypadku aut świeżo sprowadzonych lub na bieżąco serwisowanych w ASO opłaca się wydać kasę za historię serwisową. Mamy wtedy całą historię, czyli co było robione i kiedy. Najważniejsze jest wyciągać z tego wnioski typu: auto dopiero sprwadzone a ostatni przegląd dwa lata temu - czyli zastanawiamy się co robiło ostatnie dwa lata? Czy stało dwa lata i szukało kupca? Czy było po dzwonie? Itp.

    Powiem Wam szczerze, że jak właściciel (np Niemiec) dba o auto to nawet na wymianę żarówki jedzie do ASO. Ja mam w swojej historii nawet wymianę kół lato-zima, zima-lato .

    A tak na marginesie na TVN Turbo zrobili program z ukrytą kamerę i handlarze opowiadali jak w nowych autach robi się historię. Tak w skrócie: auto z przebiegiem 200-300tyś kupione we Włoszech wiezie się do Niemiec. Cofa się licznik na 90tyś jedzie do serwisu i wymienia się rozrząd - powstaje wpis, następnie miesiąc, dwa później robi się wymianę oleju, też w tym samym serwisie i tak powstaje nowa historia serwisowa. Auto przyjeżdża do PL i jest sprzedawane z nową książką, niskim przebiegiem i po pierwszym właścicielu. Takie auta idą jak ciepłe bułki, tak jak powiedział handlarz: to klient(kupujący) kształtuje rynkek, każdy chce auto 2-3 letnie z niskim przebiegiem po pierwszym właścicielu.

  3. #18
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Widziałem ten program. Zresztą nie trudno zauważyć, że największe wzięcie mają samochody z przebiegiem około 160000-180000 km. Niezależnie od rocznika, niezależnie od ogólnego stanu technicznego, przebieg zawsze jest bardzo podobny.

  4. #19
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Dlatego ludzie będą kupowali auta nowe, na raty, kredyt itp wtedy biznes sprzedaży samochodów używanych w komisach przestanie się opłacać

  5. #20

    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9
    Zależy, jak zarabiasz 1000zł to nie kupujesz auta na raty, bo ledwo ci starcza. Ale na grata za 10tyś nazbierasz. I taka osoba oczekuje że samochód za 10tyś będzie bezwypadkowy i z przebiegiem 120tyś

    Fakt faktem, w polsce jeździ największy śmietnik europy. Nas nie stać nawet na mechanika, a co dopiero ASO, albo nowy samochód.
    Komisy samochodowe to wg mnie cmentarzysko samochodów których nikt już nie chce, ale ludzie chodzą i oglądają bo może a nóż okazja się trafi. Ale jeżeli jest okazja to takie handlarze też przecież mają rodziny i znajomych. Więc kółko się zamyka.

  6. #21
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez bart Zobacz posta
    ASO Audi nie udziela informacji o historii serwisowej pojazdów. /ciach/
    Ja przed zakupem zamówiłem w ASO sprawdzenie auta, 95 pkt czy coś koło tego. Potwierdzil przebieg z tym co w komputerze i na oględzinach, ale na papierze nigdzie tego nie mam - robiłem to zdalnie, może jakbym był na miejscu, to więcej bym od nich wyciągnął.
    ja przy sprawdzaniu auta w ASO dostawalem wszystko lacznie z pelna historia serwisowa, takze potwierdzam, ze jesli bylbys na miejscu to dostalbys to wszystko na wydruku + kilka kartek a4 z rozkodowanym wyposazeniem

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez bart Zobacz posta
    ASO Audi nie udziela informacji o historii serwisowej pojazdów. A sama informacja, jak już ktoś wspomniał, o przebiegu to za mało.
    Ja przed zakupem zamówiłem w ASO sprawdzenie auta, 95 pkt czy coś koło tego. Potwierdzil przebieg z tym co w komputerze i na oględzinach, ale na papierze nigdzie tego nie mam - robiłem to zdalnie, może jakbym był na miejscu, to więcej bym od nich wyciągnął.
    Kolega z forum, który sprawdza historię po VINie, robi dobrą robotę. Z 5 aut sprawdziłem. Miny ominalem.
    Udziela i ciach
    Wszystkiego można się ładnie dowiedzieć co i kiedy było wymieniane, tak jak pisałem wcześniej, jeżeli komuś się nie chce ruszać tyłka i woli zapłacić, opcja dobra, robię przelew i na maila przychodzi mi historia serwisowa, o ile istnieje i nie jest sklonowana, co ostatnio się zdarza, ale to w przypadku drogich lub bardzo drogich aut, w przypadku tych tanich jest to nie opłacalne, jeżeli zaś chcemy sami uzyskać coś na temat interesującego nas auta, jedziemy do najbliższego ASO, przez tel też można, ale różnie z tym bywa i w punkcie serwis, pracownik Audi robi nam wydruk co, jak, kiedy, jeszcze nie spotkałem się w Vagu z odmową takiej info.
    Myślę że temat jest wyczerpany i można zakończyć tą dewagacje
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Sprawdzanie przebiegu
    Przez artex23 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 12:31
  2. Sprawdzanie historii serwisowej po vin
    Przez marco467 w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 21:56
  3. Najtańsza TT w historii ?
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 02:46
  4. OGLOSZENIE W GIELDZIE SAMOCHODOWEJ
    Przez Maciek B. w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2003, 16:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •