Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: problem z klimatyzacją

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33

    problem z klimatyzacją

    Witam tt mam od tygodnia i robię wszystko co trzeba żeby doprowadzić auto do porządku i po wymianie termostatu klimatyzacja mi się nie włącza. tzn jak zapalam auto to chodzi i chłodzi ładnie ale jak się nagrzeje przy jeździe tak z 30 minut obojętnie miasto trasa jak ja wyłączę i chcę po chwili włączyć to nie chce się włączyć i to samo jak auto zgaszę. Potem postoi trochę czasem dłużej czasem krócej i po zapaleniu auta się znów włącza. podczas jazdy nie przestaje chodzić bo chłodzi ladnie, dopiero jak wyłączę to się już nie chce włączyć albo załączy się z nawiewu leci chłodne i od razu się wyłącza i 10 minut gorąca i dalej 10 sekund chłodzi. hmm dziwne to trochę, miał ktoś z was coś takiego dodam ze sprężarka jest nowa i dopiero wczoraj po wymianie termostatu(teraz działa dobrze trzyma 90a wcześniej 72) tak się zaczęło robić a wcześniej cały tydzień chodziła super i bawiłem się wyłączałem włączałem i nawet po godzinie jazdy działała. będę wdzięczny za podpowiedzi?

    ---------- Post dodany 07-09-2011 o 11:59 ---------- Poprzedni post 07-08-2011 z 12:01 ----------

    Nikt z was nie wie co to może być? Byłem dzisiaj na u gostka i podłączył kompa i nie było żadnych usterek wszystko jak należy a wiatraki się nie załączają i sprężarka też. Co może powodować taki stan rzeczy żę na niedogrzanym silniku z temp. 70 chodziła cały czas a teraz nie??

    ---------- Post dodany 07-10-2011 o 08:22 ---------- Poprzedni post 07-09-2011 z 11:59 ----------

    Dodam jeszcze że jak dobrze zauważyłem wczoraj to jak złapał 90 i chwile pojezdziłem to się wyłączyła sprężarka i wiatraki sama. Poszukałem trochę i w innych autach zdarzało się że to była wina czujnika temperatury , chłodnicy , wiatraków. Przypuszczam że skoro termostat był padnięty to nie było obiegu i może u mnie też się z tym wiązać. Jutro spuszczę płyn z chłodnicy zobaczę czy jest czysta w miarę i wymienię czujnik temperatury (podobno jest na wężu?). A jak sprawdzić czy wiatraki się załączają??
    Ostatnio edytowane przez Rafal_1986_ ; 09-07-2011 o 13:04

  2. #2
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Zostaw tą chłodnicę w spokoju. Sprawdź czy wentylatory się załączają, a później sprawdź czy masz czynnik chłodniczy w układzie, jedź do jakiegoś serwisu niech ci napełnią tyle ile ma być dopiero później czepiaj się reszty.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Właśnie sprawdziłem i wentylatory się włączają. Wczoraj byłem właśnie w takim serwisie i jak pisałem nie było żadnych usterek a gostek mówił że klima chłodzi super że czynnik jest a do momenty zagrzania się silnika chłodzi super. wyłącza się jak temp na klimatroniku pod kodem 49 pokazuje miedzy 94-98 i od razu dodam ze wtedy się wiatraki włączają i chłodzą ale klimy brak

  4. #4
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Nie jestem w stanie ci pomóc jeżeli nie mam pewności co do stanu czynnika chłodniczego.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Nie wiem czy w TT to jest ale jest coś takiego jak czujnik temperatury nawiewu klimatyzacji. Może on się zrąbał i raz grzeje, a raz chłodzi?

    ps. w klimach się nie znam więc nie jechać po mnie proszę ;p

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Witam ponownie. tydzień nie było mnie w kraju wiec pisze dopiero teraz a problem z klima nie rozwiązany. przed wyjazdem byłem u speca i niby miało działać czynnik nabity, klima szczelna zawory wymienione bo jeden się zawiesił przy którymś podłączaniu. Wiatraki się załączają i biegi działają. na trasie klima działa aż miło nawet 1000 km ale jak stanę w korku to się sprężarka wyłącza, a po chwili jak znowu jadę to dalej działa ale musi to być trasa i chwila jazdy np 5 minut równym tempem 100km/h.

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja miałem coś takiego, że bezpiecznik od klimy i wentylatorów nie stykał dobrze i raz działała raz nie dosyć podobnie jak u ciebie. Sprawdź ten bezpiecznik, jest nad akumulatorem. U mnie była nóżka upalona co więcej po wymianie problem był nadal dopiero jak wsadziłem tam kawałek blaszki (pogrubiłem nóżki) to problem ustał.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Sprawdz błedy vagiem, może wzrasta ciśnienie i czujnik odłącza sprężarkę, ze by nie rozdupcyło układu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    sprawdzałem 2 razy i wszystko idealnie, zero błędów a gość od klimy mówił że chodzi super jak nowa i mówił że to może być presostat i zastanawiam się czy kupować bo już 200zł a jest to samo a wszystko chodzi niby jak w zegarku.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Przez karoltt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2017, 08:15
  2. VAG COM- Klimatyzacja
    Przez Limbo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 13:22
  3. Problem z klimatyzacją działa kiedy chce ???
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 19:10
  4. Problem z klimatyzacją
    Przez RaFaello w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 03:17
  5. Czy to Czujnik klimy? - problem z klimatyzacją [ZDJĘCIE]
    Przez longinpastusiak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 08:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •