Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Serwer - BARDZO WAŻNE

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Serwer - BARDZO WAŻNE

    Witajcie,

    Jak zapewne większość zainteresowanych wie udostępniam gratis serwer na potrzeby forum TT. Z racji wykonywanego zawodu wyszedłem z taką propozycją, ponieważ irytował mnie poprzedni hosting a wiedziałem, że sam mogę zaproponować zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Po jakimś czasie administrator Barttek się do mnie zgłosił i utworzyłem konto na potrzeby klubtt.pl. Jak pamiętacie były małe problemy przy przenoszeniu gdzie interweniowałem aby forum prawidłowo działało. Po jakimś czasie ten sam administrator zaproponował mi zmianę tytułu na sponsor. Nick jaki używam to nazwa mojej firmy i w sumie to dla mnie było zaszczytem móc "wspierać" jakiś klub dlatego odebrałem to bardzo pozytywnie...chyba tylko ja. Co jakiś czas jest podnoszona dyskusja o tym, że posiadam jakąś tajemną moc i super układy z administracją no i stawiam teraz warunki na forum. No cóż takie wierutne bzdury co jakiś czas się pojawiają niemniej zaczynają mnie irytować stąd ten wątek.

    Proszę was wszystkich użytkowników forum o wypowiedzenie się czy chcecie aby forum było na serwerach hostowanych przeze mnie czy wolicie kupić swój. Co do kosztów to powiem jak one się przedstawiają na ten moment:

    Opcje

    a) Hosting na którym było forum to opłata roczna ok 300-400 zł, jak działa taki hosting mieliście okazję się przekonać sami. Hosting to nic innego jak dzierżawa kawałka dysku z limitami. (20 osób po 20 zł i macie ten hosting)

    b) Serwer na którym obecnie jest forum to serwer dedykowany za, który miesięcznie płacę ok 280 zł taki serwer nie posiada limitów a te na transfer są tak duże, że 20 taki for go nie wykorzysta. Na tym serwerze mam swoje projekty testowe i inne drobne rzeczy nie generujące zbytniego ruchu. Ponieważ jest to serwer dedykowany musi się nim zajmować administrator (z prawdziwego zdarzenia). Czymś takim nie zajmuje się Pan Zenek po kursie linuxa a osoby z poważnymi kompetencjami. Koszt opieki nad 1 serwerem to kilkaset złotych miesięcznie.

    Pytanie do was: wybieracie opcję a czy b? Wierzcie mi, że nie udostępniam tego dla jakichś przywilejów i jeśli ciągle będę atakowany z tego powodu to nie chce mieć nic z tym wspólnego bo zaczyna mnie już to powoli męczyć.

    Oczywiście nie odetnę serwera do puki sobie nie kupicie nowego w przypadku wybrania opcji a.

    Będę bardzo wdzięczny za konstruktywną opinię na ten temat dziecinadę proszę odłożyć na bok.

    Mamy demokrację więc sami zadecydujcie co zrobić.
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jaaqob ja Cie nie atakuje. Zrozum to.
    Sory jak aż tak uraziłem.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 07-07-2011 o 00:34

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Proszę o opinię wszystkich w tej sprawie. Niech zdecydują wszyscy. Naprawdę, zaczynają mnie irytować głupie docinki a jestem na tym forum nie dla rangi co chyba niektórzy nie potrafią zrozumieć a z pasji do TT.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przemek ... Zarówno ja jaki cała załoga jesteśmy za tym żeby pozostało tak jak jest , forum działa teraz znacznie lepiej i osobiście cieszę sie że serwer jest w rekach osoby z którą łączy nas wspólna pasja .
    Doceniam i jestem wdzięczny za to co zrobiłeś dla naszego forum jak i dla mnie osobiście .

    Jakoś tak dziwnie czasami bywa że ludzie robiący coś dobrego są z takich czy innych względów krytykowani i zawsze ktoś próbuje doszukać się jakichś ukrytych korzyści czy motywacji ..

    Wszystkich '' martwiących się '' zapewniam że Jaaqob nie wywiera żadnej presji na administrację ani nie nie wymaga dla siebie żadnych dodatkowych praw i przywilejów .
    Ranga została zaproponowana przez administracje aby wyróżnić go w jakiś skromny sposób za to co zrobił .
    Nie widzę też powodu do dyskusji w kwestii decyzji dotyczącej serwera na którym działa forum bo są to sprawy pozostające w gestii administracji .

    Wyczyszczę też Chat box-a bo mi po prostu wstyd jako administratorowi żeby ludzie to czytali .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Witajcie,
    Ja chyba tu czegoś nie rozumiem...
    Kolega Przemek (Jaaqob) zgodził się SPONSORować forum, a widzę że niektórzy z Was mają z tym chyba problem..
    Jeśli nie możecie tego zaakceptować, że jest człowiek który oferuję taka pomoc dla KlubTT.pl to proszę o wiadomości na PW. Myśle że jakoś rozwiążemy problem...
    Doceniam co Przemek zrobił dla Naszego forum i myślę ze każdy zgodzi z tym że forum nigdy jeszcze nie chodziło tak płynnie jak teraz.
    Jeśli kogoś to interesuje, to ranga 'Sponsor' ma dokładnie takie same przywileje jak ranga 'VIP'
    Nie chce widzieć na ShoutBoxie żadnych docinek, nie tylko w stronę kolegi Jaaqob. Do nikogo.
    Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, od razu ta osoba może liczyć na ostrzeżenie lub bana na konto (których jest teraz wyjątkowo mało)
    Tyle ode mnie.
    Jeszcze raz bardzo dziękuję Przemkowi ze zgodził się hostować ClubTT

  6. #6
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jestem jak najbardziej za tym, żeby Jaaqoob prowadził nasz klub! Co nie zmienia faktu, że nadal chętnie dorzucę się do jakichkolwiek składek związanych z naszym klubem!

  7. #7
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Wybieram hosting Jaaqob'a. Czyli opcję B.
    Jeżeli chodzi o jakieś docinki to pierwsze szłyszę, musiało mnie to ominąć. Ostatnimi czasy nasze forum przeżywa oblężenie naskakiwania na siebie.

    Jestem za opcją B - trzeba będzie się dołożyć 20-30,- to się dołożę.
    Jaaqob, dzięki za hosting i opiękę nad serwerem. Jestem informatykiem więc wiem o co come on.

  8. #8

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Jestem za B. Chętnie się finansowo dołożę jeśli będzie trzeba. Gość płaci i poświęca swój czas na to forum - nawet niech ma rangę CZARODZIEJ czy CESARZ, nie rozumiem docinek czy uwag na jego temat. Tyle.

  9. #9
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    również jestem za tym, żeby Jaaqob zajmował się forum a ten któremu nie pasuje niech sam za sponsoruje nam inny serwer
    btw o co chodzi z tych chat bax'em ? co tam się działo

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm ale ja nie rozumiem za co można atakować naszego kolegę? za to że nam pomógł? hmm czysta zazdrość tych osób które nic nie wniosły do tego klubu( tak na serio to nie wiem kto tam atakował ale staję w obronie naszego kolegi ) więc uważam że lepiej teraz nam zdecydowanie z naszym sponsorem niż bez i z wieszającym padającym się forum więc jak komuś to przeszkadza to niech założy sobie swoje forum (może i ostro napisane ale trzeba wspierać ludzi którzy nas wspierają) ...więc ja jestem zdziwiony że ktoś śmiał coś narzekać za taką pomoc którą dostaliśmy od kolegi Jaaqob

  11. #11
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    może otwarte karty ? bo z tego co czytam to wszyscy nie winni i nikt nie wie o co chodzi ;/ denerwujące jest już pisane bo kolega kolegi mnie obraża itp myślę, że powinno się wszystko wyjaśnić napisz kto i co i wyjaśni się wszystko

  12. #12

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Pierwsze slysze, gdzie takie cos sie dzialo? Oczywiscie opcja B!

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Była nieprzyjemna wymiana zdań na Chat Box-ie , posprzątałem bo wstyd żeby to ludzie czytali .
    Kto z kim łatwo się domyślić czytając nawet ten wątek ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Ja tam jestem wdzieczny za to koledze, ze udostepnia nam serwer. Wiadomo zawsze moga pojawic sie jakies docinki ale jestesmy doroslymi ludzi wiec przestanmy zachowywac sie jak dzieci
    Jaaqob jeszcze raz dzieki za serwer niech ci w dzieciach bedzie wynagrodzone

  15. #15
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    wydawalo mi sie, ze arttur zamknal juz ten temat jakis czas temu, ale rozumiem troche Jaaqob'a i cel topicu, wiec chetnie wlacze sie w dyskusje,
    "konflikt o range", bo tak mozna to chyba nazwac, byl tak absurdalny, ze az smieszny - osobiscie sam zazartowalem z rangi kolegi, aczkolwiek zart ten nie mial jakichkolwiek podtekstow i mial byc raczej forma rozluznienia napiecia w temacie, niz jego nakreceniem,
    sam zainteresowany, zart raczej zrozumial (co dla mnie jest tu najwazniejsze), jak reszta nie wiem
    tym samym nie musze chyba wyjasniac, ze podpisuje sie pod sponsoringiem kolegi 4 konczynami - tym bardziej, ze nie jest to pierwszy czynny informatyk w klubie - lecz dopiero on wyszedl z ta inicjatywa pro bono - pogratulowac

    jako ze mialo byc tez konstruktywnie:
    a/ sama range zmienilbym osobiscie ze sponsora, na sponsora forum, ale rozumiem, ze problem moze byc ze zmieszczeniem tylu literek w ramce rangi
    b/ na dole strony i tak mamy hosted by, wiec problem ma raczej znaczenie symboliczne
    b/ sama zmiane rangi mozna bylo poprzedzic informacja na forum, wowczas mozna optymistycznie domniemac, ze nie wywolalaby takiego "poruszenia"

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nie widzę też powodu do dyskusji w kwestii decyzji dotyczącej serwera na którym działa forum bo są to sprawy pozostające w gestii administracji .
    glownym powodem jest chociazby demokratyczne wyczyszczenie sytuacji i wysluchanie ew. argumentow przeciwnikow inicjatywy
    Jaaqob poczuje sie swobodniej, jak temat zostanie naswietlony i skonfrontowany z klubowiczami, a nie tylko z administracja - wtedy ew. przyszle nieuzasadnione docinki w tej tematyce beda mogl byc z czystym sumieniem nagradzane bana(na)mi
    osobiscie zdaje sobie sprawe, ze nadmiar demokracji to chaos, nie mniej jednak przypomne, ze nie tak dawno przy przesiadkach na nowe serwery, bylo miejsce na dyskusje, wiec dlaczego teraz mialoby go zabraknac ?
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 07-07-2011 o 12:50

    "Love Them BOTH" - M.

Podobne wątki

  1. Jak wrzucić zdjęcie przez serwer zewnętrzny - wyświetlanie w treści postu.
    Przez delleto w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 21:48
  2. Ważne - sonda
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 20:27
  3. Nowy serwer
    Przez Jaqob w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 10:50
  4. siedzenia wazne
    Przez gdansk w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •