Witajcie,

Jak zapewne większość zainteresowanych wie udostępniam gratis serwer na potrzeby forum TT. Z racji wykonywanego zawodu wyszedłem z taką propozycją, ponieważ irytował mnie poprzedni hosting a wiedziałem, że sam mogę zaproponować zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Po jakimś czasie administrator Barttek się do mnie zgłosił i utworzyłem konto na potrzeby klubtt.pl. Jak pamiętacie były małe problemy przy przenoszeniu gdzie interweniowałem aby forum prawidłowo działało. Po jakimś czasie ten sam administrator zaproponował mi zmianę tytułu na sponsor. Nick jaki używam to nazwa mojej firmy i w sumie to dla mnie było zaszczytem móc "wspierać" jakiś klub dlatego odebrałem to bardzo pozytywnie...chyba tylko ja. Co jakiś czas jest podnoszona dyskusja o tym, że posiadam jakąś tajemną moc i super układy z administracją no i stawiam teraz warunki na forum. No cóż takie wierutne bzdury co jakiś czas się pojawiają niemniej zaczynają mnie irytować stąd ten wątek.

Proszę was wszystkich użytkowników forum o wypowiedzenie się czy chcecie aby forum było na serwerach hostowanych przeze mnie czy wolicie kupić swój. Co do kosztów to powiem jak one się przedstawiają na ten moment:

Opcje

a) Hosting na którym było forum to opłata roczna ok 300-400 zł, jak działa taki hosting mieliście okazję się przekonać sami. Hosting to nic innego jak dzierżawa kawałka dysku z limitami. (20 osób po 20 zł i macie ten hosting)

b) Serwer na którym obecnie jest forum to serwer dedykowany za, który miesięcznie płacę ok 280 zł taki serwer nie posiada limitów a te na transfer są tak duże, że 20 taki for go nie wykorzysta. Na tym serwerze mam swoje projekty testowe i inne drobne rzeczy nie generujące zbytniego ruchu. Ponieważ jest to serwer dedykowany musi się nim zajmować administrator (z prawdziwego zdarzenia). Czymś takim nie zajmuje się Pan Zenek po kursie linuxa a osoby z poważnymi kompetencjami. Koszt opieki nad 1 serwerem to kilkaset złotych miesięcznie.

Pytanie do was: wybieracie opcję a czy b? Wierzcie mi, że nie udostępniam tego dla jakichś przywilejów i jeśli ciągle będę atakowany z tego powodu to nie chce mieć nic z tym wspólnego bo zaczyna mnie już to powoli męczyć.

Oczywiście nie odetnę serwera do puki sobie nie kupicie nowego w przypadku wybrania opcji a.

Będę bardzo wdzięczny za konstruktywną opinię na ten temat dziecinadę proszę odłożyć na bok.

Mamy demokrację więc sami zadecydujcie co zrobić.